[Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam cu oile?

Poll ended at 29 Oct 2017, 03:04

3 - _|_ andrei vlad
25
74%
1 - _|_ andrei vlad oaie
6
18%
0 - _|_ andrei vlad oaie spurcata
3
9%
 
Total votes: 34

ozzy

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de ozzy » 31 Oct 2017, 11:07

Din păcate, noi nu o să scăpăm niciodată de acest obicei de a-i ridica pe jucători și antrenori în slăvi după o victorie și a-i face praf după o înfrângere.
O analiză corectă se face doar luând în considerare toate meciurile de până acum. Iar aici, cifrele spun că stăm foarte bine:
- locul 3, la doar 3 puncte de locul 1
- suntem la 11 puncte de primul loc de playout, în condițiile în care anul trecut ne-am calificat în playoff la ultimul meci
- 6 victorii și un egal (la fcsb acasă) în 8 meciuri în deplasare
- singura echipă care a marcat în toate meciurile

Singurele minusuri sunt egalurile de acasă cu Chiajna și Voluntari. Iar pentru cei care îi cer lui Mangia să ia titlul, îmi pare rău, dar ca valoare a lotului nu ne putem bate la titlu cu fcsb în momentul ăsta. Ciobanul a cumpărat aproape tot ce a fost mai bun în campionatul nostru și asta începe să se vadă.

iuli

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de iuli » 31 Oct 2017, 11:27

au fost mai buni decat noi la toate capitolele(antrenor,jucatori,etc....),dar gata,a trecut.hai sa vedem ce face Mangia mai departe,scoate echipa din criza?

JustME

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 31 Oct 2017, 13:54

nu stiu de cate ori am mai luat 5 dar nu stiu nici cand am avut dupa 16 etape doar 2 infrangeri - dintre care una la Cluj dupa un meci in care arbitrul ne-a jepcarit pe fata. pana acum a fost bun Mangia, acum ca pierduram un meci gata e cel mai slab.

despre Zlatan si Rossi nu stiu ce sa zic. in ceea ce-l priveste pe Zlatan nu cred ca e vorba de vreo raceala intre el si Mangia, pur si simplu e accidentat. parerea mea e ca la meciul cu Astra o sa fie titular. in ceea ce-l priveste pe Rossi, din pacate, a tinut-o din accidentare in accidentare. macar o sa fie proaspat pentru meciurile din play off :)

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 31 Oct 2017, 18:24

Champions, Zlatan a fost accidentat, dar in cupa a fost rezerva. Nici eu imi explic de ce nu a fost macar rezerva, poate o recidiva. Rossi are ruptura musculara si recuperarea e mai complicată și mai de lunga durata. Personal nu cred ca il vom vedea pe teren înainte de 20 noiembrie

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de gogu2005 » 01 Noi 2017, 10:51

ca o concluzie a acestui thread:

Indiferent de rezultat, fcsb si stea*a sunt de kkkat.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Paul » 01 Noi 2017, 14:02

gogu2005 scrie:
01 Noi 2017, 10:51
ca o concluzie a acestui thread:

Indiferent de rezultat, fcsb si stea*a sunt de kkkat.
Amin!

Închis