[Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va fi Mangia antrenorul etapei 2?

Poll ended at 22 Iul 2017, 11:27

Da
24
92%
Nu
1
4%
Nu Pierdem
1
4%
 
Total votes: 26

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de blixa » 22 Iul 2017, 22:46

hai, ca daca nu era greseala aia a fundasilor nostri era 1-0 italian cum preconizau cativa. la cum era organizata echipa alora si la cum au abordat meciul era oricum greu. golul nostru fu meserie si cu toata apararea lor am mai avut o ocazie, doua. poate se schimba treburi in echipa si inca n-au ajuns sa stapaneasca noile indicatii tactice. am avut si anul trecut vreo doua meciuri groaznice, cu echipe de-astea superaglomerate si hotarate sa faca antijoc. e clar ca avem probleme (eu cred ca fundasii sunt veriga slaba, ca de obicei la noi) dar e prea devreme sa fim asa pesimisti. cred ca poff si lansarea a unu-doi juniori e un obiectiv corect.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de romaad » 22 Iul 2017, 23:03

@trubadurul... nu tie.. celor care ada cum remarcai si tu.. au o problema cu Bancu. Omul are doua trei pase de gol meci de me ci... e si gur care reuseste o centrare decenta din toata echipa

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de danielC » 22 Iul 2017, 23:14

penibili, acelasi joc mediocru ca in toate meciurile cu macaronarul pe banca, o sa fie un sezon amuzant.

nimeni nu poate sa fie remarcat dupa un asemenea meci.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de alex.p » 22 Iul 2017, 23:19

Desi Mangia zicea inainte de meci ca nu suntem inca pregatiti sa jucam cu 3 fundasi, am abordat meciul la fel ca cel cu Iasi: 3-4-2-1. Briceag nu are cum sa dea randament ca fundas central-stanga. Stie sa joace lipit de tusa, cand ajunge in zona centrala e dezastru. Nici Dimitrov nu pare sa se regaseasca in noul modul tactic. Practic ambii fundasi laterali au fost iarasi slabi. Cred ca 70-80% din actiunile noastre s-au dus spre banda stanga, un dezechilibru prea mare pe parcursul unui meci.

Sa nu mai vorbim de lipsa lui Ivan, care abia acum se vede cat de important era.

Mi-a placut Rossi, aseaza bine jocul, mult mai bine ca Zlatinski.

Sa asteptam atacantul nou, ca o fi polonez sau brazilian, vedem.

sorin107

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 22 Iul 2017, 23:33

cat sa-l mai asteptam, alex? ca se vede din avion ca nu e cum trebuie roman inca. ce ne facem daca nici atacantul nou nu e pregatit si are nevoie de vreo luna?

in alta ordine de idei, poate trebuia sa mute mai inspirat mangia. trebuia scos briceag, bagat burlacu si trecut bancu fundas stanga. asta ca sa-ti eliberezi un u21 si sa-l scoti pe screciu, care e eminamente defensiv, si sa joci cu zlatan si cu rossi acolo.
Last edited by sorin107 on 22 Iul 2017, 23:36, edited 1 time in total.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Dany » 22 Iul 2017, 23:35

Dacă jucam cu un om în plus cum era normal- rosu la cotul lui Pena, cred ca reușeam sa câștigăm. Vom vedea ce va fi mai departe.

Trimis de pe SM-A510F folosind aplicatia #craiovamaximaro


Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de alex.p » 22 Iul 2017, 23:57

Corecta observatie, Sorin, era una din schimbarile care se puteau face.

Legat de atacant: nu stiu cand il aduc, si eu astept sa il vad. La fel cum as vrea sa vad dubluri la fundasii laterali.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Bobby » 22 Iul 2017, 23:59

Nici eu n-am inteles de ce n-a fost introdus Burlacu : omul are viteza, e mobil, ar fi putut dinamize atacurile noastre. Briceag a fost foarte slab - Mangia e vinovat ca nu-l joaca acolo unde poate da randament. Deocamdata Mangia nu a inventat nici un jucator - parca si astia de acum au o scadere...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Iul 2017, 00:03

Avem o lectie invatata stiuta pe derost facuta de Gigi Multescu
Mangia vine cu schimbarea tacticii din mers mai ales cu aparitia noilor achizitii care vin foarte tarziu. Deja Etapa 3

Spunea cineva pe forum si avea dreptate , capacitatea tehnica si intelectuala de a se adapta rapid la noi schimbari e dificila pentru unii jucatori , Bancu, Briceag, Dimitrov, Screciu

100k ai pierdut pe bucurica dar dimitrov nu a trecut de el azi ... rossi a intrat bine in joc desi nu a alergat neavand conditia la zi a pasat precis si a rasfirat concordia facand spatii.
Roman pana in minutu 71 nici nu s-a intalnit cu mingea. Roman e jucator de deviere cand joci autobaza si arunci mingi. Baluta si Gustavo si Zlatinski inca joaca pe tactica lui Multescu si il cauta pe Ivan care putea duce un contra-atac de la mijlocul terenului singur contra 2. Roman daca sta la mijlocul terenului nici nu atinge balonul

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 23 Iul 2017, 00:04

Va lasa omu' sa faceti topicul de meci, mai mult - nici nu vede meciul, si voi il loviti cu un 1-1?! Pai sa va mai las eu de capul vostru?

PS: Ovidiule, ce-ti ziceam eu de Briceag si Bancu ieri?
Astia inca se cred in epoca lui Multescu cand nu aveau concurenta.
PPS: vorbesc din auzite, n-am vazut meciul. Poate la noapte, daca n-am somn.

Send from Redmi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

[Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 23 Iul 2017, 00:05

Nu cred ca jucam cu 3 fundasi centrali, tot 4 suntem acolo. E doar o pozitionare altfel la dimitrov, care e foarte ofensiv, face toata banda dreapta si echipa il dubleaza pe ambele faze. Spahija/barthe se lasa in dreapta, iar apoi toata linia de fund ii urmeaza, deci evident ca briceag ajunge mai in centru.

Chiar asteptam schimbarea asta cu burlacu la briceag. Bancu e asemanator lui dimitrov, poate face toata banda fara probleme. Iar daca vrei sa dai gol, dintre screciu si zlatan evident ca-l schimbi pe screciu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de romaad » 23 Iul 2017, 00:06

Terminati ba dreacu cu prostiile Bancu a fost printre cei mai buni azi... ata cat se poate spune ca au fost unii buni cat de cat.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 23 Iul 2017, 00:16

Da, bun Bancu! Intelesei ca de la el pleca golul. Suta la poarta, dar mingea ajunse la Băluță. Bine dracu ca nu iesi afara si dadu piticu' gol. Mai are si alte realizari in meciul asta?
Mai bine nu-mi spune, vreau sa vad si eu reluarea si sa fiu surprins Imagine
LE: pentru cine nu a vazut meciul:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Thunder » 23 Iul 2017, 01:02

alex.p scrie:
22 Iul 2017, 23:19
Sa asteptam atacantul nou, ca o fi polonez sau brazilian, vedem.
De unde stii care-I nationalitatea atacantului? Si de unde stii ca vine?

P.S. Marcele, senilule, ia-l pe mantog si plecati la peste taica. Senililor!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 23 Iul 2017, 02:17

Ce ai, bre, cu MP?! Nici cu Mantog nu te inteleg. Nu au jucat ei, ci alde Briceag &co. Iar daca Briceag nu se credea Roberto Carlos, bateam cu un 1-0 sec.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis