Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Hai cu campionatul

Poll ended at 05 Aug 2020, 12:22

3
18
82%
2
1
5%
1
3
14%
 
Total votes: 22

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de iepurakis » 04 Aug 2020, 00:31

Efectiv era mai dureros sa ne putem lua de arbitraj, de ceva.
dar azi realist vorbind, nu avem.
chiar am avut o sansa deschisa cu egalul, nu poti ghici cum te incalta astra.
ramanem cu locul 2. sper sincer sa faca o analiza profi pe sezon (le-as da oportunitatea sa se afirme unora altundeva) si sa inlocuiasca posturile deficitare si poate sa faca niste mozzarella in europa league si pe urma sa incepem bine campionat. dar usor nu e!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de valentin0001 » 04 Aug 2020, 00:40

CFR-ist scrie:
04 Aug 2020, 00:36
https://www.youtube.com/watch?v=iUMUW4JnmE0

LAS SI EU ASTA AICI.
Mai bine o lasi in p i z d. A ma... - tii!
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Napoli1986 » 04 Aug 2020, 00:41

Prietene am ascultat tot cacatul.asta de piesa speramd ca esti intreg la cap. Asta e imn??ia-ti-l si baga-l unde nu te vede soarele. In rest, vedeti la anul (desi cu imnul asta de cls 2 mi-e teama ca retrogradati. Tristi suporteri are chefere.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Aug 2020, 00:45

Cel mai bine ar fi fost ca voi sa nu raspundeti la provocation de acel type.
Asta este si ce el vrut.
Ignorer este cel mai rau pentru un provocateur.
In fine. Sange de oltean care nu supporte afront.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Aug 2020, 00:54

Leonard Albert scrie:
04 Aug 2020, 00:11
Arthur Rimbaud scrie:
03 Aug 2020, 23:56
Pot eu sa mie permite o picatura de dulce in acest tot amar?

Se pare ca Dinamo nu mai are nici una sansa de a ramane in L1.

[popa]
Plus mizeria facuta de becaliot care nu trebuie uitata. Astia trebuiesc loviti din toate pozitiile. Sa nu uitam, sa nu iertam!
Tu stii, in France exista un top cei mai fameux mafieux de est d'Europe. Acest immonde personnage, ledit becali el se numara printre cei de top 20.
Eu am auzit de acesta inca de inainte de sa fi venit in Romania si inca de atunci el mie provocat dégoût.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de iepurakis » 04 Aug 2020, 01:42

io nu sunt de acord cu luatul la mumu pitzi.
pana n-a venit ala, nici [*****] nu indraznea sa enunte "titul". filozofic eu cred ca el a sadit samanta, acolo am auzit prima data raspicat vreau titlul. e drept ca uitandu-te la aparare, parea gluma si a ramas gluma, din pacate.
easta e parerea mea si nu ma intereseaza de m*ile combatantilor.
azi s-a pierdut strict pe frica, pe teama ca am realiza ceva mare.
pacat. era un moment optim.
as indrazni sa sper la o campanie profi, dar... ceva imi zice ca nu am motive sa.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 04 Aug 2020, 01:49

Va iubesc, baieti! Capul sus! Va multumesc! Va multumesc pentru ca mi-ati redat mandria de a tine cu Stiinta, mandria de a spera ca se poate lupta impotriva sistemului, mandria de a fi liberi! Capul sus, baieti! Doare, dar durerea si suferinta ne vor face mai buni, mai puternici. Mult mai buni. Va iubesc si pe voi, toti suporterii care suferiti. Impreuna vom reusi! Ganditi-va ce am realizat in ultimii 3-4 ani, si uitati-va la ultimii 12-13-14 ani. Pe bune??? Acum trebuie sa fim mai uniti ca niciodata si mai aproape de jucatori. Forța Știința, dragostea mea!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Paul » 04 Aug 2020, 07:47

Hai baietii!!! Capul sus si mergem inainte! Va iubim asa cum sunteti, doare ca ne-au batut nesuferitii astia, dar asta este, asa ne maturizam.
Mie mi-a fost clar ca dupa 1-0 am inceput sa ne comportam ca in expresia “deer in the headlights”.
Adica paralizati de frica. Victime pentru batranii aia.

