Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Moderator: grup_moderatori

Ultimul meci al sezonului 2020-2021 Câte puncte luam?

3
7
70%
1
1
10%
0
2
20%
 
Total votes: 10

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de florinkeke » 26 Mai 2021, 22:14

Final de sezon...reusit pana la urma,loc 3 si cupa romaniei.Inca un trofeu si ne consolidam statutul de echipa "grea" in Liga I.Senzatia mea e ca se pute mai mult de atat.Poate daca nu avea ghinion Koljici,pentru ca problema noastra a fost in atac.Nu am avut atacantul ala care sa o bage in ate din jumatate de ocazie.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de manex » 26 Mai 2021, 22:15

Eu tot sunt nitel dezamagit de numarul spectatorilor. Chiar nu se gaseau 5-6000 de oameni vaccinati care sa vina la meci? Le-am dat apa la moara carcotasilor. A fost asa, trist. Vaccinati-va!!! Sa scapam mai repede de mizeria asta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de fanUCV » 26 Mai 2021, 22:16

cred că, grecul este între Pițurcă și Papură .. schimbările din timpul jocului sunt post pe post, jocul nu surprinde adversarul .. nu îl văd nici prea integrat cu vestiarul ..
nu cred în schimbări deosebite pentru sezonul următor, așa că vom căuta, din nou, antrenor după primele etape .. iar dacă, interimatul, va fi asigurat de știm prea bine cine ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Mai 2021, 22:47

fanUCV scrie:
26 Mai 2021, 22:16
.. schimbările din timpul jocului sunt post pe post, jocul nu surprinde adversarul .. nu îl văd nici prea integrat cu vestiarul ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Aveți grija ce luați de bune de la digi pt ca fix asta zicea comentatorul ala labar, ma și uitam ce manipulare ieftina sa preia criticile dinainte de a fi numit (ca da vina pe jucători și ca nu face schimbări bune) dar puse subliminal ca să începi cu impresia asta în următorul sezon

Se plângea ca de ce întra vatajelu in locul lui bancu?! :mincinos Se mira ca nu Inventeza ceva... am jucat cred ca cu 5-6 u21 totuși și cu fedele la creație :)- si comentatorul era dezamăgit ca nu dam goluri autobazei

Marinos e singurul pana acum care a bătut fcsb și cfr fără koljic... restul antrenorilor au fost buni pana s-a accidentat koljic fie ca ne place sau nu sa admitem asta..

P. S. Asta nu exclude ca după pregătirea de vara putem avea exigente asupra jocului și rezultatelor

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de malus dacus » 26 Mai 2021, 23:13

Asa, pe hartie, ma declar multumit de sezon. Dar ca impresie asupra jocului si ca perspectivă de viitor nu prea am motive de bucurie. Macar de-am fi inchis sezonul cu o victorie. Dar, din păcate, senzatia e ca suntem in genunchi. Sleiti de puteri si fara vointa. Nu mai stiu ce sa mai zic nici de grec. Habar n.am ce antrenamente face, cum srudiaza, cum pregătește, ce le cere jucatorilor, dar cand il vad pe Balasa cu ochii numai in spate la Pigliacelli, ma apuca nebuniile. Bai frate, tot aud expresia asta - atacam cu toata echipa, ne aparam cu toata echipa. Asta e fotbalul modern. Ok. Dar in cazul asta noi avem o problema. Poate de aparat ne.om apara noi cu toata echipa, dar de atacat eu nu vad sa atacam cu toata echipa. Atacul incepe de la fundasi. Corect? Pai daca fundasij tai n.au nici cea mai mica siguranță sa urce cu mingea la picior, sa impinga puțin jocul in fața si joaca numai la alibi cu mingi intre ei si la portar iar echipa e intinsa pe 1 km, cum drac sa reusesti atacuri bune?! Eu cred ca nu e intamplator ca ceva rezultate si un joc mai bun am realizat pana se sa accidenteze Papp. Cu M. Constantin si Papp parca era altceva. Urcau mai mult, echipa era mai scurta.
Cu Balasa mori incet. Aia de la T2, putini cati fusera, dar la un moment dat deja nu mai putura cu Balasa si incepura cu fluieraturile. Aici l-as intrrba eu pe Marinos - ba vere, nu-l vezi p`asta? Ce ccacat de joc il pui/lasi sa joace?
Pe de alta parte, nu poti sa ai pretentii la grec sa ti.l antreneze pe Ivan sa nu mai calce pe minge. Deci, lucrurile st. încurcate, nici nu stii ce concluzii sa tragi. Nu stiu nici daca un alt antrenor ar putea sa scoată mai mult din astia, nu stiu nici daca grecul ar fi capabil de un altfel de joc cu altii.
Mi.e teama de varianta pe care a zis.o un baiat mai sus. Incepem si dupa 5 etape cautam antrenor. Iar altul care vine trb. sa se faca treaba cu ce are la dispoziție.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de sorialis » 27 Mai 2021, 00:41

adi_g scrie:Au migrat la mititelu?!!!
Te înșeli amarnic.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de sorialis » 27 Mai 2021, 00:42

manex scrie:Eu tot sunt nitel dezamagit de numarul spectatorilor. Chiar nu se gaseau 5-6000 de oameni vaccinati care sa vina la meci? Le-am dat apa la moara carcotasilor. A fost asa, trist. Vaccinati-va!!! Sa scapam mai repede de mizeria asta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Nu. Mai fii dezamăgit. A fost foarte bine.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de sorialis » 27 Mai 2021, 00:43

BiancoAzzurro_AS. scrie:
fanUCV scrie:
26 Mai 2021, 22:16
.. schimbările din timpul jocului sunt post pe post, jocul nu surprinde adversarul .. nu îl văd nici prea integrat cu vestiarul ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Aveți grija ce luați de bune de la digi pt ca fix asta zicea comentatorul ala labar, ma și uitam ce manipulare ieftina sa preia criticile dinainte de a fi numit (ca da vina pe jucători și ca nu face schimbări bune) dar puse subliminal ca să începi cu impresia asta în următorul sezon

Se plângea ca de ce întra vatajelu in locul lui bancu?! :mincinos Se mira ca nu Inventeza ceva... am jucat cred ca cu 5-6 u21 totuși și cu fedele la creație :)- si comentatorul era dezamăgit ca nu dam goluri autobazei

Marinos e singurul pana acum care a bătut fcsb și cfr fără koljic... restul antrenorilor au fost buni pana s-a accidentat koljic fie ca ne place sau nu sa admitem asta..

P. S. Asta nu exclude ca după pregătirea de vara putem avea exigente asupra jocului și rezultatelor
Foarte pertinent comentariul tău.. Imagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de sorialis » 27 Mai 2021, 00:46

malus dacus scrie:Asa, pe hartie, ma declar multumit de sezon. Dar ca impresie asupra jocului si ca perspectivă de viitor nu prea am motive de bucurie. Macar de-am fi inchis sezonul cu o victorie. Dar, din păcate, senzatia e ca suntem in genunchi. Sleiti de puteri si fara vointa. Nu mai stiu ce sa mai zic nici de grec. Habar n.am ce antrenamente face, cum srudiaza, cum pregătește, ce le cere jucatorilor, dar cand il vad pe Balasa cu ochii numai in spate la Pigliacelli, ma apuca nebuniile. Bai frate, tot aud expresia asta - atacam cu toata echipa, ne aparam cu toata echipa. Asta e fotbalul modern. Ok. Dar in cazul asta noi avem o problema. Poate de aparat ne.om apara noi cu toata echipa, dar de atacat eu nu vad sa atacam cu toata echipa. Atacul incepe de la fundasi. Corect? Pai daca fundasij tai n.au nici cea mai mica siguranță sa urce cu mingea la picior, sa impinga puțin jocul in fața si joaca numai la alibi cu mingi intre ei si la portar iar echipa e intinsa pe 1 km, cum drac sa reusesti atacuri bune?! Eu cred ca nu e intamplator ca ceva rezultate si un joc mai bun am realizat pana se sa accidenteze Papp. Cu M. Constantin si Papp parca era altceva. Urcau mai mult, echipa era mai scurta.
Cu Balasa mori incet. Aia de la T2, putini cati fusera, dar la un moment dat deja nu mai putura cu Balasa si incepura cu fluieraturile. Aici l-as intrrba eu pe Marinos - ba vere, nu-l vezi p`asta? Ce ccacat de joc il pui/lasi sa joace?
Pe de alta parte, nu poti sa ai pretentii la grec sa ti.l antreneze pe Ivan sa nu mai calce pe minge. Deci, lucrurile st. încurcate, nici nu stii ce concluzii sa tragi. Nu stiu nici daca un alt antrenor ar putea sa scoată mai mult din astia, nu stiu nici daca grecul ar fi capabil de un altfel de joc cu altii.
Mi.e teama de varianta pe care a zis.o un baiat mai sus. Incepem si dupa 5 etape cautam antrenor. Iar altul care vine trb. sa se faca treaba cu ce are la dispoziție.
Cum spui, lucrurile sunt încurcate. Rău. În capul tău însă. Pune ordine în gânduri. PS. Unde statusi azi la t2? Vii la bere înainte de următorul meci acasă? O dau eu. Să ne cunoaștem în sfârșit. Că în vremurile bune, majoritatea membrilor de pe forum se întâlneau. Se cunoșteau... Acum...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Mai 2021, 08:39

3 victorii 3 egaluri si 4 infrangeri are Marinos in POFF, la fel cat FCSB, singurele care stau mai bine ca noi sunt CFR si Sepsi.

Deci Marinos are 12 puncte din 30 castigate. e sub 1.50 Puncte per meci :-D3
Eu nu cred ca facem fata in Supercupa si nici in Europa la cum i-a mobilizat in POFF-ul asta

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de malus dacus » 27 Mai 2021, 09:43

@sorialis. Hai, ca acum vazui ca ma citasi si pe topicul asta. Ai tu o chestie cu mine, sau nu.mi dau seama. Cu berea iti raspunsei in partea cealaltă. Cu gandurile din cap, nu ma mai apuc cu tine. Am obsv. ca tu stai foarte bine la capitolul asta. Tu esti ala care intra pe.aici cu degetul ridicat citandu-i pe altii si spune: Ok. Bravo. Aberezi. De acord. Bati câmpii. Etc. Foarte clare gandurile tale, doar ca intotdeauna cineva apuca sa spună înaintea ta fix ceea ce voiai și tu să zici.
PS. Aseară am stat la Nord, ca de obicei, ca acolo am abonament iar la T2 ma duc rar, pe bilet, cand am chef. Daca ai vreun dubiu poti sa ma intrebi orice despre ce s.a intamplat in peluza si iti stau la dispozitie. Uite, pot sa.ti spun de ex. cum il luasera baietii de la gard pe Rusescu in plua ca vrea sa se duca la cai, ca s-a dat ton la vreo doua cantece pe care nu prea le stia lumea, chestii pe care nu le vezi la tv. sau de la T2. Si ca am cumparat stickere de 10 lei de la baietii din 1 Mai, na ce pllm mai vrei sa.ti zic!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de R.E.N. » 27 Mai 2021, 13:00

hahaha ai ceva cu baiatul, vrei sa-l iei la bere :)( lumea e mai timida in zilele noastre.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea - Academica Clinceni

Mesaj de csm310 » 27 Mai 2021, 13:56

Alishor scrie:
26 Mai 2021, 21:42
adi_g scrie:
26 Mai 2021, 18:33
Au migrat la mititelu?!!!
nici in gluma sa nu o mai scrii. e miercuri dupa masa - spre seara. lumea e dupa servici, maine alta zi de munca. plus e final de sezon, fara miza. stim ca noi suntem mai lenesi in a ne misca curu' afara din casa, mai ales in timpul saptamanii.
A mai fost acum 1 an un meci cu Resita in cupa, tot miercuri, cred ca au fost mai putini decat ieri, si atunci aveam o miza... si nici nu eram conditionati de vaccin/test

Închis