Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Câte puncte le luam celor de la CFR?

Poll ended at 25 Apr 2021, 09:25

3
9
82%
1
0
No votes
0
2
18%
 
Total votes: 11

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 25 Apr 2021, 00:02

florinkeke scrie:
24 Apr 2021, 23:48
Bah baiate...asta da victorie..sper sa.ne dea aripi.Nistor...man of the match si motorul nostru.Rabdare si cu Cic...isi va reveni si el.CFR plangw de arbitraje cand noi i.am batut din faze fixe.Hai cu biss cu WCSB si bagam frica in ei

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Plus Vatajelu, chiar daca a jucat putin. Plus Tudorie pentru executie. Chiar ma gandeam ca ar fi cazul sa faca ceva Tudorie sau Capatana. :-D :-D

Plus Ivan, am uitat de Ivan. E esential sa-si revina.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de Augustus Caesar » 25 Apr 2021, 05:14

Felicitari echipei pentru victorie mai ales ca in repriza a doua chiar nu prea aveam ''[*****]'' sa aratam ca o vrem. In sfarsit, e binevenita sper sa o legam cu o victorie joi altfel e cam degeaba, doar pentru palmares sau pentru bronz. In primul rand deseara ar fi bine daca ar iesi o victorie la una dintre botosei sau clinceni, astfel incat sa fie presiune pe pepsi pentru un rezultat bun cu oile. Revenind la noi, e o victorie care nu prea stim cum sa o luam sa ne bucuram de ea; ''ne pune pe sine'' momentan trebuie neaparat sa o legam cu alte rezultate bune inclusiv la indirecte. In principiu am aratat bine fiind oarecum si avantajati si de faptul ca franarii n-au pus presiune prea mare pe Acka de care mi-e frica la orice interventie. Dincolo in atac Mamut ma exaspereaza cu ratarile lui desi pare ca pune presiune pe fundasi, la finalizare este varza frate. Imi aduce aminte de Ivan inainte de perioada asta mai buna a lui. Ma intreb oare daca Mamutul va fi vreodata ce este Ivan acum sau... In sfarsit, sper sa fie acea victorie care ''te descatuseaza'' si care sa ne dea moral pentru sprintul final.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 25 Apr 2021, 12:22

Deși toți așteptăm goluri pe bandă rulantă de la Mamut, cred că rolul său actual este să hărțuiască apărarea și să care după el fundașii adverși, făcând astfel culoare pt Ivan și Cicâldău. E clar un atacant de luptă, nu prea știe el cu mingea dar forța îi este un atu. E atacant pe care arunci centrări în careu si până la urmă o bagă și în ațe. Momentan nu prea arr cine să-i centreze, dar chiar și așa, cu el în teren suntem mai periculoși decât fără.

Victorie muncită, deloc întâmplătoare așa cum cred unii, împotriva unui [cenzurat] de echipă ajutată din toate părțile. Am avut de partea noastră și jocul și ocaziile și ambiția. Soarta îi favorizează pe curajoși.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de SLH » 25 Apr 2021, 13:25

Victorie mare! E important sa iesim peste consoane in meciurile directe in play-off chiar daca nu prea avem sanse la titlu ca sa le aratam ca fara jocurile de culise cu sateliti, arbitrii si alte combinayii suntem peste ei.
Mi-e scarba si de cenzura si manipularea de la tv impotriva noastra. Ignorate complet fazele de la botosani, 4 penalty-uri, sa zicem 2 clare, rosu absolut evident la roman prin min 60, in timp ce la cersetoriile clujenilor faca mare circ. De ce zic de cenzura si manipulare? La faza Bancu-chipciu nu mai dau deloc reluarea din fata unde se vede evident ca nu e 11m, la rezumate nu prezinta ocaziile mari ale lui Ivan si Mamut si lasa impresia ca nu meritam nici egal, de Botosani sau contraargumente pentru circul CFR cum ca i-am fura noi pe ei nu mai zic. E chiar ciudat ca desi suntem atat de in spate inca le este atat de frica de noi.
Iar reactiile oficialilor nostri, rotaru care spune ca e putin frustrat si cartu care suna la digi sa spuna ca nu comentam arbitrajele sunt sub orice critica. Pentru neutri si cei care urmaresc superficial am ajuns hotii campionatului.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 25 Apr 2021, 14:39

@SLH cu dreptate ai grait. apld
La Botosani a fost macel si oficialii nostri au pus batista pe tambal. :mad:
Cartu a uitat sa spuna ca si la primul gol al CFR-ului, din finala campionatului trecut, a fost un fault in atac la Acka. :-(
Jegul ala de Craciunescu se lauda peste tot ca iubeste Craiova, dar ca este obiectiv si in concluzie ne sapa in toate emisiunile. Eu stiu ca daca traiesti printre " suedezi ", inveti romani asa si daca traiesti printre nesimtiti trebuie sa te dai la ei ca altfel te manaca jigodiile. Iesi bai la TV, fa scandal, ameninta, iesi dupa teren, asa se pune presinue pe arbitrii. :o
Rotaru pentru inca o inventie de-a lui de tipul Papura, ne trece prin emotii ca il schimba pe Marinos. In momentul de fata nu avem in tara antrenor mai bun ca Ouzounidis asa ca ar fi bine ca Rotaru sa dea la spate gandul necurat al schimbarii antrenorului.
Nu vreau sa aud nici de Sumudica, nici de Iedi sau alti de-astia.
usteag usteag usteag

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 25 Apr 2021, 15:34

Crăciunescu este suporterul echipei familiei din liga a doua. A recunoscut cu subiect si predicat. Dar nici macar asta nu e problema, omul in general bate câmpii grav de tot iar daca cineva îndrăznește sa il contrazică are o reacție de țață isterica. Așa ca nu e cazul sa ne uitam prea mult la dl. Crăciunescu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 25 Apr 2021, 16:50

@fabius. De unde a mai aparut si duda asta cu schimbarea antrenorului? Eu n.am citit pe nicaieri despre asa ceva. Si cam citesc. Sa nu.mi zicj vreun sait oligifren 3muci.net gen.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 25 Apr 2021, 17:07

malus dacus scrie:@fabius. De unde a mai aparut si duda asta cu schimbarea antrenorului? Eu n.am citit pe nicaieri despre asa ceva. Si cam citesc. Sa nu.mi zicj vreun sait oligifren 3muci.net gen.
Asa a zis Pitzi... El stie tot. Universul nu are secrete pentru el.


Sent from my iPad using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 25 Apr 2021, 18:04

Da stiu cu piti, da nu cred ca se refera la piti. E ceva zarzavat de sait obscur pt. click-bait.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 25 Apr 2021, 18:09

malus dacus scrie:
25 Apr 2021, 16:50
@fabius. De unde a mai aparut si duda asta cu schimbarea antrenorului? Eu n.am citit pe nicaieri despre asa ceva. Si cam citesc. Sa nu.mi zicj vreun sait oligifren 3muci.net gen.
Rotaru este un tip discret, dar am inteles ca dupa meciul cu Botosani a avut o interventie, la Pro X, in care a cam strambat din nas. Am cautat filmarea, dar nu am gasit-o si a trebuit sa ma multumesc cu citate din respectiva interventie. Cum de obicei Rotaru nu face de-astea si daca punem la socoteala zvonurile cu Sumudica, plus retinerile lui Cartu in a-si exprima increderea in antrenor si ce spunea Piturca, atunci cred ca e cazul ca Mishu Rotaru sa stie ca suporterii il sustin pe Marinos. Piturca este un pokerist sau un pokemon, dar are logica atunci cand spune ca patronul este nemultumit ca joaca Vatajelu sau tradus ca nu joaca Vladoiu. Este firesc, Vladoiu are un potential mare de vanzare si financiar nu convine sa stea pe bara, la fel nu convine ca pe final sa fie scos Cicaldau desi este corect d.p.d.v. al jocului. Sper sa fiu eu paranoic si sa ma insel, dar simt ca echipa e pe un drum bun si la noi cand treba merge bine se intampla ceva si ...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 25 Apr 2021, 20:16

Inteleg, dar nu cred ca se pune problema. N.am vazut la prox, dar am citit ce a scris presa. Ca puțin frustrati ca nu știu ce. Lucruri normale, n-a zis vreo chestie deosebita. Aia cu sumudica e traznaie iar Cartu, se stie, e de felul lui putin mai negru in cerul gurii. Daca Ouzunidis nu-l baga in seama, sa-i ceară lui pareri, n-o spuna in veci despre el ca e antrenor bun. Acolo, la Vladoiu, s-ar putea sa fie ceva adevar. Rotaru clar si l-ar dori cat mai mult in teren sa poata sa mai dea un tun. Dar nu cred ca ar merge pana acolo incat sa schimbe antrenorul ca nu joaca Vladoiu titular.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de Stefan.. » 25 Apr 2021, 20:41

