Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Hai cu campionatul

Poll ended at 05 Aug 2020, 12:22

3
18
82%
2
1
5%
1
3
14%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Aug 2020, 11:39

Paul scrie:
04 Aug 2020, 11:13
Adevarul e ca acum e momentul sa iasa la rampa oamenii care nu au decat vorbe rele de spus, in rest stau si pregatesc marea lovitura de final, cu insulte si jigniri, ca cica sunt suporteri. Hai, bagati, e momentul vostru, ce sa zic.
Practic ne-a lipsit un singur meci, cel mai important din pacate, dar asta nu poate sterge tot ce s-a intamplat pana ieri, in special de dupa reluarea campionatului. Daca in momentele astea cand au nevoie mai mult decat orice de incurajari sunt unii care au doar ura si dispret de oferit, nu ar trebui sa mai spunem ca avem cei mai frumosi suporteri, ca nu e asa.
Cei care exprima ura si dispret considera ca pierderea de acest titlu de catre baieti de Craiova care ei sunt cei care au luptat un an, este un affront direct la adressa lor. Ca si cum ei trebuiau serviti de acesti lor servitori.
Falsi supporters decat la moments bune.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de gogu2005 » 04 Aug 2020, 12:56

Sper ca anul viitor sa fie anul nostru. Fara pandemii, fara teste, fara smecheriile cfr-ului si ale fcsb.
Am fost atat de aroape incat ar trebui sa ne dea incredere la anul ca putem castiga. Trebuie lucrat la MENTALITATE.
CRAIOVA NESUPUSA

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Aug 2020, 13:54

Playofful a salvat un sezon care nu a fost prea reușit dar oare dacă aveam antrenorul potrivit de la început cum se termina campionatul?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Aug 2020, 13:59

Cfr are un buget de 10 12 milioane de euro (Dan Petrescu are 1 mi-l și Chipciu o jumătate de milion) și azi au anunțat ca îl vor pe Stanciu(pe care cehii îl dau poate cu 5 6 mi-l) și pe Balotelli care nu cred ca vine fără 1 mi-l salariu. Culmea știți care este.... Djokovici zice azi ca nu a luat salariul din martie, echipa 2 a s a desființat și va spun eu din sursă sigură că antrenorii și angajații clubului nu și au primit banii de 6 luni... Despre ce vorbim? 😜😜😜

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Paul » 04 Aug 2020, 14:51

dorumihnea2 scrie:
04 Aug 2020, 13:59
Cfr are un buget de 10 12 milioane de euro (Dan Petrescu are 1 mi-l și Chipciu o jumătate de milion) și azi au anunțat ca îl vor pe Stanciu(pe care cehii îl dau poate cu 5 6 mi-l) și pe Balotelli care nu cred ca vine fără 1 mi-l salariu. Culmea știți care este.... Djokovici zice azi ca nu a luat salariul din martie, echipa 2 a s a desființat și va spun eu din sursă sigură că antrenorii și angajații clubului nu și au primit banii de 6 luni... Despre ce vorbim? 😜😜😜
Vorbim despre niste tzepari cum au mai fost si cu ocazia Caritasului, in orasul de oameni harnici si priceputi care este Clujul. Despre o echipa care contribuie cu fix 0 la nationala, si poate chiar cu o contributie negativa pentru ca tin juniori doar sa ii bage 7 minute, obligati.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Paul » 04 Aug 2020, 14:55

Arthur Rimbaud scrie:
04 Aug 2020, 11:39
Cei care exprima ura si dispret considera ca pierderea de acest titlu de catre baieti de Craiova care ei sunt cei care au luptat un an, este un affront direct la adressa lor. Ca si cum ei trebuiau serviti de acesti lor servitori.
Falsi supporters decat la moments bune.
Stiu, si am un amic din copilarie care m-a umplut de mesaje in care injura mereu si ii preaslaveste pe clujeni. Exact asta este: sense of entitlement - daca joaca, joaca pentru mine ca daca nu ii dau dracu, eu sunt sefu', marele suporter al curului.
Ma abtin deocamdata, desi e clar cu cine am de-a face si cred ca cel mai bine ar fi sa il blochez si pur si simplu sa il ignor.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Aug 2020, 16:46

