[Etapa 5] Juventus - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Meciul va trezeste amintiri din Liga a 2-a

Poll ended at 10 Aug 2017, 15:46

Placute
19
73%
Neplacute
7
27%
 
Total votes: 26

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de marius_vl » 10 Aug 2017, 07:44

si eu mi-am dorit sa plece nea Gigi dar nu l-as fi dat niciodata afara decat pt 3-4 variante: Dan Petrescu, Sumudica, Razvan Lucescu sau Piti! avem un lot mult mai valoros si in primul rand mult mai complet decat in sezonul trecut, asa ca nu e corect sa facem o comparatie intre Multescu si Mangia, cel putin nu acum...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2017, 08:12

Eu zic sa lasam rezultatele sa vorbeasca. Mangia incearca sa implementeze un sistem de joc (3-4-3) atipic pentru fotbalul romanesc. Multescu a venit la echipa si a pastrat acelasi sistem de joc folosit de predecesorii sai, efectuand cateva reglaje si dand oamenilor de atac mai multa libertate.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 10 Aug 2017, 09:05

3-4-3 este un sistem in care pe flancuri trebuie jucatori ca Vatajelu. Briceag si Dimitrov sunt departe de valoarea necesara pentru a juca in sistemul asta, asa ca ori sa aduc jucatori buni pe cele doua flancuri care fac si faza de aparare si imping jocul in fata, ori se revine la sistemul cu 4 fundasi( Mangia vad ca din pacate il prefera p-ala cu 5...)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2017, 10:18

Sincer, daca o sa castigam fiecare meci cum l-am castigat pe cel de ieri, nu ma deranjaza.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

conStiinta

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de conStiinta » 10 Aug 2017, 10:25

Daca fac si cateii un egal la cfr etapa asta se transforma intr-o etapa excelenta pt noi.

ozzy

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de ozzy » 10 Aug 2017, 10:58

fanucrv scrie:
10 Aug 2017, 09:05
3-4-3 este un sistem in care pe flancuri trebuie jucatori ca Vatajelu. Briceag si Dimitrov sunt departe de valoarea necesara pentru a juca in sistemul asta, asa ca ori sa aduc jucatori buni pe cele doua flancuri care fac si faza de aparare si imping jocul in fata, ori se revine la sistemul cu 4 fundasi( Mangia vad ca din pacate il prefera p-ala cu 5...)
Și eu sunt de părere că problemele noastre au apărut după plecarea lui Vătăjelu. În mod ciudat, Briceag a jucat mult mai decent pe dreapta în perioada în care Bogdan era la echipă și ambii puneau probleme în atac. Acum atât Dimitrov, cât și Briceag sunt la un nivel foarte scăzut.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 10 Aug 2017, 11:18

eu nu inteleg criticile aduse antrenorului in conditiile in care sunt jucatori care calca pe minge de doua ori in 10 minute fiind proaspat intrati, altii dau numai pase inapoi si uneori direct la adversar langa 16 nostru....
v-ati gandit ca s-ar putea ca antrenorul sa ceara prea mult unor jucatori mediocri? tind sa cred ca mangia stie mai mult fotbal decat multescu prin simplul fapt ca face schimbari atunci cand ceva nu merge, ruleaza jucatorii in meciuri oficiale cautand sa gaseasca cea mai buna formula. in conditiile astea cred ca in iarna ne vom desparti de cativa jucatori care nu fac fata mai sus de locul 5.
CRAIOVA NESUPUSA

iuli

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de iuli » 10 Aug 2017, 11:25

cu Multescu pe banca,ieri,pierdeam.
sa-l demiti pe Magia dupa 5 etape,fara infrangere,suna mititelian.de cand sint pe forumul asta,adica vreo 12 ani,tot incerc sa spun ca e normal sa fie mai grele inceputurile de sezon.

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de Trubadurul » 10 Aug 2017, 11:38

Bobby scrie:
10 Aug 2017, 07:41
Mi se pare ca echipa se apara prost, ataca mai degraba anemic, iar cam toti jucatorii - cu exceptia numita Gustavo - par sa joace mai slab cu Mangia decit au facut-o cu Multescu. Nu mai vorbesc de caderile fizice din repriza a doua. Nu stiu daca stilul lui Mangia se potriveste cu jucatorii pe care ii are Craiova.

Prestatie modesta a echipei cu al treilea buget din liga 1, una dintre cele trei echipe de liga 1 alaturi de FCSB si CFR care de patru ani plateste ca sa cumpere jucatori. Da - rezultatul de egalitate cu FCSB a fost bun, dar Iasiul a reusit acelasi lucru (si a avut mai multe ocazii decit Craiova !), iar Voluntari a pierdut 1-2 tot la FCSB in ultimul minut.

