[Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem la Timisoara?

Poll ended at 29 Sep 2017, 01:06

3
20
61%
1
9
27%
0
4
12%
 
Total votes: 33

LiviuB

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 29 Sep 2017, 23:38

Ce jigodie ......

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de andmal » 30 Sep 2017, 00:01

Jucam de departe cel mai frumos fotbal din liga 1, se vede mana lui Mangia, un profesionist de mare clasa. Eu s foarte multumit de echipa momentan, avem chiar si lot, nu doar echipa, avem stadion, tot ce inseamna Universitatea Craiova este faca echivoc al nostru. Ramane sa ajutam si noi, suporterii, echipa si clubul prin tot ce se poate. Daca ne lasau arbitrii, eram pe primul loc acum. Dar asta e destinul nostru. Forza Stiinta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Sep 2017, 00:18

Eu cred ca, odata reveniti din pribegie pe stadionul nostru, nu vom mai avea adversar! Ganditi-va ca in retur vom juca meciurile cu principalele contracandidate (oile si franarii) pe teren propriu. Cu ambele meciuri castigate eu zic ca intram in playoff de pe primul loc. Si raman la parerea ca meciul cu Milan a fost cel mai bun lucru care ni s-a intamplat in ultimii ani, intrucat a dat aripi multora dintre jucatori si ne-a adus expunerea de care aveam atata nevoie.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 30 Sep 2017, 00:33

Sper ca Mitrita va putea sa joace cu steaua,e jucator exponential pentru echipa.Daca a reusit sa aiba reactia aia in tunel,inseamna ca nu e vb de fractura,deci ar trebui sa lipseasca doar 2 jocuri.Referitor la Mangia...azi a pus echipa ideala in teren.Martic e mult peste Dimitrov,iar Mateiu peste Screciu...doar Bancu ar trebui sa ajute mai mult atacul nostru.Baluta este in crestere de forma...Burlacu a dovedit ca merita locul de titular.V-am spus ca vom avea meci usor cu timisoara...la fel va fi la iasi

JustME

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Sep 2017, 01:05

azi am intalnit o echipa de cotonagari jegosi. Baluta juca tot meciul cu capu spart, pe Mitrita il secera jegosul ala.. adica exact piesele grele din atacul nostru. arbitrul un [cenzurat], seroni ala un gunoi.

pacat, mare pacat ca nu le daduram mai multe, era loc. mare pacat si pentru rosul luat de Mitrita dar il inteleg, oricum 2 etape cred ca le sta din cauza accidentarii - asta in varianta optimista. imi pare rau pentru Mitrita mai ales acum cand eu cred ca ar fi fost convocat la nationala. Rotare trimite aia 700.000 la Pescara urgent.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 30 Sep 2017, 01:09

Ai dreptate just...trebuie cumparat si pusa o clauza mare la Mitrita.Cred ca in retur va deveni taticul lui budescu...

JustME

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Sep 2017, 01:15

posibil sa fiu subiectiv dar Baluta si Mitrita se pisha cu jet pe alibec-budescu. in alta ordine de idei Burlacu e fenomen iar Baluta e magician curat. nu stiu ce o sa fie anul asta dar la anul eu zic ca ne batem la titlu si impotriva arbitrilor. mai sunt cateva lucruri de pus la punct gen sa devenim mai eficienti si sa nu mai ratam atat si sa eliminam greselile si vulnerabilitatea apararii si cred ca o sa facem deranj chiar si anul asta 11 vs 14.

Forza STIINTA ucv

p.s. uitasem, Martic un jucator foarte bun. de la Vatajelu nu am avut un jucator care sa centreze atat de bine.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 30 Sep 2017, 01:41

Daca vom continua cu inca 2 victorii o sa avem moralul la stele.....deci pe 28 o sa facem gratar din oile lui gigi

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 30 Sep 2017, 01:52

Fara Mitrita ne va fi foarte greu sa batem la Iași și la Chiajna. Daca anul trecut am fost echipa fairplay, anul asta nu prea terminam meciurile in 10. Si la galbene suntem campioni, cred că Gustavo l-a luat pe al 4-lea.
Incredibil ce jioarse timișorenii ăștia. Bine că băturăm. La cat ghinion am avut, nu credeam că-i dovedim.
Sper sa le de-a liber la băieți pina Miercuri, o merita. Sper că se întorc tot cu avionul.
Mare victorie! Și plutim toată pauza, două săptămâni visam.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 30 Sep 2017, 01:57

Baluta si Bancu la Nationala
venea si Mitrita dar se pare ca nu, cu accidentarea
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Sep 2017, 02:08

mama ce ciuda imi e de accidentarea asta! capu' sus, munca si seriozitate ca pana acum si fac pariu ca in viitorul apropiat Mitrita si Baluta or sa fie titulari fara probleme la nationala.

p.s. Mitrita merita numarul 18, e demn urmas al lui Marius ucv

#Mitrita18Sava #PiticiiFacBelea

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 857
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 30 Sep 2017, 07:41

Unde e danielC, sa ne zica el ce fotbal jucam cu Multescu si ca macaronarul nu e bun antrenor?
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

sorin107

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 30 Sep 2017, 08:47

pacat de accidentarea lui mitrita, am fi avut 3 oameni la nationala, de mult nu s-a mai intamplat asta. ar fi fost prima convocare pentru el.

ma bucur totusi de prima convocare a lui bancu, e meritata pentru evolutia lui din acest sezon.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 30 Sep 2017, 09:25

Avem cea mai frumoasa echipa de la Craiova Maxima incoace, dupa parerea mea. Peste cea din 91 cand am castigat ultima data campionatul.
Sper din tot sufletul ca Mitrita sa aiba doar ceva superficial, si nu inteleg de ce se mai asteapta cu cumpararea lui definitiva. Trebuie luat instant, si ca business si mai ales ca spirit si mesaj.
Nu mai am rabdare pana la primul meci acasa pe noul stadion.
In viitorul apropiat Craiova cred ca poate sa trimita toti jucatorii romani din lot la nationala. Who the f ¥@# is Steaua?
Hai baietii!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] ACS Poli TM - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Sep 2017, 09:30

valentin0001 scrie:Unde e danielC, sa ne zica el ce fotbal jucam cu Multescu si ca macaronarul nu e bun antrenor?
Aia ma intrebam si eu aseara... Imagine
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis