Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu cupa?

Poll ended at 13 Feb 2021, 14:47

Mergem in sferturi că e in drumul spre finală.
19
86%
Rămânem in optimi și ne concentrăm pe campionat.
3
14%
 
Total votes: 22

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Bogho » 08 Feb 2021, 14:47

Nici nu a venit bine grecul că trebuie să se deplaseze pe un teren greu, tocmai la Botoșani, pentru meciul din optimi, FC Botoșani - Universitatea Craiova. Joi seara de la ora 20:30

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 08 Feb 2021, 15:50

Cum nu se poate mai nasol pentru el. La Universitatea, CR a fost mereu un obiectiv important si - vorba lu' Mangia - Cupa aia e ceva special, pui mina pe ea :). Daca pierdem, o sa-si puna in cap un sfert de suporteri. Intrebarea e daca are cu cine sa cistige. Cu Nistor si Mamut (la marmacie), nu prea. Pe de alta parte, cit sa fi avut la dispozitie sa pregateasca meciul? Simbata cu militia, duminica probabil liber, miercuri fac deplasarea ca joi e meci. Mai ramin doua zile. Ceva cirpeli tactice, eventual in astea doua zile. Altceva, ce?
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 08 Feb 2021, 18:55

In contextul in care ne aflam e un meci deosebit de important. Daca ne calificam, ne mentinem in cărți pt. ambele obiective si castigam timp si liniste pt. a regla lucruri. Daca nu, presiunea care s-a mai domollit putin, va incepe din nou sa creasca. Asta chiar ca e un meci la care avem nevoie de concentrarea pe care o tot pomenea Papura. In meciurile de calificare trebuie sa ai nervii tari. Si un pic de sansa, in caz de valori echilibrate. Sper sa le avem. Forza Știința!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Alishor » 08 Feb 2021, 19:08

Iaurgiu scrie:
08 Feb 2021, 15:50
Cum nu se poate mai nasol pentru el. La Universitatea, CR a fost mereu un obiectiv important si - vorba lu' Mangia - Cupa aia e ceva special, pui mina pe ea :). Daca pierdem, o sa-si puna in cap un sfert de suporteri. Intrebarea e daca are cu cine sa cistige. Cu Nistor si Mamut (la marmacie), nu prea. Pe de alta parte, cit sa fi avut la dispozitie sa pregateasca meciul? Simbata cu militia, duminica probabil liber, miercuri fac deplasarea ca joi e meci. Mai ramin doua zile. Ceva cirpeli tactice, eventual in astea doua zile. Altceva, ce?
nu are de ce sa isi puna in cap suporterii. stiu ca la noi se termina repede rabdarea dar nu poti sa te superi pe un antrenor sosit de doar 4 zile la club. el trebuie sa indrepte ce a facut papura vraiste la club. mai mult ca niciodata trebuie rabdare acum, mai ales ca a luat echipa din mers fiind in plin campionat
5 septembrie 1948... Legenda incepe

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Feb 2021, 20:01

Sper sa se joace, se anunta zapada mare la ora meciului
Mirko - Bancu, Constantin, Papp, Vatajelu - Fedele, Cicaldau - Ofosu, Cimpanu, Baiaram - Ivan

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 08 Feb 2021, 20:19

Dupa 2 antrenamente nu poti cere unui antrenor sa faca minuni, dar la noi nu se stie. Eu cred ca Ouzounidis a fost adus la Craiova cu target titlul in campionatul viitor. Anul asta, daca se poate bine, daca nu, asta e.
Sa speram ca botoseii nu vor sa se oboseasca in cupa. Cred ca vom invinge la un gol diferenta.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 08 Feb 2021, 21:25

Citi mai avem suspendati?
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 08 Feb 2021, 22:25

Uau. Bostonu' e al dracului de tare pe picioare, mai ales pe ghetusul ala de acasa de la ei
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 08 Feb 2021, 22:28

Avem viata grea acolo. Poate, totusi, au obosit in meciul cu CFR.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Dany » 08 Feb 2021, 22:29

Da...o sa fie foarte greu la Botoșani joi având în vedere și gazonul și vremea, plus jucătorii lor care parca traiesc pentru aceste meciuri.
Sper totusi sa trecem mai departe în 90 de minute și fără accidentați deoarece apoi avem alt meci foarte greu la Clinceni unde trebuie sa ne luam revanșa dupa înfrângerea din tur.
Baftă multă băieților ca avem nevoie si de mult noroc.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 10 Feb 2021, 15:59

Cica jucam 4231 la Boston. Sper ca la mijloc in aia "3" sa fie Cic si nu Nistor. Ah, si sper ca Nea Marin sa termine traditia asta timpita cu pase la portar continuate cu minge de urmarire.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Feb 2021, 17:45

https://youtu.be/TbuSDz1q_kI

nu fortam cu Nistor, are probleme la glezna
intrebarea este daca joaca sau nu Fedele din primul meci

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 10 Feb 2021, 21:19

Doar un antrenor de la Botoșani putea să dea asa o declarație la adresa noului antrenor de la Craiova....

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de fanUCV » 10 Feb 2021, 22:04

@Alishor .. "râmânem în optimi și .. ", te-am ghicit .. ?! .. asta, ca fapt divers ..
oricum, Cupa nu prea mai duce nicăieri prin Europa .. vine "noua" cupă UEFA sau competiția săracilor din est .. cu Milan, poate, peste 50 de ani ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Optimi. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 10 Feb 2021, 22:29

la oi, Messi al porcarilor a facut-o ... de oaie. iar
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Închis