Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Moderator: grup_moderatori

Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Poll ended at 18 Apr 2021, 13:45

3
14
93%
1
1
7%
0
0
No votes
 
Total votes: 15

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de Bogho » 16 Apr 2021, 13:45

Sâmbătă de la 20:30 începem playoff-ul ce ne va duce la cel de-al 5-lea titlu de campioană.
Tot cu Sepsi am inceput si sezonul regulat. La Sf Gheorghe am castigat cu 1-0 (etapa 1), iar aici am făcut 0-0 (etapa 16).

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de Bogho » 16 Apr 2021, 13:58

La ultimile meciuri cu Sepsi, am avut de fiecare dată un alt antrenor pe bancă
Sezonul 2019-2020. Etapa 5 - Corneliu Papură (Universitatea - Sepsi 0-1)
Sezonul 2019-2020. Etapa 15 - Victor Pițurcă (Sepsi - Universitatea 1-0)
Sezonul 2020-2021. Etapa 1 - Cristiano Bergodi (Sepsi - Universitatea 0-1)
Sezonul 2020-2021. Etapa 16 - Dragos Bon (Universitatea - Sepsi 0-0) // Papură era incă antrenor oficial, dar a fost suspendat la meciul cu Sepsi
Sezonul 2020-2021. Playoff - Etapa 1 -Marinos Ouzounidis

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de fanUCV » 16 Apr 2021, 22:43

consultările Pițurcă - Papură din 2019/20, au adus rezultate "bune" și cu Sepsi ..
acum, Sepsi joacă și pentru o posibilă participare europeană dar sper să fim mai buni .. deși, cred că tot Cupa rămâne performanța maximă și sezonul ăsta ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de Dany » 17 Apr 2021, 10:58

Orice alt rezultat în afara victoriei astăzi ne cam scoate din cărți pentru titlu. Așadar astăzi trebuie sa jucam și sa castigam cele 3 puncte. Vedem ce va fi după acest meci, dar azi e obligatoriu sa castigam deoarece altfel riscam sa picam psihic și nu vom mai face nimic în play-off.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Apr 2021, 15:36

Ma uit de o viata la fotbal si am mai jucat la nivel de amatori dar nu inteleg cum pisici folosim noi jucatori de benzi pe picior opus.
Camara stangaci, intra in cupa si centreaza perfect pentru Tudorie. cand joaca in partea dreapta iti vine sa arunci cu rosii in el.
Cimpanu stangaci, joaca in dreapta, tot timpul trebuie sa isi aseze mingea pe piciorul din spate.
Ivan dreptaci, daca il pui sa joace in dreapta zici ca il pedepsesti
Baiaram dreptaci, el nu prea joaca bine nici pe stanga nici pe dreapta, nu in sensul ca e slab, in seansul ca nu se vede diferenta de picior
Ofosu are ambele picioare, ar trebui sa schimbe in timpul meciului partea....

FCSB nu pierde etapa asta, daca nu castigam azi e aproape imposibil sa luam campionatul.
Sepsi are sanse sa mearga in europa daca bate botosanii pentru locul 4 si daca noi luam cupa

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de csm310 » 17 Apr 2021, 17:11

cortinadampezzo scrie:
17 Apr 2021, 15:36
Ma uit de o viata la fotbal si am mai jucat la nivel de amatori dar nu inteleg cum pisici folosim noi jucatori de benzi pe picior opus.
Camara stangaci, intra in cupa si centreaza perfect pentru Tudorie. cand joaca in partea dreapta iti vine sa arunci cu rosii in el.
Cimpanu stangaci, joaca in dreapta, tot timpul trebuie sa isi aseze mingea pe piciorul din spate.
Ivan dreptaci, daca il pui sa joace in dreapta zici ca il pedepsesti
Baiaram dreptaci, el nu prea joaca bine nici pe stanga nici pe dreapta, nu in sensul ca e slab, in seansul ca nu se vede diferenta de picior
Ofosu are ambele picioare, ar trebui sa schimbe in timpul meciului partea....

FCSB nu pierde etapa asta, daca nu castigam azi e aproape imposibil sa luam campionatul.
Sepsi are sanse sa mearga in europa daca bate botosanii pentru locul 4 si daca noi luam cupa
In fotbalul actual unul dintre cele mai eficiente driblinguri e intratul in interior sau "cut inside", Mitrita facea asta cel mai bine, alt fotbalist celebru care dribla asa era Robben, asa nici Camara n-are cum sa joace in stanga (cu o echipa serioasa, nu cu Viitorul Pandurii) cu toate ca a dat pasa de gol, pur si simplu ii limitezi din optiuni, nu are incotro sa se mai duca cu stangul daca joaca in banda stanga, in banda dreapta intra in interior cu stangul, un exemplu si mai bun e Mihaila care la inceput juca in dreapta la noi si era clar ca nu poate sa joace fiindca n-avea stangul, cand l-a trecut in stanga a inceput sa-si dea drumul la joc, la fel si Ivan, Ivan e clar jucator de banda stanga.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Apr 2021, 20:42

Dupa un meci cu OSK nu ne mai raman 4 jucatori intregi sa facem 11-le pentru meciul cu Botosani, si dupa meciul cu botosani nu ne mai raman nici rezervele intregi :lol: :lol: :lol: :hai ucv usteag

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de malus dacus » 17 Apr 2021, 21:27

Ciobani. Dar nici ca noi, balerine. Baga frate materiale, daca asa e jocul! Nu vad s-o scoatem bine la capat cu astia. In fata tot morti.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de csm310 » 17 Apr 2021, 22:17

E incredibil ce arbitraj a putut sa fie meciul asta...

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de robertc » 17 Apr 2021, 22:28

Lasa ca nici noi nu am avut cap...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 17 Apr 2021, 22:37

Nu pare ca echipa crede în ea, probleme în atac iar, eram entuziasmat dar mi-a trecut... se gândesc ca avem cupa în buzunar, Cirtu a zis ca nu suntem pe foaie.. ce atâta agitație?! Măcar nu ne mai tine în tensiune, ne pregătim de Conference League

Mateiu nu pare ca face fata un meci întreg, se pare ca orice atacant întra nu e ok, probabil ca nu are mingi in primul rand.. Câmpanu slab dar activ măcar, Cicaldau apatic, Nistor mișcă, Ctin forță, Vătăjelu forță, Bancu asa și asa, Pap cred ca ok, Camara mediocru (aștept pe Ofosu însă tare mi-e teama ca nu își revine sezonul asta)

Koljic mi-a fost teama ca nu mai poate juca vreodată la un nivel ridicat, sunt extrem de pesimist cu el.. ma gândesc la Malele ca altceva nu mai e în liga 1, dacă nu Ivan și asta e

Deja se conturează egaluri pe banda rulanta

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Apr 2021, 22:39

Primul meci din POFF si deja avem absente importante si afisam o echipa improvizata, cu Vladoiu inter Dreapta ! Camara inter stanga...
Mie mi s-au parut foarte obositi, OSK primii la minge mereu.
Mamut un atacant mai mobil decat Tudorie care e de careu.

Prima repriza cred ca a fost cea mai slaba repriza din era Marinos.
Luptam bine iar cand ajungem in POFF totul moare...

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de FreakBoy » 17 Apr 2021, 22:58

Mda, după seara asta pot sa sustin doar două lucruri:
Nu ie mititelu
UE radulescul
I N I M I T A B I L I

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de R.E.N. » 17 Apr 2021, 23:10

E foarte greu fara Koljic si Ivan. Si Baiaram acum. Nu mai stiu cine a spus ca o sa fie avantajati cei cu mai putine accidentari. Din pacate nu suntem noi aia.

Eu tot sunt optimist, daca batem la botosani o sa reintram in joc. Si fecesebe si cefere o sa aiba meciuri foarte grele cu sf gheorghe. Trebuie sa ne revina macar Ivan.

Sper sa aiba liniste Ouzounidis, e clar ca a ridicat mult nivelul, dar ii lipsesc oamenii din atac. Imi aduce aminte de ultimul sezon al lui Mangia, care ataca cu Fortes, Cristea si Barbut.
Last edited by R.E.N. on 17 Apr 2021, 23:16, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 1. Universitatea - Sepsi

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Apr 2021, 23:13

Era extraordinară o victorie în seara asta pt că Sepsi e greu de învins în play off ul ăsta.... Dacă eram pe primul loc sau la egalitate cu cele două din fața noastră nu era o tragedie egalul dar ne cam umblă la psihic faptul că trebuie să recuperăm puncte. E greu să joci fără atacanți, e greu să joci cu Cicaldau și Bancu un pic ieșiți din formă, e greu să joci fără extreme. La plusuri Mirko care de vreo 5 sau 6 meciuri are câte o paradă de zile mari, Constantin, Papp și Vatajelu foarte buni la fel și Nistor care a bătut foarte bine ultimele 2 cornere. Parcă suntem blestemați.... În trecut nu aveam portar și apărare dar îl aveam pe Koljci, Cicăldău sau Bancu în formă acum e invers.... Eu în locul lui Ouzu aș încerca un experiment măcar în ultimele 15 minute și anume Vatajelu și Bancu pe stânga Vladoiu și Camara pe dreapta... Cu cei doi de pe stânga ar fi la fel ca și România în 94 cu Selymes și D. Munteanu.... Eu zic că s ar putea încerca.

Închis