[Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de lory69 » 28 Aug 2020, 11:06

Voiam sa spun ca pauza de 2 săptămâni o sa prindă bine noului antrenor,pt ca ar avea destul timp sa lucreze cu echipa.Dar nu o sa aibă decat portarul si fundasii centrali,restul sunt la loturile naționale...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 28 Aug 2020, 14:01

eu incep sa cred ca nu antrenorii sunt de vina, mereu apar probleme de atitudine si pare ca liderii vestiarului mateiu&bancu au o prestatie proasta in toate aceste esecuri .....cicaldau pare demotivat , exact ce se intampla cand vrei sa nu ii dai drumul la o oferta prea mare, pare aceeasi telenovela ca anul trecut cand au recunoscut ca a avut o ofert din franta dar nu i-au dat drumul.....si aceste probleme par a fi dinainte de meciul cu cfr, pare ca ceva s-a intamplat totusi.....plus ca federatia e praf, programul a fost deosebit de prost si se poate ca acest cantonament mai mult sa fi stricat decat sa fi ajutat, se pare ca mai bine plecau acum in astea 2 saptamani decat inainte

tactic suntem praf insa raman adeptul continuitatii macar pana in iarna si daca e pe primul loc il pastrezi , dar sper sa vina iedi sau bogdan andone daca e sa il demita pe bergodi , nu vad altii potriviti in romania iar de prin straintate nu mai revin , nu e greu de inteles de ce....

eu nu vad alti jucatori noi la echipa, nu mai este nici timp si cred ca nici cascaval pentru asta ...achizitiile proaste au aparut si in urma presiunii sa cumparam neaparat ceva cand am vandut pe Mitrita, si am cumparat ...repede, mult si prost....dar acum nu mai avem aceasta problema, am terminat banii de achizitii si trebuie sa vindem...numai in conducere sau patron sa nu fii acum, e de munca plus ca nu trebuie sa ii termini psihic pe jucatori in timp ce ii epurezi ucv

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 28 Aug 2020, 14:05

a , si cea mai mare gafa care a influentat lucrurile , e clar Ivan 1.5 mil EUR pe recomandarea lui Piti cand tu ai vedere de u21 pe acelasi post de aripa stanga...si de aici probabil probleme gen wcsb cu impunere titular pe baza de suma si nu de valoare

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de mihu » 28 Aug 2020, 14:10

am si eu o intrebare pentru cei care mai cunosc lucruri de pe langa echipa : Blejan este cumva ruda cu Rotaru, sau il santajeaza cu ceva ?
este singura explicatie pentru care am tine in continuare la echipa un preparator fizic in momentul in care echipa sta extrem de prost cu rezistenta fizica . Practic dupa perioada Mangia, ca si conditie fizica echipa a fost moarta indiferent de antrenor ..
De Acka nici numai pomenesc, este de dosarele X faptul ca acest om este inca in lotul nostru, numai vb ca si joaca meciuri
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de fanucrv » 28 Aug 2020, 14:21

BiancoAzzurro_AS. scrie:
28 Aug 2020, 14:05
a , si cea mai mare gafa care a influentat lucrurile , e clar Ivan 1.5 mil EUR pe recomandarea lui Piti cand tu ai vedere de u21 pe acelasi post de aripa stanga...si de aici probabil probleme gen wcsb cu impunere titular pe baza de suma si nu de valoare
Total de acord. Sunt câțiva băieți care dupa ce aufost vanduti ,nu si-au gasit locul pe nicăieri. Nici macar la echipe de duzină, prin ligi inferioare. Noi cu ei vrem sa luam campionate si sa jucam in Europa ? Sa fim seriosi.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de malus dacus » 28 Aug 2020, 15:05

Asa pare, dar sa recunoastem ca la capitolul motivare/strans de koaie, Bergodi e mort. Sau, cel putin asa pare. Aud vorbindu-se de Andone, cred ca-s doar glume proaste. Adica sa luam un Papura de la giurgiu. As merge pe mana lui Iedi, fie cum o fi!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de gogu2005 » 28 Aug 2020, 16:48

Iedi vine cu aceeasi atitudine de [cenzurat] ca a lui petrescu doar ca nu are rezultatele lui petrescu. Iar o sa inceapa ca il fura arbitrul inca din autocar si alte baubauri din astea.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de _BGD_ » 28 Aug 2020, 17:34

Iedi, pentru mine, este Piturca 2 sau Ionut Chirila 2. Numai gura e de el, in rest zero barat. Sper sa nu il demita azi sau maine pe Bergodi, nu as suporta sa-l vad pe dragos bon principal pentru meciul cu Astra Giurgiu...

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de Bogho » 28 Aug 2020, 17:58

Trică e liber de contract. :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Aug 2020, 18:02

Mă tem că o să fie numit unul dintre Papură, Bon sau Iedi. Mai bine rămâne Bergodi că oricum nu aici e buba...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 28 Aug 2020, 18:48

Grande .... acum e momentul sa vina daca il tin balamalele...pentru mine e cel mai mare jucator in viatza de la Craiova( nu am prins Craiova Maxima jucand )

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de Bobby » 28 Aug 2020, 19:12

Rotaru face aceeasi greseala ca mititelu de pina in 2011 - crede pina in pinzele albe in niste jucatori care nu pot face prea multe. Noi avem 3 jucatori care par sa aibe calitati pentru lupta la virf : Cic, Nistor si Koljic. Ce poti sa faci cu 3 jucatori ?

Multele repatrieri constituie o greseala de proportii...banii luati pe Mitrita aruncati pe repatrieri. Halucinant !

Scoutingul lui Piti a fost alta catastrofa - Zakaric, Cosic, Matel, Ivan, etc. - numai petarde !

Este evident de 7 ani ca U Craiova nu are in lot jucatori dracosi de genul Camorra, Vinicius, Culio, Arlauskis etc. - care lupta prin orice mijloace sa cistige. Noi avem mai mult mamaligi prin lot, jucatori fara forta psihica de campioni.

P.S. Lumea intreaba pe aici de Acka. Exista fosti antrenori ai Craiovei care cred mult in Acka si au recomandat readucerea lui (Sandoi - de exemplu).
Last edited by Bobby on 28 Aug 2020, 21:00, edited 1 time in total.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de fanucrv » 28 Aug 2020, 20:20

Am tot respesctul pentru Emil Sandoi. Omul ăsta si-a rupt piciorul pentru Universitatea Craiova , dar cu regret o spun nu este antrenor. Si ca el e plin fotbalul românesc.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de malus dacus » 28 Aug 2020, 21:57

Atunci, Neagoe frate, nu stiu, habar n-am, cineva cu un pic de vana...bine, si Neagoe se califica pe dreacu. Dar de Bergodi mi s-a s-a taiat definitiv dupa ce l-am vazut la conferinta de presa. Mort esti la conferinta, mort esti si in vestiar si la antrenamente.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Europa League] Lokomotiv Tibilisi - Univ. Craiova

Mesaj de inima de leu » 28 Aug 2020, 22:09

1.Un posibil exemplu pentru cei care vor acum jucători și antrenori dați afară.
Sursa : cartea Lucescu, autor Ioan Chirilă.
În 1967 naționala Elveției a învins cu 7-1 naționala României care cuprindea în esență pe cei ce vor reuși ulterior calificarea la Campionatul Mondial din Mexic.
După meci, ședința Comitetului Federal al FRF cu invitați din CNEFS ( echivalentul Ministerului Sportului de azi). Evident activiștii de partid au pus la colț șefii FRF și spumegau : șefii FRF, antrenorul și jucătorii să fie dați afară!
Din fundul sălii de ședințe se aude o voce : eu aș propune ca în următorul meci al naționalei să se înceapă cu aceiași jucători din meciul cu Elveția. Stupefacție! Cine a zis? Cine ești dumneata? Omul se ridică și se recomandă: sunt Vogl am jucat în echipa României la campionatele mondiale, începând cu cel din Uruguay din 1930. Și a adăugat: dumneavoastră nu vă dați seama ce e în sufletul acestor băieți. Ei sunt primii care vor revanșa în meciul următor.
Desigur șefii nu l-au ascultat.
2. Când spunem că Gică Craioveanu e cel mai mare jucător al Universității în viață ar trebui să avem totuși o măsură a lucrurilor. Și eu îl iubesc pe Gică dar obiectiv vorbind sunt alți jucători cu mult mai mari ca el:
- Din generația Craiovei Maxima (pe care eu am apucat-o deși eram cam mic) : Sorin Cârțu, Rodion Cămătaru, Silviu Lung, Nicolae Ungureanu, Ion Geolgău, Nicolae Negrilă, Aurel Țicleanu, Beldeanu sau Donose.
- Din generația Universitatea 89 - 90: Gică Popescu, Pavel Badea (posibil și Ovidiu Stângă).
Craioveanu a fost un mare jucător dar să ne înțelegem : e foarte departe Cârțu, Cămătaru, Lung sau Gică Popescu.
În niciun caz nu-l putem compara cu jucători cu zeci de selecții la echipa națională (sau sute!), cu semifinale sau finale de cupe europene sau (cazul lui Gică Popescu) cu două cupe europene câștigate.
Gică Craioveanu a însemnat mult pentru Craiova după ce a plecat Bădiță în 1992 în Elveția dar e totuși departe de Gică Popescu. Ne place nouă sau nu Gică Popescu ( eu l-am iertat după 2014!) el este cel mai mare jucător de după Maxima. Asta n-o spun eu, o spun foștii lui coechipieri în frunte cu Pavel Badea.

Închis