Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Ne calificam in optimi sau nu?

Calificare
15
79%
Eliminare
4
21%
 
Total votes: 19

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de THE LION » 28 Noi 2020, 09:13

Poate gresesc, dar la cum l-am vazut eu, anul viitor Campanu va deveni om de baza.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de lory69 » 28 Noi 2020, 09:57

Il critica multi pe Câmpanu,dar nimeni nu recunoaste ca nu joacă pe postul lui.....La forma lui Nistor,eu l-as tine un meci pe banca si as incepe cu copilul pe postul lui.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 28 Noi 2020, 12:42

Nu m.as grabi sa.l trec la petarde pe acest Cimpanu. O gadila cat se cat, dar e cum zice Bobby, cam firfirel. Poate mai creste. M.a dezamagit la faza in care putea ( de fapt, trebuia ) sa ia fata fundasului si sa scape singur cu portarul. Acolo s.a cam vazut lipsa calitatilor fizice. In rest, n.ai ce analiza sa faci la meci cu liga a 3.a. Jocul tot fara idei. Ca sa avem o sansa, trb. sa invatam cumva sa jucam pt. acest Mamut, ca alta solutie n.avem.
Tot intreb de pagina clubului. Nu stie nimeni, nimic? Sunt in silenzio stampa, sau ce drac se intampla?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Noi 2020, 13:18

Barbut este cel mai rapid jucator pe 50m din liga 1 . Era un clasament care il dadea in primii 50 cei mai rapizi jucatori din lume pe 50m. Ganditi-va ca sunt milioane de jucatori. Barbut are o problema mentala, neputand sa dezvolte viteza acerba fara minge si atunci cand are mingea.

Mihaila era ceva mai lent dar era acolo. Viteza buna dar si control bun in regim de viteza. Un alt aspect care l-a facut pe Mihaila mare este lovitura de cap. Desi nu avea talie.
Cimpanu nu are nici viteza comparabila cu cei de mai sus nici tehnica. Nici in meciul cu botosani si nici in meciul cu Progresu nu si-a depasit de 3 ori adversarul direct prin dribling. Asta nu tine de postul pe care joci...

Si Ofosu este un vitezist si un mingicar desavarsit dar care in doua meciuri a ajutat echipa de 100 de ori mai putin decat a factu-o Bancu in 45 min

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Paul » 28 Noi 2020, 13:48

Ok, dar jucatorii sunt astia care sunt, cu ei defilam, si indiferent cat ii analizam noi, tine de ei dar mai ales de antrenor sa scoata ce au mai bun si intr-un sistem care sa functioneze impreuna.
Pe cuvantul meu daca as avea ceva de zis daca as vedea vreun traseu sau o idee de joc care sa nu fie de fapt inspiratia individuala a jucatorilor, si as zice ca ok, asta e, cat o fi el de buimac si fara pic de carisma sau suflu inspirational, Papura ne poate duce undeva.
Chiar de-ar fi sa aiba rezultate, in mare masura ar fi intamplatoare, eu asa cred.
Cred ca antrenorul e foarte important, face cea mai mare diferenta, si nu inteleg de ce Rotaru insista cu Papura.

Avatar utilizator
conStiinta
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 8
Membru din: 04 Aug 2006, 12:29

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de conStiinta » 28 Noi 2020, 14:20

Paul scrie:
28 Noi 2020, 13:48
Cred ca antrenorul e foarte important, face cea mai mare diferenta, si nu inteleg de ce Rotaru insista cu Papura.
Poate atat intelege Rotaru din fotbal.
prostia e nevindecabila ... asa o sa mori, prost de dai in gropi, tarane!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 28 Noi 2020, 14:42

Pai ori cum am lua-o nu putem găsi antrenor bun peste noapte plus ca de data asta eu chiar nu știu ce variante avem ..... cred ca vine antrenor străin 80% sau Iedi in caz ca nu e adevărat ca nu mai vrea rotaru... Nu vad ce alt nume romanesc sa satisfacă publicul, pare groasa treaba

