[Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum credeti ca vom debuta in noul sezon?

Poll ended at 14 Iul 2017, 16:50

O victorie, primele 3 puncte!
25
76%
Un egal, mai sunt multe de pus la punct
4
12%
O infrangere, continuam seria neagra din amicale
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de romaad » 14 Iul 2017, 22:40

un lucru pare comun intre Mangia si Multescu. Nu prea fac schimbari sau le fac foarte tarziu!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Iul 2017, 22:56

Bancu pamant
L-as fi schimbat pe Ivan cu Bancu si pe Bancu cu Roman

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de champion » 14 Iul 2017, 22:57

Trubadurul scrie:
14 Iul 2017, 22:31
Ivan nu merita huiduit. Urata atitudine pentru capitan.
Ivan nu trebuia scos.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de champion » 14 Iul 2017, 22:59

cortinadampezzo scrie:
14 Iul 2017, 22:56
Bancu pamant
L-as fi schimbat pe Ivan cu Bancu si pe Bancu cu Roman
Exact. Dar Bancu are doua pase de gol (una intoarsa la vreo 25 m de poarta adversa pt baluta care mai avea 3 adversari + portaru in fata, iar cealalta nu mi-o amintesc) :lol: N-ai ce sa-i faci... :hmm
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2017, 23:04

Nu imi aduc aminte ca Multescu sa-l fi schimbat vreodata pe Ivan... Sper ca asta sa-l trezească pe asta micu'!
Bancu- pamant, Briceag-fara combustibil, Baluta a venit cu multe fumuri in cap de la nationala.

Send from Redmi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2017, 23:07

Intrebare: Cine e pe primul loc?

Send from Redmi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de mihu » 14 Iul 2017, 23:13

Nesperat de prost am stat la fundașii laterali, depășiți extrem de ușor . Bancu moale, Gustavo ,părerea mea, este mai bun in centru, iar Ivan mai bun in partea dreaptă...oricum este primul meci și este normal că nu este totul pus la punct..Puteam câștiga la scor mai mare și mult mai ușor .
Pe Ivan este posibil să îl fi scos și din cauza ocaziei de care și-a bătut joc..să ai tu mingea pe dreptul și toată poarta in fata și să vrei să dai cu stângul !!! Poate asta îl va trezi puțin
Hai Știința !!!

Trimis de pe Nexus 7 folosind aplicatia #craiovamaximaro

"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorialis » 14 Iul 2017, 23:13

Baluță, fumuri?!? Azi a jucat foarte bine!!! Ce fumasi?!? :)

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Gorunul
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 08 Iul 2017, 16:53

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Gorunul » 14 Iul 2017, 23:15

romaad scrie:
14 Iul 2017, 22:40
un lucru pare comun intre Mangia si Multescu. Nu prea fac schimbari sau le fac foarte tarziu!
Pai este aceeasi banca subtire, cu tinereii rusinati prin liga a3a. Devis tot mai are un Roman, un Barbut pe banca, Nea Gigi nu avea decat gradinita!

Cu venirile lui Fausto, Spahi, mai prinde si lotul de 18 putere. Raman la parerea ca trebuie adusi urgent un fundas drepata si un mijlocas stanga sau fundas stanga, fiindca Dinitrov si Bancu nu au dubluri, nici nu sunt in forma.

ucv :up: ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Bobby » 14 Iul 2017, 23:22

Ivan e un jucator cu multe calitati, De la Gusti Calin n-am mai avut asa jucator. Trebuie sa avem grija de el.

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Thunder » 14 Iul 2017, 23:29

Io reiterez ce scrisai pe feisbuc pe gruppo maxima... Avem antrenor! S-a facut azi presing cum n-am vazut niciodata la Craiova si aici ma refer in special la eficienta. Fara sa obosesti jucatorii aiurea, fara sa pui 1 sa alerge pe sistem matza intre 2-3 adversari, 11 la 11. Presing a incercat si iasu` dar la ei diferenta a constat in eficienta. Ei cu mijloc aglomerat, deci teoretic mai avantajati cand venea vorba de presing, abia acopereau jumatate din teren, noi cu echipa deschisa pe tot terenu` ii sufocam cu 4-5 jucatori (faceau toti presing dar nu se ajungea la situatia sa alerge toata echipa dupa minge, dadeau moldovenii 2-3 pase si o greseau, preluam posesia). Totodata, zic ca omu` vede bine jocul si schimba bine, chiar daca eu de ex l-as fi schimbat pe bancu si l-as fi tinut pe Ivan in teren. Ne trebuie garantat fundas stanga, Briceag e ok pt liga 1 dar cand o sa dam bot in bot cu milanu` pe partea lui o sa ne manance. Nu ca Dimitrov at fi mai breaz dar macar ala mai apare in atac, creaza superioritate, are experienta, pe cand Briceag daca ar fi sa primeasca sarcini ofensive nu stiu cat s-ar descurca cu varza. Greseli personale am vazut ca si anul trecut dar, dupa parerea mea, diferenta a facut-o tactica. Azi nu tre` sa uitam ca am jucat cu o echipa care s-a inchis, a venit pe sistemu` autobuzu`, gara cfr si bunkeru` lu` adolf. Si puteam lejer sa le dam 4-5. I-am atacat pozitional, le-am pus probleme, cand au incercat-o pe contre i-am nimicit. Anu` asta cred ca va fi primu` in care chiar am sperante ca putem bate fecesebeu` lu` jijel!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de romaad » 14 Iul 2017, 23:39

incerc sa ma gandesc de cand nu am mai debutat cu victorie in Liga 1.....cred ca e ceva vreme!

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Thunder » 14 Iul 2017, 23:40

Care de ceva vreme ca si nea Gigi tot cu victorie a debutat, ba, daca nu ma-nsel cred ca a avut chiar 2, una acasa si una-n deplasarea de la Astra :)( :-D

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de dantes » 14 Iul 2017, 23:41

Avem o statuie, un stadion si un nume de legenda pentru ca oltenii au stiut sa ridice de jos un mare jucator deziluzionat si aproape hotarat sa se lase de fotbal. Acum vad olteni parca hotarati sa ingenuncheze un campion inca inainte sa se nasca.

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de andmal » 14 Iul 2017, 23:50

Bine ca incepuram si noi cu o victorie un campionat. Programul ne avantajeaza, trebuie sa profitam.
Daca tot o sa avem o reteta financiara buna cu Milan, poate ar fi bine sa mai luam si noi un jucator, doi de valoare, eu as vrea pe linia de fund, unde cred ca vom avea probleme cu jucatorii de acum.

Închis