EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce reusim la revenirea in Europa?

Poll ended at 27 Iul 2017, 22:29

O minune - invingem Milan
20
40%
Scoatem un egal extraordinar
13
26%
O prestatie apreciata - o infrangere la limita
9
18%
Nu ne dau italienii nicio sansa
8
16%
 
Total votes: 50

DoRyN

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de DoRyN » 27 Iul 2017, 22:41

Daca jucam asa si duminica :)

ozzy

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de ozzy » 27 Iul 2017, 22:52

Băluță și Mitriță sunt fotbaliști

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de sorinyki » 27 Iul 2017, 22:53

Calancea, dar pana la urma am jucat cu curaj, am avut ocazii

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de mihu » 27 Iul 2017, 22:53

Felicitari echipei...un joc f bun , ne-a lipsit doar golul !!! Sper sa nu fi terminat benzina astazi si sa repetam acelasi joc si duminica...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Copacul » 27 Iul 2017, 22:55

Nu stiu ce ati vazut voi dar eu m-am lamurit: avem antrenor. Iar asta o sa se vada din ce in ce mai mult
C O P A C U LImagine

LiviuB

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de LiviuB » 27 Iul 2017, 22:58

pur si simplu, astazi m-am bucurat de fotbal. ma bucur ca ne-am ridicat la nivelul adversarului, cu putin mai mult noroc si atentie puteam obtine un egal. daca ii centra Mitrita lui Dimitrov ... si nu suta...
sper sa prinda incredere in ei baietii, astazi au fost minunati, in a doua repriza a jucat bine si Briceag.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de u2blue » 27 Iul 2017, 23:00

Meci bun. Si mai lasati-l in pm pe Bancu. Mie mi-a placut de el. A gresit, cand ai sange in coiae mai si greșești. A înșirat la milanezi ca la cârnați ... Baluță marfă, Mitrita așa și-așa

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de dantes » 27 Iul 2017, 23:04

Putin prea mult respect pentru Milan. Sper ca a fost epuizat tot respectul la Severin si Bancu s-a convins ca si aparatorii Milanului pot fi facuti jaloane. A fost o seara minunata pentru Universitatea Craiova. Miracolul a fost pastrat pentru San Siro. And I'll be there..... :up: :up:

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de florinkeke » 27 Iul 2017, 23:06

Am jucat bine...pana la urma am jucat cu Milan...Mitrita a avut de doua ori golul in gheata.Rossi eu cred ca este titular deja...mi se pare peste Zlati...Baluta e meserie,Mitrita e fotbalist,imca nu e integrat dar se vede ca r meserie si inca ceva...avem banca frate.Altfel te vede omu cand intra Roman,Barbut si Mateiu.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de danielC » 27 Iul 2017, 23:07

asta e cea mai proasta parte dupa meciul asta, minciuna cum ca noi suntem buni si am facut nu stiu ce, in conditiile in care Milanul nici macar nu a jucat, s-a prezentat doar la Stadion, iar noi ca niste furnicute incercam sa-l doboram el stand nemiscat.
O sa vedeti ce mare antrenor e acest macaronar in meciurile de campionat din etapele urmatoare.
Mi-a placut de Rossi ala, pare la prima vedere un om solid, Bancu o catastrofa, de 3 ani zic ca singurul lucru care il recomanda pe asta sa fie la Craiova e doar ca si-a rupt piciorul, atat, in rest e un mediocru ! Si nici macar accidentarea nu-l recomanda sa fie in teren ci doar asa in lotul ala de 22 ca e sub orice critica ca jucator. Mitrita ar putea sa aduca acolo asa un plus (la nivel de liga 1) ca nu prea avem oameni, dar de calitatea lui ca fotbalist si ce inseamna fotbalist, ne-am convins ! Nu esti capabil sa centrezi o minge pe poarta cand portarul e iesit la 12 m de linia portii, scapi singur cu portarul si finalizezi ca un fotbalist aflat in greva foamei, fara pic de forta...

Daca ramanem realisti si analizam bine ce s-a intamplat fara sa ne imbatam cu apa rece, putem avea de castigat, altfel o sa fie vai de noi.

PS: Te uiti la Milan, o echipa cu o istorie formidabila si iti dai seama cat de departe este de fotbalul adevarat si practic ce groapa s-a sapat intre marile forte are europei (Real, Barca, PSG, Bayern, City, Juventus, Atletico) si celelalte echipe care totusi au o istorie imensa, peste a unora din marile puteri actuale. Practic cu acest Milan echipele de mai sus sterg pe jos, iar in situatia asta sunt si alte echipe ca Inter, Arsenal, Dortmund, Lazio, Roma, Marseille etc.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de alex.p » 27 Iul 2017, 23:17

Nu poate nici skeke sa imi strice bucuria acestei seri. E ca un chelios al carui nume nu vreau sa il pronunt: totul e invers decat ce spune el (ca exemplu, zice ca Bayern ar matura cu Milan, si nu mai departe de saptamana trecuta au jucat impreuna. Rezultatul il stim cu totii).

FELICITARI BAIETILOR SI LUI MANGIA!

Ma bucur ca ne-am ridicat la nivelul Milanului, ca am avut ocazii, ca am pus presiune pe milanezi. Nu am fost un sparring partner, ci un adversar serios.

Astept returul, chiar daca sansele sunt mici, ele exista.

HAI CRAIOVA!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de DeuxEx » 27 Iul 2017, 23:20

Un meci excelent, umbrit de un gol venit dintr-o greșeală personala. Sincer, nu am vazut o diferenta semnificativa intre noi si italieni.
Hai Craiova!

Send from Redmi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de dantes » 27 Iul 2017, 23:24

SergyuR scrie:
27 Iul 2017, 23:10
Sa o [cenzurat] pe ma-ta si sa ma [cenzurat] pe tine, si sa ma pis pe tine jegosule! Dati-i ban va rog
De ce sa-i dai ban? Pedeapsa la care se supune el insusi e suficient de grea.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de dantes » 28 Iul 2017, 00:03

Orbi, surzi si fara inima toti acesti comentatori sportivi care refuza sa vada, sa auda si sa simta. Un stadion intreg canta numele Universitatii, din mii de oameni maturi rasuna numele Stiinta- Stiinta, numai ei, doi trei dintr-un studio, se feresc sa-l pronunte. Pentru Naum & Co toti acestia sunt suporterii unei noi echipe, nascuta acum patru ani si nu ai aceleiasi Universitatea care a jucat in trecut in cupele europene (in mod normal suporterii Craiovei n-ar trebui sa aiba o varsta mai mare decat a unor bebelusi). Un paradox mai mare nu-mi pot inchipui: cei care si-au ales publicistica drept meserie nu inteleg si isi tradeaza tocmai publicul pe care se presupune ca-l deservesc.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de dantes » 28 Iul 2017, 00:06

Nu-i nimic, pentru noi e sarbatoare. Sa ne bucuram de ea! ucv

Închis