[Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam cu oile?

Poll ended at 29 Oct 2017, 03:04

3 - _|_ andrei vlad
25
74%
1 - _|_ andrei vlad oaie
6
18%
0 - _|_ andrei vlad oaie spurcata
3
9%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex.p » 30 Oct 2017, 22:11

ozzy scrie:
iuli scrie:
30 Oct 2017, 16:35
nu-i iau apararea lui Calancea,dar la primul gol vede tarziu mingea.se vede clar si pe imaginea asta.
Și știi ce-l mai încurcă la primul gol? Că mi-a atras atenția un coleg dinamovist: Budescu care țopăie prin fața lui. Ia uitați-vă la fază, eu zic că e offside.
Asa am zis si eu aseara, ca e offside. Fcsbistul era in zona portarului nostru si influenteaza plonjonul. Nu stiu insa daca e in afara jocului in momentul sutului.

LE. Am incercat un stop cadru din rezumatul de pe jijisport.ro, dar pe telefon nu ma descurc mai bine decat in poza de mai jos:

Imagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2017, 22:20

Fratilor, e tarziu sa mai despicam firu-n patru. Vorba lui Alex Stuparu, i-am batut de au facut pe noi! Unii deja se credeau castigatorii campionatului. Iar avertismentul din meciul oilor cu Timisoara nu a reusit sa-i trezeasca. Asa ca au avut parte de un dus rece la Severin, si la propriu, si la figurat. Poate unora le mai scoate figurile din cap, ca au ajuns pe la Nationala sau sunt in vizorul lui Contra pentru urmatoarele meciuri, si "nimeni nu ne mai bun ca ei".
Ne-au dat astia cu terenul in cap! Iar daca unii nu invata nimic din asta si nu se trezesc, cu toata parerea de rau, dar as vrea sa nu-i mai vad in primul 11. Si aici vorbesc de unii ca Screciu (o mare dezamagire pentru mine de 10 etape incoace), Calancea sau Bancu.
M-au dezamagit aseara si Mitrita cu Baluta. Sincer, ma asteptam sa traga echipa dupa ei! Si da, regret foarte mult ca Zlatinski nu a putut juca aseara. Bulgarul e un exemplu de jucator, mult mai oltean decat o mare parte din oltenii din echipa.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 31 Oct 2017, 01:29

Eu am scris pe aici inainte de meci ca FCSB e favorita clara si am putea scoate un egal doar daca avem noroc. Adevarul e ca FCSB putea inscrie lejer vreo 8-9 goluri daca nu-si bateau joc de niste ocazii mari. Craiova s-a prezentat catastrofal, de la antrenor si pina la ultima rezerva intrata pe teren. Cind Dica, secundul lui Becali, antrenor venit din liga 3 romaneasca, il umileste in halul asta pe Mangia - ma intreb si eu care e valoarea antrenorului italian. In deplasarea precedenta FCSB facuse 0-0 la Voluntari ! Doar Sanatatea Cluj a primit mai multe goluri in deplasare de la FCSB - comparind cu ce a "reusit" Craiova lui Mangia !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 31 Oct 2017, 02:59

Mangia e un tip educat, cizelat si dedicat - jos palaria ! Dar de cite ori a luat Craiova 5 goluri acasa in ultimii 30 de ani, si din postura de pretendenta la primul loc ? Esti pe podium, la 2 puncte de lider, si iei 5 goluri de la o alta echipa de pe podium, in meci acasa ? S-a mai intimplat asta vreodata in istoria Craiovei ? Echipa a parut dezlinata, demotivata, asezata prost in teren, facind aceleasi greseli in ambele reprize, parca fara stiinta jocului. 5-6 jucatori ai Craiovei erau facuti de 2-3 fecesebei pe faza de atac. Felicitari lui Mangia pentru punctele obtinute pina acum - dar duminica seara a esuat lamentabil. Cind iei cam cite goluri a incasat acasa Sanatatea Cluj de la FCSB - trebuie sa te mai intrebi ce si cum.
Last edited by Bobby on 31 Oct 2017, 04:43, edited 1 time in total.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 31 Oct 2017, 03:19

