EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce reusim la revenirea in Europa?

Poll ended at 27 Iul 2017, 22:29

O minune - invingem Milan
20
40%
Scoatem un egal extraordinar
13
26%
O prestatie apreciata - o infrangere la limita
9
18%
Nu ne dau italienii nicio sansa
8
16%
 
Total votes: 50

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de DeuxEx » 23 Iul 2017, 22:36

Eu sunt optimist - zic ca nu ne facem de ras.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de LiviuB » 23 Iul 2017, 22:38

Eu l as baga in aparare pe Tiago. Cu Barthe sau Spahija

Trimis de pe SM-G950F folosind aplicatia #craiovamaximaro


Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de danielC » 23 Iul 2017, 22:54

De ras nu cred ca ne facem pt ca italienii nu sunt nemti si n-au chef de noi. O sa ne bata scurt la 2-3 goluri diferenta, daca erau nemti puteam lua 7-8 fara probleme.
O sa ne bata lasandu-ne impresia ca vai am fost si noi pe acolo la un nivel apropiat cand de fapt ei joaca la 20% din potential. Acum mai depinde un lucru, daca suntem cu figuri si intram la rupere si astea, e posibil sa-i suparam si sa ne umple poarta.

Oricum Milanul nu mai e ce a fost (doar numele si istoria a ramas), e o echipa mediocra la nivelul super puterilor din fotbal, oricand intr-un meci oficial primele 10 echipe din lume spala cu ei pe jos de fapt despre ce vorbim in italia sunt vai mama lor a 6-a echipa, dar intr-o confruntare cu noi, e o diferenta de neimaginat.

JustME

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de JustME » 23 Iul 2017, 23:05

nu prea ma intereseaza scorul, nu prea ma intereseaza nici daca ne dau aia cu terenul in cap. important este ca am revenit in Europa dupa atat amar de vreme si revenirea e cu atat mai frumoasa tinand cont de calibrul adversarului.

nu stiu cati dintre noi aveau macar curajul sa viseze acum 5,6 ani la momentul asta. e ceva de vis, un moment pe care as zice ca il meritam tinand cont cate mizerii a trebuit sa suportam in ultimii 20 de ani, poate chiar mai bine de 20.

uneori visele devin realitate ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de sorialis » 23 Iul 2017, 23:10

În asentimentul lui just...

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Iul 2017, 23:25

Trebuie sa incepem cu o echipa echilibrata, este clar ca toti jucatorii din lot vor sa joace 2 minute in dubla asta

Putem incepe ultra defensiv ceea ce nu cred ca este o optiune viabila fiind dispusi la greseli personale sub presiune si nu te poti apara acasa
Popescu - Thiago, Barthe, Spajia, Kelic, Dimitrov - Gustavo, Zlatan, Bancu - Baluta, Roman

Putem avea 11-le clasic
Popescu - Briceag, Barthe, Kelic, Dimitrov - Gustavo, Screciu, Zlatan, Baluta, Bancu - Roman

Cred ca cel mai potrivit 11 pentru meciul asta este sa avem cat mai multi jucatori la mijloc
Popescu - Thiago, Kelic, Spajia - Gustavo, Mateiu, Zlatan, Bancu - Baluta, Mitrita, Roman

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de dxtr009 » 23 Iul 2017, 23:59

#popicatitular
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de dantes » 24 Iul 2017, 00:14

JustME scrie:
23 Iul 2017, 23:05
nu prea ma intereseaza scorul, nu prea ma intereseaza nici daca ne dau aia cu terenul in cap. important este ca am revenit in Europa dupa atat amar de vreme si revenirea e cu atat mai frumoasa tinand cont de calibrul adversarului.

nu stiu cati dintre noi aveau macar curajul sa viseze acum 5,6 ani la momentul asta. e ceva de vis, un moment pe care as zice ca il meritam tinand cont cate mizerii a trebuit sa suportam in ultimii 20 de ani, poate chiar mai bine de 20.

uneori visele devin realitate ucv
usteag

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Bobby » 24 Iul 2017, 09:15

Pierdem cu 0-4 si apoi zicem ca sintem la nivelul lui Bayern Munchen :-)

P.S. Bayern a pierdut an amical cu Milan zilele trecute, 0-4.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de dxtr009 » 24 Iul 2017, 09:42

fular #craiovamaximaro editie limitata pt acest meci
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de diacris21 » 24 Iul 2017, 10:43

dxtr009 scrie:
24 Iul 2017, 09:42
fular #craiovamaximaro editie limitata pt acest meci
Vreau si eu unul. Cum fac rost de el?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2017, 14:02

Meciul dintre Universitatea Craiova şi AC Milan va fi oficiat de o brigadă din Turcia. Arbitrul de centru delegat pentru partida de la Severin este Halis Ozkahya. Asistenţi vor fi Mehmet Cem Satman şi Hakan Yemisken. Rezerva de arbitru este Yasar Kemal Ugurlu.
Halis Ozkahya are 37 de ani şi se află pe lista FIFA din 2009. Nu a mai arbitrat niciodată o echipă românescă sau una dintre naţionalele României.

Sursa: prostport.ro
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Thunder » 24 Iul 2017, 14:06

Ii batem, 2-0 scurt, la ei facem egal si mergem mai departe. Mumu milan si milanistilor de pretutindeni, indiferent de natie!

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de leul_alb_albastru » 24 Iul 2017, 14:58

Până la urmă se televizează meciul?

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de gsm » 24 Iul 2017, 15:01

Una dintre cele mai importante partide de fotbal sustinuta in ultimii ani de o echipa din Romania in cupele europene risca sa nu fie transmisa in direct de nicio televiziune din tara noastra.

Intalnirea pe care CSU Craiova o va disputa joi seara cu AC Milan, de la ora 21:00, in prima mansa a turului III preliminar din Europa League, are sanse mici sa fie televizata in Romania!

Potrivit surselor gsp, oficialii gruparii din Banie ar fi cerut 100.000 de euro in schimbul drepturilor TV pentru partida de la Severin.

Suma este considerata uriasa de televiziunile romanesti, astfel ca nu s-a ajuns la nicio intelegere, desi mai sunt doar cateva zile pana la partida.

De altfel, conform Prosport, TVR, care a ajuns, ulterior, la o intelegere pentru partida dintre Dinamo si Athletic Bilbao, nu a putut sa ofere decat jumatate din cat cer oltenii: „Suma avansata atingea 45.000 de euro, cu 30 la suta peste oferta Digi„.

„Referitor la Craiova… nu mai este de interes„, a declarat Cristian Zgabercea (TVR) pentru publicatia amintita mai sus.

In schimb, oltenii au batut palma cu o televiziune din Italia, cel mai probabil Mediaset, pentru 200.000 de euro. Insa, daca partida nu va fi transmisa de nicio televiziune din Romania, pentru italinei vor urma costuri suplimentare destul de mari, care trebuie sa vina, in aceste conditii, la Severin, cu car de transmisiuni, camere si personal tehnic specializat. sursa: sptfm.ro

Închis