[Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem cu echipa secuilor?

Poll ended at 19 Sep 2017, 14:43

Batem
30
88%
Egal
2
6%
Infrangere
2
6%
 
Total votes: 34

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Sep 2017, 23:07

Cum sa cumperi ma un portar care e mai scund ca Mitrita ? Daca mai avea 20cm scotea ambele goluri. AFARAAAAAAAAAA cu antrenorul de portari

Vineri Urmeaza sa jucam cu echipa 5-4-1 a lui Pandele, fara Mitrita si Gustavo. Mitrita cumul de galbene si Gustavo mort, epuizat si rupt. Revine Balula si Zlatan

Burlacu atitudine dezamagitoare, iesind in min 86 si cerand explicatii ... ?!?!? Pai ***** masi ala mic in locul cui vrei sa intre

Bestia ? Momaia poate, eram sa pierdem al doilea meci pe spinarea lui. E lent mult prea lent prea prea lent, mai bine s-ar tunde

Roman nu are ce sa caute in echipa

iuli

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de iuli » 19 Sep 2017, 23:08

romaad scrie:
19 Sep 2017, 23:04
@iuli, pana una alta e golgeterul echipei! Azi a jucat slab, mai mult prin prisma ratarilor imense, altfel impresia ar fi fost alta
pai daca nu e bine,nu e rau? :)( iti repet omul pe faza de aparare ucide orice fundas dreapta am avea.azi a fost din nou praf si pe faza ofensiva.ce nu inteleg eu : de ce il joaca toti in banda,unde ii scade randamentul cu 50 %.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 19 Sep 2017, 23:11

deci cacatii astia de la digi cat am avut seria aia fara gol primit, erau nemultumiti ca jucam italieneste. Acum ca am luat 6 in trei etape, ne critica ca ne aparam foarte prost

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 19 Sep 2017, 23:14

cortinadampezzo scrie:
19 Sep 2017, 23:07
Cum sa cumperi ma un portar care e mai scund ca Mitrita ? Daca mai avea 20cm scotea ambele goluri. AFARAAAAAAAAAA cu antrenorul de portari

Vineri Urmeaza sa jucam cu echipa 5-4-1 a lui Pandele, fara Mitrita si Gustavo. Mitrita cumul de galbene si Gustavo mort, epuizat si rupt. Revine Balula si Zlatan

Burlacu atitudine dezamagitoare, iesind in min 86 si cerand explicatii ... ?!?!? Pai ***** masi ala mic in locul cui vrei sa intre

Bestia ? Momaia poate, eram sa pierdem al doilea meci pe spinarea lui. E lent mult prea lent prea prea lent, mai bine s-ar tunde

Roman nu are ce sa caute in echipa
Zlatan nu joaca ,mai sta o tura.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de sorialis » 19 Sep 2017, 23:18

Deja am un deja-vu, sa încerc un joc de cuvinte nu prea reușit. E al nu știu catelea meci, în care nu citesc topicul de meci, în timpul meciului, batem sau facem egal. După un meci bun, și găsesc comentarii de înmormântare.... M-am convins. Suntem prea fierbinți, prea sudiști, sa fie și un pic lucizi în timpul meciurilor. Și mai ales, prea prapastiosi.... Recunosc, eu sunt mai visător din fire, mai optimist, dar mulți dintre voi sunteți emo rău de tot, jur!
On topic: am forțat când și cum a trebuit, și am forțat doar pentru ca din nou nu fost atenti. Nici în apărare, nici în atac. Altfel, Mitrita trebuie MUSAI să rămână la noi. Pana în vara. Nicușor a făcut un meci foarte bun, încununat cu golul victoriei, o zi mai târziu după aniversare. Mitrovic a jucat, sa se convingă DeVis ce poate. Mateiu excelent, etc.
Bravo băieți, mândri de voi!

Asta este Știința Noastră!

Mergem mai departe!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 19 Sep 2017, 23:19

Burlacu cred ca este monitorizat din punct de vedere al parametrilor fizici, intrucat preparatorul fizic ii arata ceasul si faptul ca a depasit un timp pe care il stabilise anterior. Am impresia ca aceasta schimbare a fost facuta tocmai pentru a nu-l epuiza de tot. Oricum, am vazut ca a batut palma apoi cu acelasi preparator.

Tin sa remarc evolutia buna a lui Bancu, autor al ultimului gol si omul care a obtinut penalty-ul din care a marcat Gustavo. De asemenea, remarc travaliul lui Mateiu si faptul ca Burlacu ar trebui sa nu lipseasca din primul 11. Desi Mitrita a fost un pericol constant pentru unguri, uneori exagereaza cu driblingurile si solutiile individuale de rezolvare a unor faze. Cred ca mai multa maturitate in joc ar ajuta atat echipa, cat si viitorul lui ca fotbalist.

