Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Moderator: grup_moderatori

Închis

Finala Cupei

Victorie si salvam sezonul!
17
85%
Infrangere si se termina o era...(a lui Bancu, Mateiu, Cartu, Marcel Popescu, poate chiar si Rotaru...)
3
15%
 
Total votes: 20

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de marius_vl » 18 Mai 2021, 10:27

este pt prima data cand fac eu un topic pe acest forum, dupa 15 ani de activitate aici, sper sa fie cu noroc, si va fi...usteag

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de Paul » 18 Mai 2021, 11:12

Doamne-ajuta! Suntem chiar la mila sortii, ca in rest suntem in cadere libera. Sansa noastra ar fi ca Astra sa fie si mai praf decat noi, iar Lazar sa nu faca meciul vietii impotriva viitoarei lui echipe.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de TitiUCV » 18 Mai 2021, 13:35

Victorie si final de era nu se poate ? Cu tot respectul pentru jucatorii vechi, cred ca au aratat ca au atins maximul din potentialul lor.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de Geronimo » 18 Mai 2021, 14:18

Asta trebuie sa constientizeze nea' Mihai.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de florinkeke » 18 Mai 2021, 14:25

Sa o bifam pe a 8-a :)
Pigli - Bancu,Constantin,Balasa,Vata - Nistor,Mateiu- Baiaram,Cic,Cimpanu - Ivan

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de fanucrv » 18 Mai 2021, 14:32

Ar fi o greșeală mare sa se remanieze tot lotul acum. Pe scheletul actualei echipe ar trebui adusi 3-4 jucatori acum si alți 2-3 in iarnă . Obligatoriu însă jucatori cu experiență ,cu valoare de titulari și nu loz in plic cum am tot adus. La plecări probabil va fi Cic pe o suma bunicică si renunțat la balast. Sunt băieți in lot care locul de titular la o echipa din p-out, ar fi o performanță.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de R.E.N. » 18 Mai 2021, 14:45

Celor care s-au saturat de cei vechi le-as dori sa aiba parte din nou de niste frati c-ostea, niste niculesti si barcauani, ca poate invata sa-si aprecieze jucatorii. Ati uitat cand toti jucatorii nostri dupa doua meciuri reusite se umezeau ca vor la stiaua si dinamo, si jucau cand mai aveau ei chef. Parca ar fi plin campionatul nostru de valori, si saracii de noi trebuie sa ne multumim cu Bancu si Mateiu. Uitati-va frate mai atent la meciuri.

Problemele echipei asteia nu sunt Bancu si Mateiu, sau Cicaldau. Problema sunt umpluturile, toti aia transferati in ultimii ani sa dea la numar. Zici ca ati cazut in cap frate, sunt fotbalisti care joaca aici de 7 (sapte!) ani, unul titular la nationala, si unul pe care idolul multora, danpetrescu, tot vrea sa-l transfere. Dar voi vreti shimbare. Problema la echipa asta e ca exitsa tudorie, mamut, bic, capatana si altii. Nu ca exista Bancu si Mateiu.

Sper ca mergeti multi la meci, eu din pacate n-am cum. Hai Craiova usteag primul 11 ca cel de mai sus.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de Geronimo » 18 Mai 2021, 15:16

Si umpluturile le-am adus noi!? Tot noi ne ocupam si de echipa a 2-a. Daca deosebitul domn Rotaru aduce jucatori peste cei vechi, noi ne suparam in mod negativ. Nici nu mai venim la meciuri, ca noi vrem sa-i vedem pe Balgradean, Brandan si Bawab. La Barcelona nu va mai exista fotbal dupa retragerea/plecarea lui Lionel. Daca nu exista Gillette in lot, poate nu-l mai apreciam pe Mateiu. Asa si cu Nistor, ne enervam cand mai greseste pase dar nu ne deranjeaza pasele la alibi ale unor colegi.


Sent from my iPad using Tapatalk

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de marius_vl » 18 Mai 2021, 15:43

Eu zic ca e un meci capital pt momentul in care suntem acum si pt viitorul imediat! Bineinteles ca nu-mi doresc sa plece nici Bancu, nici Mateiu, ii stimez din tot sufletul pe acesti doi baieti minunati, care sunt la noi de 7 ani!!!
Chiar si daca castigam meciul asta, vreau sa scapam de vreo 6-7 jucatori in vara asta (Pigliacelli, Acka, Bic, Fedele, Ofosu, Mamut si in primul rand Cicaldau) si sa fie adusi 3-4 TITULARI!
Inceputul e bun cu David Lazar, sa speram ca si restul sunt la fel de valorosi!
P.S. eu visez la reintoarcerea lui Mitrita

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de Geronimo » 18 Mai 2021, 16:38

In locul lui Mateiu/Cicaldau poate sa vina si ceva de genul Verratti/Paredes, daca raman umpluturile, e degeaba.
Astra e cu gandul la baraj, are meci greu ultima etapa, prin jocul rezultatelor poate retrograda direct. Sper sa nu repetam evolutia din "finala" de anul trecut.


Sent from my iPad using Tapatalk

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de R.E.N. » 18 Mai 2021, 16:55

Geronimo scrie:
18 Mai 2021, 16:38
In locul lui Mateiu/Cicaldau poate sa vina si ceva de genul Verratti/Paredes, daca raman umpluturile, e degeaba.
Chiar asa e. Mi-e teama ca n-o sa-i faca Veratti pe Capatana si Bic fotbalisti :hai Lui Tudorie poti sa-i dai o pasa oricat de buna, ca tot se incurca in minge daca nu sare la ea cu capul.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de manex » 18 Mai 2021, 17:19

Mie mi-e tare frica de meciul asta. Si nu mi-e de astra, cat de noi. Venim dupa o perioada naspa, moralul e la pamant, iar meciul cu fcsb nu cred ca o sa termine bine. Am pastrat doza de optimism, totusi si sper sa avem orgoliu. Ma astept ca Bancu sa joace bine, vine odihnit. Va face diferenta pe stanga. As juca si cu Koljic.
In caz de Doamne fereste, ne asteapta doua luni oribile, cu migratia publicului si multe, multe batai de joc la adresa noastra.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de Alishor » 18 Mai 2021, 22:34

manex scrie:
18 Mai 2021, 17:19
Mie mi-e tare frica de meciul asta. Si nu mi-e de astra, cat de noi. Venim dupa o perioada naspa, moralul e la pamant, iar meciul cu fcsb nu cred ca o sa termine bine. Am pastrat doza de optimism, totusi si sper sa avem orgoliu. Ma astept ca Bancu sa joace bine, vine odihnit. Va face diferenta pe stanga. As juca si cu Koljic.
In caz de Doamne fereste, ne asteapta doua luni oribile, cu migratia publicului si multe, multe batai de joc la adresa noastra.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
tre sa fii masochist sa te duci sa sustii echipa aluia, la cate umilinte ne-a supus in perioada precedenta cand a avut clubul. asta e o prostie cu migratia + ca pana la urma o sa si-o ia peste bot si cu palmaresul. si atunci o sa fie obligat sa renunte sa mai copieze stemele. cu toate prostiile lui rotaru la transferuri nu e nici pe aproape la fel de ***** ca booveanul
5 septembrie 1948... Legenda incepe

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de manex » 19 Mai 2021, 16:16

Cand naiba pun astia biletele la vanzare?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Finala Cupei Romaniei: Universitatea Craiova-Astra

Mesaj de manex » 19 Mai 2021, 18:17

Mda. Tocmai au anuntat.. 25% din capacitate. Parca au zis ca la finala vor fi 7500 de bilete.
Nu inteleg: suntem fraierii din curtea scolii( ma refer la noi, suporterii). In alte domenii era 30%, in restaurante 75%...ne-au lasat la 25%. Mi se pare jenant. Eu as fi dat drumul la 75% cu dovada vaccinarii.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Închis