Dupa 5 etape, pot spune ca prestatia Craiove e cenusie comparativ cu banii investiti si conditiile la echipa.
Iași ar fi putut chiar să câștige dacă un moldovean nu-și bătea joc de o ocazie imensă prin minutul 85.
Ai noștri ce ocazii să rateze când erau deja leșinați în propria jumătate prin repriza a doua?

Și chestia asta cu 3 fundași centrali care de fapt sunt 2+ Briceag eu n-o înțeleg neam. În amicale echipa a jucat doar 4-2-3-1 și acum în campionat experimentează. Și eu cred că Mangia de fapt încearcă doar acel 3-5-2 dar până se adaptează jucătorii o să treacă ceva vreme și bâlbâieli tot vor mai fi.

Oricum e un lucru bun că înscriem meci de meci, am fi putut să facem asta chiar și cu Milan. În play off și Cupă număram minutele de când nu mai reușisem un gol. Eram exact în situația Viitorului din sezonul ăsta că nici ei n-au mai dat un gol de 4-5 meciuri. E un progres.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de _T@V_ » 10 Aug 2017, 11:56

Cred ca a venit timpul sa ne despartim de nea Bejan asta. Si-a facut baiatul teza de doctorat pe noi, poate e mai bun decat o arata la noi, dar io cred ca a venit timpul sa mearga fiecare pe drumul lui. Nu e normal sa cazi in halul asta in fircare final de meci. Pai pina si tantalaul ala de Oprita ne-a citit: "speram sa nu luam gol in prima repriza, si pe fondul oboselii lor sa-i intepam in R2, ca-i vazusem ca pica pe final".

LiviuB

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 10 Aug 2017, 11:59

dar vad ca de verticalizari nu mai ziceti nimic, sau astea nu sunt niste sceme lucrate la antrenamente? desi le-am vazut de vreo 4-5 ori pana acuma.
iar pentru cei carora le plac comparatiile, sa ne aducem aminte ca acum un an, am pierdut un meci similar cu cel de aseara (cand Multescu putea inchide jocul la 2-1 prin introducerea lui Madson).
iar cu privire la paralela dintre meciul nostru cu oile si cel al moldovenilor, puteti fi siguri ca fcsb altfel s-a mobilizat cu noi in raport cu meciul de aseara.

DoRyN

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 10 Aug 2017, 12:08

_T@V_ scrie:Cred ca a venit timpul sa ne despartim de nea Bejan asta. Si-a facut baiatul teza de doctorat pe noi, poate e mai bun decat o arata la noi, dar io cred ca a venit timpul sa mearga fiecare pe drumul lui. Nu e normal sa cazi in halul asta in fircare final de meci. Pai pina si tantalaul ala de Oprita ne-a citit: "speram sa nu luam gol in prima repriza, si pe fondul oboselii lor sa-i intepam in R2, ca-i vazusem ca pica pe final".

Vezi ca mai e unul pe langa Bejan, ai acolo sus in meniu - Echipa tehnica.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Aug 2017, 14:15

ROTARE . DA-I AFARA !!!!
Daca in Europa League nu cadeam cu AC Milan si presupunem ca treceam la urmatoarea runda a competitiei; aveam toate sansele sa pierdem sute de mii de euro si continuarea in competitie din cauza conditiei fizice !

Ipoteza transferatilor nepregatiti cade. Ei sunt trei, Rossi, Thiago si Andrei. Ce se intampla cu ceilalti ? Dimitrov, Screciu care are crampe dupa 2 etape, Baluta care face contractura, Bancu si Briceag care nu mai exista dupa minutul 70 samd

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de _T@V_ » 10 Aug 2017, 15:14

@DoRyN
Ai dreptate..., bine ca ai updatat talica staff-ul acolo. Nu decide Blejan singur acolo. El cam respecta ce i se cere din partea macaronarilor. Nu e el principalul vinovat. E undeva la mijloc omul, intre ciocan si nicovala... dar n-ai cum sa te prezinti asa meci de meci, trebuie facut ceva.

Bine... acuma trebuie sa recunoastem ca dintre echipele cu pretentii, noi suntem prostii satului care tot jucam de la ora 18:00, nu in nocturna. Bastanii joaca numai seara pe racoare. Mai pune ca echipa-i tot timpul pe drumuri, inclusiv la meciurile de acasa... se aduna.


Închis