Etapa 15. CFR - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Ultimul meci al anului 2020. Câte puncte luam?

Poll ended at 24 Dec 2020, 19:08

3
5
25%
1
4
20%
0
11
55%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de Bobby » 21 Dec 2020, 23:00

Grozavu antrenor la Craiova ar fi distractie. Astuia nu-i e frica sa mai dea cu pumnul - sa vezi distractie cu baietii astia mai sensibili din lotul Craiovei. Dupa alintaturile lui Rotaru, poate ca unulca Grozavu sa le trezeasca pe balerinele cu pretentii de lei.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 21 Dec 2020, 23:18

Sa-l vezi pe Mirko cum cere ajutorul suporterilor ca sa il saboteze pe antrenor. Pe Ivan il baga direct in spital la Parc. Da, Grozavu la Craiova ar insemna circ total. Pentru mine, Grozavu ramane un mare, mare nesimtit, dar mi-ar placea sa-l vad la Craiova.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de Bobby » 22 Dec 2020, 06:50

Bobby scrie:
20 Dec 2020, 20:44
Eu as juca 4-4-2.

Pigliagelli - Vladoiu, Balasa, Constantin, Vatajelu - Nistor, Screciu (intra Mateiu), Cic, Bancu - Ofosu, Mamut

Ca vorbea Fabius de Sepsi - dupa 14 etape Craiova are mai multe infringeri decit Sepsi. Si decit Clinceni daca va puteti inchipui !
Schimbam niste pareri despre Craiova - FCSB zilele trecute cu un fost jucator de liga 1 - apropo de sugestia mea sa se joace 4-4-2 la Cluj. Imi spunea omul ca oamenii de la Craiova par atit de naivi ei chiar cred ca au cine stie ce mari valori in echipa. In loc sa blocheze fcsb, Craiova s-a dus sa atace naiv ca in anii 60 - fara sa-i deranjeze pe oamenii oierului prea mult, parca un singur cartonas la oamenii de cimp ai Craiovei. Daca vrei sa mori de git cu adversarii, nu pleci umilit si cu doar un cartonas galben, fara sa bagi materiale. Cum naiba sa ataci pe fcsb cind tu abia marchezi cu chiu cu vai dupa accidentarea lui Koljic ? Omul asta, cu peste 200 de meciuri in liga 1 - inclusiv la Craiova - imi spunea ca e socant sa-i vezi pe cei de la Craiova cu capul in nori, conducatori / antrenori / jucatori, cind e evident pentru oricine ca la valoare fobalistica intrinseca de la mijloc in sus fcsb e peste Craiova (bine - baiatul asta mi-a spus ca si Vlad este peste Pigliacelli in momentul de fata, in opinia lui). Adica CFR a decis sa nu se ia la trinta cu fcsb, si Craiova e singura echipa din campionat care decide sa se ia la trinta cu ei ? De ris si plins. De pozitionarea defensiva - omul cu care vorbeam intreba daca mai exista o alta echipa de liga 1 care a luat anul asta doua goluri de la FCSB in care fundasii nu stau ca lumea in linie (Bancu - golul 1, Balasa - golul 2), ca sa-i lase in ofsaid pe fcsb-isti. De curtea scolii ?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de Paul » 22 Dec 2020, 10:33

Cred ca ar fi fost bun Neagoe, pentru ca iata ce face la Astra. Neinvinsi cu el si 6-0 la UTA unde noua ne-a fost foarte greu, si se pare ca nu din cauza antrenorului de acolo, din moment ce Neagoe i-a dat manita++
Cred ca asa cum zice Bobby, cu 4 la mijloc printre care si Bancu, care nu are ce sa caute in aparare decat ca ajutor, am fi mult mai aproape de ce putem.
Daca Bancu lasa bulevard pe partea lui si nu e in stare sa incurce nici in dueluri unu la unu, iar daca la mijloc din doar 3 jucatori unul e Bic care joaca doar la siguranta si nu e in stare sa rupa ritmul, sa schime partea sau sa surprinda cu absolut nimic, normal ca mergem pe geanta si riscam mereu.
Bancu trage echipa si e in stare de patrunderi dar e total depasit in spate, toata lumea mai putin Papi si cu el intelege chestia asta.
Nu inteleg de ce Mateiu nu primeste minute, nu e ca si cum Bic lumineaza jocul.
Sincer cred ca mai bine pierdem azi pentru a se provoca o schimbare. Imi e ca si la egal ramanem tot cu Papi, care nu are demnitatea sa se dea la o parte si ne priveaza de sperante. E pacat pentru ca putem mult mai mult dar cu alta organizare si alt spirit, chestii pe care din pacate Papi a dovedit ca nu le poate aduce.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 22 Dec 2020, 10:57

Ce cotă avem la victorie !!! Chiar si egalul e văzut ca o mare surpriză! Papură nu cred ca va fi schimbat ,chiar daca pierde diseară . Mai degrabă după meciul cu Sepsi, atunci cred eu ca va fi mare deranj.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 22 Dec 2020, 11:26

Bobby scrie:
22 Dec 2020, 06:50
Schimbam niste pareri despre Craiova - FCSB zilele trecute cu un fost jucator de liga 1
iar ne spui tu ce spun altii ? si dupaia o dai la intors ca un om de presa din ziua de azi : "eu doar am auzit si am zis ce a zis ala, nu eu"....iar faci presa 'work from home'

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Dec 2020, 13:03

Și dacă ar fi zis asta sau nu jucătorul cu 200 de meciuri nu are importanță pt că este chiar așa... Conducerea chiar crede că jucătorii ăștia sunt valoroși și le și arată treaba asta astfel îmi explic faptul că looserii ăștia intră pe vârfuri în fiecare meci

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Dec 2020, 13:10

În afară de Vlad și Popescu care au plecat profitând de naivitatea conducătorilor restul asa ziselor vedete de la noi care au plecat la alții au dat rateuri:Zlatinski, Madson, Ivan, ăla din Capul Verde, etc. O să plece și Mateiu și Acka care sunt varză.. Culmea ironiei cu Acka e că eu credeam că nu vrea el să plece de la noi că e mulțumit că bifează salariul când colo impresarul lui zice că nu e mulțumit că e rezervă și vrea să plece... Păi lăsați-l să plece, dați-l cu amândouă mâinile.... 😀😀😀

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Dec 2020, 13:11

Sorry... Nemulțumit că e rezervă

le_boc
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 13 Dec 2006, 18:32

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de le_boc » 22 Dec 2020, 13:46

Pe Madson nu l-aș incadra ca rateu la Atromitos, are peste 85 de meciuri jucate, 6 în Cupa UEFA. Echipa a terminat în primele 6 în ultimii 3 ani, într-un campionat mai puternic decât cel de la noi.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de zeddDarko » 22 Dec 2020, 14:04

:))) ce ma distrează optimismul unora, pe bune?, dacă facem egal sa fim multumiți, iar cu Grozav antrenor la noi, Dumnezeule:)))) ii bagă pe astia(jucatori) in fibrilații doar când intra in vestiar, fac baietii cărare la rotaru sa ceara ajutor divin :)))))

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 22 Dec 2020, 14:40

dorumihnea2 scrie:
22 Dec 2020, 13:03
Și dacă ar fi zis asta sau nu jucătorul cu 200 de meciuri nu are importanță pt că este chiar așa... Conducerea chiar crede că jucătorii ăștia sunt valoroși și le și arată treaba asta astfel îmi explic faptul că looserii ăștia intră pe vârfuri în fiecare meci
Eu nu sunt de acord, lotul de jucători e bunicel, cu un mijlocaș la închidere am fi chiar puternici, acum 1 luna aveai 10 jucători la echipele nationale în caz ca zici ca e doar părere personala..... asta e si frustrarea pentru ca nu își face treaba staff-ul tehnic și paradoxal ai probleme la mijloc unde suntem blindati de jucători destul de buni

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de Bobby » 22 Dec 2020, 17:47

BiancoAzzurro_AS. scrie:
22 Dec 2020, 11:26
Bobby scrie:
22 Dec 2020, 06:50
Schimbam niste pareri despre Craiova - FCSB zilele trecute cu un fost jucator de liga 1
iar ne spui tu ce spun altii ? si dupaia o dai la intors ca un om de presa din ziua de azi : "eu doar am auzit si am zis ce a zis ala, nu eu"....iar faci presa 'work from home'
OK - incepind de azi te pun la ignore. Tu nu ai nimic de spus, doar te legi de unii. Nu-ti datorez nimic si tu nu adaugi nimic ca valoare pe aici.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Dec 2020, 20:39

BiancoAzzurro_AS. scrie:
22 Dec 2020, 14:40
dorumihnea2 scrie:
22 Dec 2020, 13:03
Și dacă ar fi zis asta sau nu jucătorul cu 200 de meciuri nu are importanță pt că este chiar așa... Conducerea chiar crede că jucătorii ăștia sunt valoroși și le și arată treaba asta astfel îmi explic faptul că looserii ăștia intră pe vârfuri în fiecare meci
Eu nu sunt de acord, lotul de jucători e bunicel, cu un mijlocaș la închidere am fi chiar puternici, acum 1 luna aveai 10 jucători la echipele nationale în caz ca zici ca e doar părere personala..... asta e si frustrarea pentru ca nu își face treaba staff-ul tehnic și paradoxal ai probleme la mijloc unde suntem blindati de jucători destul de buni
În derbiuri nu mai contează ce antrenor ai, jucătorii ar trebui sa joace cu dăruire.... Ceea ce nu a fost cazul.... Nu ai voie să ai așa atitudine ca la meciul cu oile.... Asta tine de valoare sau delăsare....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Dec 2020, 20:41

Bă fraților a râs toată România de echipa noastră.... Oricât am tine cu ei și le-am găsi alibiuri au fost panarame

Închis