Etapa 30. Universitatea - CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea - CFR

Poll ended at 12 Apr 2021, 14:23

3
15
79%
1
2
11%
0
2
11%
 
Total votes: 19

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de malus dacus » 12 Apr 2021, 17:15

Poate ca la inceputurile carierei sale, Bancu nu era si nici nu voia sa devina fundas stanga. Dar iata ca acum este si asa vrea sa si ramana. Deci discutiile astea nu-si mai au rostul. Dupa ce s-a srtofocat atata timp si aproape ca e titular de drept la nationala pe acel post, mai vine [*****] sa-l puna mijlocas. Sa mai prinda nationala la [*****].

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 17:26

Discutiile isi au rostul, asa cum sintagma "gusturile nu se discuta" ...este desueta. Bancu este un jucator de nisa, un anume post intr-un anume stil...el este mijlocas ofensiv de banda, in sistemul 4-2-3-1 al grecului er ar trebui sa ocupe pozitia din stanga a celor 3. Bancu este la nationala pe fondul lipsei de valori genaeralizata la nivel national si pe fondul inclinatiei spre atac a fotbalului contemporan.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de malus dacus » 12 Apr 2021, 17:51

Putem sa discutam pana la anul. N-o sa-l schimbe nimeni din fundas stanga. Si nici nu cred ca ar fi o idee buna. Se descurca decent, e postul pe care s-a obisnuit, e la nationala. Case closed.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 17:55

Eu nu cred că te-am jignit, ba chiar tu ai dat-o prima dată cu,, Mangia,, ai mai dat-o și cu lămâia ..... Referitor la Baiaram am recunoscut că am greșit, mi-am făcut mea culpa. Culmea ipocriziei e că tu făceai apel că bla bla că ne banezi etc, că să terminăm, că Mangia și..... Dacă eu te am atacat cu povestea ta cu Bancu si Cic, (în continuare susțin că sunt niște aberații la fel ca și povestea cu mijlocaș central) tu te-ai cam aprins și ai dat-o cu ipocrizia😀.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 12 Apr 2021, 17:59

La cea mai buna apărare din campionat sa vorbim de reconversia unui fundas nu cred aduce mare plus valoare chiar dacă ar putea urca pe banda... mijlocas la închidere l-a mai încercat Piti dar nu părea sa i se potrivească

Cred ca după ce își revine Bălașa, Ofosu, Koljic și Fedele( care cred ca sunt sub 50% din capacitate toți 3) o sa crească concurenta și concentrarea acolo unde scartaim și la final de sezon tragem linie, pana atunci avem cu ce sa batem orice echipa dar nu la pas, trebuie implicare, determinare, mentalitate, atmosfera - > profesionalism într-un cuvânt
Last edited by BiancoAzzurro_AS. on 12 Apr 2021, 18:01, edited 1 time in total.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 18:00

malus dacus scrie:
12 Apr 2021, 17:51
Putem sa discutam pana la anul. N-o sa-l schimbe nimeni din fundas stanga. Si nici nu cred ca ar fi o idee buna. Se descurca decent, e postul pe care s-a obisnuit, e la nationala. Case closed.

Disclosed case... :) Eu l-as schimba si l-as pune in acea pozitie din sistemul 4-2-3-1, dar daca ar fi sa aleg intre el si Oposum l-as alege pe Oposum.
Totusi intr-un sistem 4-4-2 as merge pe Bancu in defavoarea lui Oposum.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2021, 18:25

Eu cred ca, pe forumul Universitatii Craiova, este normal ca orice jucator sa fie laudat sau criticat in functie de cum joaca la un moment dat. Pe forumul lui Juve. este criticat CR7 si nu se mai ofuscheaza nimeni.
In conditiile astea de ce nu am recunoaste ca Baiaram desi e plin de talent, incetineste jocul / Eu cred ca ar trebui sa dea drumul mai repede la minge.
Cicaldau a fost cam obosit in meciul de ieri si de aceea a parut cam superficial.
Vladoiu a fost haotic in asezare si in joc.
Tudorie lent.
Cu toate astea as da un mare plus lui Marinos care a schimbat fata echipei si am senzatia ca suntem putin peste CFR si FCSB.
La plus i-as pune pe Nistor, Constantin, poate Papp.
Mi s-a parut mie sau Nistor a batut cornerele mai bine decat Cicaldau ?

Si mie mi se pare ca Bancu este mai bun in fata, dar daca tara are nevoie de el fundas, atunci fundas sa fie. :lol:
usteag usteag usteag

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 18:31

Eu cred ca bara pe care a lovit-o Ceapa este cu 7 centimetri mai la dreapta decat ar trebui... :)
Cred ca o comisie a LPF ar trebui sa faca masuratorile corecte si sa ne atribuie victoria daca este cazul. :)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Apr 2021, 18:52

Eu nu l-as critica pe Bancu sau Cic, cat nu imi place ce vad la Baiaram.
Intradevar am plans langa Mihaila pana si-a dat drumu la joc si pana a dat primele goluri vreo 2 ani.
Dar baiaram desi foarte tanar si e normal sa aibe evolutii sinusoidale, nu arata ca creste in tehnica, viteza sau forta, nu neaparat in evolutii

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2021, 19:01

Baiaram, Vladoiu, Cicaldau, Ivan, Campanu sunt jucatori pe care Universitatea Craiova ii poate vinde la pret bun.
Antrenorul trebuie sa aiba in vedere asta si de aceea unii jucatori sunt un pic fortati.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Apr 2021, 19:15

Când a intrat Știința în liga 1 Bancu a fost folosit extremă stânga chiar mi-am amintit azi un meci cu U Cluj jucat în Ardeal și câștigat cu 2-0 în care a marcat un gol și îmi amintesc că făcea ce vroia cu fundașii adverși. Dacă nu ar fi regula cu under 21 era o posibilitate să îi vedem pe Bancu și pe Vatajelu împreună pe banda stângă.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 19:58

dorumihnea2 scrie:
12 Apr 2021, 19:15
Când a intrat Știința în liga 1 Bancu a fost folosit extremă stânga chiar mi-am amintit azi un meci cu U Cluj jucat în Ardeal și câștigat cu 2-0 în care a marcat un gol și îmi amintesc că făcea ce vroia cu fundașii adverși. Dacă nu ar fi regula cu under 21 era o posibilitate să îi vedem pe Bancu și pe Vatajelu împreună pe banda stângă.
Imi amintesc acel meci, era seara in care dupa 3 ani de presiuni il convinsesem pe taica-meu sa nu il mai jeleasca pe Mititelu si proiectele lui si sa sustina CSU cum ii ziceau la acea vreme...A fost o seara buna, in astfel de seri poti sa ...schimbi voturi.
Erau niste baieti, "muzicanti" ... care spuneau:

You can't change the world
But you can change the facts
And when you change the facts
You change points of view
If you change points of view
You may change a vote
And when you change a vote
You may change the world

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de manex » 12 Apr 2021, 21:34

fabius_2014 scrie:Eu cred ca, pe forumul Universitatii Craiova, este normal ca orice jucator sa fie laudat sau criticat in functie de cum joaca la un moment dat. Pe forumul lui Juve. este criticat CR7 si nu se mai ofuscheaza nimeni.
In conditiile astea de ce nu am recunoaste ca Baiaram desi e plin de talent, incetineste jocul / Eu cred ca ar trebui sa dea drumul mai repede la minge.
Cicaldau a fost cam obosit in meciul de ieri si de aceea a parut cam superficial.
Vladoiu a fost haotic in asezare si in joc.
Tudorie lent.
Cu toate astea as da un mare plus lui Marinos care a schimbat fata echipei si am senzatia ca suntem putin peste CFR si FCSB.
La plus i-as pune pe Nistor, Constantin, poate Papp.
Mi s-a parut mie sau Nistor a batut cornerele mai bine decat Cicaldau ?

Si mie mi se pare ca Bancu este mai bun in fata, dar daca tara are nevoie de el fundas, atunci fundas sa fie. Imagine
usteag usteag usteag
Si eu sunt de parare ca daca sunt de criticat sa o facem. Tineti minte cand Hagi vroia sa dribleze el tot? Cand nu dadea drumul la minge? Si o tara intreaga i-a spus asta. Si Hagi a devenit si mai bun. Cam asa e si cu Baiaram, pastrand proportiile: tine mult mingea. Ii iese driblingul cand e in centru, cand e in tusa... Pas.
Ai dreptate, Nistor bate mai bine cornerele, mai in forta. Cic le bate mai moale si plouat.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 30. Universitatea - CFR

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2021, 09:59

dorumihnea2 scrie:Când a intrat Știința în liga 1 Bancu a fost folosit extremă stânga chiar mi-am amintit azi un meci cu U Cluj jucat în Ardeal și câștigat cu 2-0 în care a marcat un gol și îmi amintesc că făcea ce vroia cu fundașii adverși. Dacă nu ar fi regula cu under 21 era o posibilitate să îi vedem pe Bancu și pe Vatajelu împreună pe banda stângă.
Si pe banda dreapta erau Achim si Baluta. Cu Mangia, Baluta a trecut in pozitia Dries Mertens. Eu, in subiectivismul si nepriceperea mea, il vedeam un Papu Gomez. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis