[Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum credeti ca vom debuta in noul sezon?

Poll ended at 14 Iul 2017, 16:50

O victorie, primele 3 puncte!
25
76%
Un egal, mai sunt multe de pus la punct
4
12%
O infrangere, continuam seria neagra din amicale
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de valentin0001 » 14 Iul 2017, 23:51

Thunder scrie:
14 Iul 2017, 23:40
Care de ceva vreme ca si nea Gigi tot cu victorie a debutat, ba, daca nu ma-nsel cred ca a avut chiar 2, una acasa si una-n deplasarea de la Astra :)( :-D
A debutat cu infrangere, 2-1 pt pandurii.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 14 Iul 2017, 23:53

andmal scrie:
14 Iul 2017, 23:50
Bine ca incepuram si noi cu o victorie un campionat. Programul ne avantajeaza, trebuie sa profitam.
Daca tot o sa avem o reteta financiara buna cu Milan, poate ar fi bine sa mai luam si noi un jucator, doi de valoare, eu as vrea pe linia de fund, unde cred ca vom avea probleme cu jucatorii de acum.
Din spusele lui Dinu Gheorghe de Gigi tv ,se pare ca se negocieaza cu 2 jucatori croati .
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Thunder » 14 Iul 2017, 23:54

1-1 a fost, cu gol cacacios marcat de ei in ultimu` minut

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2017, 23:59

Fan Alb - Albastru scrie:
andmal scrie:
14 Iul 2017, 23:50
Bine ca incepuram si noi cu o victorie un campionat. Programul ne avantajeaza, trebuie sa profitam.
Daca tot o sa avem o reteta financiara buna cu Milan, poate ar fi bine sa mai luam si noi un jucator, doi de valoare, eu as vrea pe linia de fund, unde cred ca vom avea probleme cu jucatorii de acum.
Din spusele lui Dinu Gheorghe de Gigi tv ,se pare ca se negocieaza cu 2 jucatori croati .
Interesant...

Send from Redmi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de romaad » 15 Iul 2017, 00:01

Thunder scrie:
14 Iul 2017, 23:54
1-1 a fost, cu gol cacacios marcat de ei in ultimu` minut
ba a fost 1-2

sorin107

[Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de sorin107 » 15 Iul 2017, 00:12

Meci bun de inceput.

Slabi - briceag si bancu, pe alocuri dimitrov. Ezitant calancea si fundasii centrali uneori.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de _T@V_ » 15 Iul 2017, 00:37

Moldovenii clar la retrogradare. Nu stiu Juventus sau Sepsi cum arata, dar astia vor avea viata grea.
Rezultat excelent. Joc bun, corect, cu un mare minus totusi pentru toata linia de fund (Kelic poate oleaca mai exact, dar restul.... mama-mama; Briceag facut de pustiul ala Dandea de cateva ori, pe la Dimitrov bulevard, Barthe sa si-o bage in poarta si odata in loc sa tempereze el a intrat decisiv de a plecat plaiesu spre poarta, Calancea n-a iesit... jelanie, ce sa mai). Mi-a placut cum le cerea macaronarul sa tina echipa scurta.
Bun inceput.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de hanky panky » 15 Iul 2017, 01:23

Băluță 3p
Gustavo 2p
Ivan 1p

Sau cum se punctau?
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de alex.p » 15 Iul 2017, 01:45

Desi pe foaie se parea ca o sa jucam 4-2-3-1, Mangia a ales sa joace cu 3 fundasi: Barthe, Kelic si Briceag, de unde si problemele defensive, mai ales in benzi.

Dimitrov a jucat la mijloc, in linie cu Zlatinski, Screciu si Bancu (care a avut sarcini defensive clare).

In fata Gustavo si Baluta l-au ajutat pe Ivan.

Mi-a placut ca si-au dat seama ca nu putea sa il schimbe pe Screciu cu Mateiu, ca nu mai aveam nici un jucator U21. Mangia a gandit repede, si a schimbat sistemul: 4 fundasi (a coborat Dimitrov), 4 mijlocasi: Barbut, Zlatinski, Bancu, Burlacu apoi Baluta si Roman in fata.

Pentru primul meci eu ma declar multumit. Am castigat 3 puncte, am jucat cu cap, nu am avut emotii, s-a vazut clar echipa mai buna pe teren.

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de JustME » 15 Iul 2017, 03:32

deci nu retrogradam :)( eu nu-mi explic victoria asta ca in amicale pierdeam pe linie :)( lasand gluma sper ca Mangia sa joace ceea ce stie el, sa nu plece urechea la aiurelile "sa jucam frumos, sa atacam". daca omului ii place sa joace pragmatic, italieneste, foarte bine. personal ma intereseza rezultatele, doar atat.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Bobby » 15 Iul 2017, 08:06

Echipa din Iasi e modesta - mult sub ceea ce era in campionatul trecut. Bun antrenament al Craiovei - sa o vedem in meciurile mai serioase care incep in curind : FCSB, Milan, Astra si iarasi Milan.

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de LiviuB » 15 Iul 2017, 09:35

Un anumit individ spunea acum 2 ca asta e echipa de p-out si ca multescu a făcut minuni. Ieri aceeași persoană spunea că daca Mangia nu castiga trebuie să plece...
Au mai fost niște inexactități dar una peste alta ă fost un joc solid. Iar în a două repriză nu le-am dat nicio sansa. Am văzut un joc foarte sigur si doar ratarile au facut sa fie un scor mai mare. Mi-a plăcut maturitatea arătată în joc. Cât despre jucători, sa nu uitam intervenția lui Kelic din prima repriză (mie mi-au placut fundații centrali), mijlocasii centrali au închis f bine, iar în atac Baluta, Bancu si Ivan sunt letali. Chiar dacă am pierdut din viteza pe atac, a fost f bine ca a fost scos Ivan, trebuie putin responsabilizat. Nu a jucat rau dar trebuie să joace mai simplu.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2017, 11:46

Liviu, inca il mai iei in considerare pe ala?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

xd.laylow48
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 14 Iun 2015, 19:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de xd.laylow48 » 15 Iul 2017, 13:47

Coregrafie aniversara, 2 ani de North Lions
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de JustME » 15 Iul 2017, 14:12

la multi ani NL ucv

Închis