Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

palmaresul creste cu ?

3 puncte
5
42%
1 punct
3
25%
0 puncte
4
33%
 
Total votes: 12

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mai 2021, 09:05

Ma intreb de ce la ultimele doua conferinte au fost fie Benga fie Bon.
Ori este o strategie a lui Marinos, sa nu monopolizeze el imaginea, sa nu se aseze asa intr-un scaun de imparat.
Sau este o politica a clubului....

Meciul de diseara cred ca va fi unul intre doua echipa care se gandesc la vacanta

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de Geronimo » 19 Mai 2021, 10:07

dorumihnea2 scrie:Dacă nu ai lot puternic nu ai nici o șansă la campionat. A câștigat campionatul echipa care a avut acoperiri pe toate posturile dacă vă uitați la schimbările din primul 11 la CFR o să vedeți că în condițiile în care joci la fiecare 3 zile ei au schimbat 4 sau 5 jucători în fiecare meci. La noi dacă nu e Bancu plângem, la fel Constantin, Papp sau Kolici... Și cine vine în locul lor? Acka, Bălașa sau Mamut? În campionat mai merge și cu un prim 11 fără nu știu ce rezerve dar în play off trebuie lot. Și noi asta am pățit. Am câștigat cu cele 2 și când a intervenit oboseala, accidentările și suspendările am clacat.
Corect. Dar cine vede problema asta? Si cate sperante aveam cu Burlacu. O mai avem si pe asta cu supraevaluarea unor jucatori.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 19 Mai 2021, 11:05

Titlurile se câștigă cu punctele luate de la echipele de 2 lei. Noi acolo am pierdut ca proștii pt că avem "vedete" care dau cu pumnul, cu capul în gură, dar care iau adversarii slabi la mișto. Uite că adversarii slabi te-au făcut de balamuc. Noi rămânem cu o echipă care are talente de bodiguarzi la discotecile de țară iar alții merg cu al 4lea campionat acasă.

Și 50 de antrenori poți aduce, cât timp mentalitatea jucătorilor nu se schimbă tot așa vom juca. Bunicei dar nu campioni. Mereu aproape și totuși departe.

Meciul din seara asta va arata cat inteleg anumiti jucatori din ideea de fotbal profesionist. Chiar si rezervele, vor juca sa batem oile, pt podium sau vor sta cu gandul la manelele si gratarele din vacanta?
CRAIOVA NESUPUSA

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 19 Mai 2021, 13:54

Eu nu cred ca problema echipei in momentul asta e oboseala fizica. Cred ca frustrarea si indolenta unora sunt problemele. Si lipsa de valoare a unora din ei. Deci n-as juca cu rezervele, as baga titularii si as spera sa aiba orgoliu si sa vrea sa demonstreze ca stiu fotbal. Sa joace atenti si determinati. Daca castiga, o sa le redea, si o sa ne redea si noua, o parte din incredere. Hai Craiova!
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 19 Mai 2021, 13:55

gogu2005 scrie:
19 Mai 2021, 11:05
Titlurile se câștigă cu punctele luate de la echipele de 2 lei. Noi acolo am pierdut ca proștii pt că avem "vedete" care dau cu pumnul, cu capul în gură, dar care iau adversarii slabi la mișto. Uite că adversarii slabi te-au făcut de balamuc. Noi rămânem cu o echipă care are talente de bodiguarzi la discotecile de țară iar alții merg cu al 4lea campionat acasă.

Și 50 de antrenori poți aduce, cât timp mentalitatea jucătorilor nu se schimbă tot așa vom juca. Bunicei dar nu campioni. Mereu aproape și totuși departe.

Meciul din seara asta va arata cat inteleg anumiti jucatori din ideea de fotbal profesionist. Chiar si rezervele, vor juca sa batem oile, pt podium sau vor sta cu gandul la manelele si gratarele din vacanta?
usteag
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mai 2021, 20:35

fcsb vine cu echipa a3a
FCSB: Târnovanu - Pantea, G. Simion, D. Nedelcu, S. Șerban - Vînă, Perianu, Oaidă - A. Niță, G. Fulga, Al Muși

Craiova: Pigliacelli - Căpățînă, Acka, Bălașa, Vătăjelu - Mateiu, Screciu - Camara, Nistor, Baiaram - An. Ivan

noi vrem sa mai castigam odata in deplasare la astia dupa 200 de anii

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de marius_vl » 19 Mai 2021, 21:26

cortinadampezzo scrie:
19 Mai 2021, 20:35
fcsb vine cu echipa a3a
FCSB: Târnovanu - Pantea, G. Simion, D. Nedelcu, S. Șerban - Vînă, Perianu, Oaidă - A. Niță, G. Fulga, Al Muși

Craiova: Pigliacelli - Căpățînă, Acka, Bălașa, Vătăjelu - Mateiu, Screciu - Camara, Nistor, Baiaram - An. Ivan

noi vrem sa mai castigam odata in deplasare la astia dupa 200 de anii
Din 1989, mai exact...

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de Dany » 19 Mai 2021, 21:58

Jucam și noi fotbal în seara asta????

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 19 Mai 2021, 22:02

Bah...sa nu ne batem joc asa.Ce dracu facem...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de Doomsday » 19 Mai 2021, 22:06

La cum joaca acum, cu descultii astia, doar din cine stie ce noroc pot marca. Daca voi vedeti ca joaca bine, cred ca imi trebuie ochelarii chelului, ca eu altceva nu vad.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de manex » 19 Mai 2021, 22:10

Stiu ca si labine si la rau. Dar stau si ma intreb daca formula asta are vreonsansa de viitor. Ma refer la nucleul asta de jucatori

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Mai 2021, 22:20

Meciurile echipei noastre au devenit greu de privit și totuși echipei adverse le-a dat 4 goluri Afumați în weekend. Probabil până la urmă vom câștiga dar arătăm îngrozitor și nu avem dorință de a juca fotbal. Cred că avem cel mai plictisitor joc de la promovare.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 19 Mai 2021, 22:22

Din toti de azi, Mateiu, Ivan, Baiaram si poate Vatajelu. Si Balasa a patra varianta de fundas central. Nistor pare un fost fotbalist care mai iese cu baietii la teren.

Am vazut si meciuri mai rele.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de robertc » 19 Mai 2021, 22:26

Hai ca oile il aduc pe Sumi,kfr fac transferuri, la anul nu mai avem sanse nici la locul 3

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Playoff Etapa 9. fcsb - Universitatea

Mesaj de ElStef » 19 Mai 2021, 22:26

In schimb Rotaru este prieten cu "ei", nu a reușit nici cu Iedi, nici cu Schumi!
Grecul pare depășit, din ce in ce mai naspa!

Închis