EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis
cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Aug 2017, 21:55

Sa ne bucuram! peste 60 000 de italieni vor vedea Universitatea live si mult mai multi vor avea pe buze numele Craiova
Posibil ca pana acum sa nu fi auzit de noi. Universitatea Craiova duce legenda maxima mai departe. Sute de mii de Italieni stiu acum de Universitatea

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de marius_vl » 01 Aug 2017, 22:01

Calancea, -Spahija, Kelic, Barthe, -Dimitrov, Briceag, -Zlatinski, Rossi, -Gustavo, Mitrita, Baluta

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 02 Aug 2017, 12:58

Show facut de suporterii nostri in aeroport si in avionul spre Italia :lol: :lol: :lol:



În antrenamentul de marţi seara, de pe San Siro, antrenorul Vincenzo Montella a folosit o formulă de echipă cu Donnarumma - Conti, Musacchio, Zapata, Ricardo Rodríguez - Kessie, Locatelli, Bonaventura - Suso, Silva, Niang, potrivit jurnalistului Peppe Di Stefano (Sky Sport 24).
Montella va evolua din nou în sistemul 4-3-3, în care Suso se exprimă foarte bine, notează presa italiană.
Fundaşul Andrea Conti, mijlocaşul Manuel Locatelli şi extrema dreaptă Suso vor fi noutăţile din lotul Milanului pentru partida de joi. Paletta, Bacca şi Sosa nu s-au pregătit marţi alături de coechipierii lor, ci separat, la baza de la Milanello, iar Corriere della Sera precizează că ei nu vor fi incluşi în lotul pentru meciul cu Craiova, în aşteptarea unor posibile transferuri.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 02 Aug 2017, 19:36

Clubul Universitatea Craiova face următoarele precizări:

Suporterii care și-au achiziționat, online, voucher pentru bilet la partida cu A. C. Milan, programată joi, 3 august, de la ora 20:45 (ora Italiei), pot ridica biletele în ziua meciului, în baza acestui voucher, începând
cu ora 17:45
(ora Italiei), de la casa de bilete destinată suporterilor Științei (lângă sectorul oaspeților).
În ziua meciului nu se vând bilete! În ziua meciului voucherul se preschimbă cu bilet de acces pe stadion.



Trimis de pe iPad folosind aplicatia #craiovamaximaro

JustME

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de JustME » 03 Aug 2017, 15:02

[align=center]Pentru istorie, pentru cei de acasă, pentru un vis care azi va deveni realitate: Știința e iar mare[/align]

Milano e sub cod roșu de căldură. E o atmosferă în oraș, meteorologic vorbind, cum n-am văzut în România niciodată. Nu doar extrem de cald, ci și o umiditate ucigătoare. Din punct de vedere al condițiilor de meci, va fi un test suprem în primul rând pentru condiția fizică a jucătorilor, ținând cont că am arătat foarte rău în a doua repriză cu FCSB sub acest aspect.

Meciul va începe cu două ore înainte de primul fluier, când Milanul își va prezenta noile vedete într-o gală, probabil impresionantă. S-au vândut 70.000 de bilete, iar localnicii nu-și amintesc când a fost San Siro atât de plin, în istoria recentă. Românii sunt și ei, însă, împrăștiați în tot stadionul, nu doar în peluza în care le-au fost rezervate locuri.

Din informațiile noastre, vom începe curajos, cu Bancu în locul lui Briceag, în aceeași formulă elastică (5-4-1 pe faza defensivă și 3-4-3 când suntem în posesie) pe care Mangia a folosit-o în ultimele două partide. Cel mai probabil, Știința va arăta astfel:

Calancea – Spahia, Kelic, Barthe – Dimitrov, Rossi, Zlatinski, Bancu – Gustavo, Băluță, Mitriță

Așa cum se zicea și-n avancronica de pe site-ul oficial, astă-seară vom coborî în iad. Nu doar porecla milanezilor și atmosfera incendiară va crea această impresie, ci și temperatura extrem de ridicată care va fi la nivelul gazonului. Ieri, la ora la care astăzi va începe partida, abia se putea respira în Milano.

Va fi greu să ne oxigenăm creierele astăzi, dar nu doar cu creierele vom juca. Inimile vor fi mult mai importante. Și, cu alte 5000 de inimi alb-albastre bătând la unison, viitorul ne este deja prezis: vom câștiga, indiferent de rezultatul care se va înregistra pe teren astă-seară. Bine ai revenit printre granzii Europei, Universitatea Craiova!


sursa: maxima sport
https://maximasport.ro/pentru-istorie-p ... -iar-mare/

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2017, 16:19

Echipa celor de la MaximaSport cred ca este cea mai apropiata de adevar. In schimb, cred ca Barthe s-ar putea sa fie inlocuit in aceasta formula cu portughezul "Iisus" Ferreira.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de JustME » 03 Aug 2017, 17:03

Sunt lovit din toate părțile de poze cu olteni la Milano.

Şi nu pot să nu mă gândesc că pe foarte mulți dintre ei i-am văzut pe parcursul anilor şi pe Oblemenco dar şi la Slatina, şi pe Arena Națională dar şi la Caracal sau Slatina, şi pe modernul "Ilie Oană" dar şi pe stadionul Chindiei, şi pe Municipalul severinean dar şi pe stadionul lui Juventus la finala U 17.
Am inima strânsă: o dată pentru că nu sunt acolo şi eu (ar fi fost un vis), a doua oară de bucurie pentru cel mai frumos, loial, puternic grup din care am făcut vreodată parte: suporterii Universității Craiova!

Nu am mai avut aşa emoții datorită fotbalului din dimineața în care mă îndreptam către o cafenea unde mă aştepta (doar pe mine) Ilie Balaci, icoana copilăriei mele!

Mă bucură şi mă întristează deopotrivă fiecare poză cu Domul şi fularul alb-albastru cu care mă bombardați pe facebook!
Puteți merge şi pe Marte, tot fața aia de juveți o aveți!

În fiecare privire de prazilian cu Domul în spate se citeşte mândria arhitectului construcției din spate şi siguranța faptului că "e frumos aici, dar nu ca la Craiova!"

Forza Ştiința, oltenaşi!


sursa: Florin Jianu

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de sorialis » 03 Aug 2017, 19:30

Forza Știința!!

SA le dam 2 boabe, zic!!!

Imagine

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de u2blue » 03 Aug 2017, 20:09

sorialis scrie:Forza Știința!!

SA le dam 2 boabe, zic!!!

Imagine

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro
zici bine :)

Trimis de pe SM-G903F folosind aplicatia #craiovamaximaro


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de Paul » 03 Aug 2017, 20:58

Gata. De acord. Le dam 2-1 ca sa fie cu suspans.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de OVI2806 » 03 Aug 2017, 21:50

un link bun pentru meci ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2017, 21:53

Ce gol luasem... Noroc ca nu ne arbitreaza Tudor.

Send from Redmi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de Bobby » 03 Aug 2017, 21:53

Echipa de start a Craiovei are doar 3 romani - toti olteni : Bancu, Mitrita si Baluta. Si Calancea pare ca are cetatenie romana, dar este nascut in Republica Moldova. 8 straini si 3 olteni : succes Universitatii Craiova !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2017, 21:55

Golul lui Calancea...

Send from Redmi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: EL 3Q | AC Milan - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 03 Aug 2017, 22:02

Si al lui dimitrov. Trebuia să bage alunecare. Sa il blocheze

Închis