Are dreptate Sergiu...ce vina are Mangia ca toti,cu exceptia lui Mateiu,au jucat execrabil?Ce ar mai fi putut face?Neputand face 10 schimbari.....a capitulat si a vrut sa limiteze proportiile scorului introducand pe Briceag si Dimitrov.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 31 Oct 2017, 03:21

O sa vedeti ca este antrenor foarte bun...prevad victorii la scor cu astra si juventus....

iuli

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de iuli » 31 Oct 2017, 05:22

timisoara a luat 7,deci argumentul cu ''doar sanatatea'' cade la prima strigare.....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 31 Oct 2017, 06:30

Argumentul cu Sanatatea era acolo pentru ca ambele meciuri, cu Sanatatea si Craiova, au fost jucate in deplasare de catre FCSB. Timisoara a luat 7 la Bucuresti, in conditiile in care echipa lui Popa a bagat citeva rezerve si juniori in primul 11.

sorin107

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 31 Oct 2017, 07:01

Bobby scrie:
31 Oct 2017, 06:30
Argumentul cu Sanatatea era acolo pentru ca ambele meciuri, cu Sanatatea si Craiova, au fost jucate in deplasare de catre FCSB. Timisoara a luat 7 la Bucuresti, in conditiile in care echipa lui Popa a bagat citeva rezerve si juniori in primul 11.
ca daca nu era asa, timisoara lua mai putine ca noi, nu? ca au clar antrenor peste al nostru si fotbalisti mai buni ca ai nostri.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 31 Oct 2017, 07:38

Nu e vina lui Mangia pentru faptul ca unii nu știu sa faca o preluare sau sa dea o pasa de 5 metri. Ce pot sa-i reprosez lui Mangia este titularizarea lui Screciu (bine, nici nu avea alte solutii pe banca). In rest, omul a gandit perfect meciul.
Dar cand jucătorii tai nu respecta indicatiile tactice si nici nu se implica prea mult in meci (a se citi durere-n p...), nu prea mai ai ce face.
Ma repet, cu Zlatinski in teren nu luam bataie.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Trubadurul » 31 Oct 2017, 07:47

0-1: Tănase e lăsat să intre în careu”
Imagine

0-2:
Martic se duce direct în Momcilovic, care îl va depăși lejer în viteză. În careu, Teixeira e fără marcaj
Imagine

0-3 Faza care anunță golul de 3-0. Deși mai e jumătate de oră din meci, apărarea Craiovei se apără în stil kamikaze, la mare distanță de poartă.
Mijlocașii centrali ai lui Mangia sunt inexistenți.
Imagine

1-4
8 contra 3. Tănase pasează în spatele apărării, unde va veni Alibec. Atacantul nu este deocamdată în cadru.
Imagine

2-5
Florinel Coman e singur la colțul lung. Trei jucători de la Craiova se marchează reciproc în centrul careului.
Imagine

Asta-i rezumatul meciului, asta a fost realitatea jocului negru pe alb fără menajamente.

P. S Bine naiba că a mai remarcat cineva ce jaf a fost Mateiu cu fcsb credeam că sunt singura persoană la cum îl făceau unii un mini Busquets.
Băiatul e constant a jucat la fel cum a făcut-o în play off pe Arena Națională când primul gol a venit din pasa lui.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 31 Oct 2017, 07:52

sorin107 scrie:
31 Oct 2017, 07:01
Bobby scrie:
31 Oct 2017, 06:30
Argumentul cu Sanatatea era acolo pentru ca ambele meciuri, cu Sanatatea si Craiova, au fost jucate in deplasare de catre FCSB. Timisoara a luat 7 la Bucuresti, in conditiile in care echipa lui Popa a bagat citeva rezerve si juniori in primul 11.
ca daca nu era asa, timisoara lua mai putine ca noi, nu? ca au clar antrenor peste al nostru si fotbalisti mai buni ca ai nostri.
Eu n-am tras nici o concluzie - doar am scris ca Timisoara a luat 7 cu destui titulari lipsa, cu Popa trimitind in teren o echipa in care au aparut niste nume de care eu n-am auzit. Mangia si echipa au esuat lamentabil, s-au facut de ris in cel mai tare meci de liga 1 de anul asta. Doar rezultatele vorbesc in sport - vedem unde sintem la sfirsit de campionat. Nu cred ca FCSB a mai marcat in deplasare 5 goluri in istoria recenta - in afara de acel meci cu Sanatatea Cluj.

P.S. Pozele de la goluri puse pe topic sint clare. La golul 5, 3 fecesebei isi fac de cap cu 6 craioveni. La golul 4, 3 fecesebei isi fac de cap cu 8 (!!!) craioveni. Asta da organizare defensiva !

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Dany » 31 Oct 2017, 08:12

Asa este.....am jucat prost....nu am reusit nimic, dar nu trebuie să facem un capăt de tara din asta. Campionatul este lung și se pot intampla multe. Nici mie si sunt convins ca tuturor nu ne convine cum am jucat cu fcsb dar tot jucătorii ăștia ne-au dus acolo si sunt convins ca ne vom reveni. A fost un meci foarte slab, important este să fi învățat ceva din el și jucătorii și antrenorii. A trecut acum, cu toate că suntem inca supărați, dar trebuie să ne concentrăm pe meciul de vineri cu Astra. Cred ca putem câștiga acolo. Forza Știința!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorinyki » 31 Oct 2017, 08:27

Un articol in care ni se arata si plusurile si minusurile echipei. Nu sunt de acord in totalitate, dar in cea ce priveste defensiva scartaim rau.
http://www.cvlpress.ro/31.10.2017/cosmar-alb-albastru/

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 16] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de champion » 31 Oct 2017, 10:52

Revin si aici cu aceeasi postare de pe fb, pentru ca acolo nu stie nimeni nimic. Poate voi aveti mai multe amanunte totusi... Asadar, niste detalii despre Zlatan, dar mai ales despre Rossi poate sa ofere cineva?? Zlatan nici acum nu stiu de ce nu mai joaca, dupa ce a fost schimbat la pauza meciului se la iasi. In acel meci nu parea sa fii fost accidentat, in schimb mi s-a parut o raceala intre el si Mangia. Cat despre Rossi, am impresia ca asta e un fel de Marian Pop (pentru cine isi mai aminteste). Acest Marian Pop a facut parte din primul lot al Stiintei in anul revenirii (2013). E impropriu zis ca a facut parte din lot, deoarece nimeni nu il vazuse la vreun meci sau chiar la vreun antrenament. Era o fantoma, bagat in lot probabil pt a ii face cota...o manevra a lui codoban (pt cine isi mai aminteste). Ei bine, cam aceeasi impresie mi-o lasa si Rossi. Si spun asta cu tristete, pt ca in cele 90 de minute cate a jucat pt Craiova, a aratat calitati deosebite, de fotbalist adevarat. Totusi, ceva detalii despre Zlatan si Rossi ar fii bine venite.

In alta ordine de idei, nu stiu daca mai stiti dar eu la inceput am fost aprig impotriva lui Mangia. Ei bine, timpul dar si valoarea italianului m-au facut sa imi reconsider radical declaratiile si astfel am devenit un foarte mare sustinator al lui. Voiam doar sa zic ca e absurd sa spuna cineva ca dica i-a dat fum lui Mangia. Vrem, nu vrem, e diferenta mare de valoare intre loturile celor doua echipe. Daca Mangia ar fi avut lotul de la fcsb, ar fi fost detasat lider in liga 1, in schimb dica are doar un punct avans. E ca si cum eu as face o liniuta cu Mihai Leu, eu conducand un Lambo, iar el un Oltcit. Ghici cine ar castiga, desi eu sunt pielea maciucii pe langa el.

P.S. chiar as vrea sa stiu mai multe detalii despre Zlatan si Rossi.

Va salut!
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Închis