[Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum credeti ca vom debuta in noul sezon?

Poll ended at 14 Iul 2017, 16:50

O victorie, primele 3 puncte!
25
76%
Un egal, mai sunt multe de pus la punct
4
12%
O infrangere, continuam seria neagra din amicale
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 10 Iul 2017, 16:50

Vineri, 14.07.2017, ora 21.00, Universitatea Craiova intalneste Poli Iasi, in prima etapa a noului sezon 2017-2018. Meciul se va desfasura, cel mai probabil, pe stadionul din Drobeta Tr. Severin.
Ce asteptari aveti de la acest meci? Cu ce formula de start credeti ca va aborda Devis Mangia meciul cu moldovenii? Cine merge sa vada meciul pe stadion?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de LiviuB » 10 Iul 2017, 17:09

meci foarte important pentru parciursul nostru in acest campionat. victoria este foarte importanta pentru a avea linistea si increderea de a pregati dubla mansa din Europa League.

As juca: Calancea - Dimitrov, Barthe, Kelic, Briceag - Mateiu, Zlatinski - Ivan, Baluta, Bancu - Roman (imi place mult cum arata echipa de la mijloc in sus).

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 10 Iul 2017, 18:00

Am vazut ca toti se feresc, Sergiule. Trebuia sa-si faca cineva curaj pana la urma, nu? Eu nu cred ca Barbut si Roman vor face parte deocamdata din primul 11, pana nu vor fi pusi la punct cu forma fizica si integrati in echipa.

Send from Redmi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de JustME » 10 Iul 2017, 18:20

1-0, victorie italieneasca :)

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorin107 » 10 Iul 2017, 18:38

cred ca vom juca cu zlatinksi, nu cu mateiu. in rest, cred ca echipa data de sergiu va fi cea cu care vom incepe.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorialis » 10 Iul 2017, 19:05

off: cum mama dracului a ajuns cacatul ala de stanculescu liviu pe fb , impreuna cu pagina "Cs Universitatea Craiova", sa stranga atatea likeuri?>!?!?! Care sunteti pe-acolo, dislike & block , e boovean sadea!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de valentin0001 » 10 Iul 2017, 19:13

sorialis scrie:
10 Iul 2017, 19:05
off: cum mama dracului a ajuns cacatul ala de stanculescu liviu pe fb , impreuna cu pagina "Cs Universitatea Craiova", sa stranga atatea likeuri?>!?!?! Care sunteti pe-acolo, dislike & block , e boovean sadea!
Sa inteleg ca tu esti Sorin Grigorie pe facebook?
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de george_7002 » 10 Iul 2017, 21:42

Trecui doua minute pe la cantonament si baietii se jucau o miuta... Zlatan e cam antrenorul din teren... tinerii au multa dorinta dar cam fara tact... Screciu iesi cu are glezna umflata, posibil sa fie indisponibil o:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorin107 » 10 Iul 2017, 22:50

din ce vad la tine in video:

- spahija face cuplu cu kelic in echipa titularilor (tricouri albastre), barthe cu popov. oare incepem cu spahija titular?
- cuplul de mijlocasi centrali e zlatan cu mateiu. screciu juca in galben?
- barbut joaca la albastri, gustavo la galbeni

a fost fausto rossi la antrenament?

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de george_7002 » 10 Iul 2017, 23:01

sorin107 scrie:
10 Iul 2017, 22:50
din ce vad la tine in video:

- spahija face cuplu cu kelic in echipa titularilor (tricouri albastre), barthe cu popov. oare incepem cu spahija titular?
- cuplul de mijlocasi centrali e zlatan cu mateiu. screciu juca in galben?
- barbut joaca la albastri, gustavo la galbeni

a fost fausto rossi la antrenament?
Mie imi paru mai mult o simpla miuta... oricum prea multe detalii strica... nu stiu cine mai fu ca eu chiar statui 2 minute... dar pot sa spun ca vazui cativa jucatori in civil :?: ca sa zic asa...
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de alex.p » 10 Iul 2017, 23:27

E abia luni, cred ca e destul timp pentru Mangia sa roteasca jucatori pana gaseste formula ideala pentru vineri.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorialis » 11 Iul 2017, 09:19

valentin0001 scrie:
10 Iul 2017, 19:13
sorialis scrie:
10 Iul 2017, 19:05
off: cum mama dracului a ajuns cacatul ala de stanculescu liviu pe fb , impreuna cu pagina "Cs Universitatea Craiova", sa stranga atatea likeuri?>!?!?! Care sunteti pe-acolo, dislike & block , e boovean sadea!
Sa inteleg ca tu esti Sorin Grigorie pe facebook?
nu! :)( :)( :)( :)(
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de JustME » 12 Iul 2017, 01:31

nu stiu cum o sa joace Mangia insa in momentul de fata cam asa ar arata pe hartie cel mai bun 11:

Calancea
Dimitrov, Kelic, Barthe, Briceag
Rossi, Zlatan
Ivan, Baluta, Bancu
Roman

Popescu, Popov, Spahija, Screciu, Barbut, Gustavo, Draghici/Burlacu/Birzan si dupa ce isi revine dupa accidentare Marko;

nu e rau deloc verilor. pe hartie si pur teoretic echipa s-a intarit considerabil.

pentru meciul cu Iasi cred ca in atac varianta Roman ar fi mult mai buna ca Ivan. Ivan nu e varf care sa stie sau sa ii placa sa joace pozitional, pe cand Roman da. nu cred ca Iasul o sa iasa la joc ci o sa incerce sa se inchida si d-asta avem nevoie de Roman. Ivan are nevoie de spatii sa isi puna in valoare viteza.

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de alexdrind96 » 12 Iul 2017, 19:05

Daca Mangia e antrenor ne lasa cu tertipurile pur ligii 1.

Aduci un jucator si il tii o luna pe bara sa se acomodeze.

Nu tata, in fotbalul mare vine unu azi, peste 3 zile e titluar.

Pastrand proportiile, la fel se poate si la noi.

Vine Mustafi azi, peste 3 zile e cu Koscielny in centrul apararii impotriva lui Liverpool.

Vine Rossi azi, peste o saptamana e titular in [cenzurat] mea cu CSM Iasi.

Nu exista acomodare, nu e ca si cand il pui pe Rossi sa joace cu Liverpool, se pastreaza proportiile si nu ai scuza sa nu ii folosesti pe Roman, pe Rossi dupa macar o saptamana de antrenamente.

Bine, daca nu is ok dpdv fizic, atunci da, ii bagi mai tarziu sau deloc.
Imagine

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de JustME » 12 Iul 2017, 19:39

daca vom castiga = luam campionatu, daca facem egal = nu prindem playofful, daca pierdem = retrogradam :)

Închis