Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim de la Botoșani?

Poll ended at 22 Apr 2021, 09:58

3
11
69%
1
3
19%
0
2
13%
 
Total votes: 16

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Dany » 21 Apr 2021, 19:48

Dacă nu punem presiune pe ei și sa-i urcam pe garduri toată repriza secunda nu vom reuși sa întoarcem rezultatul. Ceea ce jucam noi acum nu este fotbal. Suntem foarte departe de ceea ce își doresc suporterii. Dacă nu avem nici măcar un șut pe poarta în prima repriza cum sa dam gol.
Și problema este ca asta este jocul nostru cam de mult timp, nu doar astăzi.
Mi se pare ca nu se vrea mai mult sau nu se poate cu acest lot. Dacă este asa poate ca ar trebui schimbat și aduși alți jucători care sa nu fie blazați și sa aibă foame de trofee.
Altceva mi-as dori sa vad la ai noștri, nu acest joc dezlanat care nu ne da mari speranțe.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de adi_g » 21 Apr 2021, 19:49

Arbitru nenorocit....

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de manex » 21 Apr 2021, 19:53

Greu al naibii. Nu vezi nicio urma de speranta. Doar fazele fixe cred ca ne pot salva. Ne lipsesc vreo 5 jucatori sa avem sperante la titlu. Nu poti cu Cimpanu, Camara, Mamut. Pe stanga suntem praf, pe dreapta o freaca ala micu pana o umple de sange. Nu sutam, nu facem decat sa alergam de-a latul
Mai sunt 45 de minute. Inca nu e nimic pierdut.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Dany » 21 Apr 2021, 19:59

Și eu consider ca nu este pierdut meciul, dar depinde de noi. Sa jucam fotbal și sa ne schimbam atitudinea. Dacă nu se schimba nimic nu vom reuși nici acum, nici la anul și niciodată.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 21 Apr 2021, 20:02

Hai ma, lasati arbitrul. Poftim, m##e arbitru! A fost penalty si la Mamut si la Cimpanu, daca o luam ca la carte. Dar nu din cauza arbitrului nu suntem noi in stare. E vb. de lipsa de valoare. Clar. Suntem genul de echipa care, cu maxima, maxima, cel mai maxima atentie, joc fara greseala, putem insaila niste rezultate bune, niste victorii la limita cu 1-0 sau sau sa nu pierdem. Dar cand vine vorba sa-ti demonstrezi talentul, sa naucesti un adversar, sa intorci un rezultat cauza de o greseala ca cea a lui Bancu, atunci ne aratam limitele. Pur si simplu n-ai cu cine. Cu decarul Cicaldau? Rade lumea. Astia trb. vanduti pe capete si incercat, cu scouting bun, sa reconstruim din temelii. Incepand de la portar.
Daca luam cupa, suntem zei. In rest, ura si un praz verde!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 21 Apr 2021, 20:03

Avem 2 titulari pe viață și asta ne face să pierdem puncte. Cicaldau și Bancu sunt obosiți, ieșiți din formă și sunt degeaba în teren. Dar trebuie vânduți și statul pe bancă nu face bine la cotă.
CRAIOVA NESUPUSA

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de manex » 21 Apr 2021, 20:06

Trebuie sa sutam. Si nu o facem. Asa stiu si eu sa joc

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Apr 2021, 20:06

O să avem schimbări prin min 80...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 21 Apr 2021, 20:08

Si cine sa intre de pe banca?!


Sent from my iPad using Tapatalk

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 21 Apr 2021, 20:12

Bancu ar trebui scos. Efectiv se chinuie si pierde cam toate mingile. Pare complet ieșit din joc

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 21 Apr 2021, 20:14

Si nici noroc n-avem ! Asta de cateva meciuri bune

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Apr 2021, 20:20

Bă un cacacios de gol nu putem da...

Avatar utilizator
Nicu Marin
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 04 Apr 2021, 14:06

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Nicu Marin » 21 Apr 2021, 20:23

Geronimo scrie:
21 Apr 2021, 15:08
Nicu Marin scrie:Salut. Am inceput să scriu o cronică a acestor ultime 10 etape pe care eu le consider a fi tot atâția pași până la titlu.
V-aș ruga să comentați și să-mi spuneți dacă vă place sau nu.
Mulțumesc.

SE ALINIAZĂ PLANETELE
Au trecut 8 luni de la „finala campionatului”. Între timp Bergodi a plecat, a venit Papură cu care am obținut 7 egaluri, apoi a plecat și el înlocuit de Ouzounidis. Un grec despre care presa și specialiștii spun lucruri bune. Să-l vedem ce știe să facă. Aveam să vedem prin aprilie 2021. A schimbat stilul de joc al echipei a pus jucătorii în teren, a betonat apărarea, așa încât la finalul sezonului regulat terminăm cu doar 14 goluri marcate ceea ce ne face echipa cu cea mai bună apărare din istoria fotbalului românesc. !
Bun și asta dar noi vrem al cincilea titlu ! Sezonul regulat de care vorbeam, l-am încheiat cu două meciuri contra unor inițiale : FCSB și CFR. Am jucat bine în ambele meciuri.
Cel împotriva inițialelor din București nu l-am câștigat din cauza ratărilor imense ca pe vremea „Maximei”, iar cel contra inițialelor din Cluj, fiindcă nu am învățat încă să dăm gol, iar Koljici nu e încă refăcut complet după cele 4 luni de stat pe tușă accidentat.
Totuși echipa arată mult mai bine ca acum 8 luni. E mai legată și mai sudată, joacă mai bine, începe să arate a campioană. Între meciurile astea și începutul playoff-ului, mai avem prilejul unei repetiții generale contra Viitorului Pandurii Târgu Jiu în turul semifinalelor Cupei României. Câștigăm meciul fără nici o emoție, la scor de neprezentare. Mă gândesc că anul trecut când s-au aliniat planetele chiar de ziua mea, în dec, e posibil să se fi aliniat și pentru al cincilea titlu. Păi da.
Mie cifra 3, reprezentanta Sfintei Treimi, îmi poartă noroc: sunt născut pe 21.12.1973 adică 21 (2+1=3), dar si 12(1+2=3) iar 1973 e al treilea an din deceniul 7. Acum suntem în 2021, care e al 21-lea an din mileniul 3, iar 2+1=3 ! Apoi, anul ăsta se împlinesc fix 30 de ani de la ultimul titlu, iar 3+0=3 !
Așadar, planetele s-au aliniat. Ne mai rămâne doar ca echipa să facă cei zece pași până la titlu, adică să joace cele 10 meciuri din play off.
Hai să vedem ce va fi. „Doamne ajută” !

Dacă vă enervez cu postările mele spune-ți-mi și mă voi opri.
Imi place asta: jucam contra unor initiale. :-)

Da. cam așa e. sunt niște inițiale :)

Sent from my iPad using Tapatalk
NicuMarinBV

Avatar utilizator
Nicu Marin
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 04 Apr 2021, 14:06

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Nicu Marin » 21 Apr 2021, 20:28

Știu că sunt probabil penibil sărind de la o stare de optimism exagerat la una de pesimism total, dar nu e pesimism aici e din păcate realism. Nu știu ce ne lipsește, ce nu merge, dar forță ofensivă nu avem, nu suntem în stare sa ne urcăm pe un adversar, să-l dominăm la modul clar și definitiv. Din cauza asta titlu o să mai vedem la anul și la mulți ani. Ce mă doare, e că aseară i-am văzut pe golanii lui Mititelu jucând cu Rapid și la toamnă o să-i văd jucând în Liga 1 și dacă vor avea aceeași determinare, o să ne facă de râsul râsurilor în toată țara și în toată media.
Eu unul mă duc să mă ascund în tufe, fiindcă așa de rușine li de ciudă din cauza neputinței echipei nu mi-a fost niciodată ! Încep să cred că echipa aia care mi-a bucurat copilăria , adolescența și tinerețea chiar a murit în 2014.
Vă salut cu drag și să ne auzim sănătoși când va fi să fie.
NicuMarinBV

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 2. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Apr 2021, 20:30

Astăzi spargem tiparul: primim gol, jucam 442 și luam și bătaie..

Închis