[Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

<t>Credeți că vom reuși să administram prima înfrângere Botoșaniului?</t>

Poll ended at 13 Aug 2017, 22:20

<t>Da</t>
24
67%
<t>Nu</t>
12
33%
 
Total votes: 36

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 13 Aug 2017, 19:26

Cam insista mangia cu gustavo in teren, chiar si cand e clar ca nu e in forma.

In fine, am avut penalty nedat dar am dat gol din offside.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de FanStiinta » 13 Aug 2017, 19:31

O victorie la limita dar foarte importanta. Daca rezolvam problemele din aparare de pe flancuri o sa le fie tuturor tare greu cu noi. In sistemul italianului cred ca poate bancu sa joace lejer in locul lui briceag care e din ce in ce mai slab.. Dimitrov alearga foarte mult si ajunge mereu in pozitii din care sa centreze dar o face lamentabil.. are 1 maxim 2 bune din 20.. ar trebui sa se lucreze la asta mai mult la antrenamente
Roman joaca din ce in ce mai bine cand baietii il joaca pe calitatile lui.. ii mai trebuie un gol sa prinda incredere..
Ps: s-ar putea sa fie bine ca nu suntem la maxim acum si totusi adunam puncte.. poate varful de forma il vom avea spre finalul campionatului cand va conta extrem de mult

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de u2blue » 13 Aug 2017, 19:32

Iete ca jucăm și după minutu' 60. Avea dreptate devis ... totul e la mental. Burlacu, Mitrita, Zlatan buni, Bancu marfă. Briceag, mâncă-ti-as es nostro capitano ?! :)

aplicația #craiovamaxima


Casual
senior
senior
Mesaje: 327
Membru din: 22 Sep 2005, 12:36

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Casual » 13 Aug 2017, 19:40

Meciul in cifre:
Imagine

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Trubadurul » 13 Aug 2017, 19:43

Unul de pe gigi tv își băgă adânc unghia în gât după meci. Cică antrenorul străin și tot insistă cu naționalitatea lui nu l-a impresionat cu nimic. :-x

Bravo Zlatinski bravo băieți! :up:

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de azzuro » 13 Aug 2017, 19:50

Ce bine vorbeste Zlati romana!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de champion » 13 Aug 2017, 19:50

surprinzator, in acest meci echipa nu a mai cazut fizic asa cum credeam ca o va face dupa minutul 60. Am presat, ne-am creat ocazii, am avut si o bara. Remarcatii mei in acest meci sunt Zlatinski (clar cel mai bun) Burlacu si Roman. In Roman am mare incredere si cred ca o sa isi dea drumul la joc in cel mai scurt timp. Acest meci a fost cel mai bun al lui de cand a venit la Craiova. Burlacu dupa acest meci cred ca l-a scos din primul 11 pe Screciu. De partea cealalta Briceag a fost praf, si lipsa asta a lui de forma se prelungeste inadmisibil de mult. Slabi mi s-au parut si Gustavo si Mitrita, in ciuda faptului ca ambii au facut faza golului. Gustavo sters, iar Mitrita a pierdut extrem de multe mingi (driblinguri inutile si foarte multe pase gresite). Etapa urmatoare Briceag ar trebui sa frece banca. In locul lui sa intre Bancu, iar Burlacu sa ramana avansat pe stanga. Legat de arbitraj, trebuie totusi spus ca a cam fost offside la gol, insa tot la fel de adevarat e si ca am avut un penalty clar neacordat. Pana la urma a iesit bine, pentru ca stim bine ce istorie bogata avem noi legat de penalty-uri ratate. Totodata Kovacs ne-a cam iertat si de un cartonas rosu la Barth in repriza a doua, cand francezul avea deja un galben si a luat in brate un moldovean care scapase pe contraatac. La faza aia mi-a stat inima.
Si cum bine remarca cineva mai sus, daca acum cand avem anumite probleme fizice si cativa jucatori total iesiti din forma (Briceag cap de lista + Bancu atunci cand joaca titular si uneori Dimitrov) adunam puncte si o facem binisor, abia astept sa vad exprimarea echipei in varf de forma. Sper totusi ca acest varf de forma sa nu fie un fel de fata morgana si sa vina...
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de azzuro » 13 Aug 2017, 19:56

Mi-a placut ca Mangia l-a schimbat pe Barthe, ca l-a simtit ca nu e in joc, si avea galben si risca sa ne lase in 10. Briceag mi s-a parut cel mai slab de la noi. Burlacu foarte bun. Roman nu prea a avut mingi utilizabile, Briceag si Dimitrov au stat foarte prost la capitolul centrari.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 13 Aug 2017, 20:03

Trubadurul scrie:
13 Aug 2017, 19:43
Unul de pe gigi tv își băgă adânc unghia în gât după meci. Cică antrenorul străin și tot insistă cu naționalitatea lui nu l-a impresionat cu nimic. :-x

Bravo Zlatinski bravo băieți! :up:
Dinu Gheorghe este o jigodie, a mai zis ca a fost simulare la Roman jigodia :-x
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de sorialis » 13 Aug 2017, 20:28

Thunder rulz!!! Imagine micuțule, faci topicul următor, ești clar în vâna!!!! Jocul din ultimele 30 minute ma face sa sper, era clar problema mentala mai mult decât fizica. Iar DeVis a spus asta de acum câteva meciuri parca!Imagine Mergem înainte, suntem pe 3 acum, asa e?!? 3 cu 3, fără înfrângere, hai ca nu e dracul asa negru... And more to come!!!

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de _T@V_ » 13 Aug 2017, 20:31

Roman a reusit performanta sa nu inscrie nici dupa etapa nr. 6. Maza a facut-o, manca-v-as.

PS intermediar: cainii ne-au furat strigarea cu "lumea se intreaba de ce" si au modificat-o nitel

Gica zicea ca se mai cauta 2 jucatori. Unul dintre ei trebuie sa fie fundas de banda. Ce prinzi la bulan. Prinzi stanga, il zbori pe Briceag de acolo si eventual il bagi in locul lui Dimitrov, alegi cea mai mica puscarie..

Daca ne intepau fraierii astia (ca au avut 2-3 sanse mari), nu-i mai bateam o saptamana de mai jucam. Dar prostii au venit doar pentru egal. Bine ca nu le-a iesit.

JustME

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de JustME » 13 Aug 2017, 21:24

1-0 italieneste ucv

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de azzuro » 13 Aug 2017, 21:39

Hai ca egala Iasiul, e posibil sa terminam pe 3 etapa asta.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2017, 21:55

Ba chiar batu :)

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 6] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de azzuro » 13 Aug 2017, 22:08

Mdea, o etapa cu rezultate bune pentru noi: FCSB si Dinamo nu au batut, noi am batut Botosaniul. Italieneste, asa, pas cu pas....
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Închis