Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ii dam peste bot croitorasului ?

Poll ended at 10 Mai 2021, 17:49

0
3
38%
3
5
63%
=
0
No votes
 
Total votes: 8

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 09:05

Am observat la multi gandirea asta pe care eu nu o inteleg. Legata de patron. Nu e mare diferență intre aia din Peluza Sug, cu continuitatea in patron si voi, ăștialalți, doar ca la voi argumentul e pe invers - E Mititelu patron, deci de-aia nu e Știința. Sper ca nu vor fi unii acum care sa inteleaga ca eu as fi de acord cu mizeriile facute de Mititelu in trecut. Doar ca pt. mine nu asta conteaza. Pt. mine contează doar marca. STOP. Daca prin invarteli, intelegeri, cumparari, afaceri, habar n.am ce, maine marca ajunge la Mititelu, eu de maine sunt fanul acelei echipe. Am mai spus chestia asta si ma vad obligat sa o repet de fiecaare data cand vad opinii caii nu sunt Știința pt. ca e Mititelu patron. Nu. Caii nu st. Știința pt. ca nu detin marca Universitatea Craiova. Punct.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de R.E.N. » 12 Mai 2021, 11:45

Pentru ca probabil tu nu ai fost nici in deplasare la dinamo atunci, nici in ultimul sezon cu dezolarile de meciuri in care intrau pe teren asteptand sa se termine campionatul si sa se termine tot. Daca prin absurd ala ar ajunge sa detima marca din nou, pentru mine Universitatea ar fi moarta. Nu are nicio legatura ccacatul ala si cu familia lui de cimpanzei cu orice a insemnat Universitatea Craiova. Personal, dupa ce ne-a aratat ca aia e echipa lui si a familiei lui, si a facut sa fim blocati doua ore intre jandarmi la marginea bucurestiului, m-am mai dus la maxim doua meciuri de curiozitate ca spectator. Universitatea a fost moarta pentru mine cat a fost a aluia.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 12:20

malus dacus scrie:Am observat la multi gandirea asta pe care eu nu o inteleg. Legata de patron. Nu e mare diferență intre aia din Peluza Sug, cu continuitatea in patron si voi, ăștialalți, doar ca la voi argumentul e pe invers - E Mititelu patron, deci de-aia nu e Știința. Sper ca nu vor fi unii acum care sa inteleaga ca eu as fi de acord cu mizeriile facute de Mititelu in trecut. Doar ca pt. mine nu asta conteaza. Pt. mine contează doar marca. STOP. Daca prin invarteli, intelegeri, cumparari, afaceri, habar n.am ce, maine marca ajunge la Mititelu, eu de maine sunt fanul acelei echipe. Am mai spus chestia asta si ma vad obligat sa o repet de fiecaare data cand vad opinii caii nu sunt Știința pt. ca e Mititelu patron. Nu. Caii nu st. Știința pt. ca nu detin marca Universitatea Craiova. Punct.
Si cand au detinut caii marca? Ala se plange ca i-a fost furat ce nu a avut niciodata. E unic in lume, sa pierzi ceva ce n-ai avut.


Sent from my iPad using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fabius_2014 » 12 Mai 2021, 12:29

malus dacus scrie:
12 Mai 2021, 09:05
Am observat la multi gandirea asta pe care eu nu o inteleg. Legata de patron. Nu e mare diferență intre aia din Peluza Sug, cu continuitatea in patron si voi, ăștialalți, doar ca la voi argumentul e pe invers - E Mititelu patron, deci de-aia nu e Știința. Sper ca nu vor fi unii acum care sa inteleaga ca eu as fi de acord cu mizeriile facute de Mititelu in trecut. Doar ca pt. mine nu asta conteaza. Pt. mine contează doar marca. STOP. Daca prin invarteli, intelegeri, cumparari, afaceri, habar n.am ce, maine marca ajunge la Mititelu, eu de maine sunt fanul acelei echipe. Am mai spus chestia asta si ma vad obligat sa o repet de fiecaare data cand vad opinii caii nu sunt Știința pt. ca e Mititelu patron. Nu. Caii nu st. Știința pt. ca nu detin marca Universitatea Craiova. Punct.
Teoretic, ai dreptate, practic, are dreptate R.E.N.. Eu sunt de acord cu R.E.N. si daca booveanul ar castiga marca, pentru mine Universitatea Craiova nu ar mai exista.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Mai 2021, 13:14

Marca nu e la Universitatea din Craiova care a cedat-o lui Badea la CSM?
Nu se poate folosi, e nume propriu comun, cum nu poti sa inregistrezi o marca cu numele Romania, Paine, Carne etc sunt nume comune

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 14:25

@REN. N.am fost in deplasarea respectiva si nu e prima oara cand spun pe.aici ca nu.s vreunu cu deplasari grele la activ. Mai ales in perioada aia. Dar si daca as fi fost, tot la fel as fi vazut lucrurile. E vb. de principii. Nu ma intereseaza cine e patron, ma intereseaza culorile, stema. Asa, la fel de bine poate s.o ia pe aratura si Rotaru ( daca nu cumva a si luat.o ), sa inceapa sa nu.mi mai convina chestii si sa zic ca atata timp cat Univ. Craiova e condusa de Rotaru, pt. mine e moarta.
@Geronimo. Nu inteleg intrebarea. Accentul e pe cuvantul "cand" sau pe cuvantul "marca"? Evident ca Ajîcă nu a detinut niciodata marca ( aici includ stema 83 ). Dar nimeni nu stia atunci ce detine si ce nu detine Ajîcă.
@Fabius. Idem REN.
@ Cortina. Nu inteleg ce vrei sa spui. Ce CSM?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de R.E.N. » 12 Mai 2021, 15:06

Dupa cum bine spunea la familia, nu vorbi fara sa stii :-D poate ai fi avut alta parere. In special daca ai mai fi mers lameciuri si inainte si ai fi inteles ca toata miscarea anti-mititelu nu avea nicio speranta.

Pe mine nu ma mai intereseaza nicio stema si nicio culoare, atata timp cat sunt detinute de ultimii melteni care interzic suporterii la meciuri, muta echipa din oras, si in general se poarta ca si cand ar fi la ei in fundul curtii cu ceva ce ar trebui sa fie (si) al nostru. Prefer sa traiesc cu amintirile. Daca devine echipa lor si a familiei lor, sa se uite la ea ei si familia. Poate daca facea toata lumea asa, scapam de mizerie mai repede. Ccacatii ca mititelu nu se hranesc decat prin suporteri, daca nu mai sunt bagati in seama mor.

Si da, daca Rotaru ar face la fel, m-as mai lovi accidental prin ziar de ce mai face echipa lui. Dar vremurile alea s-au dus si nu cred sa mai revina vreodata. Stema si numele sunt la clubul spottiv, suntem asigurati impotriva viitorilor mititei.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 15:16

malus dacus scrie:@REN. N.am fost in deplasarea respectiva si nu e prima oara cand spun pe.aici ca nu.s vreunu cu deplasari grele la activ. Mai ales in perioada aia. Dar si daca as fi fost, tot la fel as fi vazut lucrurile. E vb. de principii. Nu ma intereseaza cine e patron, ma intereseaza culorile, stema. Asa, la fel de bine poate s.o ia pe aratura si Rotaru ( daca nu cumva a si luat.o ), sa inceapa sa nu.mi mai convina chestii si sa zic ca atata timp cat Univ. Craiova e condusa de Rotaru, pt. mine e moarta.
@Geronimo. Nu inteleg intrebarea. Accentul e pe cuvantul "cand" sau pe cuvantul "marca"? Evident ca Ajîcă nu a detinut niciodata marca ( aici includ stema 83 ). Dar nimeni nu stia atunci ce detine si ce nu detine Ajîcă.
@Fabius. Idem REN.
@ Cortina. Nu inteleg ce vrei sa spui. Ce CSM?
Pe amandoua. :-) Atunci tineam cu echipa fara sa stim de marca. Eu am constientizat de marca in perioada Dinel. Pe abonament scria: UnivStiinta. Pe atunci auzeam tot felul de pareri, dar eu nu aveam argumente(pentru mine, nu sa ma cert cu lumea) sa stiu cu certitudine care e adevarul. Nu stiam nici de continuitate sportiva, cum mesteca unii prin media. Ce stiam din sursa cat de cat sigura, Dinel a infiintat o noua socitate, nu a luat societatea lui Netoiu. Most likely, asa a facut si Netoiu inainte de Dinel. Pe mine ma intereseaza toate cele 4 steme istorice. ;-)
Pe langa subiect, toti 3(care au facut mult rau clubului si suporterilor) au trecut prin acelasi loc. Nu ca ne-ar bucura pe noi acum necazurile lor.


Sent from my iPad using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de fabius_2014 » 12 Mai 2021, 15:28

R.E.N. scrie:
12 Mai 2021, 15:06

Daca devine echipa lor si a familiei lor, sa se uite la ea ei si familia. Poate daca facea toata lumea asa, scapam de mizerie mai repede. Ccacatii ca mititelu nu se hranesc decat prin suporteri, daca nu mai sunt bagati in seama mor.

Si da, daca Rotaru ar face la fel, m-as mai lovi accidental prin ziar de ce mai face echipa lui. Dar vremurile alea s-au dus si nu cred sa mai revina vreodata. Stema si numele sunt la clubul spottiv, suntem asigurati impotriva viitorilor mititei.
Mare adevar ai grait.
" Ccacatii ca mititelu nu se hranesc decat prin suporteri, daca nu mai sunt bagati in seama mor." Asta este realitatea. Mititelu vrea notorietate, putere si bani, iar astea doar o echipa cu foarte multi suporteri i-o pot da. De aici provine disperarea lui de a pune mana pe Universitatea Craiova, nu din dragostea de echipa, oras, fotbal.
E vorba de multi bani, zeci de milioane de euro si putere.
" Patronul Universitatii Craiova este cel mai puternic om din Oltenia ." Adrian Mititelu.
Daca mai punem modul in care il santaja pe Solomon daca nu-i respecta conditiile, avem tablou clar.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 15:36

R.E.N. scrie:
12 Mai 2021, 15:06
Dupa cum bine spunea la familia, nu vorbi fara sa stii :-D poate ai fi avut alta parere. In special daca ai mai fi mers lameciuri si inainte si ai fi inteles ca toata miscarea anti-mititelu nu avea nicio speranta.

Pe mine nu ma mai intereseaza nicio stema si nicio culoare, atata timp cat sunt detinute de ultimii melteni care interzic suporterii la meciuri, muta echipa din oras, si in general se poarta ca si cand ar fi la ei in fundul curtii cu ceva ce ar trebui sa fie (si) al nostru. Prefer sa traiesc cu amintirile. Daca devine echipa lor si a familiei lor, sa se uite la ea ei si familia. Poate daca facea toata lumea asa, scapam de mizerie mai repede. Ccacatii ca mititelu nu se hranesc decat prin suporteri, daca nu mai sunt bagati in seama mor.

Si da, daca Rotaru ar face la fel, m-as mai lovi accidental prin ziar de ce mai face echipa lui. Dar vremurile alea s-au dus si nu cred sa mai revina vreodata. Stema si numele sunt la clubul spottiv, suntem asigurati impotriva viitorilor mititei.
Aham, inteleg. Si, daca maine Ajîcă ar vinde circu unui tip ok, curatel, civilizat, iar asta ar ajunge sa se bata la campionate cu fcu 48 in timp ce Univ. Craiova, cu sau fara Rotaru, ar ajunge sa ruleze prin B, eu pe unde as avea sanse sa ma lovesc accidental de REN?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 16:00

In cazul asta, cei tineri se duc dupa fcu est. 1948. Noi, ai batrani ramanem cu Leul din '83.


Sent from my iPad using Tapatalk

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de R.E.N. » 12 Mai 2021, 16:03

malus dacus scrie:
12 Mai 2021, 15:36
R.E.N. scrie:
12 Mai 2021, 15:06
Dupa cum bine spunea la familia, nu vorbi fara sa stii :-D poate ai fi avut alta parere. In special daca ai mai fi mers lameciuri si inainte si ai fi inteles ca toata miscarea anti-mititelu nu avea nicio speranta.

Pe mine nu ma mai intereseaza nicio stema si nicio culoare, atata timp cat sunt detinute de ultimii melteni care interzic suporterii la meciuri, muta echipa din oras, si in general se poarta ca si cand ar fi la ei in fundul curtii cu ceva ce ar trebui sa fie (si) al nostru. Prefer sa traiesc cu amintirile. Daca devine echipa lor si a familiei lor, sa se uite la ea ei si familia. Poate daca facea toata lumea asa, scapam de mizerie mai repede. Ccacatii ca mititelu nu se hranesc decat prin suporteri, daca nu mai sunt bagati in seama mor.

Si da, daca Rotaru ar face la fel, m-as mai lovi accidental prin ziar de ce mai face echipa lui. Dar vremurile alea s-au dus si nu cred sa mai revina vreodata. Stema si numele sunt la clubul spottiv, suntem asigurati impotriva viitorilor mititei.
Aham, inteleg. Si, daca maine Ajîcă ar vinde circu unui tip ok, curatel, civilizat, iar asta ar ajunge sa se bata la campionate cu fcu 48 in timp ce Univ. Craiova, cu sau fara Rotaru, ar ajunge sa ruleze prin B, eu pe unde as avea sanse sa ma lovesc accidental de REN?
N-ai inteles nimic.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 17:57

Clasica replica atunci cand vrei sa driblezi un raspuns la o intrebare incomoda.
Nu mai insist, pt. ca intuiesc. Dar driblezi ca Cicâldau.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de R.E.N. » 12 Mai 2021, 18:58

Sa stii ca ajuta sa nu fi asa baiat destept tot timpul. Ca sa-ti desenez de ce nu ai inteles nimic. Am scris mai sus sau am lasat sa se inteleaga ca m-as duce la alta echipa decat Universitatea Craiova? Ca eu nu vad. Ce ti-am spus, la care pui niste interbari incomode poate doar pentru tine, e ca daca la un moment dat Universitatea Craiova ar ajunge in aceeasi situatie ca in aia de trista amintire cu pishatul de mititelu, as avea aceeasi reactie. As ramane cu amintirile mele si as astepta pana moare sau se satura sau se intampla ceva si ala renunta. Lupta impotriva patronului pana il convingi sa plece e o utopie. Craiova i-a avut bine mersi pe netoiu, dinel si mititelu, si nu-mi aduc aminte sa-i fi dat cineva afara din oras sau sa-i fi convins sa plece.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 7: Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 19:55

Ok, dar ai spus mai sus că nu te interesează stema, culori. Asta nu mi s.a parut in regula.

Închis