Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Luam puncte de la Cluj?

Poll ended at 30 Iun 2020, 17:01

3
16
55%
1
7
24%
0
6
21%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Iun 2020, 01:36

Victoria de la Cluj e cel mai tare rezultat din 2013 incoace - de acord. Daca avem antrenor, echipa si conducere de club sa judecam peste o luna, apoi la iarna, si apoi vara viitoare. Clasamentele finale si trofeele ramin in istorie - mai putin meciurile mari...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 30 Iun 2020, 07:44

Paul scrie:
29 Iun 2020, 21:47
@Arthur, esti unul de -ai nostri fara dubiu!
Nu ma mai satur sa revad fazele si declaratiile diverse de dupa meci.
Petrescu e un caracter mizerabil, iar echipa lui de roboti cotonogari e dupa chipul si asemanarea lui.
Cei care o tot tineati ca sunt la alt nivel, tot asa va uitati cu jind la mizeriile lor?
Naum a suferit cu decenta, a scapat doar cateva intepaturi cu CSU infiintata direct in liga a doua.
Una peste alta, sunt mandru de baietii nostri, foarte mandru.
:up: ucv
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 30 Iun 2020, 07:47

Eu nu am inteles bine amenintari de mafieux Becali,, acum o sa promovez tineri''.

Pe cine el punea in garde acest immonde personnage, pe Craiova ori pe Cluj?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 30 Iun 2020, 09:38

Nu știu dacă erai în țară în acea perioadă sau știi despre ce este vorba. Acum 3 ani, în 2017, FCSB și Viitorul se băteau la campionat iar noi Intr un meci Craiova - Viitorul 0 - 1 pe final de play off am băgat câțiva tineri, dintre care și Andrei Vlad bufonul din poarta FCSB și presa a luat foc atunci acuzându-ne că am pierdut intenționat. De aceea a zis becali că va promova tinerii în meciul cu CFR. Ca să ne încurce pe noi
https://youtu.be/hrjOKLHz-yg

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 30 Iun 2020, 09:56

Buna asta: "Suntem mai latini decât latinii, după înfrângere vedem totul în negru, iar la victorie suntem campioni mondiali”

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 30 Iun 2020, 10:26

IN 2017, Becali si Hagi au hotarat ca Viitorul sa castige campionatul. Pentru a abate atentia de la aranjament, Becali a dat vina pe Craiova si la sfarsitul campionatului a inaintat o batjocora de plangere la TAS impotriva Viitorului. Mai mult, inainte de a incepe campionatul 2017/2018 Becali a cumparat trei jucatori de la Hagi pompand in Viitorul vreo 3 milioane de euro. Aranjamente si jigodisme.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 30 Iun 2020, 11:04

_BGD_ scrie:
30 Iun 2020, 09:38
Nu știu dacă erai în țară în acea perioadă sau știi despre ce este vorba. Acum 3 ani, în 2017, FCSB și Viitorul se băteau la campionat iar noi Intr un meci Craiova - Viitorul 0 - 1 pe final de play off am băgat câțiva tineri, dintre care și Andrei Vlad bufonul din poarta FCSB și presa a luat foc atunci acuzându-ne că am pierdut intenționat. De aceea a zis becali că va promova tinerii în meciul cu CFR. Ca să ne încurce pe noi
https://youtu.be/hrjOKLHz-yg
Ah, eu am inteles.
In luna de septembre, ziua de 28 eu fac doi ani de cand eu am venit in Craiova. :up:
Iar eu voi termina stage meu de formation la sfarsit de luna iunie 2021 cand ma voi intoarce la Paris, sper ca profesor de istorie de arta Balkanique si médiéval de Est de Europe si sigur cu o inima mult mai mare. usteag

Cum eu iubesc déjà bine Romania si mai ales Oltenia, eu voi reveni adesea aici, unde am déjà amici pentru tot rest de viata.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 30 Iun 2020, 11:06

fabius_2014 scrie:
30 Iun 2020, 10:26
IN 2017, Becali si Hagi au hotarat ca Viitorul sa castige campionatul. Pentru a abate atentia de la aranjament, Becali a dat vina pe Craiova si la sfarsitul campionatului a inaintat o batjocora de plangere la TAS impotriva Viitorului. Mai mult, inainte de a incepe campionatul 2017/2018 Becali a cumparat trei jucatori de la Hagi pompand in Viitorul vreo 3 milioane de euro. Aranjamente si jigodisme.

Nu numai aici se intampla mizeriile acestea.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 30 Iun 2020, 11:11

Ciobenu' dă semne de senilitate, ceea ce nu e rău în perspectiva dispariției corciturii fbsc. Până una alta, el nu e sigur de participarea în Europa. Cupa României, dau scris că n-o câștigă în fața lu' șepși. Așa că, să joace cu juniorii. Pt. titlu noi stăm tot la mâna noastră iar Europa nu cred că o mai putem pierde, în timp ce el, ori i-o suje lu' Eftime până i-o topește, ori rămâne cu dinții la gard.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 30 Iun 2020, 12:40

Gaz- STIINTA 1-2/ Astra - CFR 1-1
STIINTA - fcbecali 2-1/ CFR - Gaz 2-0
Botosani - STIINTA 1-1/ fcbecali- CFR 0-2
Astra- STIINTA 2-2/ CFR- Botosani 2-0
STIINTA -CFR 2-1

CHAMPION !!! :up: :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Iul 2020, 06:34

adi_g scrie:
30 Iun 2020, 01:32
R.E.N. scrie:
29 Iun 2020, 20:04
cea mai importanta victorie a noastra din 91 incoace :up: :up: :up: sau cel putin din ce tin eu minte. daca se mobilizeaza baietii pana la sfarsit, daca o sa fie uniti si daca avem si un pic de noroc, o sa bem toata vara de bucurie :)( parca mi-e si frica sa sper.

dar chiar nu spuneti niciunul nimic si de antrenor? ca dupa atatea meciuri cu pase intre fundasii centrali, bubuieli pe aripa si poate ceva sclipiri individuale, dupa atatea scandaluri, in sfarsit jucam fotbal! mai mult de doua goluri si alte minim trei ocazii mari pe meci. si toate astea in urma unor faze construite asa frumos incat imi aduc aminte ce puteau baietii pe vremea lui Mangia. si asta in trei etape. cu Gustavo singurul transfer. foarte bun transfer de altfel, ma bucur mult ca s-a intors, se vede ca e fotbalist.

p.s. Andrei Ivan usteag usteag usteag
Cristiano Bergodi este antrenor! o: usteag Și dacă avem antrenor, avem și echipă... ucv
Din pacate Bergodi e un tip civilizat - iar in fotbalul romanesc nu prea reusesti fiind civilizat. Vorbeam anul trecut cu un fost fotbalist roman - acum retras din activitate - care a lucrat cu Dan Petrescu in liga 1. Imi spunea ca Dan Petrescu e un tip diabolic, nu doar un antrenor foarte bun pentru Romania. Cind echipa cistiga, Petrescu le spunea jucatorilor in vestiar ca au jucat prost, ca s-au facut multe greseli...Avea un stil unic de a tine jucatorii in priza un intreg sezon - o calitate rara in Romania, cind se petrece la greu dupa victorii. Jucatorii il vedeau pe Dan Petrescu zimbind si fiind multumit doar la sfirsit de campionat. Acelasi fost jucator imi spunea ca tocmai ceea ce il face pe Petrescu de succes in Romania, stilul lui dur, obsesiv, concentrat pina la maxim un intreg sezon, abil in a pune presiune pe adversari etc. nu prea merge in Vest. In vestiar existau banuieli, acelasi personaj imi spunea, ca anumite intirzieri salariale ar fi fost de fapt cerute de Petrescu la patron tocmai ca sa-i tina pe jucatori intr-o stare de nervozitate si agresiune. Petrescu voia sa-i injecteze pe jucatori cu adrenalina si incerca totul pentru asta.

