Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2021, 23:28

Indiferent care este realitatea, sper ca macar finala sa o joace cu ambitie si sa castige.
Pentru mine este clar ca in meciul cu CFR, baietii nostri au platit o polita ciobanului si bine au facut.
La meciurile cu Sepsi, Botosani si Clinceni nu stiu ce s-a intamplat, dar este adevarat ca Bancu si Mateiu nu au jucat la valoarea lor. Poate oboseala, poate... cine stie.
Este la fel de adevarat ca meciurile cu FCSB, antrenate de Ouzounidis, au fost excelente, mai ales primul sau cel cu CFR de la Cluj si de aceea imi pun semne de intrebare.
Mai sunt lucruri ciudate, rosul luat de Bancu, loviturile libere executate de Cicaldau in plopi si inca multe altele.
Sper ca Mihai sa rezolve situatia si sa castigam cupa.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Mai 2021, 08:17

fabius_2014 scrie:
18 Mai 2021, 22:45
Stiu ca Craciunescu este o jigodie, dar declaratia asta ma pune pe ganduri :
"Sunt niște motive speciale de arată așa de rău. Știu și eu niște zvonuri. Nici despre Ouzounidis nu mai sunt așa informații foarte, foarte bune în ceea ce-l privește. Se pare că e un grup de jucători care își face mendrele cum vrea.
E ceva extrem de misterios, ori joacă extraordinar, ca în cele două partide, ori sunt la pământ de nu-i mai recunoști. Un grup de vreo 3-4 jucători, unii sunt și de la echipa națională. Mai sunt și alții care fac parte din grup. Se pare că ei fac legea acolo"
Voi ce parere aveti ?
Craciunescu e cu brutaru nu este loc de îndoială...... numai dacă privim reacțiile lui la toate fazele controversate din campionat, cea mai tare e faza asa zisului penalty cu Bancu..... Când a văzut că toată lumea a zis că nu a fost penalty, a doua zi a recunoscut și martalogu,, am primit o reluare din alt unghi și nu a fost penalty,,..... El oricum ne - a contrat tot timpul când ne-a prins în corzi și în plus a declarat că se bucură că a promovat echipa brutarului.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de florinkeke » 19 Mai 2021, 10:25

Si mie mi se pare ca s-a intamplat ceva in vestiar. Poate un repros adus cuiva,poate presiune inutila,poat e frustrare. Repet, meciul cu CFR nu e de luat in calcul,mai ales a doua repriza, unde am oprit clar motoarele ca si polita de platit FCSB-ului. Ce tare asta, cand doi se bat ,CFR-ul castiga, pana si aici poti vedea profesionalismul franelor, care desi antipatizati,si-au vazut de treaba lor si ute asa au catigat ultimele doua titluri,inlesnite de rivali :)

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 19 Mai 2021, 11:00

Toata lumea ne lauda ca suntem cel mai profesionist club din liga 1. Prostii ! Niste laude care nu au decat rolul de a ne gadila orgoliu si de a ne lasa in visare. Noi defapt suntem in ultimul hal de amatorism incapand cu tranferurile si termind cu strategia de comunicare. Norocul sunt sumele mari de bani cheltuite ca altfel jucam pentru salvarea de la retrogradare. Diferenta dintre noi si astia din fundul clasamentului sunt milioanele in plus de care dispunem. Atat ! Niciodata nu s-a reusit o virgula de performanta mai mult decat era bugetul, prin organizare si inspiratie. Mai putin da!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 19 Mai 2021, 13:48

fanucrv scrie:Toata lumea ne lauda ca suntem cel mai profesionist club din liga 1. Prostii ! Niste laude care nu au decat rolul de a ne gadila orgoliu si de a ne lasa in visare. Noi defapt suntem in ultimul hal de amatorism incapand cu tranferurile si termind cu strategia de comunicare. Norocul sunt sumele mari de bani cheltuite ca altfel jucam pentru salvarea de la retrogradare. Diferenta dintre noi si astia din fundul clasamentului sunt milioanele in plus de care dispunem. Atat ! Niciodata nu s-a reusit o virgula de performanta mai mult decat era bugetul, prin organizare si inspiratie. Mai putin da!
:-( pasul/progresul pe care trebuie sa-l facem de la echipa de locurile 2-6 la campioana, e imens. Mult mai greu decat saltul de la "evitarea retrogradarii" la "locuri de cupe europene". Eu, in naivitatea mea, dupa construirea stadionului, credeam ca o sa fim un fel de Bayern a Romaniei. Poate e mai bine sa nu mai vorbeasca cei din club in media despre titlu. Sa caute solutii pentru a avea un lot(nu doar 4-5 jucatori) care sa acopere toate posturile. Sa incerce sa ridice nivelul la echipa a 2-a(m-am saturat de cate ori aduc in discutie echipa a 2-a), sa nu mai facem improvizatii.
Ce am avut noi sezonul asta la fundasii laterali?
- dreapta: Vladoiu/Vatajelu
- stanga: Bancu/Vatajelu
In caz de accidentare/suspendare facem o improvizatie(Capatina in dreapta) si ne batem la titlu.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 19 Mai 2021, 14:55

