Etapa 15. CFR - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Ultimul meci al anului 2020. Câte puncte luam?

Poll ended at 24 Dec 2020, 19:08

3
5
25%
1
4
20%
0
11
55%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de Bobby » 23 Dec 2020, 10:05

1) Interesant ca cu Papi Craiova a facut cele mai proaste meciuri cu FCSB din ultimii 7 ani : 1-4 in primavara si 0-2 recent. In ambele meciuri fcsb ne-a jucat precum soarecele cu pisica. Coincidente ?

2) Cine mai are rezerve ca U Craiova ? Ivan - 1.5 milioane; Cimpanu - 500k; Vatajelu - 350 k; Screciu - 500 k; Ivanov - 200k; Capatina - 250 k. Milioane pe petarde. Cimpanu nici banca de rezerve nu o prinde - pentru ce l-or mai fi adus in octombrie pe o gramada de bani ?

3) 9 meciuri in liga 1 la Mamut : zero goluri. Omul se zbate, e puternic si tare pe picioare, cistiga dueluri cu fundasii adversi, joaca rol de pivot - dar nu simte golul, nu citeste fazele ca lumea, nu are joc de cap. N-ai cum sa stai in business ca atacant fara sa simti golul. Sugerez sa-l facem pe Mamut fundas central. Nu glumesc. Craiovei i-au iesit miscari similare cu Barcauan si Sandoi. Poate il facem pe Mamut fundas central de top. Dupa Glavina, Fortes, Fajic etc. acum il avem pe Mamut. Nu stiu daca mai exista club de liga 1 sa aduca atit de multi atacanti care nu marcheze - intr-un fel e o performanta si asta !

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Dec 2020, 11:26

Anul trecut erai primul sa ne spui ca ieșim pe 4, anul asta ca terminam la 8 puncte în spatele liderului....si zodiacul din ziar e mai precis ca tine

Nu îmi amintesc sa fii spus ceva de jucătorii ăștia când era sa iei titlul, acum iar ești primul sa ne spui tu ca toți sunt prosti ca dau bani pe jucători când ar putea aduce pe gratis sau pe 100keur, gata, ai băgat la rebut tot după cateva jocuri..

Mare analist n-am ce zice, curge valoarea adăugată după tine :)(

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de SLH » 23 Dec 2020, 11:27

fabius_2014 scrie:
22 Dec 2020, 23:38
SLH in tine ne e speranta . Un comunicat ferm din partea PN si in cazul unei negocieri, pozitie ferma.
Am dat un comunicat acum aproape 1 an in care spuneam parerea noastra despre papura si blejan, piliacelii, kelic si altii pe care nu i-am numit sperand la salvarea lor.
V-a dus rotaru pe fenta cu malusi dacusi si alte conturi false ale angajatilor ca piturca e in spatele comunicatului si ati ajuns sa idolatrizati unul dintre cei mai prosti portari din Liga 1 si sa ignorati restul problemelor ridicate in comunicat. Multi au pus cuvantul unui mercenar banal mai presus de cuvantul Peluzei, altii pe cel al lui Rotaru. Unii probabil ca o fac inca.
Merita oare suporterii Stiintei mai multe eforturi din partea PN? Asta e intrebarea la care trebuie sa ne raspundem inainte de a mai face ceva.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de manex » 23 Dec 2020, 11:34

Slh, nu inseamna ca daca a zis PN toti trebuie sa urmeze. Personal cred ca Mirko este un portar bun, care ne-a ajutat.Voua vi s-a pus rau pata pe el si nu prea vreti sa lasati de la voi. In rest sunt de acord cu ce spuneti.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de SLH » 23 Dec 2020, 11:49

Eu zic ca am lasat destul de la noi. Bine, intelegerea era ca el sa plece la prima oferta. Din pacate pentru noi toti, nu o sa existe niciodata vreo oferta pe al 10lea portar din liga 1. Cel putin nu in mod normal. Am postat clasamentul portarilor pe sezonul trecut si circarul e pe 10-11 si probabil ca fara jocul cu piciorul ar fi chiar ultimul. Clasamentul inStat e dincolo de parerile subiective ale noastre. Mai mult ca sigur eram campioni anul trecut daca aveam un portar de top6.
Dar nu asta conteaza, ce juca sau nu mercenarul.
Ideea e de ce sa-si mai bata capul PN pentru niste oameni care nu ii ofera mai multa incredere decat unui fotbalist venit de 18 luni care nu a facut nimic prin care sa ramana in istoria clubului?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 23 Dec 2020, 12:58

Demna de o cauza mai buna insistenta asta a ta de a ma baga in aceeasi oala cu cu aia de trimit lumea dupa fenta si de a o tine tararaua ca sunt angajatul lui Rotaru. Daca gasesti o singura postare laudativa de-a mea la adresa lui Pigliacelli, de cand a fost transferat si pana in prezent, imi sterg contul si ma retrag total de pe acest forum. Pana atunci, voi continua sa-mi spun parerile conform convingerilor mele, indiferent ca se opareste slh sau oricine. Bune sau proaste, fiecare e liber sa le considere cum vrea.
Si, ca sa revin la Pigliacelli, il consider un portar mediocru dar peste ce avem in lot la ora actuala. Asta a fost parerea mea de cand a fost adus si nu s-a schimbat cu nimic intre timp.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de Paul » 23 Dec 2020, 13:27

Eu nu prea inteleg ostilitatile astea aiurea intre noi pe-aici, adica e clar ca suntem suporteri si fiecare avem pareri si putem avea idei total diferite, dar cateodata asta duce la tot felul de acuzatii de telenovele.
Nu prea inteleg nici intransigenta fata de un anume jucator, in cazul de fata Pigliacelli, dar la fel ar fi in cazul oricarui altuia. Eu din ce am reusit sa inteleg Pigliacelli a fost la un moment dat in scandal cu Piti, imediat dupa ce a venit el, Piti, si a vrut sa faca ceva impotriva lui. Dar eu va intreb, daca el a avut curajul sa il infrunte in fata, si i s-a spus ca nu mai pupa poarta, de exemplu, ca asa vrea Piti, ce anume v-ati fi asteptat sa faca? Si pana la urma ce mare rahat a facut, a "complotat" cu niste fani care l-au dat pe goarna. Hai mai baieti, de parca am vorbi de vreun ministru de externe care era cat pe-aici sa starneasca o conflagratie mondiala din prostia si orgoliul lui.
Eu de exemplu din tot episodul cu Piti, din care nu am reusit sa pricep mai nimic, sunt muuuult mai dezamagit de Piti insusi, care a plecat la modul impulsiv, si nu pare ca a avut vreun regret sau vreo retinere, asta dupa ce a beneficiat de o primire calduroasa din partea fanilor si o sustinere practic neconditionata.
Tot el i-a tinut pe Martici si Mateiu pe bara ca sa arate ca e boss. Ok, o sa spuneti ca asa se face. Eu nu cred asta, eu cred ca un antrenor in ziua de azi, cand nu mai suntem pe timpul lui Ceausescu, trebuie sa fie in stare sa isi atraga jucatorii care sa joace de drag pentru el, nu cu parul. Si daca nu e vorba de cele mai rezonabile personalitati din lume intr-un lot, totusi exista un obiectiv comun, se poate face performanta din care sa castige toti, el antrenorul trebuie sa fie ala care sa ii faca pe toti sa joace ca o echipa, sa ajunga cumva la ei, la fiecare dintre ei. Nu vii si spui ca aduci tu altii si faci ce vrei - cat de buni au fost Matel, Zaharici, si toti cei care au venit pe mana lui Piti, inclusiv Ivan pana la urma? Esti antrenor adevarat daca faci treaba cu ce ai, ii aduci pe cei pe care ii ai in echipa la maximul lor de potential si faci frate o echipa, asa cum pare ca poate face Sumudica.
Si aici vine beleaua, ca nici cu Piti, dar nici cu Papura, nu pare ca avem parte de asa ceva. Unde vedem si noi o schema de joc, o strategie, niste schimbari in timpul jocului (ai 5 vere, 5, cat s-o mai lasa regula asta) care sa faca diferenta, nu stiu, ceva care sa te faca sa zici ca urcam.
Sunt foarte dezamagit de ce auzii de la Rotaru care insista cu Papura, nu inteleg de unde le vine speranta asta cu el, si pe bune, chiar as vrea sa inteleg. Am zis la un moment dat ca daca Papi ii face sa bata Fcsb si CFR in ultimele doua meciuri, in ochii mei s-a scos, pentru ca banuiam ca o sa ajungem aici. Si am vazut cu totii ce s-a intamplat. Ce anume au invata din asta? Ei cu gura lor spun ca sunt cazuti dupa minutul 60, pai si asta a cui e vina? Cum de nu se stia, sau daca se stia care e planul de corectare?

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de csm310 » 23 Dec 2020, 14:26

Bobby scrie:
23 Dec 2020, 03:59
Amintiti-va de golul 2 incasat in finala campionatului la Craiova : la 1-1, meci decisiv, acasa, centrare in careul nostru unde sint 4 jucatori clujeni si 3 craioveni.
E identic cu golul de 2-2 cand i-am batut la Cluj, aceiasi schema, eu nu mai vreau sa imi amintesc acel gol, ieri am avut puterea sa ma uit din nou, dupa 4 luni, la imagini din meciul de pe 3 august... pe cat de frumoasa a fost acea vara, acele meciuri, acele sperante, cate emotii fusesera in acele 2 luni, golul de 1-0 al lui Nistor, pe atat de urat a fost ce a urmat... cred ca suntem printre cei mai mari fraieri din istorie, putine echipe care deschid scorul atat de repede intr-o finala pierd dupa aceea... am trecut pe langa titlu cum a trecut mingea aceia a lui Nistor la 1-1 pe langa poarta.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 23 Dec 2020, 16:15

Ca simplu suporter, i-am acordat tot creditul din lume lui Rotaru, crezand sincer ca-si doreste performanta la acest club. N-am sarit de [cenzurat] la vanzarile de jucatori care au fost, pt. ca inteleg ca banii nu cresc in pom, am fost de acord cu politica de crestere graduala a clubului, dar aceasta rererenumire si confirmare a lui Papura nu pot s-o inteleg in ruptul capului. Si, ceea ce ma deranjeaza cel mai mult, este ca sunt luat de fraier. N-ai cum sa te mai prezinti in fata suporterilor sa spui ca vrei campionatul, cand tu, tocmai ce-l confirmasi pe Papura! Asta mi se pare prosteala pe fata. Direct insulta. Asta ma face sa cred ca suntem dusi cu presul si ma mut in tabara celor care tipa de ani de zile ca nu se vrea performanta. Daca din varii motive simti ca nu poti, corect e sa spui cinstit treaba asta, pt. ca suporterii sa nu-si faca iluzii. Dar nu cu vrajeli si abureli.
Iar povestea cu 60% din capacitate, ce nu e clar? Daca Blejan nu e vinovat, clar e Bergodi. Asta a vrut sa spuna. Plus ca n-a uitat sa aminteasca de infrangerile cu Clinceni si Chindia. Dar vrea titlul cu Papura. Mi-e scarba!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16. CFR - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 23 Dec 2020, 16:44

SLH scrie:
23 Dec 2020, 11:27
fabius_2014 scrie:
22 Dec 2020, 23:38
SLH in tine ne e speranta . Un comunicat ferm din partea PN si in cazul unei negocieri, pozitie ferma.
Am dat un comunicat acum aproape 1 an in care spuneam parerea noastra despre papura si blejan, piliacelii, kelic si altii pe care nu i-am numit sperand la salvarea lor.
V-a dus rotaru pe fenta cu malusi dacusi si alte conturi false ale angajatilor ca piturca e in spatele comunicatului si ati ajuns sa idolatrizati unul dintre cei mai prosti portari din Liga 1 si sa ignorati restul problemelor ridicate in comunicat. Multi au pus cuvantul unui mercenar banal mai presus de cuvantul Peluzei, altii pe cel al lui Rotaru. Unii probabil ca o fac inca.
Merita oare suporterii Stiintei mai multe eforturi din partea PN? Asta e intrebarea la care trebuie sa ne raspundem inainte de a mai face ceva.
Daca PN crede ca Papura nu este antrenorul potrivit pentru Universitatea Craiova, atunci acest lucru trebuie spus, NU pentru suporteri ci pentru Universitatea Craiova. Nu stiu cine a ajuns sa-l idolatrizeze pe Pigliacelli, dar stiu ca un conflict intre PN si suporterii Universitatii Craiova nu este benefic echipei si convine de minune conducerii care nu mai are o opozitie constructiva, serioasa. Divide et impera.
Voi sunteti cei mai infocati suporteri ai Universitatii Craiova, in concluzie faceti parte din randul suporterilor Stiintei. Intrebarea "Merita oare suporterii Stiintei mai multe eforturi din partea PN? " nu-si are sensul pentru ca PN reprezinta acesti suporteri.

Închis