Paul scrie:
04 Aug 2020, 14:55
Arthur Rimbaud scrie:
04 Aug 2020, 11:39
Cei care exprima ura si dispret considera ca pierderea de acest titlu de catre baieti de Craiova care ei sunt cei care au luptat un an, este un affront direct la adressa lor. Ca si cum ei trebuiau serviti de acesti lor servitori.
Falsi supporters decat la moments bune.
Stiu, si am un amic din copilarie care m-a umplut de mesaje in care injura mereu si ii preaslaveste pe clujeni. Exact asta este: sense of entitlement - daca joaca, joaca pentru mine ca daca nu ii dau dracu, eu sunt sefu', marele suporter al curului.
Ma abtin deocamdata, desi e clar cu cine am de-a face si cred ca cel mai bine ar fi sa il blochez si pur si simplu sa il ignor.
Tristes personnes.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 17:20

Meciul este pe cale sa înceapă, clujeni se strâng roata, se încurajează. La noi este filmat Cosici, casca, închide ochii, pare că nu are nici o treabă cu meciul care sta să înceapă!
Ivan, se pare că a fost activ noaptea tarziu, cu o zi înainte de meci pe internet.
Asta spune tot de determinarea care a avut-o parte din jucători.
Ținem cu echipa noastră și la bine și la rău! Dar se putea mai mult, undeva s-a greșit grav, nu trebuie acoperiți unii jucători.

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 18:09

Ura și dispreț nu exprima nimeni, sunt colegi de forum care sunt frustrați, care după ei meciul nu a fost tratat de o finală, și cred că au dreptate! Dacă jucam cu mentalitatea asta nu intram niciodată în grupe! Am jucat fricos, ca o echipă mică. Nu am existat la mijloc, fundasii varza! Sper sa ne trezim și să jucăm descătușați, din plăcere!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Aug 2020, 18:19

Primo scrie:
04 Aug 2020, 18:09
Ura și dispreț nu exprima nimeni, sunt colegi de forum care sunt frustrați, care după ei meciul nu a fost tratat de o finală, și cred că au dreptate! Dacă jucam cu mentalitatea asta nu intram niciodată în grupe! Am jucat fricos, ca o echipă mică. Nu am existat la mijloc, fundasii varza! Sper sa ne trezim și să jucăm descătușați, din plăcere!
À propos de placere. Un joc de foot in fata de concurent principal este precum o partida de sexe. Adica ceva de forte stressant.
Sa ma explique.
Cand tu esti adolescent si il faci, tu te ascunzi de parinti.
Cand tu esti tânăr, tu te ascunzi de copii.
Cand tu esti matur, tu te ascunzi de sotia.
Tot timp in mode stealth. Stressant.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 18:26

Exista si o alta expresie: când incerci sa păcălesti fotbalul te păcălește și el.
Nu-i mai acoperiți! Cu părere de rău va zic, unii jucători nu au avut nicio treabă cu meciul!
Se pare că FCSB vrea locul 3! La Astra cu toată echipa a doua!

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 18:50

Paul scrie:
04 Aug 2020, 11:13
Adevarul e ca acum e momentul sa iasa la rampa oamenii care nu au decat vorbe rele de spus, in rest stau si pregatesc marea lovitura de final, cu insulte si jigniri, ca cica sunt suporteri. Hai, bagati, e momentul vostru, ce sa zic.
Practic ne-a lipsit un singur meci, cel mai important din pacate, dar asta nu poate sterge tot ce s-a intamplat pana ieri, in special de dupa reluarea campionatului. Daca in momentele astea cand au nevoie mai mult decat orice de incurajari sunt unii care au doar ura si dispret de oferit, nu ar trebui sa mai spunem ca avem cei mai frumosi suporteri, ca nu e asa.
Suporter ești și fără să înghiți toate gogoșile! Suporter ești dacă vorbești de rău, dacă crezi că echipa nu a jucat. Nu suntem în Coreea să aplaudam la comanda. Aseară s-au comportat că niște fetițe fricoase! Care este jignirea? Mă repet, figura lui Cosici de la începutul meciului! Explica-mi unde ai văzut daruire, răutate în joc, unde ai văzut 2-3 pase legate? Când merita trebuie aplaudați, când nu, nu! Este ok că am fost aproape de un vis, dar eu că și alți colegi de forum îmi mențin părerea că se putea mai mult! Au tratat superficial, credeau că CFR este la pământ din cauza covid, dar din păcate am avut parte de o surpriza urâtă!
Eu nu am nimic cu voi că îi aplaudați, nici voi nu ar trebui sa aveți cu cei care cred că aseară nu au fost conectați la joc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2020, 18:52

