Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Punctele din meciul cu FC Voluntari vor fi egale cu...

Poll ended at 21 Sep 2020, 10:00

3
12
75%
1
2
13%
0
2
13%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de florinkeke » 20 Sep 2020, 09:04

Momentan este cel mai bun inceput al echipei in campionat since....nici nu imi aduc aminte.Jocul scartsie pe alocuri dar eu zic ca si din relaxare.Pana una doua cand suntem concentrati imediat ne urcam peste ei.As forta acum repede doua transferuri.In primul rand inca un mijlocas central-Capatana,T.Baluta ar fi super(bat apa in piua pe aici de mult timpmcu asta) si un fundas dreapta.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de Stefan.. » 20 Sep 2020, 09:28

"Multumesc Stiinta! Multumesc este prima vorba ce am invatat in Romania si eu cred ce la mai importante.
Multumesc to the owner, multumesc conducere, multumesc toti angajati clubului, o adevarata familia pentru mine; multumesc staff technic, multumesc staff medical, multumesc toti jocatori, it was a really pleasure to train everybody; multumesc “Grande” Gica, Cristescu, Costel, Florentina, Mihaela si Irinel si clar multumesc toti suporteri Stiintei. Continuate sa luptate impreuna pentru Stiinta! Forza Stiinta!
Devis Mangia" ... De luat in seama, in caz ca istoria se repetă.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Sep 2020, 11:29

O nouă lacuna gravă în apărare la singura ocazie a adversarilor, ceea ce mă pune pe gânduri și mai vreau să subliniez egoismul lui Mihăilă... Păcat de el la ce viteză și dribling în regim de viteză să te încăpățânezi să nu dai pasă în fața porții cel puțin în 4 rânduri... Din păcate suferă de prea multă tinerețe altfel cum se explică că îl afectează faptul că nu a marcat încă și e disperat...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de florinkeke » 20 Sep 2020, 11:56

Gafa de la golul adversarilor e de studiat la analiza meciului.Constantin era in tus in duel cu adversaul cand el trebuia sa fie in careu.Plasament gresit la fel ca in meciul cu Viitorul.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 20 Sep 2020, 13:00

dorumihnea2 scrie:
20 Sep 2020, 11:29
O nouă lacuna gravă în apărare la singura ocazie a adversarilor, ceea ce mă pune pe gânduri și mai vreau să subliniez egoismul lui Mihăilă... Păcat de el la ce viteză și dribling în regim de viteză să te încăpățânezi să nu dai pasă în fața porții cel puțin în 4 rânduri... Din păcate suferă de prea multă tinerețe altfel cum se explică că îl afectează faptul că nu a marcat încă și e disperat...
La ocazia lui Capatina din prima repriza, Constantin a fost facut ca in curtea scolii undeva in afara careului, Capatina a patruns lejer si a sutat un pic peste poarta...

La golul celor de la Voluntari, apararea Craiovei a aratat, inca o data, ca la judet. La centrarea baiatului de la Voluntari (dupa ce l-a facut inca o data pe Constantin in afara careului), erau 4 jucatori de la Voluntari in zona de la 11 m, si doar doi jucatori de la Craiova (Balasa si Bancu) ! 4 contra 2 in careul nostru, si nu zici ca o fi fost un contraatac facut la viteza luminii. In afara de cei 4, inca un jucator de la Voluntari era liber, nermarcat, undeva in zona dreapta din careul nostru. O asemenea superficialitate defensiva de judet n-am vazut la nici o alta echipa de liga 1. De aia n-o sa avem rezultate - pentru ca echipa asta isi bate joc de meserie. Poate ca Bergodi trebuia sa fie suparat pe prestatia echipei lui din aparare ???

P.S. Nu mai vorbesc de faza "hentului" la Bancu - o alta superficialitate de proportii a lui Pigliacelli, cu pasa la adversar...Trei oportunitati a avut Voluntari, toate facute din cadourile unei defensive superficiale.
P.S.2 Nimeni nu l-a intrebat pe Bergodi dupa meci despre dramele Craiovei din aparare. De ce oare ?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Sep 2020, 17:15

Nu stiu ce mare antrenor e Bergodi, dar echipa castiga meciuri cu el ... serie de victorii in POFF, acum iar serie de victorii

Mi-a placut ca am alergat mult in meciul asta, conditie fizica buna. Bancu cred ca a alergat cel mai mult de pe teren, Ivan a alergat si el mult, Vladoiu la fel, Mihaila alearga mereu in nota lui in banda.
Nisto mi sa parut slab in meciul asta si Constantin, destul de lipsiti de concentrare. Barbut nu a intrat bine in meci... Cicaldau si Koljic au talet si fac diferenta ca de fiecare data. Ma intreb daca ei nu ar juca un meci, cum s-ar prezenta echipa....

