Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Moderator: grup_moderatori

Mergem in finala?

Da
18
90%
Nu
2
10%
 
Total votes: 20

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Bogho » 13 Apr 2021, 12:40

Mâine (14 aprilie) de la ora 19.00 vom juca manșa 1 din semifinala de cupa României.
Adversarul nostru, Viitorul Pandurii Tg Jiu, tocmai ce a retrogradat matematic in Liga a III-a. este pe locul 2 in seria 2 din playout-ul din Liga a II-a si sezonul următorul va juca tot in Liga a II-a.

Returul este programat pe 12 sau 13 mai 2021.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2021, 13:02

Bogho scrie:Mâine (14 aprilie) de la ora 19.00 vom juca manșa 1 din semifinala de cupa României.
Adversarul nostru, Viitorul Pandurii Tg Jiu, tocmai ce a retrogradat matematic in Liga a III-a.

Returul este programat pe 12 sau 13 mai 2021.
Au retrogradat?! Matematic?! Dar fizic sau chimic au retrogradat?


Sent from my iPad using Tapatalk

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de adi_g » 13 Apr 2021, 13:19

A retrogradat Pandurii, nu Viitorul..ALtfel, nu ar trebui să avem nicio problemă....

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Bogho » 13 Apr 2021, 13:25

Nu am vazut ca la liga 2 avem 2 serii de playout. Și am luat în calcul doar clasamentul de la prima serie.
Viitorul Pandurii stă binișor. E pe locul 2 în a doua serie.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Apr 2021, 15:47

Ba ei s-au calificat spectaculor in semifinala asta. Au dat numai EUROGOLURI. Eu zic ca va fi un meci frumos.

https://youtu.be/8A9TH67TWqg?list=UUEgm1zY9mLjxEaY4cKog_xQ
https://youtu.be/vaYlbptLLuw?list=UUEgm1zY9mLjxEaY4cKog_xQ

Sunt convins ca acum ne concetram pe CUPA, dar fiind in doua manse, vreau sa vad si rezervele. As face multa multa pregatire cu titulari pentru meciul cu Sepsi.
Mirko - Bancu, Constantin, Acka, Vatajelu - Bic, Fedele - Vasile, Capatana, Cimpanu - Tudorie

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2938
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2021, 17:07

Chiar as vrea sa-i vad pe Capatana, Mamut, Bic si u21.


Sent from my iPad using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de malus dacus » 13 Apr 2021, 17:39

Adica sa facem o echipa de liga 3-a ca sa jucam cu una de liga 2-a aflată cu un picior in liga 1, sa vedem ce iese, nu?
Vedeti-va mai fratilor de treaba, cupa e principalul nostru obiectiv! Ma doare.n cot de meciul cu sepsi. Campioana e trecuta pe biletelul lui Cartu si nu suntem noi.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Alishor » 13 Apr 2021, 22:05

malus dacus scrie:
13 Apr 2021, 17:39
Adica sa facem o echipa de liga 3-a ca sa jucam cu una de liga 2-a aflată cu un picior in liga 1, sa vedem ce iese, nu?
Vedeti-va mai fratilor de treaba, cupa e principalul nostru obiectiv! Ma doare.n cot de meciul cu sepsi. Campioana e trecuta pe biletelul lui Cartu si nu suntem noi.
aia sunt in play out nu in play off. si au zestrea aia de puncte datorita lui Stoican (pe care l-au dat afara). Noroc cu punctele facute de el ca nu cad in liga a3a. e o dubla care o sa fie fara emotii, la ei e degringolada.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Apr 2021, 22:25

Deci e sigură treaba cu Astra că nu au licență pt cupe pe anul ăsta? Nu de alta dar dacă am juca cu ei finala am lovi 2 iepuri într-o lovitură... 1 nu am juca cu sabia lui Damocles deasupra capului în caz că am pierde finala și jucătorii ar fi mai degajati 2.echipele ce se bat la locul 4 în speță Sepsi, Botoșani și Clinceni nu ar avea meciuri amicale cu CFR sau FC Stâna.... Nu știu nici finala când se va desfășura, adică în ce data, pt că anul trecut faptul că s-a jucat cu 2 etape înaintea terminării playoffului eu zic că s-a influențat în câștigarea campionatului.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Apr 2021, 22:30

Scuze m-am grăbit să scriu.....eu cred că faptul că finala s a jucat mai repede și Fcsb și au câștigat dreptul de a juca în cupe l a făcut pe cioban să bage rezervele la rezerve în teren.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de adi_g » 14 Apr 2021, 01:06

Acum, finala Cupei va fi in 22 mai...Ultima etapa va fi in jur de 26 mai...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Paul » 14 Apr 2021, 06:12

dorumihnea2 scrie:
13 Apr 2021, 22:25
Deci e sigură treaba cu Astra că nu au licență pt cupe pe anul ăsta? Nu de alta dar dacă am juca cu ei finala am lovi 2 iepuri într-o lovitură... 1 nu am juca cu sabia lui Damocles deasupra capului în caz că am pierde finala și jucătorii ar fi mai degajati 2.echipele ce se bat la locul 4 în speță Sepsi, Botoșani și Clinceni nu ar avea meciuri amicale cu CFR sau FC Stâna.... Nu știu nici finala când se va desfășura, adică în ce data, pt că anul trecut faptul că s-a jucat cu 2 etape înaintea terminării playoffului eu zic că s-a influențat în câștigarea campionatului.
Foarte bune observatiile, @dorumihnea2, si sa speram ca asa e cu Astra. Eu zic ca in ciuda pesimismului general, vom reusi si castigarea campionatului, iar ciobanul isi va baga unghia in gat, pentru a n-a oara. In playoff ii batem pe balauri si pe toata lumea :) (simplu, nu), si luam tot. Gata, am zis!
Crestinul fara de pacat care fura jucatori, isi bate joc de multi copii, si se inchina in drum spre muntele Athos, cred ca de data asta va izbucni cu o rafala de tampenii, posibil si autodenunturi, de ciuda ca nu ii iese vrajeala cu echipele lui "de suflet".

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Apr 2021, 07:16

Eu sper sa bage cea mai buna echipa, sa le dam un 5 asa, ca sa fie relaxata deplasarea din retur, eu stiu ca la fel a ramas, se joaca finala in saptamana ultimei etape de play off, doar ca am observat ce echipe joaca atunci finala play off 😳👨🏻‍✈️🐑


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa Romaniei. Semifinale. Universitatea - ACS Viitorul Panduri Tg Jiu

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2021, 08:46

frate, sunteti unii pe aici care aruncati numai fumigene si aberatii! Tu nu vezi de cand e articolul asta???
mai era unul saptamana trecuta care stia sigur ca Omrani nu va juca cu noi, altul acum doua saptamani zicea ca Tanase e suspendat si nu va juca impotriva noastra!
Va place asa sa postati aiurea, doar ca sa aveti mesaje la numar?

Închis