Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de csm310 » 21 Mai 2021, 02:20

malus dacus scrie:
21 Mai 2021, 00:11
Ba vere, eu cu Malele asta nuj ce sa zic. N-am fost chiar cel mai fidel urmaritor al Argesului, sa pot sa emit pareri prea avizate Stiu ca are ceva cifre si comentarii favorabile. Din memorie n.as putea sa vorbesc despre vreun gol de.al lui sau despre vreo faza deosebita. N.am vazut sau din cele pe care le.am vazut, nu le.am retinut. Singura faza care mi.o amintesc cu el e chiar de la un meci cu noi ( nu mai retin daca de.acasa sau din deplasare, am invins cu 1-0 parca ), scapat singur cu Pigliacelli, un pic lateral stanga, situație iminenta de gol, cand a dat.o, traiasca familia lui, cu stangul, cam la 1 m pe langa poarta. Am retinut faza asta pt. ca era in perioada in care incepuse sa se vorbească despre el Malele Malele, malelaiau toti comentatorii. Acuma, nah, nu vreau sa zic nimic contra. O fi bun, daca a dat golurile alea la Arges. Dar daca il luam si încep sa.i iasa de.alea, o sa avem ce discuta pe.aici.
Malele e cel mai bun strain la ora asta din liga 1, parerea mea, ar fi o lovitura pt noi, cu siguranta nu va fi un nou Fortes sau Rambe.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Mai 2021, 08:33

Malaimare e in forma CLAR si e puternic, ca valoare tehnica si tactica nu stiu ce sa zic.
Dar eu zic, fara Draghici, Honciu si toti veteranii aia de la mijloc nu facea nimic !!!
Malaimare are 27 de ani deja.

Iar presa acum da tot felu de fitile, Mutu la CFR, Sumudica la WCSB, Malaimare la Universitatea. Gilca la FCU :lol:

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de florinkeke » 21 Mai 2021, 08:36

Sa speram ca il si luam pe Manele.Are cifre bune im acest sezon(18 goluri si 4 pase de gol).Si sa speram ca se si adapteaza.Eu m.a. super bucurat cand i.am adus pe Capatina sau Camarra,care joaca cum joaca...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Mai 2021, 08:42

Eu ma intreb daca cei care au negociat cu Malaimare l-au intrebat si pe Marinos daca il vrea, pun pariu ca Grecul nici nu a apucat sa il vada jucand

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Mai 2021, 10:34

Eu nu sunt convins că l-am luat și pe D. Lazar din moment ce.... 1. Nu se află în ultimele 6 luni de contract. 2.A zis și D. Coman că au fost ceva tratative dar nu e nimic sigur. Poate s-au înțeles verbal dar în România nu există gentlemeni iar la o ofertă mai bună de afară îți zice pa jucătorul. De Malele ce să spun? E un atacant bunicel și spre deosebire de Fortes care marcase 5 goluri când a venit la noi totuși Malele a marcat 18 și pt cei care nu își amintesc de el să se uite la meciul cu noi când i-a bătut cap în cap pe fundașii noștri, amarat și un gol frumos. Dar totuși pe postul lui avem Koljci, Markovici sau Mamut(în mintea conducerii că eu zic că e ca și cum nu l-am avea). În condițiile în care Tudorie probabil pleacă și Mamut probabil va fi împrumutat e riscant să stăm în 2 atacanți predispuși la accidentări așa că eu l-aș lua și pe Malele dar.... Cei din conducere nu prea le au cu evaluarea fotbaliștilor și probabil au alte calcule.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de csm310 » 21 Mai 2021, 10:42

cortinadampezzo scrie:
21 Mai 2021, 08:33
Malaimare e in forma CLAR si e puternic, ca valoare tehnica si tactica nu stiu ce sa zic.
Dar eu zic, fara Draghici, Honciu si toti veteranii aia de la mijloc nu facea nimic !!!
Malaimare are 27 de ani deja.

Iar presa acum da tot felu de fitile, Mutu la CFR, Sumudica la WCSB, Malaimare la Universitatea. Gilca la FCU :lol:
Tocmai ca atunci cand n-a jucat Malele, Arges mereu a pierdut... ultimele 2 meciuri fara Malele, 2 infrangeri, cu CFR n-a jucat, au pierdut 0-5, vorbim totusi de un jucator care a marcat 18 goluri, nu poti sa-i iei din merite, mari jucatori Draghici si Honciu astia, l-au facut fotbalist pe Malele :)) tu iti dai seama cu Cic si Nistor ca ia gheata de aur.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 21 Mai 2021, 10:51

florinkeke scrie:
21 Mai 2021, 08:36
Sa speram ca il si luam pe Manele.Are cifre bune im acest sezon(18 goluri si 4 pase de gol).Si sa speram ca se si adapteaza.Eu m.a. super bucurat cand i.am adus pe Capatina sau Camarra,care joaca cum joaca...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Cand vin la noi parca uita sa joace. Si Ofosu parea un transfer bun , pentru ca la Botosani iti lua ochii. Probabil multi nu se adapateaza din cauza presiunii iar altii nu se pot regasi in folozofia de joc de la noi . Cred ca antrenorul ar trebui sa aiba un cuvant greu de spus la aducerea jucatorilor ,iar din declaratile lui Rotaru asa si pare( vezi cazurile Piturca si Bergodi) si tot se da chix cu multi dintre ei .

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Mai 2021, 12:12

Eu îmi amintesc că Baluță când a venit la noi nu a fost titular în primul an. Cu Ofosu, Camara sau Căpățînă eu as mai avea răbdare 1 an dar Mamut sau Bic nu au ce să mai caute 1 an. Pe considerentul că avem nevoie de rezerve eu nu aș merge căci rezerve pot fi și de la echipa 2a.E bine că revine Markovici și probabil Ivanov dar ar mai trebui un fundaș central în locul lui Acka și mie îmi place de V. Ghiță.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de florinkeke » 21 Mai 2021, 12:19

Antrenorul are un cuvant de spus la noi in aducerea jucatorilor.Vezi Pigliacelli,Fedele la Mangia, Capatina la Bergodi, Cosic,Ivan,Matel la Piturca.
Ceva se intampla cu ei cand ajung la noi si nu inteleg ce...Poate ca doar se remarca la echipe mici pe principiul chior in tara orbilor.Insa cand totusi ajungi intr-un mediu performant ,cu concurenta pe post,nu mai merge treaba. Ceea ce nu e un lucru rau,inseamna ca suntem la un alt nivel.Insa pe de alta parte,ar trebui sa investim mai mult in scouting si examinarea mai atenta ajucatorilor pe care ii aducem ca sa nu mai investim aiurea in toate ciurucurile.
Punctual, Camarra,Capatina si Ofosu, i-as mai tine inca un an, jucatori de lot. Nu si pe Tudorie,Mamut sau Fedele.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Mai 2021, 12:49

Dacă luam cupa și e de ajuns sa rămână Marinos avem un avantaj pentru ca omul trage linie și știe ce e de aruncat și ce nu, chiar are o idee buna despre lot și i-a văzut în toate ipostazele, cu presiune, fără presiune, atitudine, tactica etc... Insa eu nu sunt convins ca ramane dar în 1-2 săptămâni maxim aflam

1,2 jucători rămân mereu la o echipa fără vreo explicație logica pt ca e o recomandare la mijloc, un agreement la semnare, o clauza in contract, o preferință a antrenorului etc... ideea e sa nu rămână 10 de care te întrebi ce cauta

Eu nu ii împușc pe cei care au jucat parțial si au mai și costat bani gen ofosu, capatana, Câmpanu, screciu, Vătăjelu, despre ei nu sunt încă convins ... Dar Pigliacelli, cămară, mamut, Bic, Acka, barbut (e deja incheiat) pot sa își continue drumul .. De Fedele/tudorie nu stiu ce sa zic, de rezerva poate dacă vor, de titulari nu sunt oricum și merita păstrați pana în iarna în cazul în care nu vine malele si un închizător de meserie..... nu de alta dar dam pe Fedele și rămâne Bic (am mai văzut piesa asta)

Hai cu cupa prima data și sper sa nu ma bucur ca am luat-o în prelungiri sau pe la penalti, de data asta contează impresia artistica ucv

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 21 Mai 2021, 13:14

Totusi, Capatina a jucat la noi foarte putin pe pozitia in care juca la Voluntari(inter-dreapta sau in spatele atacantului). La el ma ingrijoreaza viteza, foarte lent. Cred ca mai ramane in lot. La Bic-Fedele, dupa mine, ne putem lipsi de unul din ei. Mai ales daca revine Ivanov. Daca ne dorim grupele Conference, ne trebuie un lot solid. Poate ne trezim cu Walter si ne despartim de Acka, ca tot se destrama Astra.


Sent from my iPad using Tapatalk

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Mai 2021, 14:06

Eu l-am scos de mult de pe lista pe Ivanov și nu am înțeles transferul de la început, mai ales ca a fost și pe bani... Pe Cămară sau Fedele măcar i-ai luat liberi, nu pot sa ma supăr pe cineva la astfel de transferuri, mai și incerci, nu zice nimeni... Dar când dai bani pe transfer atunci se presupune ca piesa e ca și integrata acolo

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 21 Mai 2021, 14:45

Încă doi ani de-acum încolo cred că o s.o ducem tot târâș. Nu se pricep ăștia ai noștri la transferuri sau sunt probleme cu impresarii la încheierea contractelor, nu-mi dau seama. Dar după, eu îmi pun ceva speranțe, pt. că văd că încep să apară copii din spate. De la U17 în jos, stăm bine de tot. Cel puțin așa arată rezultatele.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 21 Mai 2021, 16:40

Lazar, V .Gheorghe, Graovac si Malele sunt jucatorii vizați pentru un transfer la Universitatea Craiova. Stirea e de pe siteul 3basini, așa ca nu prea nu știu ce sa zic cât e de credibil. De la Astra, astia trei jucatori mi s-au parut si mie interesanți dar cred ca sunt multi care se bat pe hoitul Astrei.

Preator12
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 12 Iun 2018, 15:48

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Preator12 » 22 Mai 2021, 00:41

fanucrv scrie:
21 Mai 2021, 16:40
Lazar, V .Gheorghe, Graovac si Malele sunt jucatorii vizați pentru un transfer la Universitatea Craiova. Stirea e de pe siteul 3basini, așa ca nu prea nu știu ce sa zic cât e de credibil. De la Astra, astia trei jucatori mi s-au parut si mie interesanți dar cred ca sunt multi care se bat pe hoitul Astrei.
V.Gheorghe nu mi se pare cu nimic peste Barbut,restul sunt peste media campionatului nostru

Închis