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 20 Sep 2020, 17:20

N-as da vina pe Constantin la golul Voluntariului. Pe el, acolo l-a prins faza, a trebuit sa incerce sa inchida cumva, sa se apere. Din reluari nu prea mi-am dat seama pe unde era Vladoiu, in fine, a fost o faza la care au fost prinsi dezorganizati. Mai degraba mi se pare ca a fost greseala lui Balasa, care in loc sa degajeze cu capul in aut, sa castige timp sa se reorganizeze in aparare, el respinge in fata, la adversar, iar de-acolo urmeaza - pasa - centrare - gol. Parca asa am retinut, sper sa nu confund cu alta faza.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de marius_vl » 20 Sep 2020, 18:10

Bobby scrie:
20 Sep 2020, 13:00
dorumihnea2 scrie:
20 Sep 2020, 11:29
O nouă lacuna gravă în apărare la singura ocazie a adversarilor, ceea ce mă pune pe gânduri și mai vreau să subliniez egoismul lui Mihăilă... Păcat de el la ce viteză și dribling în regim de viteză să te încăpățânezi să nu dai pasă în fața porții cel puțin în 4 rânduri... Din păcate suferă de prea multă tinerețe altfel cum se explică că îl afectează faptul că nu a marcat încă și e disperat...
La ocazia lui Capatina din prima repriza, Constantin a fost facut ca in curtea scolii undeva in afara careului, Capatina a patruns lejer si a sutat un pic peste poarta...

La golul celor de la Voluntari, apararea Craiovei a aratat, inca o data, ca la judet. La centrarea baiatului de la Voluntari (dupa ce l-a facut inca o data pe Constantin in afara careului), erau 4 jucatori de la Voluntari in zona de la 11 m, si doar doi jucatori de la Craiova (Balasa si Bancu) ! 4 contra 2 in careul nostru, si nu zici ca o fi fost un contraatac facut la viteza luminii. In afara de cei 4, inca un jucator de la Voluntari era liber, nermarcat, undeva in zona dreapta din careul nostru. O asemenea superficialitate defensiva de judet n-am vazut la nici o alta echipa de liga 1. De aia n-o sa avem rezultate - pentru ca echipa asta isi bate joc de meserie. Poate ca Bergodi trebuia sa fie suparat pe prestatia echipei lui din aparare ???

P.S. Nu mai vorbesc de faza "hentului" la Bancu - o alta superficialitate de proportii a lui Pigliacelli, cu pasa la adversar...Trei oportunitati a avut Voluntari, toate facute din cadourile unei defensive superficiale.
P.S.2 Nimeni nu l-a intrebat pe Bergodi dupa meci despre dramele Craiovei din aparare. De ce oare ?
cu siguranta asta si este motivul principal pt care este contestat de "anturajul" echipei, dar el e prea arogant ca sa realizeze asta, sau se face ca nu intelege! Acum tot bate toba ca are 10 victorii din 11 meciuri, dar uita cat noroc a putut avea in multe din aceste 10 victorii

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de fabius_2014 » 20 Sep 2020, 18:48

Cu noroc sau fara noroc, Universitatea Craiova are o linie de clasament excelenta cu Begodi antrenor. Trebuie sa recunoastem ca in momentul in care a fost instalat Bergodi ne-am fi multumit cu locul 3in campionat. Sincer, nici eu nu-mi dau seama ce jucam, dar castigam toate meciurile si in conditiile astea nu poti demite antrenorul. Cred ca Rotaru va limpezi lucrurile foarte repede.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de adi_g » 20 Sep 2020, 20:42

Dacă ar pleca Cristiano Bergodi, sincer nu știu cine a rmai putea antrena pe Universitatea Craiova, ca să fie toată lumea mulțumită. De asemenea, cred că dacă pleacă cumva, nu o să reușim mai mult de locul 4...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 20 Sep 2020, 22:27

adi_g scrie:
20 Sep 2020, 20:42
Dacă ar pleca Cristiano Bergodi, sincer nu știu cine a rmai putea antrena pe Universitatea Craiova, ca să fie toată lumea mulțumită. De asemenea, cred că dacă pleacă cumva, nu o să reușim mai mult de locul 4...
Si daca nu pleaca, ia intreaba-l, iti garanteaza locul 4?

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de adi_g » 20 Sep 2020, 23:39

Consider că este cel mai potrivit pentru a fi antrenor la U. Craiova. Avem chia rșans ela cmapionat cu el. Nu văd acum pe altcineva mai potrivit pentru a lupta la titlu.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de inima de leu » 21 Sep 2020, 00:39

Bergodi merge perfect: 4 din 4 și 10 din 11. Jocul nu e chiar perfect cum n-a fost nici în vară.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de u2blue » 21 Sep 2020, 01:28

4/4 what else?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 4. Universitatea - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 21 Sep 2020, 05:33

u2blue scrie:
21 Sep 2020, 01:28
4/4 what else?
Good defense wins trophies. Do you see good, organized, responsible defense with Bergodi ?

Închis