Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Isi va reprosa ceva Papi dupa meci ?

Poll ended at 27 Ian 2021, 22:08

Victoria
7
39%
Infrangerea
3
17%
Egalul
8
44%
 
Total votes: 18

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Ian 2021, 18:00

malus dacus scrie:
27 Ian 2021, 16:59
I.auzi si la ala cu "suporteri neutri" si cica sa nu.ti vina dreacu sa.ti iei campii cand auzi pe.aici asemenea ineptii! Ce se inseamna mah 'suporter neutru'? Tu esti neutru, de ex.? Ce dreaqu suporteresti in calitate de 'suporter neutru'?
Balaceana într un picior........ 😀😀😀😀😀

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Ian 2021, 18:02

malus dacus scrie:
27 Ian 2021, 16:59
I.auzi si la ala cu "suporteri neutri" si cica sa nu.ti vina dreacu sa.ti iei campii cand auzi pe.aici asemenea ineptii! Ce se inseamna mah 'suporter neutru'? Tu esti neutru, de ex.? Ce dreaqu suporteresti in calitate de 'suporter neutru'?
Ești de Balaceanca frate..... 😧😧😧😧

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Iaurgiu » 27 Ian 2021, 18:30

U scrie:
27 Ian 2021, 17:39
fabius_2014 scrie:
27 Ian 2021, 10:38
Surzenia lui Rotaru la criticile, privind jocul echipei, venite din toate partile si orbirea atunci cand se uita la meciuri dau de banuit. Si eu cred ca se intampla ceva la club. Rotaru si Papura or fi prieteni, dar " branza e pe bani " si clubul pierde bani cu Papura antrenor si cel mai grav este ca pierde suporteri. Toata munca depusa de Multescu si Mangia de a aduce suporteri se duce de rapa cu Papura. Trist.
Se întâmplă ca Rotaru nu mai vrea sa bage bani si antrenor mai ieftin ca voda papura nu cred ca exista in momentul de fata.
ppaaaaiiii ... conform documentelor contabile afisate pe site-ul oficial, clubul e financiar pe plus (cred ca cel putin de 3 ani) desi e condus de maniera mizerabila (practic, se scoate cu niste tunuri gen Mitrita si Mihaila, altfel managerii clubului sint campioni la pierdut bani in transferuri oneroase). Asa ca ce bani e nevoie sa bage?

Stiu ca suna a conspirativita intrebarea cu "dar daca jucatorii sint de fapt neplatiti" si poate si "daca bilanturile contabile publicate sint masluite", dar nu pot sa nu observ niste discrepante. Intre presupusul tratament al jucatorilor si prestatia de pe teren, intre PR-ul agresiv si evolutia in clasament, intre interviurile lu' stiti dvs care si jocul echipei. Si mai mereu, totul pleaca de la bani.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 27 Ian 2021, 18:35

Eu sunt damné.
Eu vreau sa privesc joc de Craiova. Bun somnifère.
Joc de Liverpool. Forte bun somnifère.
Joc de PSG. Somnifère si purgatif in acelasi timp.

Eu multumesc tie sfanta providence pentru ca inima meu vibreaza pentru aceste cluburi adormite acum.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 27 Ian 2021, 19:39

U scrie:
27 Ian 2021, 17:39
fabius_2014 scrie:
27 Ian 2021, 10:38
Surzenia lui Rotaru la criticile, privind jocul echipei, venite din toate partile si orbirea atunci cand se uita la meciuri dau de banuit. Si eu cred ca se intampla ceva la club. Rotaru si Papura or fi prieteni, dar " branza e pe bani " si clubul pierde bani cu Papura antrenor si cel mai grav este ca pierde suporteri. Toata munca depusa de Multescu si Mangia de a aduce suporteri se duce de rapa cu Papura. Trist.
Se întâmplă ca Rotaru nu mai vrea sa bage bani si antrenor mai ieftin ca voda papura nu cred ca exista in momentul de fata.
Cred ca Rotaru nu mai vrea sa bage bani, dar sunt convins ca exista antrenori mai ieftini si mai buni decat Papura.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 27 Ian 2021, 20:07

Iaurgiu scrie:
27 Ian 2021, 18:30
U scrie:
27 Ian 2021, 17:39
fabius_2014 scrie:
27 Ian 2021, 10:38

ppaaaaiiii ... conform documentelor contabile afisate pe site-ul oficial, clubul e financiar pe plus (cred ca cel putin de 3 ani) desi e condus de maniera mizerabila (practic, se scoate cu niste tunuri gen Mitrita si Mihaila, altfel managerii clubului sint campioni la pierdut bani in transferuri oneroase). Asa ca ce bani e nevoie sa bage?

Stiu ca suna a conspirativita intrebarea cu "dar daca jucatorii sint de fapt neplatiti" si poate si "daca bilanturile contabile publicate sint masluite", dar nu pot sa nu observ niste discrepante. Intre presupusul tratament al jucatorilor si prestatia de pe teren, intre PR-ul agresiv si evolutia in clasament, intre interviurile lu' stiti dvs care si jocul echipei. Si mai mereu, totul pleaca de la bani.
Daca jucatorii ar fi neplatiti s-ar afla chiar de la ei printr-un telefon la presa pentru a pune presiune pe patron, cu respectarea confidentialitatii sursei.
" Intre presupusul tratament al jucatorilor si prestatia de pe teren " este o discrepanta pentru ca antrenorul este zero si inca incurca jucatorii.
Sunt sute de dovezi din care rezulta ca clubul are bani.
Eu nu-l suport pe Papura, nu inteleg si nu sunt de acord cu Rotaru, dar pana la ideea ca se duce totul de rapa mai este mult.
Eu cred ca Rotaru nu accepta ideea ca s-a inselat in privinta lui Papura, practic nu accepta ca a fost atat de putin inteligent ( ca sa nu ma cezureze).
In timp o echipa incepe sa joace din obisnuinta, dar niciodata nu o sa poata face mare performanta fara un antrenor profesionist. Cred ca Rotaru si Papura asteapta ca echipa sa inceapa sa joace din obisnuinta. Se formeaza niste relatii intre jucatori, niste scheme exersate la antrenamente, merge si fara tactica daca ai jucatori valorosi.
Cornel Dinu acuza prin anii 80, in Flacara, o echipa extraordinara din Romania ca joaca din obisnuinta pentru ca sunt aceiasi jucatori de ani de zile, dar echipa nu are o idee de joc desi obtinea rezultate senzationale. Ghiciti care era echipa ?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 27 Ian 2021, 20:08

fabius_2014 scrie:
27 Ian 2021, 20:07
scuze!
Last edited by fabius_2014 on 27 Ian 2021, 20:10, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 27 Ian 2021, 20:09

fabius_2014 scrie:
27 Ian 2021, 20:08
scuze !

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 27 Ian 2021, 20:15

O fi inceput și Rotaru să se creadă antrenor. Ca Gigi...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Ian 2021, 20:27

dorumihnea2 scrie:
27 Ian 2021, 18:02
malus dacus scrie:
27 Ian 2021, 16:59
I.auzi si la ala cu "suporteri neutri" si cica sa nu.ti vina dreacu sa.ti iei campii cand auzi pe.aici asemenea ineptii! Ce se inseamna mah 'suporter neutru'? Tu esti neutru, de ex.? Ce dreaqu suporteresti in calitate de 'suporter neutru'?
Ești de Balaceanca frate..... 😧😧😧😧
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4531923073
Atâta te duce capu frate....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Ian 2021, 20:38

2007 Flag of Romania.svg România U19 1 (0)
2009-2010 Flag of Romania.svg România U21 9 (1)
2011- Flag of Romania.svg România 18 (3)
* Apariții și goluri pentru echipa...........

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Ian 2021, 20:44

18 meciuri la națională și 3 goluri..... Bă nenicule tu ai văzut ce gol a marcat? Cu călcâiul îți zic eu că poate nu ai TV acasă..... Dar tu ce știi? Doar să critici și să jignești că ești tare cu tastatura în față..... Ca tine care fac doar caterincă și publicitate negativă cu pagina ta de Facebook e plin.... Bucură-te și tu la un gol pe acolo sau laudă și tu pe cineva că doar te lauzi că ții cu Știința sau poate, nu.....

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 27 Ian 2021, 21:51

golul lui Papp, reușită spectaculoasă a la Ibrahimovic .. la câte cornere am avut și la Voluntari, ar fi mers o recidivă ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Iaurgiu » 28 Ian 2021, 15:57

fabius_2014 scrie:
27 Ian 2021, 20:07
Daca jucatorii ar fi neplatiti s-ar afla chiar de la ei printr-un telefon la presa pentru a pune presiune pe patron, cu respectarea confidentialitatii sursei.
" Intre presupusul tratament al jucatorilor si prestatia de pe teren " este o discrepanta pentru ca antrenorul este zero si inca incurca jucatorii.
Sunt sute de dovezi din care rezulta ca clubul are bani.
Eu nu-l suport pe Papura, nu inteleg si nu sunt de acord cu Rotaru, dar pana la ideea ca se duce totul de rapa mai este mult.
Eu cred ca Rotaru nu accepta ideea ca s-a inselat in privinta lui Papura, practic nu accepta ca a fost atat de putin inteligent ( ca sa nu ma cezureze).
In timp o echipa incepe sa joace din obisnuinta, dar niciodata nu o sa poata face mare performanta fara un antrenor profesionist. Cred ca Rotaru si Papura asteapta ca echipa sa inceapa sa joace din obisnuinta. Se formeaza niste relatii intre jucatori, niste scheme exersate la antrenamente, merge si fara tactica daca ai jucatori valorosi.
Cornel Dinu acuza prin anii 80, in Flacara, o echipa extraordinara din Romania ca joaca din obisnuinta pentru ca sunt aceiasi jucatori de ani de zile, dar echipa nu are o idee de joc desi obtinea rezultate senzationale. Ghiciti care era echipa ?
M-am gindit mult la ce ai scris tu. Logic, ai dreptate cu banii. Si in cazul asta, care sa fie explicatia? Cea mai simpla explicatie e ca Ariciu' chiar are probleme de sanatate si astia se comporta ca sluga nesimtita. Sindromul "cind pisica nu-i acasa". Sa vedem ... daca asa e, mai e o speranta.

Nu ma bag la comentarii despre ce scria in presa de partid si de stat in '84, ca aveam 7 ani pe vremea aia :). Mi se pare normal, totusi, ca o echipa care joaca suficient de bine incit sa le bata pe toate celelalte ... sa nu isi schimbe jocul. Axioma inginereasca, "if it ain't broken, don't fix it". Nu putem compara situatia MAxima cu ce e azi. Echipa lu' Papura Voda nu domina competitia, ca sa zici ca n-are motive sa se schimbe. S-or fi osificat niste relatii intre jucatori, si niste trasee de joc, dar ele nu functioneaza. Cum sa zic? E ca un os fracturat si sudat la loc gresit. daca nu e antrenor, sa puna ghipsu' in asa fel sa se lipeasca oasele cum trebuie ...
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Închis