[Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem cu echipa secuilor?

Poll ended at 19 Sep 2017, 14:43

Batem
30
88%
Egal
2
6%
Infrangere
2
6%
 
Total votes: 34

Thunder

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Thunder » 20 Sep 2017, 23:06

Bai sincer, niste fundasi de viteza n-ar strica... Prea sunt inalti si lenti si culmea, stam cam slabut la capitolu` aerian ca avem vreo 2-3 goluri luate cu capu`

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de ady_azzuro » 21 Sep 2017, 00:30

Cei care jignesc jucatorii, antrenorii sau echipa nu fac decat sa reflecte ce cred despre sine. E ok sa critici jucatorii, dar nu sa-i înjuri, spui exact cu ce a gresit si cum crezi ca s-ar putea îmbunătăți sau ce alte variante ar exista de înlocuire.
Dupa parerea mea, cei care insulta jucatorii si Craiova, nu tin cu aceasta echipa si ar trebui excluși de pe forum.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de _T@V_ » 21 Sep 2017, 03:29

Cartonașele celor 3 pitici din fata vin din schimbarea atitudinii față de jocul de fotbal: pressing de sus, pressure points acolo și imediat unde se pierde mingea. Este ceva nou pentru Craiova (never done before), și drăcușorii noștri din fata au cam avut tot timpul intrări târzii. Și pe noi ne tzaca arbitrii daca le dam motive, rar ne iartă (vezi meciul de la frânari când Băluță a fost iertat de al doilea galben doar că-i om de națională)

Meciul ni l-am făcut singuri greu, și vineri, cu stadionul aproape gol nu ne va mai fi așa ușor dacă vom continua in halul asta cu apararea: a fost rândul pletosului sa fie pușcărie.

Cât despre sporovăiala voastră cu cine are dreptul sa se jelească și cine nu, in timpul sau după meciuri, poate și în funcție de participările pe stadion, Io zic sa va opriți aici. Mai bine ar trebui sa va intereseze cum pana mea de la noi ajung înregistrări audio din vestiar! Ba baete, direct audio! Ce pana mea urmează, ... live?

Iar la partea cu cântatul și preluările T2-iului după Peluza... Voi care ați vrea asta ați încercat vreodată să vă ascultați obiectiv mai de la distanta? Nu vreau io sa dau lecții acilea despre ce-ar trebui și ce nu cantat, dar noi avem vericule niste lalaieli de rad și babele de noi. Pai e la mintea cocosului, T2-iul că sa te urmeze ii trebuie o cantare scurta, simplă și antrenanta.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Dany » 21 Sep 2017, 09:40

Eram la T 2 și va spun ca s-a strigat la început câte ceva, puțin pe parcursul meciului, dar în ultima parte cand am revenit și pe tabela chiar a fost ok. Lumea striga tare și se vedea cum parca și băieții au prins aripi. Asta trebuie să fie atmosfera pe tot parcursul meciului dacă se poate. Și baietii vor fi mai motivați, vor juca cu alta atitudine. Din pacate mai sunt cativa care au vociferat și la Mitrita și la Screciu, dar nu ai ce face. Asa suntem noi, oamenii.Imediat ce nu ne convine ceva ieșim și injuram. Totusi atmosfera din ultima parte a meciului cu dinamo a fost excelenta.



Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 21 Sep 2017, 11:22

Subscriu.... si mie mi s-a parut ok atmosfera de la tribuna a doua cu javrele de prin minutul 60 incolo. A fost o perioada dupa cartonsaul rosul la Zlati si pana prin 60 cand lumea isi cam pierduse speranta, dar sa fim sinceri, in perioada aia nici dinspre peluza nu prea se auzea mare lucru. Plus ca stadionul din Severin e cam de [cenzurat] in ceea ce priveste acustica.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de SLH » 21 Sep 2017, 15:56

Eu v-am mai spus ca noi nu suntem suporteri sa incurajam echipa cand are nevoie, noi suntem majorete care striga cand lucrurile merg bine, cand conducem sau cand atacam, dar nu o sa fim niciodata cu adevarat uitili echipei daca nu scandam cand e cel mai important, cand nu merge jocul. In plus suntem si penibili cautand de fiecare data scuze pentru ca nu am strigat/cantat. Am auzit de zeci si sute de ori ca nu sunt frumoase cantecele, dar nu am auzit abolut niciodata pe unul dintre astia sa propuna un cantec sau sa inceapa sa-l cante pe stadion. Suntem extraordinar de slabi la capitolul suporteri, foarte buni la capitolul comentatori si perfecti la capitolul antrenori.

Închis