EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce reusim la revenirea in Europa?

Poll ended at 27 Iul 2017, 22:29

O minune - invingem Milan
20
40%
Scoatem un egal extraordinar
13
26%
O prestatie apreciata - o infrangere la limita
9
18%
Nu ne dau italienii nicio sansa
8
16%
 
Total votes: 50

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Dany » 28 Iul 2017, 00:15

Frumos meci, atmosfera frumoasa...păcat de înfrângere....atitudine pozitiva exact ceea ce doresc sa fie și la meciurile din campionat. Felicitări pentru meciul din aceasta seara!

Trimis de pe SM-A510F folosind aplicatia #craiovamaximaro

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Bobby » 28 Iul 2017, 00:27

Ma bucur ca pronosticul meu - 0-4 - nu a iesit. Cu Mitrita, Rossi si Roman in forma puteam obtine chiar o victorie, cu putin noroc. Mi se pare ca U Craiova nu a mai avut un jucator cu calitatea lui Rossi de vreo 30 de ani.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de gogu2005 » 28 Iul 2017, 00:31

Sunt fericit pt ca am vazut atitudinea pe care mi.o doream. Mi.e ciuda de rezultat, puteam face o surpriza imensa. Prea multe greseli personale in aparare.
Antrenorul este fix ce aveam nevoie. Disciplineaza tactic o echipa haotica dar cu potential.
Rossi e meserias. Sper sa reziste "tentatiilor" din Craiova
CRAIOVA NESUPUSA

Thunder

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Thunder » 28 Iul 2017, 00:36

Mor de nervi... fmm de milan si de milanisti... Pai asta e echipa de juma` de miliard de euro ma? Fereasca dumnezo`... Si astia, fanii lu` Bancu, mai lasati-o frate ca a sters pe jos cu cateva zeci de milioane de euro de vreo 3-4 ori in meciu` asta, atat cat l-a tinut benzina... C.r.vele alea milaniste au lasat puzistii intre ei sa ne strige la pauza odata cine tine cu clona (aici e totusi distractiv ca se-njura singuri) si cu olga care saraca nu mai are nicio treaba cu orasu` :) Da` cand se plimbau pe langa stadion n-am auzit unu` sa miaune ca ei nu joaca cu Craiova. Astia trebuiau batuti asa cum le-au facut toti de langa noi: sarbi, greci, bulgari, turci, croati. Sa se-nvete sa nu-si mai caute anturaje de sarmani.

In alta ordine de idei, tre` sa fii mare spuma de antrenor sa le blochezi astora Milanu`. Astia ne-au batut pe greseli personale si pe valoare individuala, ca fugeau negrii aia de ziceai ca-s pe kerosen. Daca si la Milano facem meci mare, cre`ca urmatoru` transfer o sa fie antrenoru`, nu Baluta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de DeuxEx » 28 Iul 2017, 01:09

Si acum, sa revedem meciul!
PS: il gasiti pe filelist, la 8.42 GB.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de champion » 28 Iul 2017, 02:42

Pacat de rezultat. Un meci extraordinar facut de baieti, un public superb!!! Daca am juca si in meciurile de campionat macar la jumatate fata de cum am jucat in acest meci cu milan, am lua titlul fluierand. O singura sincopa a avut echipa in aceasta seara: bancu. Saracu, habar nu are pe ce lume traieste. In campionat SPER sa nu il mai vedem in primul 11, altfel am incepe meciurile in 10 fotbalisti. Toata stima pentru bancu deoarece a avut acel accident in timp ce evolua pt Stiinta, dar cand nu poti mai mult de 2 pase bune pe meci si alte 20 prin aut sau direct la adversat, atunci e clar ca ai valoare de divizia C.