fanucrv scrie:
19 Mai 2021, 11:00
Toata lumea ne lauda ca suntem cel mai profesionist club din liga 1. Prostii ! Niste laude care nu au decat rolul de a ne gadila orgoliu si de a ne lasa in visare. Noi defapt suntem in ultimul hal de amatorism incapand cu tranferurile si termind cu strategia de comunicare. Norocul sunt sumele mari de bani cheltuite ca altfel jucam pentru salvarea de la retrogradare. Diferenta dintre noi si astia din fundul clasamentului sunt milioanele in plus de care dispunem. Atat ! Niciodata nu s-a reusit o virgula de performanta mai mult decat era bugetul, prin organizare si inspiratie. Mai putin da!
Din pacate cam asta e tristul adevar. Fara profesionisti in club nu poti sa faci treaba. Ori la noi in afara de banca tehnica, care dupa lupte seculare e in sfarsit ocupata iarasi de profesionisti si inca 2-3 angajati, restul sunt ca Dancila la BNR, fara nicio treaba sau pregatire pentru postul pe care il ocupa.
Si mai din pacate nu ne permit vremurile sa remediem asta pentru ca avem alte pericole mult mai mari care ne pandesc.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 19 Mai 2021, 15:05

fabius_2014 scrie:
18 Mai 2021, 22:45
Stiu ca Craciunescu este o jigodie, dar declaratia asta ma pune pe ganduri :
"Sunt niște motive speciale de arată așa de rău. Știu și eu niște zvonuri. Nici despre Ouzounidis nu mai sunt așa informații foarte, foarte bune în ceea ce-l privește. Se pare că e un grup de jucători care își face mendrele cum vrea.
E ceva extrem de misterios, ori joacă extraordinar, ca în cele două partide, ori sunt la pământ de nu-i mai recunoști. Un grup de vreo 3-4 jucători, unii sunt și de la echipa națională. Mai sunt și alții care fac parte din grup. Se pare că ei fac legea acolo"
Voi ce parere aveti ?
Ce [cenzurat] ne mai coim atat cand se stie asta si se practica de la Mangia incoace? Sper sa se trezeasca in sfarsit Rotaru si sa scoata la vara la vanzare toti sapatorii de antrenori si sa intram cu adevarat intr-o noua era, una e trofeelor, nu a amagirilor.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mai 2021, 20:20

Ce-ar fi sa mearga FC Arges in Conference Cup cu malaimare si alti noi promovati si cu Prepelita Antrenor si noi sa nu mergem

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de ElStef » 20 Mai 2021, 21:45

Posibil sa avem deja locul 3 asigurat, Clinceni conduce pe Sepsi

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de florinkeke » 20 Mai 2021, 22:19

Mda..locul 3 e al nostru.Hai si cu Cupa.
P.S. presa il da pe Manele la noi.Nu ar fi rau deloc.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 20 Mai 2021, 22:23

Da, avem locul 3, dar sa jucam serios si ultimul meci. Chiar daca jucam cu cei care au evoluat mai putin. Sa vedem cum isi da drumul la joc Bic, Fedele, Mamut and co.


Sent from my iPad using Tapatalk

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 20 Mai 2021, 22:29

Sper sa fie readus si Markovici. Este under 21 si nu doar asta: puștiul dacă se tine de treaba si greutatea sub control ar putea fi o soluție foarte bună. Mult peste Tudorie si Mamut.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Mai 2021, 22:41

Multe bazaconii citești în perioada asta.....pt Malele ne,, batem,, cu cocalarii dar noi îl luăm și ii dăm cel mai mare salariu din lotul nostru și mulți bani la impresari dar până ne batem cu cei mai sus menționați ei fac totuși un transfer de răsunet din liga 2 și deschid seria strălucitoare de transferuri că deh au buget de primele 3....ce înseamnă în mintea lor primele 3? Noi suntem acolo în primele 3? Glumesc...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 20 Mai 2021, 22:54

@ dorumihnea2 , cocalarii se bat pentru toti jucatorii pe care nu pot sa-i ia. :lol: :lol: :lol:
In intersezon, intotdeauna, boovenii se bat pentru castigarea campionatul. Dupa primele 5-6 etape, "din cauza arbitrilor" , a sistemului solar si a legii gravitatiei, boovenii se bat la retrogradare.
Noi, de cativa ani, suntem in primele 3 echipe din tara, castigam cupe si sper ca o sa castigam si campionate.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 21 Mai 2021, 00:11

Ba vere, eu cu Malele asta nuj ce sa zic. N-am fost chiar cel mai fidel urmaritor al Argesului, sa pot sa emit pareri prea avizate Stiu ca are ceva cifre si comentarii favorabile. Din memorie n.as putea sa vorbesc despre vreun gol de.al lui sau despre vreo faza deosebita. N.am vazut sau din cele pe care le.am vazut, nu le.am retinut. Singura faza care mi.o amintesc cu el e chiar de la un meci cu noi ( nu mai retin daca de.acasa sau din deplasare, am invins cu 1-0 parca ), scapat singur cu Pigliacelli, un pic lateral stanga, situație iminenta de gol, cand a dat.o, traiasca familia lui, cu stangul, cam la 1 m pe langa poarta. Am retinut faza asta pt. ca era in perioada in care incepuse sa se vorbească despre el Malele Malele, malelaiau toti comentatorii. Acuma, nah, nu vreau sa zic nimic contra. O fi bun, daca a dat golurile alea la Arges. Dar daca il luam si încep sa.i iasa de.alea, o sa avem ce discuta pe.aici.

Închis