Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Puncte de la Botoșani?

3
15
58%
1
5
19%
0
6
23%
 
Total votes: 26

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Noi 2020, 10:37

@bobby - asta e cel mai prost argument dacă ai văzut fotbal de 50 ani fotbal , nu înseamnă că și înțelegi ceva din el pentru ca daca tu te compari cu Botoșani și spui ca ai nevoie de acceasi jucători nu face decât sa îmi confirme aceasta idee.
Pai Eftimie e samsar, adică aduce jucători neînmatriculati și după ce ii înmatriculează, ii lasă să joace doar pe ei în echipa, ii poliseaza și cere un preț pe ei... însă dacă au spatii mici, presiune și responsabilități tactice se pare ca nu fac fata la o echipa cu pretenții... poți sa ii iei la rand pe toți cu morutan în frunte, fabrinni și cine mai vrei tu

La transferuri mereu ciupesti la sume ca să dea bine, Câmpeanu a venit cu ofosu la pachet deci suma e jumate 250k

Pe Piti l-ai considerat transfer de titlu, antrenor care poate

Ai zis ca ieșim pe locul 5 anul trecut și ai ieșit pe 2

Te contrazici ca vrei echipa matura cu tineri de perspectiva și sa stai mereu pe locul 3 cu strategie de botosani

Ziceai ca nu mai vorbești anul asta de fotbal si ne-ai impuiat capul mai mult cu idei pe care le repeți obsesiv, asta e o forma de manipulare

Concluzia e ca nu ai o soluție si în afara de a spune mereu ca nu e bine la orice jucător care vine și vrei jucători de cfr cu salariu de Craiova adică la jumate, deci e SF ce încerci tu sa sugerezi

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Jimmy Darmody » 23 Noi 2020, 11:42

Ma uit si pe feisbuc la comentarii.....numai vorbe de genul : slabi, nu joaca nimic, aia nu e bine, cealalta e de [cenzurat],etc.....As avea si eu o întrebare pt. ei : De cati ani nu a mai fost echipa asta pe locul 1 atatea etape la rand dupa un sezon cu titlul pe masa? Hai sa ne vedem lungul nasului bai limitatilor !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Paul » 23 Noi 2020, 13:32

E normal sa spere lumea la mai mult, si sa vada cand jocul e slab, indiferent ca nu am fost de zeci de ani pe primul loc > 1/3 din campionat, dar ce nu e normal este sa spui ca jucatorii sunt slabi, pentru ca mi se pare destul de evident ca problema e jocul colectiv, care nu are trasee si scheme de joc, totul se bazeaza pe executii individuale si noroc. Cel putin eu asa observ, cat m-oi pricepe si eu. Eu cred ca daca aducem antrenor adevarat, care sa stie ce e aia sa faci o strategie si sa ai niste scheme, pe care, apropos, trebuie sa schimbi cu timpul ca te citesc toti, atunci nu avem problemele pe care le aratam acum.
Pe mine in general ma deranjeaza atitudinea de vesnic nemultumiti si de atoatestiutori pe care o au unii, care cica tin cu Craiova, dar sunt primii sa ii faca praf cand jocul sufera.
Cred ca Rotaru stie clar ca nu e Papura solutia, si sper sa lucreze in sensul asta.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Jimmy Darmody » 23 Noi 2020, 14:20

Daca gaseau un antrenor bun aveam deja 1 titlu dupa multi ani si acum eram la minim 10 puncte....s-a vazut ca jucatorii pot mai mult....daca.....daca.....daca....eu ma multumesc cand vad pe flashscore ca suntem pe 1, stiu ca e temporar, dar totusi .....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Bobby » 23 Noi 2020, 16:26

BiancoAzzurro_AS. scrie:
23 Noi 2020, 10:37
@bobby - asta e cel mai prost argument dacă ai văzut fotbal de 50 ani fotbal , nu înseamnă că și înțelegi ceva din el pentru ca daca tu te compari cu Botoșani și spui ca ai nevoie de acceasi jucători nu face decât sa îmi confirme aceasta idee.
Pai Eftimie e samsar, adică aduce jucători neînmatriculati și după ce ii înmatriculează, ii lasă să joace doar pe ei în echipa, ii poliseaza și cere un preț pe ei... însă dacă au spatii mici, presiune și responsabilități tactice se pare ca nu fac fata la o echipa cu pretenții... poți sa ii iei la rand pe toți cu morutan în frunte, fabrinni și cine mai vrei tu

La transferuri mereu ciupesti la sume ca să dea bine, Câmpeanu a venit cu ofosu la pachet deci suma e jumate 250k

Pe Piti l-ai considerat transfer de titlu, antrenor care poate

Ai zis ca ieșim pe locul 5 anul trecut și ai ieșit pe 2

Te contrazici ca vrei echipa matura cu tineri de perspectiva și sa stai mereu pe locul 3 cu strategie de botosani

Ziceai ca nu mai vorbești anul asta de fotbal si ne-ai impuiat capul mai mult cu idei pe care le repeți obsesiv, asta e o forma de manipulare

Concluzia e ca nu ai o soluție si în afara de a spune mereu ca nu e bine la orice jucător care vine și vrei jucători de cfr cu salariu de Craiova adică la jumate, deci e SF ce încerci tu sa sugerezi
Bai tu intelegi romaneste ca Ofosu a costat 150 k si Cimpanu 500 k plus procente ? Du-te nene pe transfermarket si vezi sumele astea si te racoresti. Nentu Rotaru a declarat public ca transferurile facute l-au costat aproape 1 milion de Euro. Repet : 150 k Ofosu, 500 k Cimpanu, 250 k Capatina (vezi sumele astea si pe transfermarkt), plus prime si comisioane. Se face cam ce Rotaru a declarat - 1 milion.

Ti-am spus ca tu ma confunzi. Du-te nene pe topicul facut cind a venit Piti sa vezi ce scriam. Omul asta la peste 60 de ani avea exact un titlu in palmares - ca si Cirtu, luat cind bunica era fata mare. Nu-mi mai pierd vremea cu asta ca viata e scurta.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 23 Noi 2020, 17:48

Paul scrie:
22 Noi 2020, 19:52
Asta e problema noastra cea mai mare, de departe, ca nu avem antrenor si nici nu vad pe cine ar putea aduce.

Mult prea multi antrenor care ei vin si pleaca de la echipe de Romania, adesea in mai putin de una saison. Este incredibile de vazut asa ceva.
In un asa rythme este quasiment impossible de créer ceva bun. Impossible. Maligne.

Cum sa tu creat o cohérence?
Ce ei trebuie sa gandeasca antrenori & dirigeants des clubs ?
Cine doreste ce si cum?
Este un total Néant.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 23 Noi 2020, 18:07

Arthur Rimbaud scrie:
23 Noi 2020, 17:48

Mult prea multi antrenor care ei vin si pleaca de la echipe de Romania, adesea in mai putin de una saison. Este incredibile de vazut asa ceva.
In un asa rythme este quasiment impossible de créer ceva bun. Impossible. Maligne.

Cum sa tu creat o cohérence?
Ce ei trebuie sa gandeasca antrenori & dirigeants des clubs ?
Cine doreste ce si cum?
Este un total Néant.
pentru ca obiectivele sint pe termen scurt; si, din pacate, la Universitatea ele tin mai degraba de fatada. La PR, sintem primii
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 23 Noi 2020, 18:18

Iaurgiu scrie:
23 Noi 2020, 18:07
Arthur Rimbaud scrie:
23 Noi 2020, 17:48

Mult prea multi antrenor care ei vin si pleaca de la echipe de Romania, adesea in mai putin de una saison. Este incredibile de vazut asa ceva.
In un asa rythme este quasiment impossible de créer ceva bun. Impossible. Maligne.

Cum sa tu creat o cohérence?
Ce ei trebuie sa gandeasca antrenori & dirigeants des clubs ?
Cine doreste ce si cum?
Este un total Néant.
pentru ca obiectivele sint pe termen scurt; si, din pacate, la Universitatea ele tin mai degraba de fatada. La PR, sintem primii
Obiectivele pe termen scurt ele ucid performances.
Bun. Eu nu pot sa compare contexte de foot de Romania cu altele. Este probable ca alt cumva nu se poate.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Noi 2020, 18:29

Bobby scrie:
23 Noi 2020, 16:26
BiancoAzzurro_AS. scrie:
23 Noi 2020, 10:37
@bobby - asta e cel mai prost argument dacă ai văzut fotbal de 50 ani fotbal , nu înseamnă că și înțelegi ceva din el pentru ca daca tu te compari cu Botoșani și spui ca ai nevoie de acceasi jucători nu face decât sa îmi confirme aceasta idee.
Pai Eftimie e samsar, adică aduce jucători neînmatriculati și după ce ii înmatriculează, ii lasă să joace doar pe ei în echipa, ii poliseaza și cere un preț pe ei... însă dacă au spatii mici, presiune și responsabilități tactice se pare ca nu fac fata la o echipa cu pretenții... poți sa ii iei la rand pe toți cu morutan în frunte, fabrinni și cine mai vrei tu

La transferuri mereu ciupesti la sume ca să dea bine, Câmpeanu a venit cu ofosu la pachet deci suma e jumate 250k

Pe Piti l-ai considerat transfer de titlu, antrenor care poate

Ai zis ca ieșim pe locul 5 anul trecut și ai ieșit pe 2

Te contrazici ca vrei echipa matura cu tineri de perspectiva și sa stai mereu pe locul 3 cu strategie de botosani

Ziceai ca nu mai vorbești anul asta de fotbal si ne-ai impuiat capul mai mult cu idei pe care le repeți obsesiv, asta e o forma de manipulare

Concluzia e ca nu ai o soluție si în afara de a spune mereu ca nu e bine la orice jucător care vine și vrei jucători de cfr cu salariu de Craiova adică la jumate, deci e SF ce încerci tu sa sugerezi
Bai tu intelegi romaneste ca Ofosu a costat 150 k si Cimpanu 500 k plus procente ? Du-te nene pe transfermarket si vezi sumele astea si te racoresti. Nentu Rotaru a declarat public ca transferurile facute l-au costat aproape 1 milion de Euro. Repet : 150 k Ofosu, 500 k Cimpanu, 250 k Capatina (vezi sumele astea si pe transfermarkt), plus prime si comisioane. Se face cam ce Rotaru a declarat - 1 milion.

Ti-am spus ca tu ma confunzi. Du-te nene pe topicul facut cind a venit Piti sa vezi ce scriam. Omul asta la peste 60 de ani avea exact un titlu in palmares - ca si Cirtu, luat cind bunica era fata mare. Nu-mi mai pierd vremea cu asta ca viata e scurta.
Ei s-au lăudat că îl urmăresc pe Câmpanu de 2 ani și atunci era la Alexandria deci până la urmă tot ei recunosc indirect că este posibil o afacere proastă. Adevărul este că era rezervă la Botoșani ce tot o dăm la întors.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Noi 2020, 18:31

500 pt o rezervă de la Botoșani suntem penibili dacă credem că e o afacere bună

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Noi 2020, 21:15

Bobby scrie:
23 Noi 2020, 16:26
Bai tu intelegi romaneste ca Ofosu a costat 150 k si Cimpanu 500 k plus procente ? Du-te nene pe transfermarket si vezi sumele astea si te racoresti. Nentu Rotaru a declarat public ca transferurile facute l-au costat aproape 1 milion de Euro. Repet : 150 k Ofosu, 500 k Cimpanu, 250 k Capatina (vezi sumele astea si pe transfermarkt), plus prime si comisioane. Se face cam ce Rotaru a declarat - 1 milion.

