Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Moderator: grup_moderatori

Victorie, egal, infrangere in prima etapa din retur?

Poll ended at 13 Ian 2021, 14:01

3
10
53%
1
8
42%
0
1
5%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Bobby » 12 Ian 2021, 22:55

Daca cineva imi spunea pe la sfirsitul anului 2013, inceputul anului 2014 ca in ianuarie 2021 Craiova va avea buget spre 9-10 milioane de Euro dar va fi condusa de pe margine de Dragos Bon (antrenorul lui mititelu atunci) si din tribune de Papura (secundul lui Stinga atunci la U Craiova, in liga a doua) - as fi spus ca un asemenea scenariu e doar inchipuirea unei minti bolnave. Dar uite ca asta e realitatea de azi !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Bobby » 13 Ian 2021, 00:55

Declaratie Cirtu dupa meci : "Mamut e atacant central, depinde ce joacă ceilalţi în spatele lui. El, acolo, e unu contra doi întotdeauna. Dacă nu îl sprijină, nu are nici tehnică să reusească împotriva a doi fundaşi. Trebuie ajutat! El face un joc poziţional destul de bun."

Pai si cine face tactica de il vedem pe Mamut tot timpul unul contra doi ?

P.S. Statistica meciului de pe gds.ro, cu superioritate de partea oaspetilor :

posesie: 54%-46%, ocazii de gol: 3-5, șuturi pe poartă: 1-3, șuturi pe lângă poartă: 2-2, lovituri libere: 12-12, cornere: 3-5, offsideuri: 1-0, aruncări de la margine: 35-33, intervenții portar: 3-1, atacuri: 106-104, atacuri periculoase: 57-64.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Ian 2021, 01:13

Paul scrie:
12 Ian 2021, 21:58
Arthur Rimbaud scrie:
12 Ian 2021, 21:29
STIINTA joaca la fel de terne precum PSG.

Nu stiu daca eu trebuie sa sting aceasta amaraciunea cu una ori cu doua sticle de vin.
Rosu ori alb? :)(
Cu niciuna, ne culcam si gata. Urat de tot meciul.
Dreptate tu ai avut.
Cu niciuna.
Sotie mea este cate odata ceva mai rau dacat joc de Craiova. :mad:
Ea a reussi sa ma convinga ca cel mai bun lucru pentru mine este doar un mare pahar de lapte cald. [popa] :-(
Iar cand eu ma gandesc ca eu considerat o idée buna sa o prind si pe ea cu mine pentru o luna aici... :mad:

In o buna zi, acestea creaturi ele vor conduce lume. :-( :mad:

De fericire, ea nu poate sa intelege ce eu am scris aici. :)( :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de fabius_2014 » 13 Ian 2021, 08:32

Arthur Rimbaud scrie:
13 Ian 2021, 01:13

In o buna zi, acestea creaturi ele vor conduce lume. :-( :mad:

Te informez ca acea " buna zi " a fost in urma cu cateva mii de ani, cand Eva l-a convins pe Adam sa manance un mar. De atunci femeile au condus lumea, dat tu esti inca tanar si nu ti-ai dat seama. :lol:
Asta este adevarata " oculta mondiala " :lol:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Ian 2021, 08:35

Despre Aparare nu prea am stiut nici cu alti antrenori, in aparare am aratat slab si cu Sandoi, Multescu, Mangia. Ba ! Dar sa nu legi nimic in atac... rar.
Vin 8 meciuri intr-o luna, nu avem ce ne trebuie, acel "Ceva" care sa ne faca lideri. Cred ca la inceputul lui februarie vom fi pe 3-4

Tin minte o declaratie al lui Bancu dupa meciul cu FCSB, zise " noi ne dorim prima data sa prindem play-off-ul si apoi o sa vedem..." si are dreptate copilu. La cum arata echipa, ai acelasi stil de joc pe care il cunosc toti adversarii ... duci mingea in benzi si apoi o arunci in careu... va fi greu sa ceri mai mult de playoff

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Ian 2021, 10:20

fabius_2014 scrie:
13 Ian 2021, 08:32
Arthur Rimbaud scrie:
13 Ian 2021, 01:13

In o buna zi, acestea creaturi ele vor conduce lume. :-( :mad:

Te informez ca acea " buna zi " a fost in urma cu cateva mii de ani, cand Eva l-a convins pe Adam sa manance un mar. De atunci femeile au condus lumea, dat tu esti inca tanar si nu ti-ai dat seama. :lol:
Asta este adevarata " oculta mondiala " :lol:

Daca intre Adam si Eva ar fi fost harmonie, Paradis nu ar fi disparut, insa este clar ca ea suspecta pe Adam de eu nu stiu ce misères. :mad: :)(
In orice cas, fragile specia de barbat fara bouric. :mad: :)(
Iar eu si mai triste specia de barbat care va bea lapte cald o luna. Smileypistollacap.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de R.E.N. » 13 Ian 2021, 12:02

Bobby scrie:
13 Ian 2021, 00:55
Declaratie Cirtu dupa meci : "Mamut e atacant central, depinde ce joacă ceilalţi în spatele lui. El, acolo, e unu contra doi întotdeauna. Dacă nu îl sprijină, nu are nici tehnică să reusească împotriva a doi fundaşi. Trebuie ajutat! El face un joc poziţional destul de bun."

Pai si cine face tactica de il vedem pe Mamut tot timpul unul contra doi ?

P.S. Statistica meciului de pe gds.ro, cu superioritate de partea oaspetilor :

posesie: 54%-46%, ocazii de gol: 3-5, șuturi pe poartă: 1-3, șuturi pe lângă poartă: 2-2, lovituri libere: 12-12, cornere: 3-5, offsideuri: 1-0, aruncări de la margine: 35-33, intervenții portar: 3-1, atacuri: 106-104, atacuri periculoase: 57-64.
La ce echipa cu vagi urme de performanta iese presedintele clubului sa faca comentarii tehnice despre meci? Deci care e treaba lui Cartu la club, ca nu inteleg? Supraveghetor de anternori, purtator de cuvant? E presedinte peste cea mai mare ameteala de la renasterea echipei. Nu avem un obiectiv clar, pentru ca daca ai titlul ca obiectiv nu poti sa nu ai antrenor de titlu. Am cheltuit milioane pe jucatori carora nu ca nu le-a crescut, dar chiar le-a scazut cota. Avem un joc la care nu iti mai vine sa te uiti, lipsit de orice fel de idee si orizont. Nu avem antrenor, nu avem scouting, nu avem rezultate, nu mai scoatem nici jucatori vandabili. Si domnul presedinte face comentarii tehnice. Este absolut insuportabil.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Stefan.. » 13 Ian 2021, 13:07

Prima cerință pe care Cartu a formulat- o catre Rotaru , dupa instalarea sa ca presedinte,a fost aceea de a avea o intalnire cu lotul de jucători. Anormal,fara Mangia de fata. Apoi toate au mers pe dos. Italianul a mai stat doar cateva meciuri. Nici un antrenor adevarat nu va rezista cat timp Cartu va tulbura apele.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Ian 2021, 13:26

Bobby scrie:
13 Ian 2021, 00:55
Declaratie Cirtu dupa meci : "Mamut e atacant central, depinde ce joacă ceilalţi în spatele lui. El, acolo, e unu contra doi întotdeauna. Dacă nu îl sprijină, nu are nici tehnică să reusească împotriva a doi fundaşi. Trebuie ajutat! El face un joc poziţional destul de bun."

Pai si cine face tactica de il vedem pe Mamut tot timpul unul contra doi ?

P.S. Statistica meciului de pe gds.ro, cu superioritate de partea oaspetilor :

posesie: 54%-46%, ocazii de gol: 3-5, șuturi pe poartă: 1-3, șuturi pe lângă poartă: 2-2, lovituri libere: 12-12, cornere: 3-5, offsideuri: 1-0, aruncări de la margine: 35-33, intervenții portar: 3-1, atacuri: 106-104, atacuri periculoase: 57-64.

1-0 aruncari de la margine??? :o Adica doar o singura oara minge a iesit din teren??? :o

Dieu, eu mai bine as fi baut trei paharele de cognac decat unul pahar de lapte. :mad:

Ah. Inteles. 1-0 hors-jeu. Mea culpa. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de _BGD_ » 13 Ian 2021, 14:29

Recent am observat un atac al oamenilor din fotbal la adresa lui papura, ceea ce nu ma deranjeaza sincer sa fiu.

„E vina antrenorului, nu există nicio idee de joc. Acolo e nevoie de un antrenor care să aducă o idee de joc.” - Ionel Danciulescu

„Jocul e penibil! N-am mai văzut niciodată Craiova atât de slabă. Papură caută scuze, iarba prea mare, terenul înghețat… Trebuie schimbat!” - Ion Craciunescu

Voiam să îmi cer scuze, în numele românilor, domnului Corneliu Papură. Ne pare rău că îl deranjăm înainte și după meciuri, probabil de aia răspunde în bătaie de joc la interviuri. Craiova are pretentii la titlu, jucatori buni si bine platiti, bani de transferuri. Si e antrenata de unu care pare ca-si uraste si viata, nu doar meseria. - Cristian Scutariu

Craiova, chin şi jale cu Sepsi. Numai când era Piţurcă antrenor am asistat la astfel de evoluţii lipsite de consistenţă, de coerenţă, la astfel de puneri în scenă jalnice, fără imaginaţie, fără substanţă. - Cosmin Staicu

In alta ordine de idei am vazut ca a fost cooptat un nou preparator fizic, doar ca cartita blejan ramane, deci practic nu este un NOU preparator :lol:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Bobby » 13 Ian 2021, 15:47

_BGD_ scrie:
13 Ian 2021, 14:29
Recent am observat un atac al oamenilor din fotbal la adresa lui papura, ceea ce nu ma deranjeaza sincer sa fiu.

Voiam să îmi cer scuze, în numele românilor, domnului Corneliu Papură. Ne pare rău că îl deranjăm înainte și după meciuri, probabil de aia răspunde în bătaie de joc la interviuri. Craiova are pretentii la titlu, jucatori buni si bine platiti, bani de transferuri. Si e antrenata de unu care pare ca-si uraste si viata, nu doar meseria. - Cristian Scutariu
Asta e tare de tot :laughing:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de SLH » 15 Ian 2021, 23:40

marius_vl scrie:
12 Ian 2021, 11:41
...daca nu va convine de arici! ...
"daca nu va convine de mine si nu ma placeti faceti-va alta echipa" e citatul corect din mititelu cel ale carui argumente le foloseste din ce in ce mai mult ariciul si adeptii lui.
E la un pas de "baga banii familiei"

Închis