P.S. astept sa imi spuneti iarasi cate zeci de pase de gol a dat bancu in meciul cu milan. Eu am observat doar una: pasa de gol din care Rodriguez a marcat pt victoria milanului.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

JustME

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de JustME » 28 Iul 2017, 03:09

mandru de public, mandu de baieti, mandru de antrenor! Stiinta revine in Europa cu capul sus si asta e foarte important, de fapt e cel mai important. alt lucru important este ca am scos un rezultat care ne da sperante pentru deplasarea din Italia. tre' sa ne ducem la Milano cu capul sus si sa fim mai ambitiosi, mai artagosi si mai increzatori decat am fost azi.

Oltenia > Lombardia! OLTENI prin gratie divina ucv

avem o echipa frumoasa, sa ne bucuram de ea zic! steagucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de DeuxEx » 28 Iul 2017, 03:23

Tocmai terminai meciul de vazut! Echipa a evoulat exceptional! Pana si berbecul de Bancu, in afara de faza cand il ciupi pe ala si luaram gol, juca foarte bine! Mitrita si Rossi sunt exact genul de jucatori care anul asta vor face diferenta cand vom avea nevoie. Pe Baluta nu cred ca il apuca play-off-ul la Craiova, daca evolueaza in ritmul asta! Spahija si Kelic evoluara neasteptat de bine, mai ales noua achizitie!
Daca o sa fim in stare sa jucam asa si duminica, cu oile, vom semna un nou "Du-te, Dica, du-te!". Doar ca de data asta se va duce DE pe banca! Mangia a gandit foarte bine jocul, pacat de rezultatul asta pe care eu, personal, il consider nemeritat!

Sper ca pana duminica sa fie recuperati la 100% cat mai multi dintre titularii de azi.

Publicul - exceptional! Stelistii care venira la meci (2 in fata mea), la final cantau imnul Craiovei! Si nu de frica mea, desi ii luai in pene inca de la incalzire. Avusaram un dialog elegant in momentul cand se strigau numele jucatorilor, iar unul zise ceva de Nicusor ... Stanciu. Cred ca il lovi ceva din senin (ca fu cerul destul de senin la Severin :)- ) si fu intors pe calea cea dreapta ! :lol: :lol: :lol:

PS: sa nu mai ziceti ca Sorialis nu vine la meciuri, ca fu la 2 m de mine! o:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Iul 2017, 08:19

Milan nu a fost la potențial maxim dar a jucat tare, dur, au pus osul. Se bazează foarte mult pe viteza și au o legătura foarte buna la mijloc prin Montolivo . Au schimbat flancurile nyiang cu Borini sa ne surprindă tactic, au creat superioritate prin urcările lui abate și rodriguez și au introdus atacanți ca Andre silva semn ca nu sunt multumiți de rezultat

Craiova a rezistat împinsă de la spate de dragostea a 20 000 de inimi. A arătat ca o echipa matura, adaptabila, precauta. Mulțumim Gigi multescu , mangia și băieților.
Nu am văzut nicio diferența între universitatea și orice echipa de serie A

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Trubadurul » 28 Iul 2017, 09:55

Io sunt fericit de joc și de atitudine dar cred că rezultatul e echitabil. Milan a avut niște ocazii mari la bara aceea eu credeam că e sigur gol.
S-a văzut experiența și viclenia lor aș zice eu chiar și la felul cum au scos lovitura liberă. Mitriță ar fi putut să cadă și el dar a preferat să continue.
Acum ne numărăm răniții și mergem să atacăm fcsb. Bine că am scăpat de Budescu e un noroc.

LE: Parcă îmi pare rău că Screciu n-a prins și el câteva minute.
Last edited by Trubadurul on 28 Iul 2017, 10:18, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Nea Marin » 28 Iul 2017, 10:02

"O prestatie apreciata - o infrangere la limita" - asta am votat...
Daca am putea sa jucam asa meci de meci am fi senzationali. Felicitari lui Mangia pt. cum a pregatit meciul si baietilor din teren. Felicitari celor din tribune! Ehei, daca Doreii ar fi terminat stadionul...
Pe Bancu nu l-as injura, la "fault" s-a vazut diferenta de experienta pt ca ala de la Milan l-a simtit in spate si cum l-a atins un pic s-a tavalit pe jos. Au fost faulturi mult mai clare in meciul asta care nu s-au dat.
Sa fim realisti, fara gol primit nu scapam, amintiti-va si de bara aia, dar dupa ce inainte de meci speram sa nu luam multe, acum frustrarea e ca meritam clar un egal!
Pacat ca n-am cazut cu vreo echipa de bucatari (rasi in cap, eventual), sa mai avansam in EL. Dar poate ca atunci nu ne mobilizam asa...
Sper sa reuseasca recuperarea si sa jucam tot asa si cu oile si deci sa invingem.
Sansele unui miracol pe San Siro au crescut dupa jocul de aseara. apld ucv
STIINTA SUNTEM NOI !

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Iul 2017, 10:33

Cu ivan am fi marcat mai mult ca sigur
Dar asta este soarta, ai norocul sa cazu cu milan dar ghinionul sa transferi cel mai bun jucător

Faceți topicul cu Steaua sa fie cu noroc

conStiinta

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de conStiinta » 28 Iul 2017, 10:34

Ne-am descurcat peste asteptarile mele, cu ceva atentie la finalizare am fi trait o imensa bucarie, tip de bucurie pe care nu ti-o aduce decat golul. Poate saptamana viitoare dam si gol, totusi! Cu calificarea mai greu.

Mie mi se pare fault clar la neglijenta lui Bancu din care a iesit lovitura libera din care am luat gol. Calancea mi s-a parut mult sub media echipei (atat la gol, cat si la iesirile pe sub minge). Slab inceput de sezon are! Slabi mi s-au parut si Briceag si Bancu pe faza de aparare. Nici Gustavo nu mi-a placut (bine, nu doar meciul asta). In partea opusa, cu multe plusuri, mi s-au parut Baluta, Mitrita si Rossi.

Mi-a placut foarte mult determinarea, foarte tare pressing-ul, poate ne-ar fi trebuit si niste agresivitate in plus, ca parca prea i-am tratat ca pe niste domisoare (cu exceptia intrarii din prelungiri a lui Briceag).

S-au auzit super misto baietii din peluza, pe toata durata partidei! Au reusit in dese randuri sa-i ricice in picioare si pe cei de la tr 2. Felicitari! ucv

Despre spectatori cateva remarci as avea:
- multi si-au scos tricoul de la naftalina (tricouri din perioada fcu), probabil oameni care vin extrem de rar pe stadion, dar un meci cu Milan i-a facut sa ia calea stadionului (am vazut tricou cu Mitchell (!), cu Wobay, destule cu editie de rahat pe piept)
- am vazut multe insemne cu craiovamaximaro o:
- nu doar ca am vazut foarte multi copii, dar parca toti erau in echipamentul echipei! Asta mi se pare foarte important.

Ma intreb de ce nu a jucat Screciu deloc?! Asta lasa sa se inteleaga ca el prinde echipa in campionat doar pt ca exista regula cu U21? Sper ca nu-i asa si sa faca un meci foarte bun cu fcsb.

Sezonul asta arata tare promitator pt campionatul intern! Sa vedem cum dam cu oile de pamant duminica! :up:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Iul 2017, 10:56

Considerând ca milan face cheltuieli de 200 milioane in transferuri și face parte din masa bogatilor e normal ca arbitrii sa ii favorizeze
Ar fi dezastruos pentru competiție și finanțe dacă milan nu ar merge mai departe. Suntem intr-o orânduire și lucrurile merg într-un anumit sens

Pentru noi este important sa jucam bine sa marcam
Meciul de pe san Siro va fi mult mai greu, deja ne-au luat [*****] deja ne cunosc, ei nu vor pregăti decât meciul cu noi

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: EL 3Q | Universitatea - AC Milan

Mesaj de Paul » 28 Iul 2017, 11:11

Meci extraordinar. Atmosfera super! Visam cu ochii deschisi. Tactica foarte buna. Ce sa zic, decat ca nu meritam sa pierdem. Cine stie, poate reusim o minune la Milano. Cum ar fi? Pana atunci trebuie batute oile duminica!

Închis