Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Mai 2021, 13:05

Venturiano scrie:
27 Mai 2021, 12:50
Iancu Magheru scrie:
27 Mai 2021, 11:48
Stie cineva care a fost bilanțul contabil complet al clubului pe ultimii 2 ani? Parca intr-un timp afișau pe fb primăvara, dar nu țin minte să mai fi văzut vreun bilanț din 2018.
imi pare rau sa te dezamagesc dar s-au afisat an de an, ca nu le-ai vazut tu e problema ta. asa, la un simplu search pe google le gasesti lejer.

pe 2019:

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/craiov ... 95606.html

uite si pe 2020:

https://www.telekomsport.ro/oficial-13- ... e-20186714

nu e mare arta sa gasesti informatiile astea ca-s publice pe site-ul Ministerului de Finante. trebuie doar sa le cauti.

p.s. tot acolo (sau pe gugal) poti sa gasesti si bilantul fiscal al FC Familia, e cam nasol ca singurul vostru venit a fost buzunarul lu' ajica.
mulțumesc, eroarea (lenea) mea ca nu am cautat in mai multe locuri. Nu trebuie sa te inflamezi cu fc familia, ca am atâta pasiune pt ei câtă probabil ai și tu. Hai noroc

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Mai 2021, 17:32

CFR-ul traieste o era de aur, si este cu 2 clase peste restul echipelor din Liga 1.

Daca excludem CFR-ul, Universitatea s-ar fi batut pentru al doilea titlu anul acesta, cu siguranta primul ar fi fost castigat daca nu cu Mangia, atunci anul trecut. Este adevarat ca nu avem ceea ce ne trebuie ca sa batem CFR-ul, dar cate echipe au ? Cine are ?

Eu cred ca Rotaru a facut o echipa care se autofinanteaza si care castiga trofee. In 8 ani puteam castiga doua campionate si mai multe cupe, am fost la limita.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 27 Mai 2021, 19:27

cortinadampezzo scrie:CFR-ul traieste o era de aur, si este cu 2 clase peste restul echipelor din Liga 1.

Daca excludem CFR-ul, Universitatea s-ar fi batut pentru al doilea titlu anul acesta, cu siguranta primul ar fi fost castigat daca nu cu Mangia, atunci anul trecut. Este adevarat ca nu avem ceea ce ne trebuie ca sa batem CFR-ul, dar cate echipe au ? Cine are ?

Eu cred ca Rotaru a facut o echipa care se autofinanteaza si care castiga trofee. In 8 ani puteam castiga doua campionate si mai multe cupe, am fost la limita.
Am observat si eu chestia asta. Nu numai la noi, si in in alte campionate, dar in fiecare editie, e o singura echipa care castiga campionatul. Nu-mi explic cum e treaba asta, sa castige campionatul doar o singura echipa.
Dar de ce e CFR-ul cu doar 2 clase peste restul? Cum ai calculat?


Sent from my iPad using Tapatalk

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Mai 2021, 19:42

Ne împiedicăm mereu de echipele mici/medii, acolo e toată filosofia. Pe lângă 2 3 jucători, trebuie un antrenor care sa stie sa motiveze la maxim jucătorii inainte de meciuri cu voluntari, clinceni sau hermannstadt. Strict ca lot nu cred ca suntem chiar cu 2 clase sub cfr, iar cu fcsb suntem cam la același nivel. O alta problema ar fi ca nu vin juniori de perspectivă din urmă pe care sa te bazezi, in afara de Baiaram nu a venit niciunul mai de doamne-ajuta in ultimul timp. Acum cu echipa secunda in liga a 4-a scenariul e si mai sumbru cu tinerii.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 27 Mai 2021, 19:57

In liga a 4-a joci cu amatori, oameni care au in fisa postului conditia fizica, gen pompieri, jandarmi, paznici de noapte/zi. Acolo se coc/dospesc marii jucatori de maine. Orice club profesionist trebuie sa tina echipa a 2-a in liga a 4-a sau chair a 5-a. Nu stiu sigur, dar cred ca e mai putin costisitor sa cauti 5 jucatori de 15-16 ani decat sa dai bani pe un jucator de 19-20 de ani(ex. Cimpanu). Oricum, noi nu ne pricepem mai bine decat Mihai pasionat de matematica. Daca clubul e in fiecare an pe +1 sau 2 milioane de euro, noi ce putem sa mai zicem...


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Mai 2021, 09:15

Geronimo scrie:
27 Mai 2021, 19:27
cortinadampezzo scrie:CFR-ul traieste o era de aur, si este cu 2 clase peste restul echipelor din Liga 1.

Daca excludem CFR-ul, Universitatea s-ar fi batut pentru al doilea titlu anul acesta, cu siguranta primul ar fi fost castigat daca nu cu Mangia, atunci anul trecut. Este adevarat ca nu avem ceea ce ne trebuie ca sa batem CFR-ul, dar cate echipe au ? Cine are ?

Eu cred ca Rotaru a facut o echipa care se autofinanteaza si care castiga trofee. In 8 ani puteam castiga doua campionate si mai multe cupe, am fost la limita.
Am observat si eu chestia asta. Nu numai la noi, si in in alte campionate, dar in fiecare editie, e o singura echipa care castiga campionatul. Nu-mi explic cum e treaba asta, sa castige campionatul doar o singura echipa.
Dar de ce e CFR-ul cu doar 2 clase peste restul? Cum ai calculat?


Sent from my iPad using Tapatalk
CFR este exact imaginea românului care joacă la păcânele și anume joacă pe toți banii și pe ultima carte. Salariile lor sunt foarte mari (ca să vă imaginați Chipciu ia undeva la 400 de mii pe an) și mereu sunt restante la plata lor și toată speranța e să prindă grupele unor cupe și atunci se vor plăti salariile. Așa a fost și anul trecut, în momentul în care le-au întrat banii au început să joace și fotbaliștii până atunci.... 0-3 cu fcsb.... În insolvență au fost și nu știu ce vor păți la următoarea mișcare de genul ăsta.... La nivel de zvon patronul lor este în cumetrie cu clanul Caran.... Și nu numai cumetrie....

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 28 Mai 2021, 09:42

Avem si examplele: Urziceni, Otelul si chiar ASA Tg-Mures. Asociatia Sportiva Ardealul: 2008-2018.
Nu este usor managementul unui club de fotbal, chiar daca ai sprijnul statului Qatar. Noi tindem sa fim un fel de Napoli.


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Mai 2021, 10:32

Urziceni e un oraș ca Sfântu Gheorghe. Ei au reușit să câștige campionatul și anul viitor nu mai erau pe harta României. Noi nu vrem chestia asta, vrem să jucăm cât ne țin puterile și atât.

Nu avem întârzieri la salarii, suntem la zi. Am fost la zi în toți cei 4 ani. Toată lumea poate confirma. Noi n-avem salarii uriașe. Maximul salarial e 10.000 de euro la Safranko. Toți sunt sub 8.000, 7.000, 6.500, 6.000. Noi nu putem concura cu granzii fotbalului românesc și nici nu vrem. Noi vrem să avem un proiect sănătos. Nu știu dacă putem visa la grupele Conference League. Ne d

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Mai 2021, 10:33

Interviu cu patronul lui Sepsi..... Eu zic că omul zice bine ce zice și probabil are exemplul lui Rotaru în față.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Mai 2021, 10:38

În schimb Mititelu e sinucigaș, se aruncă la antrenori pe bani mulți, la jucători cu salarii mari dar știm cu toții ce urmează...... În primă fază Mutu demis după 4 sau 5 etape, scandal la TV, scandal pe străzi și pe stadion iiar pe viitor faliment again.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 28 Mai 2021, 10:47

dorumihnea2 scrie:
28 Mai 2021, 09:15
Geronimo scrie:
27 Mai 2021, 19:27
cortinadampezzo scrie:CFR-ul traieste o era de aur, si este cu 2 clase peste restul echipelor din Liga 1.

Daca excludem CFR-ul, Universitatea s-ar fi batut pentru al doilea titlu anul acesta, cu siguranta primul ar fi fost castigat daca nu cu Mangia, atunci anul trecut. Este adevarat ca nu avem ceea ce ne trebuie ca sa batem CFR-ul, dar cate echipe au ? Cine are ?

