Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 07 Feb 2021, 21:53

Nu stiu greaca, dar am cunoscuti care stiu si am de gand sa ii intreb - oare Ouzounidis se traduce ceva fen Tuicaru ( de la ouzo = tuica/rachiu)?
Daca nu fu Cristi Stancescu la conferinta, gasea el un moment sa inceapa discutia despre ouzo, daca stie de zaibar, si alte subiecte din-astea serioase.
Eu vazui inregistrarea conferintei si mi se paru ca vorbeste foarte bine, spune ceva, si pare foarte serios.
Cred ca e de bine, e ce trebuie.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 07 Feb 2021, 21:54

Paul scrie:
07 Feb 2021, 21:38
Zise Cartu ca s-au facut cel putin 3 oferte, probabil Fedele, Camara si inca cineva, si tot asa zise ca mai sunt 4 zile de mercato. Deci da, nimic clar inca, probabil se va anunta imediat cand e facut fiecare transfer.
Maine seară se încheie perioada de transferuri, nu ce balmajeste Cârtu ca peste 4 zile.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 07 Feb 2021, 22:00

Pai Cartu ca de obicei ori spune pe fata ca nu stie, ori spune ceva din care chiar rezulta ca nu stie. Si eu tot asa stiam, ca maine e ultima zi, dar dom presedinte vorbeste si el, ca de-aia veni la conferinta.
A fost un jucator legendar si ultimul antrenor care a luat titlul, dar ca presedinte cred ca e cazul sa se implice mai mult si sa fie mai informat.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 07 Feb 2021, 22:22

Iata ca Fcsb e pe cale sa piarda acasa cu Clinceni. Nici nu dau mingea afara cand e unul de la Clinceni intins pe jos - adevarati gentlemen!
Maine Bt joaca cu Cfr, iar noi avem urmatoarele 2 meciuri fix cu Bt si Clinceni.
Sa speram ca ii bat pe balauri iar noi ii batem pe ei 💪

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de FreakBoy » 07 Feb 2021, 22:30

Paul scrie:
07 Feb 2021, 22:22
Iata ca Fcsb e pe cale sa piarda acasa cu Clinceni. Nici nu dau mingea afara cand e unul de la Clinceni intins pe jos - adevarati gentlemen!
Maine Bt joaca cu Cfr, iar noi avem urmatoarele 2 meciuri fix cu Bt si Clinceni.
Sa speram ca ii bat pe balauri iar noi ii batem pe ei 💪
Am văzut și eu ultimele 15 minute și mi-a rămas un singur lucru în gând... Capul pe care l-a pus gardos la șutul unuia, destul de tare, fata de felul în care s-a ferit aseară nistor la una dintre ocaziile cățeilor.
Nici nu ne veni bine antrenor că deja ne apropiem de primul loc :)( ucv
I N I M I T A B I L I

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iaurgiu » 07 Feb 2021, 22:48

Paul scrie:
07 Feb 2021, 22:00
Pai Cartu ca de obicei ori spune pe fata ca nu stie, ori spune ceva din care chiar rezulta ca nu stie. Si eu tot asa stiam, ca maine e ultima zi, dar dom presedinte vorbeste si el, ca de-aia veni la conferinta.
A fost un jucator legendar si ultimul antrenor care a luat titlul, dar ca presedinte cred ca e cazul sa se implice mai mult si sa fie mai informat.
Cirtu ar trebui sa stie cind sint perioadele de transfer si daca-l trezesti noaptea din somn. E treaba lui, nu? Transferuri, deplasari, etc ...
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 07 Feb 2021, 23:32

Pare serios Marinos, e sigur pe el și cred ca e cel mai experimentat antrenor din liga 1, cred ca și peste Strambu...

O sa fie deranj în vestiar dacă pune echipa pe roate, omul pune accent pe caracter, responsabilitate, echilibru, psihic și implicare exact unde e problema noastră și va face clar mutări surprinzătoare pentru ca o sa fie obiectiv și nu o sa lase de la sine titularii...dar pare inteligent și experimentat și cred ca le va face treptat iar genul zeflemist nistor cu "nu m-am interesat, ce rost are" se va schimba pe parcurs

Dnu' Președinte bifează toate punctele negative : nu e informat, nu e coerent, nu are personalitate, narează deficitar și nu are ce sa transmită in general in afara de neclaritate și ambiguitate ... Relații în fotbal are destule, prestanta are, însă ce mi-e teama dacă sportiv cumva nu a oferit cea mai buna consultanta (aici se termina creditul dacă a dat pe lângă poarta) , dar poate a dat sfaturi tehnice obiective/corecte și atunci cu informarea deficitara se mai rezolva (nu știu meniul zilei din restaurantul meu însă merg la bucătărie sa întreb și revin cu un răspuns clar)

Eu pun un plus la conducere pt Marinos, preparatori noi și eliminarea lui Papura/Blejan și chiar și faptul ca nu au adus încă o echipa de rezerve... eu nici pe Camara nu îl vreau, doar Fedele și un fundas central, dar vreau neapărat credit la antrenor ca asta are experienta, foame și poate dă-l în masa, omu e peste liga 1... Avem staff in sfârșit, eu personal de lot nu m-aș plânge(in octombrie erau vro 11 pe la echipele naționale)
ucv

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 07 Feb 2021, 23:42

FreakBoy scrie:
07 Feb 2021, 22:30
Capul pe care l-a pus gardos la șutul unuia, destul de tare, fata de felul în care s-a ferit aseară nistor la una dintre ocaziile cățeilor.
o: credeam ca doar eu ma gândeam la faza aia și apoi sa vad interviu cu "nu am cautat, nu știu, ce rost are"

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de csm310 » 08 Feb 2021, 02:51

BiancoAzzurro_AS. scrie:
07 Feb 2021, 23:32
Pare serios Marinos, e sigur pe el și cred ca e cel mai experimentat antrenor din liga 1, cred ca și peste Strambu...

