Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Dacă ați juca la pariuri, câte puncte luăm vineri?

Poll ended at 23 Oct 2020, 09:03

3
14
100%
1
0
No votes
0
0
No votes
 
Total votes: 14

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de fabius_2014 » 25 Oct 2020, 21:33

Era normal ca dupa ce i-am pierdut pe Koljici si Mihaila, sa avem probleme la finalizare ( ce aiurea suna :lol: ). Daca te gandesti ca pe o perioada scurta i-am pierdut pe linia de fund ( si asta suna aiurea :lol: ) pe Vladoiu si Constantin atunci ne putem explica esecul. Partea buna este ca Ofosu si Capatana sunt doua castguri pentru Universitatea.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de Bobby » 25 Oct 2020, 22:54

Paul scrie:
25 Oct 2020, 20:48
Sau stam cu Bergodi, o lasam mai usor cu mofturile si facem o chestie normala, si anume incercam sa vedem lucrurile bune, tinem cu echipa si la bine si la rau, si zicem merci ca suntem cine suntem.
Ma oboseste maxim lipsa asta de self esteem, uitatul de jos in sus la CFR Si in special la Dan Petrescu, si negativismul.
Poti sa construiesti si pe incredere, nu merge totul doar cu nervi, bici si gramezi de bani.
Viata e interesanta pentru ca oamenii pot avea perspective diferite. Eu cred ca poti face treaba doar daca vezi ce e bine si ce nu e bine, si ai asteptari realiste. Si inveti de la cei mai buni ca tine. Promit ca re deschid discutia in iunie anul viitor - vedem unde vom fi si cine a avut o intuitie corecta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de Bobby » 25 Oct 2020, 23:01

fabius_2014 scrie:
25 Oct 2020, 21:33
Partea buna este ca Ofosu si Capatana sunt doua castguri pentru Universitatea.
Revenind la realitatea de acasa, vedem la iarna - prima data si la vara, impresia finala ? - ce impact vor fi adus la echipa Ofosu si Capatina : jucatori buni de lot ? jucatori care sa te ajute sa intri in play off ? jucatori cu care te poti bate la podium ? jucatori ca Barbut - cu momente bune si momente slabe, totusi fara consistenta care inseamna valoare de top pentru liga 1 ?

Donkor si Cosic erau jucatori de clasa mondiala dupa primele atingeri de minge in tricoul Craiovei (nu mai zic de Ferfelea, acum 7 ani !) - s-a dovedit ca nu era cine stie ce jucatori. La Koljic prima impresie pozitiva a fost confirmata in timp...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de Paul » 26 Oct 2020, 07:35

Bineinteles ca oamenii pot avea perspective diferite, dar m-as fi asteptat ca macar suporterii Craiovei sa nu fie la fel ca toti ceilalti care au jubilat ca in sfarsit am mancat bataie si ca nu suntem noi de locul 1, acolo e CFR, care e din Cluj unde totul e mai bine.
E important spiritul critic daca e si constructiv, daca este fatalist e doar enervant.
Astia la TV mai au putin si rad pe fata de bucurie iar noi trebuie sa invatam de la cei mai buni, ca suporterii ne judeca la fel, cam asta ar putea citi baietii nostri daca intra pe forumul suporterilor.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Oct 2020, 08:17

Campionatul se joacă în play off și atunci vom conta și pe Kolici iar Ofosu și Căpățînă vor fi adaptați în jocul echipei... Cu o pregătire bine făcută și 10 meciuri bine jucate și fără accidentări putem aspira mai sus...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de SLH » 26 Oct 2020, 15:11

Realist vorbind nu aveam cum sa batem tot si e posibil ca infrangerea sa fi venit la fix. Nu ne-au ars javrele, ramanem oricum pe primul lor si mai avem cateva meciuri sa ne refacem moralul pana la consoane.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de THE LION » 26 Oct 2020, 16:56

Nu cred ca pentru o infrangere este vreodata un moment potrivit.
Era important sa pastram distanta si este cu atat mai frustrant cu cat am avut cateva ocazii mari. Din pacate in loc sa se incurce cfr-ul care venea dupa uefa si avea un adversar peste clinceni, am facut-o noi. Dar mergem inainte, suntem alaturi de baieti si sper ca in acest sezon sa fim campioni.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de Bobby » 26 Oct 2020, 19:23

dorumihnea2 scrie:
26 Oct 2020, 08:17
Campionatul se joacă în play off și atunci vom conta și pe Kolici iar Ofosu și Căpățînă vor fi adaptați în jocul echipei... Cu o pregătire bine făcută și 10 meciuri bine jucate și fără accidentări putem aspira mai sus...
De cind s-a introdus sistemul cu play off, echipele care au terminat sezonul regulat pe primul loc au cistigat campionatul.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de fanUCV » 26 Oct 2020, 20:30

@Paul .. câteodată, le închegi bine(regarding ultimele două postări) ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de THE LION » 26 Oct 2020, 21:14

Dupa cum era de asteptat, fcsb bate usor pe sibiu, greseli jenante in apararea celor din sibiu.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de fanucrv » 26 Oct 2020, 21:57

THE LION scrie:
26 Oct 2020, 21:14
Dupa cum era de asteptat, fcsb bate usor pe sibiu, greseli jenante in apararea celor din sibiu.
Un meci penibil făcut de ăia din Sibiu, pardon Hermanfloci. Altfel va fi meciul cu noi.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de adi_g » 26 Oct 2020, 22:15

Noi am avut tilul in mana sezonul trecut, chiar dacă am terminat sezonul regulat la câteva puncte în urmă. dacă oile îșiapărau corect șansele, eram campioni...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2020, 07:28

Bobby scrie:
25 Oct 2020, 00:03
marius_vl scrie:
24 Oct 2020, 16:59
Bobby scrie:
24 Oct 2020, 08:02


CFR e mai buna ca noi la 3 capitole : lot, antrenor si subterane. Noi avem publicul peste ei si cam atit.
FCSB are o echipa mai buna pe zona ofensiva decit Craiova (dupa ce i-am pierdut pe Mihaila si Koljic) : Man, Coman, Morutan, Tanase.

Cind ai pierdut pe zona ofensiva, poate te scoate apararea - dar ati vazut ce gol de curtea scolii am primit.

In fine - incerc sa fiu realist. Va fi un campionat greu pentru Craiova - eu o vad pe locul 3 la final. Evident ca sper sa ma insel - vedem in iunie anul viitor daca am avut sau nu dreptate.
Tu de altfel fiind un optimist incurabil, care vede tot timpul doar partea plina a paharului! Unii sunteti pur si simplu sub orice critica
In viata poti sa progresezi doar daca vezi si partile bune, si partile mai putin bune. Liga 1 are 16 echipe - daca eu o vad pe Craiova pe locul 3 la final, bazindu-ma pe ceea ce observ eu acum, inseamna ca o vad mai buna decit alte 13 echipe.

U Craiova e un club functional, cu infrastructura, bine organizat, la nivel european din multe puncte de vedere. Ca impact in liga 1 eu o vad la nivelul Craiovei mijlocului anilor 90 - o echipa de frunte, cu fani, careia ii lipseste ceva esential pentru marea performanta posibila in Romania - titlu si grupele EL.

Ce lipeste Craiovei - antrenor de top, preparator fizic de top, scouting bun, nu prea exista veniri de jucatori cu potential mare pentru performanta si vinzare (in ultimii 6 ani s-au adus doar 3 jucatori cu potential de top : Mitrita, Cic si Koljic). Foarte, foarte putin. Centrul de juniori a luat-o puternic la vale de cind a plecat Silviu Bogdan - o cadere dramatica si de impact pe termen lung. Covid-ul va cauza pierderi financiare mari Craiovei - de milioane de Euro, probabil spre 3 milioane pina vara viitoare. Bugetele FCSB si CFR nu depind prea mult de public - ele vor fi OK.
Scriam recent de un recul la nivel de rezultate la centrul de juniori. La U19, U Craiova tocmai a pierdut cu 0-6 la CFR Cluj - un club care nu se prea ocupa cu cresterea de copii si juniori. U Craiova e pe locul 7 din 12 echipe in liga elitelor :

https://www.gds.ro/Sport/fotbal/2020-10 ... confirmat/

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de Paul » 27 Oct 2020, 07:43

fanUCV scrie:
26 Oct 2020, 20:30
@Paul .. câteodată, le închegi bine(regarding ultimele două postări) .. Imagine

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ma bucur ca nu sunt singurul care gandeste asa. Adica e clar ca nu ne poate bucura o infrangere sau un joc prost, dar ce mi se pare mie foarte aiurea este anularea oricarui spirit de SUPORTer, care ar presupune ca nu iesi primul sa dai cu parul cand e mai greu, ca asta e simplu, dar face si cel mai rau posibil. Gata, ala e nesimtit, alalatul bea cu portarul de la cantonament, incepe campania pe care deja o duc toti ceilalti.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 8. Universitatea-Academica Clinceni

Mesaj de Arthur Rimbaud » 27 Oct 2020, 08:11

Meci contra Sibiu este in acest weekend, nu?
Eu de joi pana duminica seara sunt in Sibiu, unde eu o sa stau in un hôtel la forte putina distance de stadion. Cineva dintre voi a visitat vreodata musée de sat de Dumbrava de Sibiu?
In orice caz eu spere sa nu fiu le chat noir. :)(


Eu sunt din ce in ce mai rare pe forum, pentru ca eu sunt extrême de occupat.

Poate este mai bine. Utilitate mea nu este asa de importante. :)(

usteag
ucv
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis