Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Moderator: grup_moderatori

Punctele de luni cu GMM?

Poll ended at 08 Dec 2020, 14:18

3
18
69%
1
1
4%
0
7
27%
 
Total votes: 26

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 07 Dec 2020, 22:47

Frumos, adevăru ca in era Bergodi ma saturasem de jocul chinuit și as adaugă fata de ce nu s-a spus ca probabil victoria aia cu 5-0 cu nimeni pe lume totuși i-a dezinhibat pe jucători, în special în atac Ofosu/Mamut

Cu papura suntem lămuriți, sa bata el pe fcsb și Uta și sa ne pună în dileme principiale, asta sa fie problema noastră... pana atunci bravo băieții, am văzut și eu fotbal ultimele 2 meciuri

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de adi_g » 08 Dec 2020, 00:11

Am jucat bine si am obtinut o victorie clara, la doua goluri diferenta.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de THE LION » 08 Dec 2020, 00:18

Oare sunt singurul caruia nu i-a placut jocul nostru? Sunt multumit ca am castigat, asta conteaza cel mai mult.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de adi_g » 08 Dec 2020, 02:08

cortinadampezzo scrie:
07 Dec 2020, 22:22
Deja au aparut texte precum Gaz Metan a fost non combat cu noi... FCSb-istii fac spume
Adevarul este ca in ultimele 5 meciuri am intalnit numai Autobuze, Gazul e prima echipa dupa multe meciuri care iese din aparare si joaca deschis

Ca sa castigi un trofeu iti trebuiesc vreo 4-5 jucatori pe care sa te poti baza. Cand am luat Cupa aveam un lot mai slab, dar am avut cativa jucatori pe care te puteai baza. in special de la mijloc in sus. Mateiu Bancu Zlatan Mitrita Baluta. Jucam 3-5-2 ala... si ne aparam cu Kelic, Popa si Thiago :lol:

Mi-as dori sa-l compar pe Nistor cu Zlatan dar nu-mi iese
L-ai uitat tocmai pe Gustavo!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Augustus Caesar » 08 Dec 2020, 04:45

Bravo, asta este Stiinta fotbalului, asta imi doresc de la echipa mea. Sa stam acolo in coastele oitelor pana in p-off, sa punem presiune pe ele, vreau sa le vad ''pline de spume''. Parca imi pare rau de Mamut asta, nu-i intra frate mai nimic, tare as vrea sa-l vad ''descatusat'' cu vreo 2-3 goluri in campionat. Poate le pastreaza pentru cioban si pentru franari ? N-ar fi rau.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Dec 2020, 10:12

Ăsta a fost primul meci în care nu am mai avut deloc emoții pe tot parcursul partidei. Ce pot să reclam este poziția comentatorului partidei, cred că Angheluță îl cheamă, care era vădit împotriva Craiovei. La golul 2 el era sigur că a fost ofside, ca dealtfel și MM astăzi pe ultima lui postare preluată imediat de digi, dar oricât te ai uita nu îți poți da seama și datorită reluarilor proaste. Comentatorul a avut multe poziții contra Craiovei pe parcursul meciului cu toate că în general ar trebui să fie imparțial. Spunea la un moment dat că jucăm f slab, eu nu zic că am jucat extraordinar dar jucătorii au respectat planul tactic și au forțat doar când a trebuit. La golul lor Cardoso l a lovit cu palma pe față pe Screciu, care în paranteză putea să-l oprească primul pe mediesan dar a cedat ușor după lovitura încasată, și Sambu i a aplicat o lovitură în extremă lui Vladoiu, care și sângera la sfârșitul jocului, și în continuarea fazei puteam primi gol. Arbitrul a acordat f multe lovituri libere pt Mediaș în prima repriză pe niște faulturi care nu prea au fost.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Paul » 08 Dec 2020, 11:47

Angheluta asa e el, foarte enervant, le stie pe toate, face misto de echipe, jucatori si antrenori fara nicio retinere, de multe ori rade efectiv de ceea ce lui i se pare ca e ceva slab. Nu numai el face asta dar e de depaete cel mai enervant.
Craiova nu merita nimic niciodata pentru el, jucam foarte slab si practic el ne face tuturor o mare favoare ca isi pierde timpul comentand, cand ar putea sa, uhmm, dar stai, din asta isi castiga painea, deci poate nu ar trebui sa scuipe in farfuria de unde mananca.
Daca si nevasta-mea, care nu stie neaparat sa aprecize executiile tehnice sau fazele litigioase, a ajuns sa fie exasperata de comentariile astuia caruia nu ii convine nimic niciodata si rade de altii.
Chestie de educatie - lipsa.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Iaurgiu » 08 Dec 2020, 15:11

THE LION scrie:
08 Dec 2020, 00:18
Oare sunt singurul caruia nu i-a placut jocul nostru? Sunt multumit ca am castigat, asta conteaza cel mai mult.
ultimele 25-30 de minute au fost cam meh. Dar incepuse sa ninga, si cam asa arata fotbalul pe zapada - un fel de hochei. Pe de alta parte, la 3-1 nu cred ca mai meritau sa forteze. Sper sa nu se fi accidentat Balasa la faza aia cretina.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de lory69 » 08 Dec 2020, 17:02

Aseara a iesit ok,atitudinea a fost una buna,relațiile de joc ,mai ales pe partea dreapta, au fost reusite...dar am doua mari dileme.Una ar fi Nistor..si nu neaparat jocul lui,csre a fost slăbuț,ci înlocuirea lui cu Capatana.Pai frate,il ai pe Câmpeanu,pune-l sa joace acolo,unde ii este locul,asa copilul asta cand are timp de acomodare?Al doilea aspect negativ,si care il observ de câteva meciuri bune,nu avem niciun om care sa stie sa centreze!Ma uit la Deac,la Romario Moise,pana si asta stie sa centreze,la noi zero.Pai atunci saracul Mamut,criticat de multi,cum naiba sa-si impuna talia?O centrare a avut buna,din corner,si a dat destul de bine lovind bara.Pai in ultimele 5 meciuri cred ca am avut 50 cornere...franarii făceau golaveraj bun daca erau in locul nostru.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Dec 2020, 18:32

Da ai dreptate în legătură cu fazele fixe că suntem zero barat. Să ai 24 de cornere cu Chindia și Clinceni și să ai 0 reușite spune totul despre calitatea centrarilor căci oameni să dea bine cu capul ar fi cam mulți se pare.... Bălașa, Mamut, Constantin, Papp etc.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2020, 20:01

THE LION scrie:
08 Dec 2020, 00:18
Oare sunt singurul caruia nu i-a placut jocul nostru? Sunt multumit ca am castigat, asta conteaza cel mai mult.
Despre Papura se poate spune orice, dar nu ca nu are noroc. Golul din min. 2 a schimbat datele problemei si meciul a devenit usor. Vedem din etapa viitoare ce valoare avem. Cred ca indiferent de rezultatul din meciul cu Medias, Papura nu ar fi foat schimbat pana la sfarsitul turului. In concluzie trebuie sa ne bucuram, ca oricum anul asta nu se schimba nimic.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Iaurgiu » 08 Dec 2020, 20:02

nu demult, Cicildau batea destul de bine cornerele
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de malus dacus » 08 Dec 2020, 21:00

...bune cele trei puncte, in conditiile in care n-avem antrenor, dar nu in fiecare meci dai gol cu splina. Barbut, saracu, nu inteleg ce tot insista cu fotbalul si nu incearca s-o ia de la inceput cu atletismul. Screciu, daca vrea sa faca miscare, nu e neaparat nevoie sa fuga in fotbalul profesionist. Ar putea bine mersi la el la Corabia, e destul islaz pe valea Dunarii. Doi fotbalisti avem si noi in echipa - Bancu si Ofosu. In rest, fotbalagii...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de SLH » 08 Dec 2020, 23:14

La cati bani le-am dat astora degeaba eu nu mai am emotii la meciurile cu ei. Sezonul trecut in ianuarie-februarie m-am convins ca nu am de ce. Tot cam asa le-am dat gol de nici nu incepuse meciul de 2 ori intr-o luna.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Paul » 09 Dec 2020, 05:35

Eu nu inteleg ce are lumea cu Barbut, si cum ar putea el sa joace ca sa nu deranjeze. Adica omul da goluri, pase de gol, are patrunderi, depaseste prin dribling, are viteza, si asta cu o statura mica.
Ok, nu e Maradona, nu are mingea lipita de picior, pare haotic dar mie tocmai cu stilul asta haotic mi se pare ca ii face pe fundasi.
Eu unul nu am ce sa ii reprosez, joaca cu daruire, a dat goluri si mi se pare ca ajuta echipa, si cand intra de pe banca si cand e titular, plus ca nu are figuri in cap si e loial clubului.
Iar despre suspiciunea asta de blaturi pe baza de cumparat jucatori, Gazul a vandut peste tot si ar insemna sa piarda peste tot si nu e cazul. Si daca ar fi fost non combat, nu cred ca ieseau Cardoso si Balasa accidentati de la clinciuri.
Poate ma insel eu, poate exista ceva, dar atata vreme cat eu nu am putut sa identific un non combat, nu ma pot lega de rezultate. Pana la urma la rezultate am cam stat bine, nu e ceva special cu Gazul. Avem clientii nostri care ne “fac probleme”, adica gen Clinceni si gen FCSB.

Închis