Etapa 20. Universitatea Craiova - FC Argeș

Moderator: grup_moderatori

Închis

Realizam prima victorie acasa pe 2021?

Poll ended at 30 Ian 2021, 18:46

Da
10
50%
Nu
4
20%
Egal
6
30%
 
Total votes: 20

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 20. Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de Dany » 30 Ian 2021, 00:18

Judecând la rece, Papură nu poate sa demisioneze daca este prieten cu patronul. Il ajuta ca antrenor până în momentul în care se intelege cu altcineva. Chiar dacă noi suntem supărați pe Papură ca echipa nu joacă nimic, nu poate pleca și să îl lase pe patron.
Trebuie să îl intelegem și pe el, chiar dacă o facem pe nervii noștri. Sper sa fie adevarat ca se caută o soluție și să vină un antrenor capabil cat mai repede pentru a încerca să salveze acest sezon. Cu cat trec etapele mai mult și nu adunam puncte va fi din ce in ce mai greu să mai salvăm acest sezon.
Mi-aș dori tare mult sa ne implicam in lupta pentru titlu și să și câștigăm, dar daca nu se schimba repede ceva cred ca va fi foarte greu, nu imposibil, dar foarte greu.
Păcat ca nu a gândit de la inceput acest lucru și a tot încercat cu Papură.
Pe de altă parte ar trebui văzut ce fac Cartu și Popescu la echipa, daca au vreun rol sau sunt platiti degeaba, sau, și mai rau, fac atmosfera ostilă pentru marea performanță. Nu stiu care e rolul lor, dar patronul trebuie sa ia niste masuri drastice daca se vrea performanță. Altfel ne vom zbate în continuare în mediocritate și vom fi tot timpul în spatele fcsb-ului și a cfr--ului.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk



Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 20. Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de Augustus Caesar » 30 Ian 2021, 05:48

ivan si cu mamut cel mai ''letal'' cuplu de atacanti din tara, doar ca sunt letali pentru echipa noastra si pentru nervii nostri. Sunt curios daca Rotaru isi pune vreun semn de intrebare asupra persoanei(lor) care i-au recomandat si l-au sfatuit sa-l semneze pe mamut. Si pe altii. Despre antrenor nu mai zic nimic, vorbeste numele despre el. In rest praf, toata lista staff-ului (o gramada la propriu si la figurat), incepand cu papura si terminand cu popescu trebuie sa aiba decenta si sa plece. Hmm, decenta, un cuvant necunoscut multora!
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 20. Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Ian 2021, 08:59

Atât de supărat am fost că nu am avut chef să mai scriu nimic după meci. Ce vreau să spun e că este greșită ideea că Papură ne-ar putea ajuta până găsește Rotaru un antrenor. Nu ne mai poate ajuta pt că omul e pierdut în idei. Ce remarca cineva din studiou este că Papură vede că Ofosu, Bic, Ivan, Nistor sau Mamut nu pot mai mult dar insistă cu ei la nesfârșit. Dacă tot știi că pleci bagă frate niște rezerve.... Mateiu vs Bic, Căpățînă vs Nistor, Câmpanu vs Ofosu... De atacant ce să mai zic nu avem niciunul în lot în afară de Kolici, adu de la juniori..... Bărbuț nu mai are ce căuta în lot....

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 20. Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de fanucrv » 30 Ian 2021, 09:23

Cu un antrenor bun e posibil sa mai resuscitezi o parte din jucători care acum sunt pământ. E posibil, nu garantează nimeni. Dar sunt unii care nu cred ca-i pune cineva pe picioare. Păi Mamut ăsta s-a zbătut ca un disperat in perioada de probă și tot nu a avut realizări și tu il cumperi definitiv. Când zic realizări nu ma refer doar la goluri, un atacant face culoare, iese la combinații , protejeaza etc. Ăsta nimic. Mare vorba aia: prost sa fii, noroc să ai.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 20. Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de Dany » 30 Ian 2021, 12:36


dorumihnea2 scrie:Atât de supărat am fost că nu am avut chef să mai scriu nimic după meci. Ce vreau să spun e că este greșită ideea că Papură ne-ar putea ajuta până găsește Rotaru un antrenor. Nu ne mai poate ajuta pt că omul e pierdut în idei. Ce remarca cineva din studiou este că Papură vede că Ofosu, Bic, Ivan, Nistor sau Mamut nu pot mai mult dar insistă cu ei la nesfârșit. Dacă tot știi că pleci bagă frate niște rezerve.... Mateiu vs Bic, Căpățînă vs Nistor, Câmpanu vs Ofosu... De atacant ce să mai zic nu avem niciunul în lot în afară de Kolici, adu de la juniori..... Bărbuț nu mai are ce căuta în lot....
Păi asta cred și eu și toată lumea care tine cu Craiova, dar totul depinde doar de patron.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 20. Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de Iaurgiu » 30 Ian 2021, 16:32

Nu pot sa inteleg de ce muma-sa mai platesti Presedinte de club daca "totul tine de patron". Femeia de servici, tot patronu' o angajeaza?? Penibil
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Închis