[Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Gaz Metan medias?

Poll ended at 26 Aug 2017, 21:25

Victorie, singura optiune viabila!
25
76%
Egal, incep ardelenii sa se trezeasca
5
15%
Vine si prima infrangere!
3
9%
 
Total votes: 33

sorin107

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorin107 » 26 Aug 2017, 09:00

Si eu ma bucur pentru burlacu, dar e cam trista treaba pentru roman si barbut, nu prea au participat la succese si asta stirbeste increderea.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de zschortau » 26 Aug 2017, 09:03

la un moment dat, aici, cineva facea o statistica cu nr de asisturi, nr. goluri ... Îl rog, dacă mai poate, să revină cu ea. Era foarte interesanta și folositoare! Mulțumesc frumos!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de inima de leu » 26 Aug 2017, 09:04

Scor prea mic fata de realitatea din teren. Au jucat si au aratat ca o echipa campioana. Mangia e un plus si este meritul lui Marcel Popescu ca l-a adus.
Ce mi-a placut mie cel mai mult este faptul ca jucam direct pe poarta cu multe pase "printre" si cu scheme care lasa mereu liber un jucator in pozitie de finalizare.
Daca ar fi fost un varf adevarat in teren scorul ar fi fost mai mare.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorialis » 26 Aug 2017, 09:45

zschortau scrie:la un moment dat, aici, cineva facea o statistica cu nr de asisturi, nr. goluri ... Îl rog, dacă mai poate, să revină cu ea. Era foarte interesanta și folositoare! Mulțumesc frumos!
Romaade, hai cu statistica!!!
Sau nu-ți place de Gustavo, ca are deja 3 goluri?!? Imagine

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 26 Aug 2017, 10:15

1. Baluta 3G 2A - 8p
Gustavo 3G 2A -8p
2. Mitrita 3G - 6p
3. Zlatinski 1G - 2p
Burlacu 1G -2p
4. Bancu 1A - 1p
Dimitrov 1A - 1p
Roman 1A - 1p
Barbut 1A - 1p
Ivan 1A - 1p
Tiago 1A - 1p

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Aug 2017, 11:24

Am vazut declaratia lui Burlacu de dupa meci si m-a impresionat, tragem o concluzie foarte importanta zic eu. Copilu cu cap zise asa ceva:

"- Sunt fericit ca am inscris pentru prima data in liga 1, nici nu stii cum sa te bucuri iti trec tot felul de chestii prin cap.
- Sunt o multime de persoane care merita sa le dedic golul asta, foarte multe persoane din tribune care m-au sustinut
... multumesc si stafului tehnic, domnului Mangia care sta cu mine dupa antrenament , preparatorului fizic care lucreaza cu mine separat; am foarte multa incredere in mine acum ...
- Am decis sa ma bucur si sa dedic golul colegilor, fara ei nu as fi reusit niciodata ... "

Ceea ce inseamna ca avem un grup foarte unit. S-au format niste relatii colegiale foarte stranse si cred personal ca catalizatorul este Zlatan.

Cred ca Zlatan reuseste sa il tina moral si pe Popov, mi-as dori sa joace mai des
Devis stie sa lucreze cu copii, Screciu a iesit usor suparat pentru ca se astepta ca Barthe sa intre in locul lui Spajia care avea galben. Devis l-a luat partinteste de obraz si l-a facut sa zambeasca. Are experienta de la U21 din Italia

Avatar utilizator
lionking
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 19 Iul 2017, 17:08

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de lionking » 26 Aug 2017, 19:05

Scorul ok dupa cum am prevazut dar jocul echipei convingator doar in repriza a doua.
Inca ne lipseste viteza. Jucam lent pentru ce jucatori avem.
PS > Eu unul nu sunt de acord sa inauguram meciul cu spurcatii fcsb. Ar fi prea mare onoare pt ei. Ori meciul de cupa ori dupa meciul cu fcsb. :mad:
Sper ca Baluta sa prinda ceva minute la nationala. :ruga

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 26 Aug 2017, 19:48

MaximaSport a scris aseara un articol despre jucatorii Craiovei - multi dintre ei cu bun simt si minte, in antiteza cu unii manelisti si cocalari care au purtat tricoul alb albastru cu ani in urma. Articolul sugereaza ca baietii tineri din lot ar trebui sa citeasca mult - ca vector de dezoltare intelectuala. Andrei Burlacu a dat "like" acelui articol pe MaximaSport facebook, si a atasat o fotografie cu cu citeva carti care descriu istoria fotbalului craiovean. Mi se pare frumos ca acest copil venit din Botosani este interesat de cartile istoriei Craiovei fotbalistice - si, desi imi e jena, pun aici in antiteza figurile unora ca Cioara, Nila, Mititelu JR si SR, Gogoasa, Blondu : analfabeti perfecti, care nici macar nu au tinut o carte in mina in viata lor...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Jimmy Darmody » 26 Aug 2017, 19:53

Ce si-a luat CHEFERE 3 boabe ,parca antrenorul celor de la Poli vroia 3 11 m :))) ,i le-o da inapoi dublu lui Danut daca prind play-off,eu asa cred.........

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de zschortau » 26 Aug 2017, 20:45

multumesc romaad!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 857
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de valentin0001 » 26 Aug 2017, 21:53

Bobby scrie:
26 Aug 2017, 19:48
MaximaSport a scris aseara un articol despre jucatorii Craiovei - multi dintre ei cu bun simt si minte, in antiteza cu unii manelisti si cocalari care au purtat tricoul alb albastru cu ani in urma. Articolul sugereaza ca baietii tineri din lot ar trebui sa citeasca mult - ca vector de dezoltare intelectuala. Andrei Burlacu a dat "like" acelui articol pe MaximaSport facebook, si a atasat o fotografie cu cu citeva carti care descriu istoria fotbalului craiovean. Mi se pare frumos ca acest copil venit din Botosani este interesat de cartile istoriei Craiovei fotbalistice - si, desi imi e jena, pun aici in antiteza figurile unora ca Cioara, Nila, Mititelu JR si SR, Gogoasa, Blondu : analfabeti perfecti, care nici macar nu au tinut o carte in mina in viata lor...
Decat pe alea de la poker le au. :)))
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de azzuro » 27 Aug 2017, 14:12

Am vazut si eu postarea lui Burlacu! Pare un baiat cu mult bun simt, cred ca constientizeaza si el la ce club a ajuns, si ce istorie imensa avem in spate!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Aug 2017, 19:20

Bobby scrie:
26 Aug 2017, 19:48
desi imi e jena, pun aici in antiteza figurile unora ca Cioara, Nila, Mititelu JR si SR, Gogoasa, Blondu : analfabeti perfecti, care nici macar nu au tinut o carte in mina in viata lor...
Ce grozavi suntem noi si ce prosti sunt aia . Sa-i judeci pe altii mi se pare mai jos decat sa fi analfabet.

Nu mi sa pare corect sa judecam fotbalisti. Ei si-au ales ca profesie sa fie sportivi, nu trebuie sa recite din Shakespeare sau Nichita Stanescu.
Fotbalisti mai buni sau mai slabi profesional sunt doar simpli angajati. Si-au ales tabara in functie de propriul interes cel mai probabil financiar. Nu cred ca noi, suporterii, trebuie sa judecam fotbalisti . In niciuncaz dpdv cultural sau educational.
Sa nu uitam ca ne-am identificat cu unii dintre ei acum 10 ani.
ucv
:-x [miti]

LiviuB

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 27 Aug 2017, 21:19

ba da, conteza mult si nivelul de inteligenta.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de robertc » 27 Aug 2017, 21:25

Tipic romanesc,pana mai ieri erau magnifici,acum sunt prosti... :mad:

Închis