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Noi 2020, 14:55

Brighton cu Liverpool
Maupay, atacantul de baza al celor de la Brighton rateaza penalty in minutul 20. Antrenorul il schimba in minutul 22.
Asta inseamna sa fi antrenor, sunt anumite meciuri in care nu ai voie sa te lamentezi. Daca nu esti facut sa gestionezi presiunea unui meci cu miza, nu ai ce cauta pe teren

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 28 Noi 2020, 15:22

Atrenament reusit.Am dat 5,ura si la gara.Campanu are potenital si eu sper sa isi dea drumul usor usor.Cic siNistor sunt titulari incontestabili la noi.Bic ,personal imi pare revelatie.Cu mai multa incredere si concentrare chiar poate deveni inchizatorul de care avem nevoie.Mamut are cateva trasaturi de atacant veritabil.Ofosu imi pare fie neadaptat fie doar o rezerva rezonabila.Despre aparare nimic de zis,mu ai cum sa iesi in evidenta cu o echipa de copii din l3.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de mihu » 28 Noi 2020, 15:29

cortinadampezzo scrie:
28 Noi 2020, 14:55
Brighton cu Liverpool
Maupay, atacantul de baza al celor de la Brighton rateaza penalty in minutul 20. Antrenorul il schimba in minutul 22.
Asta inseamna sa fi antrenor, sunt anumite meciuri in care nu ai voie sa te lamentezi. Daca nu esti facut sa gestionezi presiunea unui meci cu miza, nu ai ce cauta pe teren
te inseli, nu a fost schimbat ca a ratat penalty, ci pentru ca s-a accidentat .
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 28 Noi 2020, 17:53

bun, iiin sfirsiit!! Sarumina Doamne, 5 goluri!! Nu conteaza ca adversar de dvizia C. Au fost 5 goluri, spectacol. Asa e la Craiova. Fotbal-spectacol.

Barbut nu cred ca are o problema de mental, ci de gabarit. O fi el cel mai rapid pe 50 de metri, da' e si cel care incape cel mai bine in 50 de kile. Hai sa nu cerem de la el ce nu poate da. Pentru ce e el, e excelent. Pe mine Nistor ma supara, ca are niste figuri in cap de zici ca e urmasul lui Maradona pe planeta.

Ei, da' pina la urmatoru' meci, eu sint fericit. Cinci boabbbeee!!
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Bobby » 28 Noi 2020, 22:31

Paul scrie:
28 Noi 2020, 07:46
Cosmin Staicu e primul mereu care sa inceapa cu magariile, chiar nu inteleg ce aveti, tu, Cosmin Staicu, si care or mai fi, cu baiatul asta? Pe bune acum, e frumos asa sa te tii de cara unui copil care are o sansa si, cel putin mie, mi se pare ca are potential.
Si daca ar fi sa greseasca, si sa “nu se ridice la nivelul” stabilit de marii experti din fotolii, e un copil, si nu e frumos sa il expui ca un viitor esec.
Dar nu-i nimic, o sa va faca sa va inghititi vorbele, asa cum a fost cazul si cu Cicaldau, ca si pe ala daca nu l-au pandit doar doar o gresi si se confirma in sfarsit ca e tzeapa.
Copilul asta totusi cistiga mai bine decit majoritatea fanilor U Craiova. Si a decis singur, doar nu i-a pus nimeni pistolul la timpla !, ca se poate impune la Craiova, desi nu facuse mare brinza la Botosani (jucase citeva sute de minute intr-un campionat intreg). Si copilul asta decide in fiecare zi daca se duce sau nu la sala sa puna muschi pe el. Deci Cimpanu nu e vreun copil al strazii care trebuie cainat pe aici...Baiatul asta a costat mai mult decit Koljic - venit aici din postura de golgeter in Bosnia, cu meciuri in nationala mare a Bosniei. Fiecare om care primeste o oferta de job se gindeste daca poate face fata sau nu, e responsabilitate personala, corect ?