Primo scrie:
04 Aug 2020, 17:20
Meciul este pe cale sa înceapă, clujeni se strâng roata, se încurajează. La noi este filmat Cosici, casca, închide ochii, pare că nu are nici o treabă cu meciul care sta să înceapă!
Ivan, se pare că a fost activ noaptea tarziu, cu o zi înainte de meci pe internet.
Asta spune tot de determinarea care a avut-o parte din jucători.
Ținem cu echipa noastră și la bine și la rău! Dar se putea mai mult, undeva s-a greșit grav, nu trebuie acoperiți unii jucători.
Îmi aduseși aminte.
Faza aia cu Cosic m-a dat și pe mine pe spate. Chiar s-a întâmplat să văd meciul impreună cu doi băieți, profesori de sport și antrenori pe la copii și zic - 'bă ești nebun, ce face ăla, cască?!' La care unul din ei, cică ( fară bâză ) - 'băi, cred că-i pune să doarmă înainte de meci, să aibă un boost de vână. Stai liniștit, că se practică chestia asta'. Ia uite, bă, zic în sinea mea, ce înseamnă să vorbești fără să te pricepi! Te faci de râs. E clar, ăsta-i șpilul, fii atent că-i omorâm! De unde draq..Cosic căsca de plictiseală...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Aug 2020, 18:55

Primo scrie:
04 Aug 2020, 18:50
Paul scrie:
04 Aug 2020, 11:13
Adevarul e ca acum e momentul sa iasa la rampa oamenii care nu au decat vorbe rele de spus, in rest stau si pregatesc marea lovitura de final, cu insulte si jigniri, ca cica sunt suporteri. Hai, bagati, e momentul vostru, ce sa zic.
Practic ne-a lipsit un singur meci, cel mai important din pacate, dar asta nu poate sterge tot ce s-a intamplat pana ieri, in special de dupa reluarea campionatului. Daca in momentele astea cand au nevoie mai mult decat orice de incurajari sunt unii care au doar ura si dispret de oferit, nu ar trebui sa mai spunem ca avem cei mai frumosi suporteri, ca nu e asa.
Suporter ești și fără să înghiți toate gogoșile! Suporter ești dacă vorbești de rău, dacă crezi că echipa nu a jucat. Nu suntem în Coreea să aplaudam la comanda. Aseară s-au comportat că niște fetițe fricoase! Care este jignirea? Mă repet, figura lui Cosici de la începutul meciului! Explica-mi unde ai văzut daruire, răutate în joc, unde ai văzut 2-3 pase legate? Când merita trebuie aplaudați, când nu, nu! Este ok că am fost aproape de un vis, dar eu că și alți colegi de forum îmi mențin părerea că se putea mai mult! Au tratat superficial, credeau că CFR este la pământ din cauza covid, dar din păcate am avut parte de o surpriza urâtă!
Eu nu am nimic cu voi că îi aplaudați, nici voi nu ar trebui sa aveți cu cei care cred că aseară nu au fost conectați la joc!
Aici este vorba de expressi offensantes.

,,curve speriate", tu gasesti digne de un véritable supporter?

Nu de fapt de a aduce critiques pertinentes atunci cand asta se impune.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Primo
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 04 Aug 2020, 17:06

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Primo » 04 Aug 2020, 19:01

Arthur, am zis fetițe fricoase, nu curve! Nu știu de unde ai scos-o cu curvele!!!!!!
Bărbați, gladiatori au fost jucătorii CFR-ului cu părere de rău, ne-a dat gol un jucător de 36 de ani, a scos golul că și făcut un jucător de 36 de ani. Nu înțeleg! Va faceți că nu vedeți!

Închis