Noi pe la Craiova n-avem pe nimeni diabolic...sintem la gradinita din punctul asta de vedere.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 02 Iul 2020, 07:51

Nu mai pot cu jigodia asta de oier, oricum i-a platit in plus de cativa ani incoace ca sa isi dea sufletul cu noi, asta din rivalitatea lui cu Rotarel, o sa iasa sa mai zica probabil ca va cumpara pe nush carede la Craiova sapt viitoare..... mie unul in clipa de fata nu mi se par legati de loc feceveceul, chiar daca au fotbalisti buni sunt degeaba, uite Alibec si Budescu....au facut kktul praf acolo......eu ma gandesc cum o sa izoleze astia Craiova la sf campionatului dupa ce vor iesi zeci de mii pe strazi.....e un an bun 2020 pt un nou titlu de campioni ! Noi macar suntem Craiova, echipa cu traditie, nu srl infiintat de ciobani si mititei si alte jigodii...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Iul 2020, 10:11

@Bobby, tu zici ca ti se pare bun stilul asta al lui Dan Petrescu pe care l-ai descris? Mie mi se pare infect si sper sa nu existe asa ceva la Craiova niciodata. Eu vad fotbalul ca un joc sustinut din pasiune, in care jucatori sunt incurajati de fani si ajutati de antrenori, nu teatru de papusi, cu schimonoseli isterice, avand ca singur scop trofee cu orice pret.
O fi naivitate, cum cred ca vrei sa spui, dar eu cred ca e normal si omenesc asa, si imi dau seama, o data in plus, de ce nu il suport pe acest bursuc, mare antrenor mare, care calca totul in picioare ca sa ia trofee. Tu chiar ti-ai dori asa ceva la echipa ta? Eu vreau sa vad o echipa care joaca de placere si care face spectacol, in primul rand, si astfel rezultatele ar veni pe un fond bun, cu toata lumea multumita.
Ii vad cum se fac de ras acum ca au avut penalty la Costache si offside la Mihaila, clar nu stiu sa piarda, dupa cum atunci cand castiga arata ca niste teuntoni fara niciun fel de haz.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 02 Iul 2020, 10:50

Hai să tăiem gazu și mai vedem. Să nu facem fro surpriză a dracu pe fond de încredere exagerată.
Apoi, duminică la Giurgiu, mizez pe combinația - șut Budescu - țânțar de o juma' de kil în ochiul lui Arlauskis. Forza Știința!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Iul 2020, 18:49

Paul scrie:
02 Iul 2020, 10:11
@Bobby, tu zici ca ti se pare bun stilul asta al lui Dan Petrescu pe care l-ai descris? Mie mi se pare infect si sper sa nu existe asa ceva la Craiova niciodata. Eu vad fotbalul ca un joc sustinut din pasiune, in care jucatori sunt incurajati de fani si ajutati de antrenori, nu teatru de papusi, cu schimonoseli isterice, avand ca singur scop trofee cu orice pret.
O fi naivitate, cum cred ca vrei sa spui, dar eu cred ca e normal si omenesc asa, si imi dau seama, o data in plus, de ce nu il suport pe acest bursuc, mare antrenor mare, care calca totul in picioare ca sa ia trofee. Tu chiar ti-ai dori asa ceva la echipa ta? Eu vreau sa vad o echipa care joaca de placere si care face spectacol, in primul rand, si astfel rezultatele ar veni pe un fond bun, cu toata lumea multumita.
Ii vad cum se fac de ras acum ca au avut penalty la Costache si offside la Mihaila, clar nu stiu sa piarda, dupa cum atunci cand castiga arata ca niste teuntoni fara niciun fel de haz.
Am mai scris, in liga 1 nu cistigi ca esti bun si civilizat. Asta e realitatea. Se mai cistiga Cupa Romaniei din greseala - dar titlul se cistiga si pe teren, si in afara lui. Fara subterane nimeni nu cistiga titlul.

Petrescu e un tip care intelege realitatea ligii 1 si realitatea mentalitatii fotbalistilor, arbitrilor si presei de pe aici - si face totul ca sa cistige. Craiova nu are asemenea oameni in staff.

Nu stiu daca masa mare de fani pricepe asta - liga 1 nu e concursul de biciclete de la gradinita, unde totul e la vedere, si cine pedaleaza mai repede cistiga. Fotbalul romanesc inseamna multa mizerie. As vrea sa avem un titlu cistigat prin orice mjloace, sa mai stau linistit inca 30 de ani...

Închis