Eu cred ca Rotaru a facut o echipa care se autofinanteaza si care castiga trofee. In 8 ani puteam castiga doua campionate si mai multe cupe, am fost la limita.
Am observat si eu chestia asta. Nu numai la noi, si in in alte campionate, dar in fiecare editie, e o singura echipa care castiga campionatul. Nu-mi explic cum e treaba asta, sa castige campionatul doar o singura echipa.
Dar de ce e CFR-ul cu doar 2 clase peste restul? Cum ai calculat?


Sent from my iPad using Tapatalk
CFR este exact imaginea românului care joacă la păcânele și anume joacă pe toți banii și pe ultima carte. Salariile lor sunt foarte mari (ca să vă imaginați Chipciu ia undeva la 400 de mii pe an) și mereu sunt restante la plata lor și toată speranța e să prindă grupele unor cupe și atunci se vor plăti salariile. Așa a fost și anul trecut, în momentul în care le-au întrat banii au început să joace și fotbaliștii până atunci.... 0-3 cu fcsb.... În insolvență au fost și nu știu ce vor păți la următoarea mișcare de genul ăsta.... La nivel de zvon patronul lor este în cumetrie cu clanul Caran.... Și nu numai cumetrie....
Diferenta dintre cei care joaca la pacanele si CFR Cluj, este ca la pacanele se pierde, iar CFR Cluj castiga.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 28 Mai 2021, 10:53

dorumihnea2 scrie:
28 Mai 2021, 10:38
În schimb Mititelu e sinucigaș, se aruncă la antrenori pe bani mulți, la jucători cu salarii mari dar știm cu toții ce urmează...... În primă fază Mutu demis după 4 sau 5 etape, scandal la TV, scandal pe străzi și pe stadion iiar pe viitor faliment again.
Mititelu este asemenea " suedezilor " din Romania care isi fac palate cu turnulete si zeci de camere, doar pentru a arata oamenilor cat este bogat .
Cocalar lipsit de educatie, lipsit de scoala, lipsit de cultura si educatie.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Mai 2021, 11:04

fabius_2014 scrie:
28 Mai 2021, 10:47
dorumihnea2 scrie:
28 Mai 2021, 09:15
Geronimo scrie:
27 Mai 2021, 19:27

Am observat si eu chestia asta. Nu numai la noi, si in in alte campionate, dar in fiecare editie, e o singura echipa care castiga campionatul. Nu-mi explic cum e treaba asta, sa castige campionatul doar o singura echipa.
Dar de ce e CFR-ul cu doar 2 clase peste restul? Cum ai calculat?

La păcănele se mai și câștigă dar la final când se trage linie ești clar pe pierdere. Nu am frustrări de genul,, au câștigat cfr dar lasă că dau ei faliment,, dar trebuie să admitem că ei sunt pe gheață și e cam subțire gheața și de ce spun asta.... Anul trecut era butoi cu [*****] acolo cu Djokovic care striga că nu au primit salarii, cu Arlauskis care a primit și era atacat de colegi apoi a venit întrarea în grupe și s-au scos patronii. Anul ăsta au început iar problemele și văd că încearcă să se debaraseze de cei cu salarii mari. Probabil că trebuie să riști în afacere ca să poți lua un campionat dar posibil să strici tot s ce ai construit dacă nu îți iese.
Sent from my iPad using Tapatalk
CFR este exact imaginea românului care joacă la păcânele și anume joacă pe toți banii și pe ultima carte. Salariile lor sunt foarte mari (ca să vă imaginați Chipciu ia undeva la 400 de mii pe an) și mereu sunt restante la plata lor și toată speranța e să prindă grupele unor cupe și atunci se vor plăti salariile. Așa a fost și anul trecut, în momentul în care le-au întrat banii au început să joace și fotbaliștii până atunci.... 0-3 cu fcsb.... În insolvență au fost și nu știu ce vor păți la următoarea mișcare de genul ăsta.... La nivel de zvon patronul lor este în cumetrie cu clanul Caran.... Și nu numai cumetrie....
Diferenta dintre cei care joaca la pacanele si CFR Cluj, este ca la pacanele se pierde, iar CFR Cluj castiga.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 28 Mai 2021, 11:19

La pacanele se castiga 30% din incasari.


Sent from my iPad using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 28 Mai 2021, 12:11

@Geronimo , altfel spus, 70% este probabilitatea de a pierde daca joci.
Depinde cum privesti. :lol:

Închis