Ma raliez si eu opiniei generale in privinta lui Mitrovic. Mi se pare un portar mediocru, care in meciul de azi i se datoreaza un gol primit usor. Cum sa iei gol cu capul din 16 m???
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Sep 2017, 23:23

DeuxEx scrie:
19 Sep 2017, 22:51
Meci castigat, pe care ni l-am facut singuri greu. Nu inteleg persoanele care il tot ataca pe Roman. Sincer! Asa faceati unii si acum cativa ani cu Baluta.
Pai hai sa-ti explic ...
Nimeni nu-I contesta calitatile lui Roman, insa in formula de joc actuala nu poate sa joace

Exemplu faza lui Mitrita care ii da pasa si Roman e deposit de faza. Faza decurge prea repede pentru el, pleaca centrarea, Mitrita face preluare, isi depaseste adversarul in viteza si paseaza , Roman inca nu ajunsese sa ia fata fundasilor

El nu se preteaza la jocul pe care il are Craiova acum, nu poate sa joace in viteza cu Baluta, Gustavo, Mitrita, Bancu, Briceag.
Daca faza nu il prinde in careu nu are sanse . Daca faza pleaca pe flancuri, viteza de derulare il depaseste si nu va putea sa se pozitioneze inainte ca unul dintre ponei sa centreze

Avem nevoie de un atacant cu statura dar rapid. Cum era Ivan sau Mazarache

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de hanky panky » 19 Sep 2017, 23:26

DeuxEx scrie:
19 Sep 2017, 22:51
Meci castigat, pe care ni l-am facut singuri greu. Nu inteleg persoanele care il tot ataca pe Roman. Sincer! Asa faceati unii si acum cativa ani cu Baluta.
de pe paginile de FB cu mititei
Screen Shot 2017-09-19 at 23.23.37.png
:laughing:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de robertc » 19 Sep 2017, 23:31

cortinadampezzo scrie:
19 Sep 2017, 23:23
DeuxEx scrie:
19 Sep 2017, 22:51
Meci castigat, pe care ni l-am facut singuri greu. Nu inteleg persoanele care il tot ataca pe Roman. Sincer! Asa faceati unii si acum cativa ani cu Baluta.
Pai hai sa-ti explic ...
Nimeni nu-I contesta calitatile lui Roman, insa in formula de joc actuala nu poate sa joace

Exemplu faza lui Mitrita care ii da pasa si Roman e deposit de faza. Faza decurge prea repede pentru el, pleaca centrarea, Mitrita face preluare, isi depaseste adversarul in viteza si paseaza , Roman inca nu ajunsese sa ia fata fundasilor

El nu se preteaza la jocul pe care il are Craiova acum, nu poate sa joace in viteza cu Baluta, Gustavo, Mitrita, Bancu, Briceag.
Daca faza nu il prinde in careu nu are sanse . Daca faza pleaca pe flancuri, viteza de derulare il depaseste si nu va putea sa se pozitioneze inainte ca unul dintre ponei sa centreze

Avem nevoie de un atacant cu statura dar rapid. Cum era Ivan sau Mazarache
Mazarache?...hai ma Nene...

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de Albastru » 19 Sep 2017, 23:32

Mitrovic nu a luat gol , si-a dat gol, se vede pe reluare cum impinge mingea in poarta. Mateiu e singurul dintre cei 4 mijlocasi defensivi care pleaca in drbling spre poarta adversa. Man of the day ..... Magia tata .... stiinta si precizie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 19 Sep 2017, 23:35

Putea sa fie si Usain Bolt, la faza aia nu ajungea nici ala. Iar cand stii ca atacantul tau e lent, nu pasezi acolo, dai mingea mai in spate. Bine, daca esti capabil sa anticipezi jocul coechipierilor...
Cat despre faza cu Roman - omul lui Ajica, va reproduc o discutie intre Roman si un bun prieten din copilarieȘ
"- Mihai, ai tradat Stiinta...
- Cu ce am tradat-o, X ?
- Pai te-ai dus la Craiolguta!
- Nu confunda Stiinta cu mititelu, te rog! mititelu nu e Stiinta!
"
Si la discutia asta am fost eu martor, eram langa X cand l-a sunat pe Roman si l-a dat pe speaker. X e colegul meu de birou si incerca sa-l intepe pe Roman cand s-a transferat la noi.
Last edited by DeuxEx on 19 Sep 2017, 23:41, edited 3 times in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2017, 23:37

Păcat ca i-a luat portarul mingea din cap lui Roman. Ar fi însemnat mult sa spargă gheața.
Meciurile astea cu echipele mici daca nu le tratezi concentrat 100% ai probleme. Puteam sa facem lejer 2-0 Si se încheia meciul. De asemenea, prea multe halbe in aparare. E adevarat, nici nu au multe meciuri impreuna cei 3. Dar nu avea voie să dea ala cu capul de acolo.
Sunt dezamăgit de Mitrovic. Nu avea voie să ia asemenea gol. Părea mai atent sa faca plonjonul decat sa părere mingea.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de dantes » 19 Sep 2017, 23:45

Bancu- nu poti sa nu-l iubesti, Mitrita - incantator, fantastic, fenomenal (vom auzi multe de acest baiat, sa scoatem repede lovelele ca nu-l mai dau aia), Mateiu- o inima mare, admirabil. Burlacu - un marcator, ce mama dracu'!
N-are rost sa plangi dupa laptele varsat, dar greseli tactice, precum pierderea lui Vlad, ne ajung mereu din urma, la fel cum ne-au ajuns din urma pierderea altor jucatori in play off-ul trecut.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de romaad » 19 Sep 2017, 23:54

abia astept sa o luati in bot cu Roman asa cum majoritatea bocitoarelor de pe aici ati luat-o cu Gustavo, Baluta si cu Bancu. Bine, pe Baluta si eu l-am banuit ca e slab, mea culpa.

Avatar utilizator
I-UCV
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 05 Mai 2017, 17:59

Re: [Etapa 11] Sepsi Sf.Gheorghe - Universitatea

Mesaj de I-UCV » 19 Sep 2017, 23:58

Si omul meciului........Devis Mangia. Extraordinara mutarea lui Briceag fundas stanga si avansarea lui Bancu in linia ofensiva, care iti scoate penalty si marcheaza golul de 3 puncte

Închis