Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Sperati ca prindem locul 2 inainte de Playoff?

Poll ended at 04 Apr 2021, 14:56

3p DA
15
65%
1p NU
3
13%
0p N-am mai castigat in deplasare la Steaua de 30 ani
5
22%
 
Total votes: 23

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 06 Apr 2021, 09:20

malus dacus scrie:Ba, nu stiu vere, da mie.mi place de Rotaru. Poa' sa vina zece mii de selehasi cu aberatii ca sunt omul lui sau nu stiu ce traznai despre relatia suporteri/patroni, eu spun ce vad. Singura data cand m-a scos din sarite de nu.l.mai suportam, este ultimul episod cu Papura, cand chiar n.am inteles ce draq o fi fost in capul lui. In rest, mai ales la nivel de discurs in spatiul public, n.am ce sa.i reprosez. Bine, exista si posibilitatea sa fie foarte bun vrajitor din vorbe si sa ma las prostit, dar asta ar insemna sa fie foarte, foarte, foarte inteligent si foarte, foarte, foarte pervers. Ceea ce mi.e greu sa cred.
:-) prost sigur nu e.


Sent from my iPad using Tapatalk

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 06 Apr 2021, 10:19

Atunci era alta problema. Acum avem cel mai bun antrenor din Liga I ( si atunci aveam, dar si ei), avem organizare, suntem in forma. Ei atunci nu au jucat nimic ca aveau aranjat cu oile...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 06 Apr 2021, 10:45

THE LION scrie:
06 Apr 2021, 09:13
Cfr a fost praf si anul trecut in penultima etapa cu fcsb si apoi ne-au batut lejer si si luat titlul. Vom avea meci foarte greu.
S-a schimbat antrenorul la ei si s-a schimbat si la noi. De doua ori bine pentru noi.
Am auzit ca ar avea si ceva restante salariale. In meciul cu noi lipsesc Deac si Costache.
Sigur nu o sa fie un meci usor, dar din ce am vazut cred ca suntem peste ei.
usteag usteag usteag

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 06 Apr 2021, 10:47

malus dacus scrie:
05 Apr 2021, 23:05
Ba, nu stiu vere, da mie.mi place de Rotaru. Poa' sa vina zece mii de selehasi cu aberatii ca sunt omul lui sau nu stiu ce traznai despre relatia suporteri/patroni, eu spun ce vad. Singura data cand m-a scos din sarite de nu.l.mai suportam, este ultimul episod cu Papura, cand chiar n.am inteles ce draq o fi fost in capul lui. In rest, mai ales la nivel de discurs in spatiul public, n.am ce sa.i reprosez. Bine, exista si posibilitatea sa fie foarte bun vrajitor din vorbe si sa ma las prostit, dar asta ar insemna sa fie foarte, foarte, foarte inteligent si foarte, foarte, foarte pervers. Ceea ce mi.e greu sa cred.
Rotaru este un tip inteligent si a facut lucruri extraordinare pentru Universitatea Craiova. Asta nu o spun eu ci toti cei care au vazut cum este organizat clubul. Nu cred ca in Romania a fost un club de fotbal care sa aiba un manager ca Rotaru. Practic el este managerul.
Nu cred ca in 2013 erau multi care credeau ca in 7-8 ani ne vom bate la campionat si cupa.

Nici eu nu am inteles ce a gandit cand l-a pus a doua oara antrenor pe Papura.
Nu stiu exact ce relatie este intre Rotaru si Becali. Cred ca anul asta ne lamurim.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Apr 2021, 11:39

Pai ce relatie sa fie? Eu nu cred in prostiile astea care mai apar, ca de-aia nu batem noi fbsc, ca e rotaru pe felie cu becali. In primul rand, nu vad care ar fi scopul. Sa castige ciobenu si rotaru saiapula? Nu cred așa ceva. Plus toate frecusurile care au mai aparut - cazurile A. Vlad, O. Popescu, bagatul juniorilor la anumite meciuri, acum cu solicitarea de teste anti-doping etc., eu nu cred ca se pupa pe gura.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 06 Apr 2021, 12:08

THE LION scrie:
06 Apr 2021, 09:13
Cfr a fost praf si anul trecut in penultima etapa cu fcsb si apoi ne-au batut lejer si si luat titlul. Vom avea meci foarte greu.
Meciul ăla a fost pregătit cu picioarele. Sau mai bine zis, complet nepregatit. M-am si mirat ca Bergodi nu a fost demis după acel meci, când ai jucat acasă cu titlu pe masă și echipa a evoluat execrabil. Ulterior a mai venit si meciul cu georgienii in care s-a repetat evoluția. Cfr ul si-a dat afară antrenorul dupa ce castigase un titlu și n-au avut niciun fel de scrupule sa-l demita stiind ca numai poate repeta performanța. Parcă de Andone era vorba.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 06 Apr 2021, 12:14

Pe mine la fel de mult ca faptul ca ne luptam la campionat si cupa ma bucura ca avem un club sanatos financiar, care cred ca e in al treilea an consecutiv in care face profit. Nu ca m-ar incanta situatiile financiare sau recuperarea banilor de catre actionari, dar asta inseamna ca putem sa ne uitam inainte cu incredere si ca e un model care poate functiona pe termen lung. Daca nu cumva cade cineva in cap si incepe sa-l gripeze.

Nu e totul roz, inca trebuie sa se faca ordine prin birouri si prin bagatorii de seama si de strambe. Dar cred ca acum vede si Rotaru (din nou, ca parea ca uitase) de ce e bine sa-ti iei profesionisti la echipa si sa-i lasi sa lucreze. Asta trebuie facut de la presedinte, scouteri, antrenori de juniori si asa mai departe.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 06 Apr 2021, 12:56

fanucrv scrie:
THE LION scrie:
06 Apr 2021, 09:13
Cfr a fost praf si anul trecut in penultima etapa cu fcsb si apoi ne-au batut lejer si si luat titlul. Vom avea meci foarte greu.
Meciul ăla a fost pregătit cu picioarele. Sau mai bine zis, complet nepregatit. M-am si mirat ca Bergodi nu a fost demis după acel meci, când ai jucat acasă cu titlu pe masă și echipa a evoluat execrabil. Ulterior a mai venit si meciul cu georgienii in care s-a repetat evoluția. Cfr ul si-a dat afară antrenorul dupa ce castigase un titlu și n-au avut niciun fel de scrupule sa-l demita stiind ca numai poate repeta performanța. Parcă de Andone era vorba.
Jucam slab, dar victoriile acopereau minusurile. Cand castigi uiti toate greselile facute in meci. Daca nu-l aveam pe Dragon, nu cred ca ajungeam sa jucam cu titlul pe masa. Mare dezamagire a fost meciul cu Tbilisi. Cu Elvir valid, era o posibilitate sa fim si acum cu Papura. Faceam calcule cu puncte/meci, etc.


Sent from my iPad using Tapatalk

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 06 Apr 2021, 19:23

THE LION scrie:
06 Apr 2021, 09:13
Cfr a fost praf si anul trecut in penultima etapa cu fcsb si apoi ne-au batut lejer si si luat titlul. Vom avea meci foarte greu.
Nu zice nimeni ca va fi usor, la nivelul asta valorile sunt totusi apropiate, meciuri teoretic ''pe muchie''. Insa.... feeling-ul meu imi spune ca noi suntem pe val- sper sa nu se sparga :) A si mai e ceva, in comparatie cu finalulul de sezon trecut cred ca baietii lucreaza mult si pe partea psihologica, moral, incredere. Eu asa ii vad, simt. Si sper !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 06 Apr 2021, 20:58

Io va cred: Rotaru e inteligent. Atunci de ce IQ lu' ma-sa l-a tinut pe Cornelus pana am ajuns la -9 puncte de fcsb (plecand de la + 9 parca) ? cand pana si din Bechet se simtea duhul nulitatii lu' Cornelus.

PS Calma calma cu Bergodi ... ne-a adus o speranta reala de castiga un campionat. Nu am mai avut sentimentul asta de aproape 30 ani

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Apr 2021, 21:59

^de ce l.a ținut atat, o explicatie ar fi ca poate n.a găsit/reusit sa bata mai repede palma cu cineva, asa cum probabil ca voia el. Adica strain, bla bla. Intrebarea e - de ce dracu l.a pus? Aici chiar ca n.are nicio scuza. O fi vrut sa fie fair cu el, i.o fi promis ca.i acorda sansa sa demonstreze, dracu stie. Ei stiu.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 06 Apr 2021, 22:39

Cornel s-a certat si cu medicul. Din cati antrenori am avut, el e singurul care s-a certat cu toata lumea. Cine stie, poate clubul nu se ridica la nivelul lui Cornel. El poate sa demonstreze cu alta echipa sau sa faca lucruri marete la echipa a 2-a. Noi nu il impiedicam. Poate el a fost alaturi de Rotaru la inceputul proiectului si a simtit nevoia/obligatia sa-i dea o sansa. Eu am crezut ca dupa episodul Jerry Gane s-a lamurit. In editia aia de campionat, retrogradau direct 6 echipe si noi eram preocupati sa jucam ofensiv, sa facem spectacol, punctele nu erau importante.


Sent from my iPad using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Apr 2021, 23:45

Eu st. de acord si cu acordatul asta de sanse. Ca daca te pripesti si n-ai rabdare, poti sa pierzi un om bun din cauza a "n" factori colaterali sau pur si simplu a ghinionului de moment. Dar nici sa astepti sa se strice caruta. De pilda ceea ce se intampla acum la echipa a 2-a. Au luat-o la vale grav si se duc intins spre liga a IV-a. Bun, inteleg ca lotul e subtire, multi tineri care merg si la U19 etc. Dar nu stiu nici cat drac de antrenorat cunoaste Vrajitoarea de la Plenița si daca nu cumva e mai degraba vina antrenorilor. Ce rezultate il recomandă pe Vrajitoarea ca antrenor la echipa a 2-a a Universitatii si ce trebuie sa se intample sa-si faca bagajul? Pt. că pare un fel de Papura al UCV2. El saracu, o vrea. Dar daca nu stie?
Apropo, de Benga de la Timisoara mai stie cineva, ceva?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. FCFCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2021, 09:11

malus dacus scrie:Eu st. de acord si cu acordatul asta de sanse. Ca daca te pripesti si n-ai rabdare, poti sa pierzi un om bun din cauza a "n" factori colaterali sau pur si simplu a ghinionului de moment. Dar nici sa astepti sa se strice caruta. De pilda ceea ce se intampla acum la echipa a 2-a. Au luat-o la vale grav si se duc intins spre liga a IV-a. Bun, inteleg ca lotul e subtire, multi tineri care merg si la U19 etc. Dar nu stiu nici cat drac de antrenorat cunoaste Vrajitoarea de la Plenița si daca nu cumva e mai degraba vina antrenorilor. Ce rezultate il recomandă pe Vrajitoarea ca antrenor la echipa a 2-a a Universitatii si ce trebuie sa se intample sa-si faca bagajul? Pt. că pare un fel de Papura al UCV2. El saracu, o vrea. Dar daca nu stie?
Apropo, de Benga de la Timisoara mai stie cineva, ceva?
Cu echipa a 2-a si pe mine ma deprima. Poate e un nivel foarte ridicat in liga a 3-a, cu mari fotbalisti spre retragere, gen Ronaldinho in mizerie. Si cei mici nu fac fata, sau in liga asta se lucreaza mult tactic. Toti antrenorii astia sunt genii ale tacticii in fotbal, in timpul liber si Mirel ia notite de la ei. Se lucreaza asa de mult la tactica incat cei mici nu mai ajung sa loveasca corect mingea. In fata portii trag cu "ciocu'" din cauza emotiilor puternice.


Sent from my iPad using Tapatalk


Închis