Vorbind de emulatie ...Multescu, Mangia, Piturca, Bergodi.... Nea Marin e acolo. Chiar daca nu luam titlul, grecul in grafic. Hai, nea Marine!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de SLH » 26 Apr 2021, 00:13

fabius_2014 scrie:
25 Apr 2021, 18:09
...Vladoiu are un potential mare de vanzare si financiar nu convine sa stea pe bara, la fel nu convine ca pe final sa fie scos Cicaldau desi este corect d.p.d.v. al jocului. Sper sa fiu eu paranoic si sa ma insel, dar simt ca echipa e pe un drum bun si la noi cand treba merge bine se intampla ceva si ...

Mie mi se pare suspect ca apar in aceeasi perioada articole in ziar in care este laudat Vladoiu de mitica dragomir si panduru. Mai mult, panduru are 2 interventii in presa in care il ataca pe Ouzo. Stie cineva relatiile dintre rotaru si panduru ca la mitica e evident ca ii tine isonul de fiecare data cand are nevoie? Nu m-ar mira deloc sa aflam ca rotaru e in relatii bune cu panduru.
Nasola mi se pare si aparitia lui papura la meciurile echipa a 2a.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Apr 2021, 00:54

Pt campionat trebuie ori sa defilezi ori sa ai subterane puternice iar @slh a zis f bine cu cenzura, e pe fatza însă e vorba de mase aici, are dreptate.. cu cirtu/roty și scandalul cred ca rapsunsul e in reportajul ala cu "care craiova? " de săptămâna trecută, noi nu suntem asa

Eu nu înțeleg cum se bate fcwcsb la titlu cu lotul asta și e văzută ca favorita(tot eu am zis ca sunt făcute cărțile pt ei, deci mirarea e și mai mare și pt mine când vad încotro se merge) , de antrenor ce sa mai zic ca e maimuța pt ca asa e fisa postului, deci nu trebuie sa ai caracter ca să antrenezi acolo.. știu, o sa ziceți ca vedem în meciul direct bla bla... maxim egal, nu avem voie mai mult, ne curentează sigur cu un arbitraj, o faza, un penalti, se iau la bătaie și ne scot fin sărite etc.. singura noastră șansă e sa își dea autogol în min '90.. La prima repriza nici nu ma uit ca să am capul limpede sa înțeleg ce se întâmplă și sa nu ma enervez

Circul e în toi oricum, m-am lămurit.. avem echipa, avem antrenor, staff și vreau sa vad dacă se va vedea în Europa treaba asta ucv

Am greșit când am zis ca nu e cupa importanta.. Mea culpa clar.. Ma gândeam eu ca dacă ai echipa faci și dregi dar e pe șmecherie aici, doar pe șmecherie.. pana la urma cred ca ne putem lauda ca nu avem nici un campionat sau cupa pe furt?! greșesc cumva?! puține dar pe merit

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff Etapa 3. CFR - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 26 Apr 2021, 11:02

@SLH - Odata cu accidentarea lui Baiaram s-a cam rezolvat problema cu introducerea lui Vladoiu. Singurii U21 care pot face fata in echipa sunt Campanu, Vladoiu si Baiaram, dar cum Baiaram este accidentat raman doar primii doi. Si eu am remarcat interventiile lui Panduru, din ultima perioada, in ceea ce priveste Universitatea.
@ BiancoAzzurro_AS.- WCSB se bate la campionat pentru ca joaca in playoff impotriva a doar 3 echipe, Universitatea Craiova, Sepsi si CFR, plus arbitrajele favorabile, plus faptul ca Botosani si Clinceni rup, la propriu, in meciurile cu noi si CFR. Bonus la noi si Sepsi joaca la rupere.
Chiar daca acum speram cu totii sa castigam campionatul, eu zic sa avem grija ca toti jucatorii nostri sa fie valizi in finala cupei. Acolo chiar avem sanse mari si nici nu cred ca ne pune cineva piedica.
usteag usteag usteag

Închis