Etapa 14. Universitatea - fcsb

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vineri cu fcsb. Câte puncte crezi că ne aduc jucătorii?

Poll ended at 19 Dec 2020, 14:52

3
15
52%
1
5
17%
0
9
31%
 
Total votes: 29

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Dec 2020, 13:47

Cabuz și balgradean nu mi se par scule , Pleșca e pe final de cariera, arlauskis a plecat deci ramane Lazăr care mie îmi place f mult, iar Aioanei e interesant pt ca e și tânăr dar probabil costa ceva

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Dec 2020, 16:12

Vorbeam cu un prieten Rapidist si asta zicea...
"Daca te uiti din exterior, Craiova de azi este cel mai bun lucru care s-a intamplat olteniei fotbalistice in ultimii 20-30 de ani. Cu toate astea suporterii sunt etern nemultumiti de echipa. De jucatori. De Conducere...
Ati luat cupa dupa doua decenii si ati jucat cu Milan Leipzig AEK Atena si tot plangeti dupa Mititelu"

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Paul » 21 Dec 2020, 16:39

Noi de pe forumul asta, poate cu mici exceptii, nu plangem dupa Mititelu, eu asa cred. Dar e greu sa nu iti fie necaz cand ne bate FCSB de fiecare data si ne ia CFR doua trofee la noi pe Oblemenco, de fiecare data pe motiv de rupere film. Adica nu e ca si cum am jucat eroic si s-a intamplat sa ne bata Fcsb sau Cfr, de fiecare data incepem binisor si sfarsim lamentabil, pe terenul nostru, in meciuri decisive.
Asta pare sa fie pentru ca nu avem psihic de invingatori, si nici antrenori care sa fie in stare sa faca asta sa se intample.
Per total e clar ca nici nu se compara cu nimic din 95 incoace cel putin.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Iaurgiu » 21 Dec 2020, 17:29

Paul scrie:
21 Dec 2020, 16:39
Noi de pe forumul asta, poate cu mici exceptii, nu plangem dupa Mititelu, eu asa cred. Dar e greu sa nu iti fie necaz cand ne bate FCSB de fiecare data si ne ia CFR doua trofee la noi pe Oblemenco, de fiecare data pe motiv de rupere film. Adica nu e ca si cum am jucat eroic si s-a intamplat sa ne bata Fcsb sau Cfr, de fiecare data incepem binisor si sfarsim lamentabil, pe terenul nostru, in meciuri decisive.
Asta pare sa fie pentru ca nu avem psihic de invingatori, si nici antrenori care sa fie in stare sa faca asta sa se intample.
Per total e clar ca nici nu se compara cu nimic din 95 incoace cel putin.
tu nu vezi ca asta e strategia echipei dezgomote a lui Rotaru? Daca critici, esti cu Mititelu!! Trebuie sa iti placa echipa si s-o sustii neconditionat, altfel valea in Balta Craiovitii! Ce daca echipa joaca la plezneala, vrei sa vina Mititelu? Daca eu am indraznit sa amintesc, asa, suav, ca echipa lu' Ajica e in capu' diviziai B si vine din urma, si joaca bine la nivel de divizie B, sa ma duc la Mititelu ...

De ce nu se aplica aceeasi logica si la conducatorii si jucatorii Universitatii ("daca jucati ca p*&%le cu oile si frinele, valea la Mititelu tradatorilor") nu se aplica ... mi-e greu sa pricep
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de Bobby » 21 Dec 2020, 21:05

Treaba e complicata rau...Rotaru a adus echipa la un nivel de stabilitate, sa stea acolo aproape de virf. Din pacate acest club nu pare capabil sa se bata la virf cu adevarat. Nu e vorba doar de echipa - ci de club. Eu nu cred ca daca mai aducem 3 jucatori buni, gata - cistigam titlul. Clubul trebuie regindit, nu doar echipa mare.

Daca ma pun in locul lui, vad ca primaria mi-a tras un pic de teapa cumva - mi-a spus in 2013 ca pot folosi stadionul in exclusivitate, si ca circul boovean nu va mai veni acolo decit ca oaspete. Bait and switch...Circul boovean va reveni pe stadion in curind. Eu unul as vinde ce as putea si as da echipa primariei.

OK - clubul trebuie reformat (adica bani buni bagati) ca sa ai sperante ca poti sa faci performanta. Dar au rost toate astea in contextul care se contureaza din 2021 ? Nu dau cu parul, nu sint nici omul lui mititelu nici al lui rotaru : pur si simplu intreb si eu ce e de facut.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de malus dacus » 21 Dec 2020, 21:09

^pai poti sa critici si fara sa amintesti suav/nesuav de echipa lui Ajîcă junior. Deocamdata n.avem aceleasi obiective, deci nu vad de ce la o discutie critica despre ce se intampla la echipa, trebuie sa vina unu sa bage capu.n poza cu Ajîcă.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de fanucrv » 21 Dec 2020, 22:25

Papură s-o fi uitat la fcsb cu sepsi ?? Cum trebuia abordat meciul nostru ?? Sau nu avem noi astfel de preocupări.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 15. Universitatea - fcsb

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Dec 2020, 22:34

Noroc cu Messi al Portarilor ca altfel iar era doliu la digi

Închis