[Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 10 Sep 2017, 08:18

3 puncte
16
46%
1 punct
15
43%
0 puncte
4
11%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 08 Sep 2017, 08:18

Duminica, 10.09.2017, de la ora 20.30, Universitatea Craiova intalneste in deplasare liderul acestui moment in Liga 1. Atat noi cat si ardelenii suntem pe val. Noi am adus doi croati pe ultima suta de metri, clujenii au adus pe Boli si un chinez. Ramane sa vedem daca valoarea lotului cumulata cu valoarea antrenorului nostru depasesc in acest moment pe cele ale ardelenilor.
Personal, consider ca gazonul de la Cluj si temperatura de la ora jocului vor fi un avantaj pentru jocul nostru in viteza.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Sep 2017, 10:56

Sper din tot sufletul sa batem duminica, ar fi foarte important sa aratam un joc sigur si sa incepem sa jucam si mai spectaculos. In octombrie inauguram stadionul si ar fi foarte frumos sa o facem de pe primul loc, neinvinsi. Daca se intampla asta, cred ca vom fi in mars triumfal pana la final!
In afara de asta, pe mine m-au enervat mereu CFR si Dan Petrescu, asa ca sa ii batem la ei acasa si sa facem rocada pentru primul loc chiar cu ei ar fi un mare bonus din punctul meu de vedere.
Sper sa dea gol Roman, si cat de curand sa reapara Markovici, cu care sa ne obisnuim meci de meci.
Hai baietii, hai Stiinta!!!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 08 Sep 2017, 11:05

Calancea- kelic screciu thiago - dimitrov zlatinski bancu - gustavo baluta mitrita burlacu ,cu mentiunea ca l-as baga pe martic in locul lui dimitrov,daca este mai bun la centrari. Cu echipa asta nu avem cum sa pierdem si,in plus,ar iesi un joc spectaculos.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 08 Sep 2017, 11:27

Cred ca daca nu luam gol in primele 20 de minute, ii batem pe franari. Dar mi-e frica de un inceput dur si rapid al astora, sa ne ia tare din prima... plus ca la cat de dur joaca astia, sigur ne vor accidenta 2-3 piese ...
Calancea - Thiago Datkovic Kelic - Bancu Zlatinski Screech Dimitrov - Mitrita Baluta Gustavo

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 08 Sep 2017, 11:58

Eu as incepe cu screciu in linia defensiva...e f bun in jocul la niv ierbii,ceilalti sunt py jocul aerian.Datkovic nu il cunoastem si nici nu a avut timp sa faca relatii de joc cu ceilalti fundasi

JustME

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 08 Sep 2017, 13:12

trecem italieneste (0-1) pe primul loc ucv

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 08 Sep 2017, 13:51

Nu am luat bătaie de la începutul campionatului și nu am mai primit gol de 4 etape. Aș vrea ca la sfârșitul meciului măcar una din aceste statistici să rămână neschimbată.

Mie mi-ar plăcea să îi văd în față pe Burlacu și Roman. Cfr-ul are gabarit și cei doi sunt înalți și cred că ar avea șanse să se lupte acolo. Burlacu are ceva viteză și dribling dar nu-l ajută finalizare iar Roman pe vremuri reușea să dea gol acasă lui Cfr. Nu știu dacă putem ataca cu Băluță.
Oricum jucăm la lider care probabil vrea să-și ia revanșa în fața fanilor după eșecul cu Timișoara și care a cam știut să profite de fazele fixe până acum. E greu să scăpăm fără gol primit.

sorin107

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 08 Sep 2017, 14:53

mai mult ca sigur o sa jucam asa, singura dilema e la mateiu vs rossi.

calancea - screciu, kelic, tiago - dimitrov, mateiu/rossi, zlatinksi, bancu - gustavo, baluta, mitrita


blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 08 Sep 2017, 18:24

asta meci! imi place mai ales senzatia de profesionalism. fara trambite, fara tam-tam. cred ca astfel de partide vor schimba fata campionatului.
S-a rupt Brazda.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 08 Sep 2017, 18:53

Câștigăm cu 2-1.

Trimis de pe SM-A510F folosind aplicatia #craiovamaximaro

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Sep 2017, 21:43

Nici nu conteaza ce facem cu astia daca batem maidanezii pe 16!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 09 Sep 2017, 08:39

Ba conteaza... Anul asta conteaza fiecare punct. Anul asta avem nevoie de un trofeu, preferabil ambele. Asa ca fiecare meci conteaza, fiecare punct smuls adversarilor directi e un castig.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 09 Sep 2017, 09:31

Drum bun si 3 puncte
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
C O P A C U LImagine

LiviuB

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Sep 2017, 10:07

Va trebui sa jucam inteligent. Eu sunt convins ca cfr nu se va avanta in atac, astfel încât să avem spatii. Va trebui sa fim si foarte eficienți, va trebui sa fructificam orice oportunitate. In orice caz, avem argumente sa speram la un rezultat favorabil.

Închis