Sper sa invatam din asta si sa avem un sezon foarte bun, de la inceput pana la sfarsit.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de florinkeke » 04 Aug 2020, 09:25

Cum zicea cinea mai sus..capul sus baieti,urmeaza noi si noi batalii.Eu sunt mandru de echipa asta si de unde am ajuns in cativa ani.Pot sa port cu mandrie tricoul oriunde pentru ca acum impunem respect.Da,ne-a batut o echipa mai experimentata si mai norocoasa care nu s-a pierdut cu firea in momentul decisiv.Dar senzatia pe care am trait-o in ultimele saptamani este rodul echipei noastre.Ei ne-au adus aici,noi trebuie sa fim uniti si sa mergem mai departe incercand sa fim la acelasi nivel.Liverpool a pierdut anul trecut la potou titlul.Anul acesta l-a casitgat la pas.Hai sa fim noi Liverpool de RO in sezonul ce urmeaza.Asa ca Forza Stiinza si la bine si la rau.
Cat despre campania de achizitii ce urmeaza:vindem unul sau doi titulari ca sa facem bani si luam 3-4 jucatori
As propune Marius Constantin,George Ganea,un atacant central si un fundas dreapta

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de gogu2005 » 04 Aug 2020, 09:44

Fara 4 fundasi nu avem ce sa facem. Restul posturilor in functie de cine pleaca.
Vanduti Barbut, Cosic pt ca nu avem ce face cu ei.
Vanduti Bancu si Cicaldau cat au o cota buna pt a finanta viitoarele achizitii si ca sa nu se plafoneze.
CRAIOVA NESUPUSA

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de sorinyki » 04 Aug 2020, 10:02

editat FreakBoy degeaba au plans, au jucat fara daruire, fara ambitie, nu au legat 2-3 pase. Asta este adevarul. Pana la fundasii, ne trebuie jucatori cu mentalitate, de gladiatorii, ne trebuie un psiholog! Nu o sa ne mai intalnim curand cu situatia asta. Sa nu ii ridicam in slavi mai sus decat trebuie, nu uitati ca in cupa ne-a scos Iasiul , o echipa care se lupta in zona retrogradarii, meciuri castigate in extremis in play off.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de mihu » 04 Aug 2020, 10:46

Felicitari baietilor pentru emotiile pe acre ni le-au produs pana in ultima clipa !!! Asta este, au fost mai buni aseara...
Acest campionat trebuie sa fie o lectie de cum trebuie sa ne pregatim pentru sezonul urmator daca vrem sa fim cu adevarat in lupta pentru titlu !!!
Cei care arunca cu pietre in echipa in aceste momente sunt doar niste oameni mici .
Hai Stiinta !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2020, 10:49

N-am ce drac să scriu relevant. Sunt semi-mort, nu simt nevoia decât să dorm și să nu văd meclă de comentator/analist/știrist sportiv sau fundaș cfr-ist minim 14 zile. Noroc că sunt shefu' la televizoare în casă și nu cred ca o să-mi fie greu să respect perioada asta de autoizolare.
Felicitări băieților noștri pt. că au ajuns până aici, să nu mă iau cu altele și să uit!
În preziua meciului am citit un comunicat al clubului cu ' mâine jucăm pt. noi, nu jucăm împotriva cuiva, nu vrem să distrugem pe nimeni' sau ceva de genul. Nu știu dacă are vreo legătură comunicatul respectiv cu strategia pregătită pt. acest meci, dar fix așa au început jocul. Tradus în cuvinte ar fi sunat cam - băi, băieți, ne scuzați că v-am deranjat la Cluj. Ne-a luat și pe noi puțin valul, dar nu, nu vă faceți probleme, căci noi vă respectăm foarte mult. Dacă vă trebuie punctele alea ca să obțineți al treilea titlu consecutiv, nicio problemă, luați, faceți-vă treaba, noi mai putem aștepta lejer încă 29 de ani.
În sfârșit, până la urmă asta e, mai dă-l în [****] și de campionat al pandemiei cu atâtea rahaturi întâmplate. Să treacă ciumele astea două - covidu și cfr - și va veni și vremea noastră să ne bucurăm nedistanțați.
Hai Craiova!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Paul » 04 Aug 2020, 11:13

Adevarul e ca acum e momentul sa iasa la rampa oamenii care nu au decat vorbe rele de spus, in rest stau si pregatesc marea lovitura de final, cu insulte si jigniri, ca cica sunt suporteri. Hai, bagati, e momentul vostru, ce sa zic.
Practic ne-a lipsit un singur meci, cel mai important din pacate, dar asta nu poate sterge tot ce s-a intamplat pana ieri, in special de dupa reluarea campionatului. Daca in momentele astea cand au nevoie mai mult decat orice de incurajari sunt unii care au doar ura si dispret de oferit, nu ar trebui sa mai spunem ca avem cei mai frumosi suporteri, ca nu e asa.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de fabius_2014 » 04 Aug 2020, 11:31

CFR a jucat mai bine aseara si a meritat victoria, insa campionatul a fost pierdut atunci cand s-a luat decizia numirii lui Papura ca antrenor principal sau atunci cand unii fotbalistii l-au sabotat pe Piturca . Asta este. Poate vom castiga si noi un campionat normal ca asta a fost o batjocora. In rest, ca si Malus incerca sa evit la TV posturile sportive, sa nu aud ceva de fotbal si la stiri sa nu-l vad pe Becali ca fac alergie. Multumim echipei ca ne-a dat dreptul sa visam frumos, dar a venit momentul in care ne-am trezit. Hai UNIVERSITATEA CRAIOVA. usteag

Închis