O sa fie deranj în vestiar dacă pune echipa pe roate, omul pune accent pe caracter, responsabilitate, echilibru, psihic și implicare exact unde e problema noastră și va face clar mutări surprinzătoare pentru ca o sa fie obiectiv și nu o sa lase de la sine titularii...dar pare inteligent și experimentat și cred ca le va face treptat iar genul zeflemist nistor cu "nu m-am interesat, ce rost are" se va schimba pe parcurs

Dnu' Președinte bifează toate punctele negative : nu e informat, nu e coerent, nu are personalitate, narează deficitar și nu are ce sa transmită in general in afara de neclaritate și ambiguitate ... Relații în fotbal are destule, prestanta are, însă ce mi-e teama dacă sportiv cumva nu a oferit cea mai buna consultanta (aici se termina creditul dacă a dat pe lângă poarta) , dar poate a dat sfaturi tehnice obiective/corecte și atunci cu informarea deficitara se mai rezolva (nu știu meniul zilei din restaurantul meu însă merg la bucătărie sa întreb și revin cu un răspuns clar)

Eu pun un plus la conducere pt Marinos, preparatori noi și eliminarea lui Papura/Blejan și chiar și faptul ca nu au adus încă o echipa de rezerve... eu nici pe Camara nu îl vreau, doar Fedele și un fundas central, dar vreau neapărat credit la antrenor ca asta are experienta, foame și poate dă-l în masa, omu e peste liga 1... Avem staff in sfârșit, eu personal de lot nu m-aș plânge(in octombrie erau vro 11 pe la echipele naționale)
ucv
E iubit de fanii lui Panathinaikos cum e iubit Gica Craioveanu de noi din ce am vazut, la conferinta de despartire de Panathinaikos au intrat fanii lui Panathinaikos in sala si i-au scandat numele, e un om de foarte mare caracter din cum il descriu suporterii greci, a stat la greu langa Panathinaikos, desi stia ca echipa e praf acum 2 ani si ca o sa se faca de rusine, e un om destept, dedicat, cu bun simt... si e si "cel mai bun antrenor grec", cum zic grecii in comentarii pe yt, deci pe scurt pare un om decupat din alt peisaj decat cel romanesc, e un antrenor diferit fata de ce avem acum in Romania, va fi interesant cum va lucra cu caractere precum Ivan sau Nistor. E posibil de altfel sa devenim foarte defensivi, sistemul lui preferat e 3-5-2.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Feb 2021, 08:14

Mi-am mai revenit aseară după meciul oilor..... Mă gândeam,, băi frate l - am avut pe Messi la noi în echipă și l-am pierdut,,... Popescu e un fel de Baiaram, pt cei care nu l-au văzut încă doar că presa îl ridică în slăvi și plusul lui e la simulări și proteste cu arbitrii... Mediul în care va crește unul și celălalt nu se compară zic eu plus că o să înceapă și cu el ciobanul să îl scoată la pauză.... Avem copii talentați zic eu doar că trebuie crescuți bine.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de lory69 » 08 Feb 2021, 11:06

Eu nu inteleg de ce nu il rechemam pe Markovic.....decat sa stea rezerva la Clinceni,mai bine vine aici,face pregatire cu echipa,se reface dpdv fizic cu noii preparatori.Apropo de transferuri,azi fiind ultima zi,ma astept iar diseară la prezentari......cam cum au facut in vara.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de marius_vl » 08 Feb 2021, 12:47

Pai nu ai pe cine sa prezinti, decat pe Fedele si eventual pe Camara...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Feb 2021, 13:09

Paul scrie:
07 Feb 2021, 22:22
Iata ca Fcsb e pe cale sa piarda acasa cu Clinceni. Nici nu dau mingea afara cand e unul de la Clinceni intins pe jos - adevarati gentlemen!
Blat, Clinceni intra in POFF, va juca la Rupere cu CFR si UCV si va da punctele FCSB. :-x
Oieru si familia lui smecheresc fotbalul romanesc de 30 de ani. Daca Nationala nu mai participa de ani buni la turnee finale este din cauza putregaiului asta.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 08 Feb 2021, 13:54

lory69 scrie:
08 Feb 2021, 11:06
Eu nu inteleg de ce nu il rechemam pe Markovic.....decat sa stea rezerva la Clinceni,mai bine vine aici,face pregatire cu echipa,se reface dpdv fizic cu noii preparatori.Apropo de transferuri,azi fiind ultima zi,ma astept iar diseară la prezentari......cam cum au facut in vara.
Unde mai pui ,ca este peste Mamut. Asa este, Markovici ar trebui recuperat.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 08 Feb 2021, 15:25

Si eu sunt de parere ca Markovic ar trebui sa se intoarca acasa. Nu pricep, totusi, cum de nu-i poate lua fata lui ciciucov ala de la Clinceni?! Inteleg ca nu poate emite pretentii inaintea lui Rusescu, dar pe ciciucov ala trebuia sa.l manance, daca avea valoare.

Închis