Ti-am spus ca tu ma confunzi. Du-te nene pe topicul facut cind a venit Piti sa vezi ce scriam. Omul asta la peste 60 de ani avea exact un titlu in palmares - ca si Cirtu, luat cind bunica era fata mare. Nu-mi mai pierd vremea cu asta ca viata e scurta.
transfermarkt (500k campanu si 165k ofosu) , ai dreptate, se schimba RADICAL datele problemei, sunt 165kEUR in plus; intr-adevar , este o suma imensa aruncata pe fereastra , e cel mai prost transfer, nu stiu cum au putut sa dea atat cand puteam sa il ia acum 2 ani pe gratis...nu am fost atent la esenta si am pierdut din vedere suma asta care rastoarna tot....l-am pierdut si pe merloi , suntem futtutii , e clar, o sa ne prabusim :o:
.
cu Pitzi ai dreptate, ai contestat ca si mine capacitatile lui, aici m-am inteselat insa ziceai de Ivan si nu stiam de ce nu mentionezi pe scouter(Piti)... aici suntem in acelasi asentiment o:
Bobby scrie:
16 Aug 2019, 01:11
... Cu Piturca va fi un experiment foarte scump - si divortul se va lasa cu strigaturi..
Bobby scrie:
24 Aug 2020, 22:58
As vrea si eu la Craiova macar jumate din ce s-a facut la CFR in ultimii 3 ani.
pai cred ca ar trebui sa incepi cu dublatul salariilor , pt. ca am facut jumate (jumate din salariile lor si din media lor de varsta)
am inteles in final, vrei eficienta maxima cu orice pret inclusiv fara spectacol, jucatori pe gratis sau maxim 100KEUR si vanduti apoi pe 2-3 milioane
Bobby scrie:
16 Aug 2019, 00:51
Dan Petrescu, Olaroiu si Hagi sint preferatii mei...
P.S. :In final , ai 50 de ani de fotbal , e un argument irefutabil si faptul ca esti fan Dan Petrescu spune multe , cred ca esti cel mai bun analist de fotbal in viatza si imi cer scuze ca am indraznit sa iti pun la indoiala ideile , nu o sa mai indraznesc sa te contrazic.....eu raman in lumea mea "nemuritor si rece", cu un joc ofensiv, achizitii mai scumpe , anti-antrenori gen Simeone , echipe de traditie, transferuri de peste 10 mil si cu titlu castigat cu un stadion plin ....sper sa ne impartasesti in continuare concluziile tale de o inestimabila valoare ca sa pot ajunge si eu la nivelul de a-l aprecia pe Dan Petrescu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Bobby » 23 Noi 2020, 21:56

BiancoAzzurro_AS. scrie:
23 Noi 2020, 21:15
Bobby scrie:
23 Noi 2020, 16:26
Bai tu intelegi romaneste ca Ofosu a costat 150 k si Cimpanu 500 k plus procente ? Du-te nene pe transfermarket si vezi sumele astea si te racoresti. Nentu Rotaru a declarat public ca transferurile facute l-au costat aproape 1 milion de Euro. Repet : 150 k Ofosu, 500 k Cimpanu, 250 k Capatina (vezi sumele astea si pe transfermarkt), plus prime si comisioane. Se face cam ce Rotaru a declarat - 1 milion.

Ti-am spus ca tu ma confunzi. Du-te nene pe topicul facut cind a venit Piti sa vezi ce scriam. Omul asta la peste 60 de ani avea exact un titlu in palmares - ca si Cirtu, luat cind bunica era fata mare. Nu-mi mai pierd vremea cu asta ca viata e scurta.
transfermarkt (500k campanu si 165k ofosu) , ai dreptate, se schimba RADICAL datele problemei, sunt 165kEUR in plus; intr-adevar , este o suma imensa aruncata pe fereastra , e cel mai prost transfer, nu stiu cum au putut sa dea atat cand puteam sa il ia acum 2 ani pe gratis...nu am fost atent la esenta si am pierdut din vedere suma asta care rastoarna tot....l-am pierdut si pe merloi , suntem futtutii , e clar, o sa ne prabusim :o:
.
cu Pitzi ai dreptate, ai contestat ca si mine capacitatile lui, aici m-am inteselat insa ziceai de Ivan si nu stiam de ce nu mentionezi pe scouter(Piti)... aici suntem in acelasi asentiment o:
Bobby scrie:
16 Aug 2019, 01:11
... Cu Piturca va fi un experiment foarte scump - si divortul se va lasa cu strigaturi..
Bobby scrie:
24 Aug 2020, 22:58
As vrea si eu la Craiova macar jumate din ce s-a facut la CFR in ultimii 3 ani.
pai cred ca ar trebui sa incepi cu dublatul salariilor , pt. ca am facut jumate (jumate din salariile lor si din media lor de varsta)
am inteles in final, vrei eficienta maxima cu orice pret inclusiv fara spectacol, jucatori pe gratis sau maxim 100KEUR si vanduti apoi pe 2-3 milioane
Bobby scrie:
16 Aug 2019, 00:51
Dan Petrescu, Olaroiu si Hagi sint preferatii mei...
P.S. :In final , ai 50 de ani de fotbal , e un argument irefutabil si faptul ca esti fan Dan Petrescu spune multe , cred ca esti cel mai bun analist de fotbal in viatza si imi cer scuze ca am indraznit sa iti pun la indoiala ideile , nu o sa mai indraznesc sa te contrazic.....eu raman in lumea mea "nemuritor si rece", cu un joc ofensiv, achizitii mai scumpe , anti-antrenori gen Simeone , echipe de traditie, transferuri de peste 10 mil si cu titlu castigat cu un stadion plin ....sper sa ne impartasesti in continuare concluziile tale de o inestimabila valoare ca sa pot ajunge si eu la nivelul de a-l aprecia pe Dan Petrescu
Il apreciez pe Petrescu pentru rezultatele avute cu echipele romanesti, pe plan extern si intern - cu Urziceni si CFR. Iti aduci aminte cite puncte a facut Urziceni in grupele CL ? Tu intelegi romaneste ca U Craiova in toata istoria a luat 4 titluri, adica atitea titluri cite are Petrescu in Romania - 3 cu CFR, 1 cu Urziceni ? Craiova a fost in primavara cupelor europene ultima data in 1983, iar Petrescu a fost in primavara cupelor europene...anul asta ? E un tip antipatic, e cinic - dar a dovedit ca e fanatic dupa fotbal si poate avea rezultate. Daca eram eu la clubul asta, ii faceam contract pe 2 ani, 10 milioane pe an buget, si ii dadeam mina libera. Petrescu e de departe cel mai bun antrenor din liga 1 - cei din fenomen stiu asta.

I-am indicat pe Petrescu, Olaroiu si Hagi ca preferati pentru ca oamenii astia stiu fotbalul romanesc (cu tot cu subterane), sint respectati si au avut performante in ultimii 5 ani. In plus, nimeni nu s-ar baga peste ei. N-as aduce un antrenor cu nume care a cistigat un titlu acum 20 de ani.

Acum un an l-am recomandat aici ca low cost pe Lazslo Balint. Lumea pe aici ridea. Ce a facut Balint in ultimul an ? A promovat UTA in liga 1 si a batut pe CFR la Cluj acum 2 zile. UTA e pe locul 6 in liga 1 - nu e rau ca nou promovata. UTA are 2 infringeri, la fel ca FCSB, Craiova si CFR. Cu siguranta a facut mai multe ca antrenor in comparatie cu Papi.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de Bobby » 23 Noi 2020, 22:05

Paul scrie:
23 Noi 2020, 13:32
E normal sa spere lumea la mai mult, si sa vada cand jocul e slab, indiferent ca nu am fost de zeci de ani pe primul loc > 1/3 din campionat, dar ce nu e normal este sa spui ca jucatorii sunt slabi, pentru ca mi se pare destul de evident ca problema e jocul colectiv, care nu are trasee si scheme de joc, totul se bazeaza pe executii individuale si noroc. Cel putin eu asa observ, cat m-oi pricepe si eu. Eu cred ca daca aducem antrenor adevarat, care sa stie ce e aia sa faci o strategie si sa ai niste scheme, pe care, apropos, trebuie sa schimbi cu timpul ca te citesc toti, atunci nu avem problemele pe care le aratam acum.
Pe mine in general ma deranjeaza atitudinea de vesnic nemultumiti si de atoatestiutori pe care o au unii, care cica tin cu Craiova, dar sunt primii sa ii faca praf cand jocul sufera.
Cred ca Rotaru stie clar ca nu e Papura solutia, si sper sa lucreze in sensul asta.
Paul - la conditiile de pregatire si financiare de la Craiova, mi se pare normal sa existe pretentii de titlu, confirmate chiar de Papi. Dar greu sa te bati in fata cind ai o linie de atac formata din doi jucatori de la Botosani si inca unul din liga 2 croata. Pina la antrenor, eu zic ca e o mare, mare problema de scouting la Craiova. In ultimii ani noi n-am adus nici jucatori tineri, cu potential (gen Morutan, Man, Coman, Olaru la FCSB) dar nici jucatori cu mare experienta care tin la tavaleala - gen Vinicius ori Djokovic. FCSB a platit pentru Olaru, Man si Morutan aproape cit Craiova a platit anul trecut pe Ivan ! Olaru a marcat doar in acest sezon 3 goluri, cite a dat Ivan incepind din August anul trecut !

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 23 Noi 2020, 22:24

De cand a venit Cartu n-am adus niciun jucator ca lumea. Si Nistor pare a fi mai mult o teapa. S-au dat pentru orima oara in istorie milioane pe transferuri, in mai putin de doi ani. Numai rateuri si numai antrenori de la submediocru la jenant. Si se pregateste o noua reusita, Radoi, care ii place mult lui nea Sorin.

Echipa asta a inceput sa mearga dupa ce a plecat Cartu si a inceput sa scartaie cand s-a intors.

S-au dat bani pe transferuri cat la cfr si fecesebe, Bobby are dreptate. Si pentru ce? Atata timp cat scoutingul e facut de cartu Papura Cristescu si echipa o sa fie antrenata de febletile lui Cartu, o sa dea Rotaru bani pe transferuri fix aruncati pe fereastra. Si daca am nimeri un jucator bun, daca il antreneaza papura sau piturca, intr-un an e pa. Ne trebuie un presedinte ca lumea, un departament de scouting si un antrenor bun. Pana atunci, o sa stam si o sa ne enervam aici degeaba.

Cat despre dan petrescu, decat sa jucam ca echipele lui, prefer sa terminam pe 10.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Noi 2020, 22:50

Eu sunt din Cluj și vă spun sincer că suporterii din tribună care cunosc un pic de îl înjură pe Petrescu și nu le place stilul lui. Taică-meu miu care are 70 de ani și cu prietenii lui pensionari sunt fanii lui Petrescu. Dar în general Clujul cam 90%e cu U Cluj. CFR duce și o politică de totul sau nimik cu o cheltuială foarte mare care într un de rateu în Europa cam ar duce la faliment. În schimb Rotaru este echilibrat și nu cred că ar putea nenoroc financiar echipa cât timp ar fi el patron.

Închis