Am mai spus - ii doresc succes, ca fiecarui jucator si antrenor de la U Craiova. O fi avind ceva calitati, dar calitati tehnice expectionale avea de exemplu si Birzan de la echipa a doua - dar n-a ajuns pe nicaieri, pentru ca fizicul si implicarea in joc erau de liga 3 sau 4. La ce am vazut, suma platita pentru Cimpanu este uriasa (de vreo 6 peste suma platita de FCSB pentru O. Popescu acum citeva luni) - si bani multi platiti pe el inseamna mai putine resurse la club pentru aducerea altor jucatori. Dar responsabilitatea cea mai mare e a lui Rotaru, cu transferul asta, sint de acord.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Paul » 28 Noi 2020, 23:29

Pai si ce sa facem noi @Bobby? Sa il facem praf dupa mai putin de un meci jucat ca nu sta la sala non stop pentru ca au platit altii pe el mai mult decat pe Kolijc?
Eu unul aleg sa cred in el si in toti care au sansa sa arate ceva la Craiova, si sa sper ca nu vor citi postarile care sunt practic ostile lui - chiar daca indirect.
Nu e vina lui Cimpanu si a niciunui jucator care e cumparat cu o suma care poate fi considerata umflata, ca asa a vrut Rotaru, ca sunt banii lui, si nu cred ca i-ar ajuta pe niciunul dintre noii veniti, umflati sau nu, sa isi intre in ritm si sa dea ce au mai bun, daca stau unii pe formuri sa cobeasca si sa le gaseasca vina.
Eu stiu ca toti vrem sa fie bine, dar nu toti vad echipa ca o familie, pentru ca intr-o familie nu sunt scosi unii “in careu” ca nu corespund.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Bobby » 28 Noi 2020, 23:48

Paul scrie:
28 Noi 2020, 23:29
Pai si ce sa facem noi @Bobby? Sa il facem praf dupa mai putin de un meci jucat ca nu sta la sala non stop pentru ca au platit altii pe el mai mult decat pe Kolijc?
Eu unul aleg sa cred in el si in toti care au sansa sa arate ceva la Craiova, si sa sper ca nu vor citi postarile care sunt practic ostile lui - chiar daca indirect.
Nu e vina lui Cimpanu si a niciunui jucator care e cumparat cu o suma care poate fi considerata umflata, ca asa a vrut Rotaru, ca sunt banii lui, si nu cred ca i-ar ajuta pe niciunul dintre noii veniti, umflati sau nu, sa isi intre in ritm si sa dea ce au mai bun, daca stau unii pe formuri sa cobeasca si sa le gaseasca vina.
Eu stiu ca toti vrem sa fie bine, dar nu toti vad echipa ca o familie, pentru ca intr-o familie nu sunt scosi unii “in careu” ca nu corespund.
Eu sper ca baiatul asta sa citeasca postarile de aici. Lumea asteapta mult de la el. El trebuie sa dea mult mai mult fotbalului si echipei care il plateste. Fotbalul are salarii bune, dar si presiune.

Eu unul nu l-am facut praf - am zis ca nu a aratat prea multe. Asa creste omul - daca vede cind nu performeaza bine.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Cupa Romaniei. Spartac Bucuresti - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Noi 2020, 12:40

cortinadampezzo scrie:
28 Noi 2020, 14:55
Brighton cu Liverpool
Maupay, atacantul de baza al celor de la Brighton rateaza penalty in minutul 20. Antrenorul il schimba in minutul 22.
Asta inseamna sa fi antrenor, sunt anumite meciuri in care nu ai voie sa te lamentezi. Daca nu esti facut sa gestionezi presiunea unui meci cu miza, nu ai ce cauta pe teren
Eu dupa cum am vazut cum interpreteaza englezi VAR (dupa parere mea, cel mai rigide si inflexible mental popor), eu gasesc ca Romania are o mare sansa de a nu inca avea ,,arma'' aceasta, care pusa in maini de prosti ori de rau intentionati, este mai nocive decat toti arbitres corrompus la un loc. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis