[Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul acestui meci?

Poll ended at 08 Aug 2017, 01:10

Victorie Universitatea Craiova! (3 pct)
23
72%
Ne consolam impreuna cu astralii pentru eliminarile din EL (1 pct)
7
22%
Primul meci fara puncte!
2
6%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de raptor20 » 06 Aug 2017, 20:39

Merge un pariu ca luam bataie de la juventus Bucuresti si dupa de la Botosani?
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de blixa » 06 Aug 2017, 20:41

La Biuchiuresti nu, dar la Boto e greu. Putem, totusi, 6 puncte.
Last edited by blixa on 06 Aug 2017, 20:41, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Nea Marin » 06 Aug 2017, 20:41

Bine ca n-a murit nimeni pe teren... Mai vreti spectacol si viteza la 40 de grade...
Si de-asta Mangia putea sa mai ruleze jucatori, ca e de-abia inceputul sezonului (chiar daca cunoscatorii deja vad ca totul e praf, dupa ce eram zmei dupa turul cu Milan).
Desi daca ne amintim in ce saune a jucat generatia de aur la CM 94... :)-
STIINTA SUNTEM NOI !

JustME

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de JustME » 06 Aug 2017, 20:44

ce nu inteleg eu e ce au pana la urma cu Popescu? Calancea gafeaza, portarul asta nou gafeaza.. Popescu cand o sa aiba o sansa? pote exagerez dar parca ne purtam cu el de zici ca ne e dusman. in fine, una peste alta nu e un capat de tara, campionatul e lung, insa tre' sa ne trezim. m-am saturat de nemultumirile soptite vis a vis de antrenor, nu le convine sa plece urgent. pana una alta nu-i priveste pe jucatori cine e antrenor, treaba lor e sa joace nu sa comenteze.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de george_7002 » 06 Aug 2017, 20:44

JustME scrie:
06 Aug 2017, 20:31
george_7002 scrie:
06 Aug 2017, 20:22
Ce era sa ii fac eu din tribuna lui Baluta cand el avea un joc meci de meci foarte slab cu multe erori... sa il aplaud si eu tot asa de constaant... Iar Screciu nu are ce cauta nici macar in lot... nu prea inteleg de ce a fost asa de umflat baietasu asta...
tu din tribuna ar fi trebuit sa incurajezi echipa ca d-aia se duce lumea la stadion. suporterii se duc la stadion sa incurajeze echipa nu sa evalueze lotul de jucatori ca nu-s antrenori. nu-ti cere nimeni sa aplauzi un jucator cand joaca slab dar nici daca il huidui sau il injuri nu rezolvi nimic.

nu de alta dar voi astia care atunci il injurati din toti rarunchii pe Baluta o sa fiti primii care or sa sara in sus in caz ca maine e transferat. ori asta e nitel aiurea pt ca daca era dupa voi Baluta era de mult plecat pt ca ii puseserati deja pecetea de jucator slab.

la fel si cu Screciu, acum il vrei scos din lot pt ca nu ai capacitatea de a intelege ca acest copil e foarte talentat si ca tre' sa ai rabdare cu el. eu nu va acuz ca nu va pricepeti la fotbal, va acuz doar ca nu intelegeti ca nu va pricepeti la fotbal si faceti enorm de mult rau prin manifestarile astea grobiene la adresa unui copil.
Zau? S a vazut valoarea lui Screciu in dubla cu Milan... cand a tinut locul ocupat pe banca de rezerve... eu nu injur niciodata jucatorii... dar atunci cand fac tampenii pe teren ori nu se implica ori nu au valoare... imi exprim parerea fie in tribune fie aici pe forum--- Nu prea inteleg ce te deranjeaza? ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de FanStiinta » 06 Aug 2017, 20:45

Mi se pare incredibil cat de prost centreaza ai nostri.. de multe ori sunt faze simple nu trebuie decat sa centreze pe jos in forta in fata portii.. nu pot sa inteleg de ce dau atat de multe pase direct afara.. ne aparam rau de tot pe flancuri iar daca ratezi atat de mult nu ai cum sa bati..
Nu inteleg de ce il tine pe Screciu desi e clar ca nu este in forma.. ii faci rau daca il tii asa in teren.. iar cu popica ce au ma frate toti?
Totusi desi jucaram slabut cred ca meritam mai mult azi..
Ps: nu o sa inteleg niciodata de ce arbitrii tolereaza tragerile astea de timp.. pai aia din min 10 se tavalira la fiecare faza..

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de marius_vl » 06 Aug 2017, 20:49

deja bulgarele a luat-o la vale si se face din ce in ce mai mare! cunosc scenariul asta, il tot revad de zeci de ani! pana nu pleaca mangia nu ne mai revenim, cu cat se va intampla mai devreme cu atat va fi mai bine! mi se pare incredibil ca inca si acum jucatori importanti din lot il regreta pe Multescu...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Aug 2017, 20:50

Nea Marin scrie:
06 Aug 2017, 20:41
Bine ca n-a murit nimeni pe teren... Mai vreti spectacol si viteza la 40 de grade...
Sa faci un marcaj corect si sa nu dai pase la adversar nu e dupa cum e vremea

JustME

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de JustME » 06 Aug 2017, 20:50

george_7002 scrie:
06 Aug 2017, 20:44

Zau? S a vazut valoarea lui Screciu in dubla cu Milan... cand a tinut locul ocupat pe banca de rezerve... eu nu injur niciodata jucatorii... dar atunci cand fac tampenii pe teren ori nu se implica ori nu au valoare... imi exprim parerea fie in tribune fie aici pe forum--- Nu prea inteleg ce te deranjeaza? ucv
da stiu, e foarte slab Screciu si nu are valoare. sper totusi ca aia de la club sa fie nitel mai rationali si mai priceputi la fotbal ca tine. de deranjat iti spusai ce ma deranjaza, vrei sa repet? spune-mi ca repet nu-i bai :-)
Last edited by JustME on 06 Aug 2017, 20:56, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de dxtr009 » 06 Aug 2017, 20:51

cu popica are ceva domnul multescu jr
la ploiesti va juca titular Cala, desi e accidentat - decizia lui mangia
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Trubadurul » 06 Aug 2017, 20:54

Adunăm punct cu punct ca o furnicuță leșinată.

zic măcar bodaproste că în sfârșit Dimitrov n-a mai terminat pe teren. Acum de-ar mai sta și nițel pe bancă să își revină ce bine ar fi! :)(

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lionking » 06 Aug 2017, 20:59

........ si uite asa cu alte doua puncte pierdute acasa o sa ajungem sa jucam iar meciuri "de baraj'' pentru intrare in playoff. Inca ne pastram increderea in Mangia dar ........destul de slabutz joc ce sa zic. om vedea ce va fi in viitor. Stie cineva de ce nu a jucat Mateiu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de marius_vl » 06 Aug 2017, 21:02

lionking scrie:
06 Aug 2017, 20:59
........ si uite asa cu alte doua puncte pierdute acasa o sa ajungem sa jucam iar meciuri "de baraj'' pentru intrare in playoff. Inca ne pastram increderea in Mangia dar ........destul de slabutz joc ce sa zic. om vedea ce va fi in viitor. Stie cineva de ce nu a jucat Mateiu.
Stiu eu...pt ca e mai slab decat Screciu, si e greu in momentul asta sa gasesti pe cineva mai slab decat marele Screciu!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Aug 2017, 21:07

lionking scrie:
06 Aug 2017, 20:59
Stie cineva de ce nu a jucat Mateiu.
Dupa ce a venit de la echipa a2-a, sezonul precedent, a facut intelegerea cu Multescu si su dat-o la pace . dar nu si cu conducerea :smoke:

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de robertc » 06 Aug 2017, 21:25

Dupa revolutie ascultam fotbal minut cu minut si la Craiova era nebunie pe fundal cand predau legatura,erau mai multi spectatori decat pe toate celelalte stadioane la un loc.
Visam sa fiu si eu acolo,acum am ajuns la 400 de spectatori si 2 clone,oare o sa traim si noi momente asemanatore cu cele vechi?

Închis