Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim de la Botoșani?

Poll ended at 22 Apr 2021, 09:58

3
11
69%
1
3
19%
0
2
13%
 
Total votes: 16

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de adi_g » 21 Apr 2021, 21:27

Felicitari baietilor! Sunt mandru de ei de cum au luptat mai ales in repriza a doua! Nu sunt mai buni franarii si oile, dar ei au arbitrajele de partea lor... Asta seara, ar fi trebuit sa primim cel putin 2 penaltyuri. Sa luam Cupa, apoi SUpercupa, iar in meciurile urmatoare cu cufureu si wcsb s ale aratam cine e mai bun. Dacă reușim să ne facem un atac de nivelul apărării, la anul cred că nu ne mai scapă marele obiectiv, titlul!

HAI CRAIOVA! ucv
Last edited by adi_g on 21 Apr 2021, 21:29, edited 1 time in total.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Apr 2021, 21:29

cainii latra ursu merge
Noi anul asta nu luam campionatu, puteam sa latram mult si bine
Mi-as dori sa pierdem cupa, macar nu s-ar duce Botosani sau Sepsi in europa

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Apr 2021, 21:37

Înainte de meci mai avea un pic și se jura Croitoru că egalul nu-l ajută cu nimik dar..... Apropo de,, cititul printre rânduri în presa de azi dimineață,,.... CFR îl cedează pe Golofca la Sepsi.... Azi dimineață, înainte de meci... Wtf..... Ăștia nici nu știu să-și ascundă blaturile....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Apr 2021, 21:42

Cel mai clar penalty la ultima fază o spun cu tărie și nici măcar nu vreau să revăd faza.... Am văzut de prima dată și m am convins. Oare Constantin are cumul de galbene? Ne-am pricopsit cu Acka și nu aș vrea să rămânem și fără Constantin..... Iar ceva ce mă intrigă.... Constantin a fost fantastic azi la 36 de ani determinare, voință, luptă iar Vladoiu la 22 de ani parcă nici nu transpira, greșea pase....

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de adi_g » 21 Apr 2021, 21:51

Nu cred ca a luat Marius cartonas cu sepsi....Sper ca nu... Si mai sper s ail recupereze pe Pap...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Apr 2021, 22:02

Cartonașele din Playoff se adună în continuare cu cele din campionat? Sau se reia de la 0?

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1981
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Dany » 21 Apr 2021, 22:11

În a doua repriza am jucat mai bine, dar nu am reușit decât un egal. Avem nevoie de mai multa atitudine în joc, responsabilitate, răutate în sensul bun al cuvântului. Chiar dacă nu mai avem șanse la titlu as vrea sa batem și cfr și fcsb. Dar nu știu cu cine ne vom apăra, vom juca fără Papp, fără Bălașa. Va fi greu sa rezistăm. Nu știu ce sa zic poate vom avea o răbufnire de orgoliu.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Apr 2021, 22:11

Nu stiu Papp cum eu, dar eu daca as fi fundas la Craiova si ar veni unu sa-mi dea 50k eur sa ma dau accidentat pana la sfarsitul campionatului as lua banii aia. Am 31 de ani, sperante minime pentru un transfer bun. Contractul cu clubul e beton, merge inainte. De banii aia imi iau un apartament care ma tine toata viata, vorba aia, merciurile vin si pleaca. Cariera de fotbalist e scurta

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Paul » 21 Apr 2021, 22:18

Ce rost are sa lansezi genul asta de suspiciuni? Ai vreun motiv sau doar asa, ca merge?

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Alishor » 21 Apr 2021, 22:26

dorumihnea2 scrie:
21 Apr 2021, 21:37
Înainte de meci mai avea un pic și se jura Croitoru că egalul nu-l ajută cu nimik dar..... Apropo de,, cititul printre rânduri în presa de azi dimineață,,.... CFR îl cedează pe Golofca la Sepsi.... Azi dimineață, înainte de meci... Wtf..... Ăștia nici nu știu să-și ascundă blaturile....
facu dimitrov la sepsi-cfr un hent in careu de toata frumusetea. veni mingea aia de la 10 metri si el nu avu timp sa isi fereasca mana... si cu noi mancau gazonul etapa trecuta.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 21 Apr 2021, 22:34

Bai frate, n-am nimic cu Bancu. Atitudine, neatitudine, e capitanul echipei, si-a facut datoria cu varf si indesat fata de acest club. Iar greseala din seara asta e greșeală de fotbalist, nu de ghioban. A vrut s-o salte finut din preluare, pt. ca altfel, putea s-o bubuie s-o scoata din Botosani. Nu i-a iesit, asta e, am incasat gol. Nici portarul n-a schitat, in fine. Dar nu-l mai tot puneti pe Bancu la acelasi nivel cu petarda de Cicaldau, ca n-ai ce sa compari. Bancu e la echipa de la renastere, a revenit după o accidentate horror si s-a ridicat la un nivel destul de bun fara sa-i sufle nimeni in [cenzurat]. Ba, dimpotriva. Cu toata presa de rahat gramada pe el, stie toata lumea. Pe cand astalalt, a venit umflat cu pompa de la Hagi, mare decar de trebuia sa rupa norii, presa favorabila indiferent de joc si cand ai nevoie de el sa-ti faca diferenta, el nu joaca un an. Practic, dupa campionatul european de tineret asta n-a mai jucat nimic. Toti mai au perioade proaste, dar asta e vai mama lui de atata amar de timp si nimeni nu zice nimic. Mai are si moaca aia de zici ca-i ploua jn casa tot timpul iar el paralel, n-am vazut un dribling de cand a venit la Craiova si nu cred ca ar avea loc la nicio echipă din p.off. La forma pe care o are acum, eu nu cred ca asta ar juca la Poenaru. Dar, in fine, nu e vina lui. E vina celui care-l tine in brate. Chiar sunt curios sa vad ce drac de bani o sa ia pe el.
Altfel, rep. 2 buna, ghinion, arbitraj de rahat. Sa luam cupa si ne-ar trebui o restructurare masiva, facuta cu cap.
Hai Craiova!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Alishor » 21 Apr 2021, 22:37

adi_g scrie:
21 Apr 2021, 21:51
Nu cred ca a luat Marius cartonas cu sepsi....Sper ca nu... Si mai sper s ail recupereze pe Pap...
nu a luat si mai stiu ca in p-off nu mai conteaza cartonasele din sezonul regulat. Papp e out pt tot restul play-off-ului, asa citii azi in prosporc. practic cu cfr joaca acka, primul lui meci din 2021
5 septembrie 1948... Legenda incepe

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de adi_g » 21 Apr 2021, 22:43

usteag Numărătoarea cartonașelor începe de la 0 în play- off...Ce restructurate masivă?!..Ne-ar trebui doar 3, maxim 4 jucători...

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fanUCV » 21 Apr 2021, 22:55

o partidă destul de vie, am văzut ceva .. #AI9!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 21 Apr 2021, 23:09

Ne-au rupt cu acceptul lui Petrescu. Poate nu au fost 4 penaltyuri, dar macar doua au fost clare.
Era clar inca din vremea lui Papura ca anul asta nu ne putem bate la campionat, pentru ca un campionat nu inseamna doar fotbal ci mai multe decat atat. As vrea sa stiu cu ce echipa a mai jucat Botosani asa dur cum a jucat cu noi.
Marinos a spus ca nu a fost fotbal ca fost lupta, eu spun ca a fost o bataie provocata de neamurile proaste de la Botosani. Au intrat la rupere jigodiile astea. Croitoru cel mai prost antrenor, un golan imputit.

Închis