Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Ne calificam in optimi sau nu?

Calificare
15
79%
Eliminare
4
21%
 
Total votes: 19

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Bogho » 24 Noi 2020, 13:40

Vineri de la ora 20:45 pe stadionul din Craiova se va juca partida din saisprezecimile cupei Romaniei, Progresul Spartac Bucuresti - Universitatea Craiova.
Progresul Spartac '1944' se considera club continuator al echipei Progresul Bucuresti

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Paul » 24 Noi 2020, 16:07

Ar fi culmea sa nu ne calificam. Bine, dupa Tbilisi, nimic nu mai e chiar culmea.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 24 Noi 2020, 16:27

Paul scrie:
24 Noi 2020, 16:07
Ar fi culmea sa nu ne calificam. Bine, dupa Tbilisi, nimic nu mai e chiar culmea.
Cupa, anu' trecut, Poli Iasi? Cu mega-antrenor pe banca
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Jimmy Darmody » 25 Noi 2020, 07:13

Eu cred ca o sa ne calificam greu, acuma depinde si cine joaca si ce ii invata domnul antrenor Cartu !

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de _BGD_ » 25 Noi 2020, 23:39

Popescu - Mitran, Acka, Papp, Vatajelu - Mateiu, Screciu, Ivanov - Campanu, Tudorie, Ivan

Eu așa aș juca. Daca nici în meciul ăsta nu-l bagă pe Ivanov atunci știm primul disponibilizat. Mateiu fiind cam in aceeași situație.
De la Tudorie nu am pretenții să facă ceva. Și nici de la Ivan, chiar daca în sfârșit poate juca pe postul lui.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Noi 2020, 12:34

Meci de rezerve fără discuție și cu titulari pe banca gen bancu sau cic ca să joace 20 minute sa între în ritm după pauza de covid

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 26 Noi 2020, 17:59

Balasa, el nu mai face parte din lot?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de _BGD_ » 26 Noi 2020, 18:44

Ba da, este titular. Urmatorul meci este in Cupa si de asta am selectat rezervele

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Kellogg » 26 Noi 2020, 19:06

Ivan vad ca pune pe instagram video din avion pe la Amsterdam. Macar de s ar apuca de verde, poate mai misca si el ceva pe teren. :)
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 26 Noi 2020, 19:34

_BGD_ scrie:
26 Noi 2020, 18:44
Ba da, este titular. Urmatorul meci este in Cupa si de asta am selectat rezervele
Ah. Am inteles. Multumesc. o:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Noi 2020, 08:37

Desi am jucat slab, declaratia lui Papi dupa meciul cu botosani a fost plina de optimism si etuziasm. Omul a spus ca puteam sa dam 3-4 goluri. Denota ca a fost multumit de Ofosu si Nistor sau de tactica aleasa ca fundasii centrali sa paseze intre ei mai mult decat intreg lotul, toata saptamana la antrenamente.

Probabil va merge pe acelasi 11
Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Acka, Vătăjelu – Bic, Nistor, Căpățână – Cîmpanu, Mamut, Ofosu

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 27 Noi 2020, 17:57

cortinadampezzo scrie:
27 Noi 2020, 08:37
Desi am jucat slab, declaratia lui Papi dupa meciul cu botosani a fost plina de optimism si etuziasm. Omul a spus ca puteam sa dam 3-4 goluri. Denota ca a fost multumit de Ofosu si Nistor sau de tactica aleasa ca fundasii centrali sa paseze intre ei mai mult decat intreg lotul, toata saptamana la antrenamente.

Probabil va merge pe acelasi 11
Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Acka, Vătăjelu – Bic, Nistor, Căpățână – Cîmpanu, Mamut, Ofosu
de ce, a declarat el vreodata altceva? In general, jocul Universitatii din ultimii doi ani a fost chinuitor de vazut. Pase aiurea, driblinguri penibile, suturi in blocaj sau peste, joc colectiv bazat pe pasa la portar si minge de urmarire ca la fotbal american. Papura? Mereu optimist. "Am batut Dinamo, ce mai vreti". Hai sa nu ne amagim. In meciul cu Clujul (ala fain, de 2-3) s-a cistigat prin sutul lui Koljic, demarcarea si viteza lui Mihaila si determinarea dusa la absurd a lui Cicildau. Dintre ei, numai Cicildau a ramas. Nistor e o gluma, joaca la alibi. Bancu nu e fundas stinga, e mijlocas stinga. Dar prefera sa joace acolo, banui ca vrea sa-l imite pe Roberto Carlos (insa Roberto Carlos avea niste gambe cit are Bnacu [*****] - si rupea plasa portii de la treij' de metri. Ivan e un nesimtit, probabil cu o viata extrasportiva paguboasa. Vatajelu? Sa se duca dracului, nici un jucator nu are dreptul sa insulte galeria. Pigliacelli e un libero cu manusi, portar-inaintas ii ziceam cind eram la scoala. Daca da asa pase misto si are asa joc de picior bun, sa fie jucator de cimp! Screciu cred ca bea cu Ivan ... Baiaram e teribilist. Cred ca daca ar urla antrenoru la el otzira, altfel ar sta treaba. Mamut ala chiar ca e bun la Antipa. Numai Fortes mai rata asa misto.

Ati zis ca a plecat medicu'. Bine, dar preparatorul ala fizic de ce mai e acolo? Ca ala era, de fapt, problema.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 27 Noi 2020, 17:59

Dragi moderatori, daca cuvitul "p u l p a" (adica chestia aia din jurul femurului) e motiv de cenzura ... io nu mai zic nimic. Voiam sa zic ca Roberto Carlos avea cam de 4-5 ori masa musculara a lui Bnacu, si calitatile fizice proportionale, Si tot a ingropat Brazilia in finala cu Franta 0-3.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de lory69 » 27 Noi 2020, 18:15

Cum este vremea in Craiova?Vad ca la meciul Chindia cu sibienii este o ceata de o tai cu cutitul...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Paul » 27 Noi 2020, 18:30

E cam ceata dar eu stau pe la Selgros, nu stiu cum e la stadion. Sa speram ca se poate juca.

Închis